Pracownicy MŚP pod opieką medyczną Warty i LUX MED

0
503

Warta Zdrowie – taką nazwę nosi nowe zdrowotne ubezpieczenie grupowe Warty skierowane do małych i średnich firm. Oferta powstała we współpracy z Grupą LUX MED. Polisa zapewnia klientom dostęp do świadczeń medycznych, w tym wizytę u lekarza POZ w 24 godz. lub specjalisty w ciągu maksymalnie 7 dni roboczych.

Warta Zdrowe jest uzupełnieniem oferty ubezpieczeń grupowych na życie zakładu. Dzięki partnerstwu z Grupą LUX MED, przedsiębiorcy z sektora MŚP będą mogli zapewnić swoim pracownikom oraz ich najbliższym (małżonkom/partnerom, dzieciom) profesjonalną opiekę medyczną. Obejmuje ona m.in. konsultacje lekarskie oraz badania laboratoryjne i diagnostyczne świadczone na terenie całej Polski, w ponad 270 placówkach własnych i ponad 3000 placówek współpracujących.

– Coraz więcej Polaków dostrzega potrzebę dbania o siebie i swoich bliskich. Liczne kampanie społeczne czy miniona pandemia zwracają uwagę na stan naszego zdrowia. W efekcie takie benefity, jak pakiety medyczne to dziś jedne z najbardziej pożądanych świadczeń pozapłacowych. Widzimy wyraźnie potrzeby Polaków, dlatego też proponujemy naszym klientom nowe, kompleksowe ubezpieczenie zdrowotne – komentuje Marek Twardowski, dyrektor Departamentu Rozwoju Produktów TUnŻ Warta. – Chcąc chronić to, co dla Polaków najważniejsze, postanowiliśmy rozszerzyć ofertę grupową o ubezpieczenie zdrowotne. Zależało nam na zróżnicowanym zakresie świadczeń, wysokiej jakości opieki i jej dostępności, dlatego naszym partnerem została Grupa LUX MED, która posiada sieć ponad 270 placówek własnych i ponad 3000 placówek współpracujących w całej Polsce, w których oferuje szeroki i profesjonalny zakres usług – dodaje.

– Współpraca Grupy LUX MED z Wartą nabiera tempa. Wspólnie wprowadzamy na rynek ubezpieczenie Warta Zdrowie, które, mam nadzieję, stanie się najczęściej wybieranym ubezpieczeniem zdrowotnym w kategorii Małych i Średnich Przedsiębiorstw. Zapraszam do zapoznania się z ofertą tego unikatowego rozwiązania – mówi Bartosz Kapczyński, członek zarządu ds. sprzedaży i obsługi klienta Grupy LUX MED.

Ochrona zdrowia w pełnym zakresie

Z nowej oferty ubezpieczenia grupowego Warta Zdrowie mogą skorzystać pracownicy małych i średnich firm zatrudniających już od 3 pracowników. Ochroną mogą być objęci wszyscy zatrudnieni lub wybrana grupa, a także ich małżonkowie lub partnerzy (do 69. roku życiu) oraz dzieci (do 18 lat). W ramach umowy dostępnych jest sześć pakietów, różniących się zakresem świadczeń medycznych. Poszczególni pracownicy mogą wybrać pakiet w zależności od swoich oczekiwań.

W Warta Zdrowie ubezpieczeni mają zapewniony dostęp do lekarza podstawowej opieki medycznej w 24 godziny. Na wizytę u lekarza specjalisty ubezpieczony będzie mógł się umówić w terminie do 7 dni roboczych. Klienci korzystający z nowego ubezpieczenia Warty będą mogli skorzystać z wizyt stacjonarnych, konsultacji telefonicznych, konsultacji online, refundacji czy planów profilaktycznych. W zależności od wybranego pakietu pracownicy mają również możliwość skorzystania m.in. z diagnostyki laboratoryjnej i obrazowej, szczepień przeciwko grypie i tężcowi, a także konsultacji z dietetykiem, psychiatrą, psychologiem lub logopedą.

Atut na rynku pracownika

– Nasze nowe ubezpieczenie zdrowotne, przygotowane z cenionym partnerem, jakim jest LUX MED, pozwoli pracownikom lepiej zadbać o swoje zdrowie, ułatwiając im dostęp do usług medycznych. Dla pracodawców z sektora MŚP oznacza to z kolei zmniejszenie absencji chorobowych w swoim zespole oraz istotne uatrakcyjnienie oferty benefitów. Dodatkowo, w przypadku finansowania części lub całości składki, przedsiębiorcy mają możliwość wliczenia tego wydatku w koszty uzyskania przychodu – dodaje Marek Twardowski.

(AM, źródło: Warta)