feed-image -

Aktualności
Bank Millennium: specyfikacja ratingów nadanych przez Fitch Ratings
wtorek, 22 maja 2007 09:56
Agencja Fitch Ratings poinformowała w komunikacie z 21 maja o nadaniu Bankowi Millennium ratingu podmiotu ("IDR") na poziomie "A", ratingu krótkoterminowego "F1", ratingu indywidualnego "C/D" i ratingu wsparcia "1". Perspektywa ratingu pozostaje stabilna.

Add a comment
Więcej…
 
PZU SA: wsparcie finansowe dla wystawy prac Alfonsa Muchy
wtorek, 22 maja 2007 09:55
17 maja br. w Muzeum Narodowym w Warszawie została otwarta wystawa prac Alfonsa Muchy – jednego z najwybitniejszych twórców secesji, symbolu tego nurtu i współtwórcy stylu Art Nouveau. Ekspozycję ze zbiorów The Mucha Foundation i The Mucha Trust będzie można oglądać do 29 lipca br. Sponsorem wystawy jest PZU SA.

Add a comment
Więcej…
 
TFI: 2,8 mld. złotych nowych środków w kwietniu
wtorek, 22 maja 2007 09:54
{mosimage}Jak podały Analizy Online, firma monitorująca rynek funduszy inwestycyjnych i emerytalnych, saldo wpłat i umorzeń do funduszy inwestycyjnych wyniosło ok. 2,8 mld zł w kwietniu, wobec 4,7 mld zł miesiąc wcześniej. Łącznie od początku roku napływ aktywów netto do funduszy wyniósł ok. 14 mld zł, czyli znacznie ponad połowę środków, które napłynęły do tych produktów w całym 2006 r. (25,8 mld zł).

Kwiecień, podobnie jak poprzedni miesiąc, należał zdecydowanie do funduszy lokujących aktywa w polskie papiery udziałowe. Według szacunków Analiz Online pozyskały one 1,3 mld zł, czyli prawie połowę całkowitego kwietniowego napływu. Największą popularnością cieszył się fundusz Millennium FIO Małych i Średnich Spółek, który w ciągu 2 tygodni zdążył zebrać ponad 300 mln zł. Jeszcze 4 fundusze akcji polskich zanotowały w kwietniu napływ netto przekraczający 100 mln zł. Najwięcej, bo ponad 300 mln zł środków pozyskał Pioneer Akcji Polskich FIO.

Add a comment
Więcej…
 
PIU: decyzje Walnego Zgromadzenia
wtorek, 22 maja 2007 09:52
21 maja br. w Warszawie odbyło się Walne Zgromadzenie Polskiej Izby Ubezpieczeń. Najważniejsze decyzje WZPIU to: zatwierdzenie sprawozdania finansowego za rok 2006 rok oraz podjęcie uchwały w sprawie udzielenia absolutorium Zarządowi Polskiej Izby Ubezpieczeń za 2006 r.

Add a comment
Więcej…
 
Grupa WARTA: wyniki w I kwartale 2007 r.
wtorek, 22 maja 2007 09:51
Grupa WARTA osiągnęła w I kwartale 2007 roku przypis składki brutto w wysokości 627 mln zł. tj. większy o 4 mln zł  niż przed rokiem. Przypis składki brutto majątkowej WARTY wyniósł 487,7 mln zł, a życiowej WARTY prawie 140 mln zł. Po pierwszych trzech miesiącach TUnŻ WARTA kontynuuje wzrost zysku. TUiR WARTA utworzyła rezerwy na pokrycie potencjalnych zobowiązań wynikających ze szkód naturalnych w Polsce i za granicą w I kwartale br. i w efekcie odnotowała stratę na poziomie 12,6 mln zł.

Add a comment
Więcej…
 
Komisja Petycji PE: działania ZUS zgodne z unijnymi zasadami
wtorek, 22 maja 2007 09:50
Komisja Petycji Parlamentu Europejskiego uznała, że Zakład Ubezpieczeń Społecznych właściwie ocenia firmy delegujące pracowników za granicę i jego postępowanie jest zgodne z unijnym prawem. W myśl swojego orzeczenia odrzuciła skargę Izby Pracodawców Polskich, której przedstawiciele skarżyli ZUS za uniemożliwianie polskim przedsiębiorcom opłacania w kraju składek za pracowników delegowanych do pracy za granicę.

Add a comment
Więcej…
 
IGTE: "nie" dla zarządzania emeryturami z II filara przez ZUS
wtorek, 22 maja 2007 09:48
{mosimage}Jak wynika ze stanowiska Izby Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych (IGTE), ze względu na uprzywilejowaną ( według projektu ustawy ) pozycję Zakładu Ubezpieczeń Społecznych wobec innych podmiotów,  ZUS nie powinien zarządzać emeryturami z drugiego filara. Zastrzeżenia zgłoszone przez IGTE do przygotowanego przez ministerstwo pracy projektu ustawy o emeryturach kapitałowych z zakładów ubezpieczeń emerytalnych, czyli o wypłatach emerytur ze środków zgromadzonych w OFE wskazują na niezgodność nowych regulacji z konstytucją .

Przesłany do dalszych konsultacji projekt Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej zakłada, że składka zgromadzona w OFE ma służyć zakupieniu emerytury kapitałowej w zakładach emerytalnych. Zakłady takie będą mogły być tworzone przez ubezpieczycieli na życie lub ZUS. Emerytury, wypłacane ubezpieczonym i ich małżonkom oraz osobom uprawnionym otrzymującym wypłaty gwarantowane, miałyby trafiać na ich rachunki łącznie z emeryturą z tzw. pierwszego filara, czyli z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych.

Add a comment
Więcej…
 
Minister Zdrowia: konieczne są reforma KRUS i podniesienie składki zdrowotnej
wtorek, 22 maja 2007 09:46
- Nie ma odwrotu, podniesienie składki zdrowotnej będzie konieczne - powiedział minister zdrowia Zbigniew Religa w poniedziałkowym programie "Kropka na i". Zdaniem Religi, należy zreformować całą Kasę Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego i podwyższyć składkę zdrowotną.

Add a comment
Więcej…
 
Grupa Ergo Hestia: rośnie sprzedaż ubezpieczeń
poniedziałek, 21 maja 2007 15:43
Ponad 474 miliony złotych składki przypisanej brutto zebrały towarzystwa ubezpieczeń z Grupy Ergo Hestia w pierwszym kwartale 2007 roku. Rośnie sprzedaż ubezpieczeń oferowanych przez wszystkie trzy sopockie spółki.

Add a comment
Więcej…
 
TUnŻ ING Nationale-Nederlanden Polska S.A.: akces do Koalicji Na Rzecz Polecenia Zapłaty
poniedziałek, 21 maja 2007 15:40
Począwszy od maja 2007 roku, Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie ING Nationale-Nederlanden Polska S.A. jest członkiem Koalicji Na Rzecz Polecenia Zapłaty. Usługa Polecenia Zapłaty w TUnŻ ING Nationale-Nederlanden Polska S.A. dostępna jest od połowy 2006 roku. Firma aktywnie promuje tę formę wygodnego i szybkiego regulowania powtarzających się płatności (składek na ubezpieczenie) wśród klientów.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 2861 2862 2863 2864 2865 2866 2867 2868 2869 2870 następna > ostatnia >>

Strona 2870 z 3243

KUKE: Janusz Władyczak zatwierdzony jako prezes zarządu

24 kwietnia na trzysta osiemdziesiątym ósmym posiedzeniu Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Janusza...


czytaj dalej

Pocztowe TUW: Stanisław Sokołowski nowym wiceprezesem

Z dniem 29 marca Stanisław Sokołowski został powołany na wiceprezesa zarządu Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych. Na tym stanowisku...


czytaj dalej

Munich Re: Powołanie dyrektora finansowego insurtechu

Munich Re powołał globalnego dyrektora finansowego swojej spółki zależnej Digital Partners, założonej w 2016 r. w celu eksplorowania możliwości w...


czytaj dalej

Generali: Optymalizacja zasięgu

Włoski ubezpieczyciel Generali zawarł umowę sprzedaży swoich operacji w Belgii za ok. 540 mln euro. Nabywcą jest Athora Holding Ltd. Zamknięcie...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Gdzie i jak zakłady walczą z oszustami

Inwencja oszustów oraz stałe poszukiwanie przez nich nowych obszarów działania sprawia, że walka z przestępczością ubezpieczeniową nie ustaje...


czytaj dalej

Cztery multiagencje w AXA Prestige Partners Club

AXA Prestige Partners Club – taką nazwę nosi nowa inicjatywa AXA, mająca na celu wzmocnienie relacji biznesowych zakładu z sieciami...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook