feed-image -

Reklama

Prawo


Prawo: będzie sankcja za poświadczenie nieprawdy przy zawieraniu umowy OC
środa, 17 grudnia 2008 13:34

Jak wynika z informacji uzyskanych przez „Gazetę Prawną” w Ministerstwie Finansów, w projekcie ustawy zmieniającej ustawę o ubezpieczeniach obowiązkowych powinien pojawić się zapis dotyczący skutków fałszywej deklaracji klienta.

Gazeta pisze, że z założeń projektu wynika, iż w przypadku stwierdzenia poświadczenia nieprawdy przez zawierającego umowę komunikacyjnego ubezpieczenia OC w kwestiach istotnych dla oceny ryzyka, np. co do bezszkodowej jazdy, towarzystwa uzyskają prawo żądania dopłat do składki. W ten sposób zakończyłby się proceder bezkarnego mijania się z prawdą przy zawieraniu umowy.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: prezydent podpisał ustawę likwidującą podatek Religi
czwartek, 11 grudnia 2008 17:05

W dniu  9 grudnia 2008 r. prezydent Lech Kaczyński podpisał nowelizację ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz niektórych innych ustaw z dnia. Jest to akt prawny znoszący podatek Religi, bez wprowadzenia żadnego rozwiązania alternatywnego.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: kolejna interwencja Rzecznika Ubezpieczonych
czwartek, 11 grudnia 2008 13:47

Rzecznik Ubezpieczonych wystąpił do Rzecznika Praw Obywatelskich z wnioskiem o podjęcie wspólnych działań mających na celu wyeliminowanie problemu ryzyka wyczerpania się sumy gwarancyjnej przyjętej w ubezpieczeniu OC posiadaczy pojazdów mechanicznych.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: wciąż brak rozporządzenia w sprawie wysokości podatku Religi na 2009r.
piątek, 05 grudnia 2008 10:49

Do 30 listopada minister zdrowia powinien wydać rozporządzenie w sprawie określenia wysokości podatku Religi. Jednak, jak do tej pory, rozporządzenie nie ukazało się – informuje „Gazeta Prawna”.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: Senat przegłosował zniesienie podatku Religi
czwartek, 04 grudnia 2008 16:29

Senat przyjął w czwartek bez poprawek nowelizację ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, która przewiduje likwidację podatku Religi.

Add a comment
Więcej…
 
Senat: jutro debata nad zniesieniem podatku Religi
wtorek, 02 grudnia 2008 16:25

Od debaty nad nowelizacją ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, która przewiduje likwidację podatku Religi, rozpocznie się w środę o godz. 9. dwudniowe posiedzenie Senatu.

Add a comment
Więcej…
 
Rzecznik Ubezpieczonych: głos w sprawie wyliczania odszkodowań z OC
piątek, 28 listopada 2008 16:06

Z analizy skarg wpływających do Rzecznika Ubezpieczonych wynika, że jednym z istotnych problemów jest ustalenie przez zakłady ubezpieczeń wysokości odszkodowania za szkody komunikacyjne z tytułu OC w oparciu o ceny części alternatywnych w sytuacji, gdy poszkodowany nie wyraził na to zgody, a wymianie lub naprawie podlegają oryginalne części zamienne pochodzące od producenta.

Add a comment
Więcej…
 
Sejm: przepisy o tworzeniu zakładów reasekuracji skierowane do komisji finansów
poniedziałek, 24 listopada 2008 10:12

Sejm skierował w piątek do prac w komisji finansów publicznych rządowy projekt nowelizacji ustawy o działalności ubezpieczeniowej, który umożliwi powoływanie nowych instytucji finansowych - zakładów reasekuracyjnych.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: Sejm uchwalił likwidację podatku Religi
piątek, 21 listopada 2008 16:07

Sejm uchwalił w piątek nowelizację ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych, która przewiduje likwidację tzw. podatku Religi. Za przyjęciem ustawy było 245 posłów, przeciw - 132, od głosu wstrzymały się 2 osoby.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: ustawa o funduszach dożywotnich emerytur kapitałowych uchwalona przez Sejm
czwartek, 20 listopada 2008 10:34

Sejm uchwalił w środę ustawę o funduszach dożywotnich emerytur kapitałowych. Za uchwaleniem ustawy opowiedziało się 212 posłów, przeciw 185, wstrzymały się 2 osoby.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 następna > ostatnia >>

Strona 206 z 222

Personalia: Krzysztof Kudelski dołączył do Grupy MAK

Do zespołu MAK Investments (Grupa MAK) dołączył były prezes Warty Krzysztof Kudelski, który w strukturach brokera będzie odpowiedzialny za obszary...


czytaj dalej

UNIQA Polska: Jakub Machnik wiceprezesem ds. finansów i ryzyka

Rada nadzorcza zdecydowała o powierzeniu Jakubowi Machnikowi funkcji wiceprezesa zarządu spółek UNIQA Polska. Od 1 grudnia odpowiada on już nie...


czytaj dalej

Generali: Zarządzanie aktywami alternatywnymi

Włoska grupa Generali nabyła od Bank of America Merrill Lynch firmę zarządzania aktywami alternatywnymi CM Investment Solutions Limited (CMISL) z...


czytaj dalej

AIG: Dyrektor woli start-upa

Dyrektor ds. danych AIG, Leandro Dalle Mule, przeszedł do insurtechowego start-upa Planck Resolution na stanowisko generalnego menedżera na...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Warta zaoferuje PPK

Warta jest pierwszym ubezpieczycielem, który oficjalnie potwierdził, że zaoferuje Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK). Produkt przygotowany przez...


czytaj dalej

Open Life: Wzrost zysków, spadek sprzedaży

Spadek przypisu składki przy jednoczesnej poprawie wyniku technicznego i zysku netto – to najistotniejsze rezultaty uzyskane przez Open Life w...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook