Reklama

Proama: NNW zabezpieczy rodzinę przed wypadkami
środa, 02 września 2015 08:27

Powrót dzieci do szkoły, jest dobrym momentem, aby poza kupowaniem podręczników i przyborów szkolnych, pomyśleć o ubezpieczeniu najbliższych. – wskazuje Proama.

- O ile mieszkanie czy dom, Polacy ubezpieczają coraz częściej, np. ze względu na zabezpieczenie kredytu, to często zapominają o możliwościach ubezpieczenia domowników, chociażby od wypadków. Na rynku istnieje wiele tego typu produktów – mówi Paweł Dzierżyński z Kancelarii Planowania Finansowego z Wrocławia.

NNW – czyli ubezpieczenie następstw nieszczęśliwych wypadków zazwyczaj kojarzy się z NNW komunikacyjnym, kupowanym przy okazji przedłużania OC posiadaczy pojazdów mechanicznych. Tymczasem istnieje możliwość ubezpieczenia najbliższych od skutków wypadków, wybierając odpowiednio dopasowany do potrzeb pakiet NNW, w którym ochroną objęte jest to, co najcenniejsze: życie lub zdrowie, także od następstw wypadków innych niż komunikacyjne.

- Dla przykładu Pakiet Rodzina w Proama daje możliwość ochrony wszystkich członków najbliższej rodziny przed finansowymi skutkami nieszczęśliwych wypadków w życiu codziennym, a także dostęp do szerokiego zakresu usług assistance, jak np. opieka nad dzieckiem w trakcie hospitalizacji rodzica, wizyta lekarza, pomoc domowa, concierge. Zapewnia również wypłatę świadczenia na wypadek stwierdzenia trwałej i całkowitej niezdolności do pracy oraz wsparcie finansowe dla ubezpieczonego na dostosowanie do życia w niepełnosprawności. Dodatkowo w pakiecie Rodzina znajduje się ubezpieczenie odpowiedzialności cywilnej w życiu prywatnym na terenie państw europejskich – wyjaśnia Ewa Kłos, dyrektor Produktu w Proama.

Można również kompleksowo zabezpieczyć rodzinę przy okazji ubezpieczania mieszkania, dokupując do ochrony lokum NNW, które ochroną obejmuje zarówno ubezpieczonego, jak i jego najbliższych członków rodziny (współmałżonek oraz dzieci), zamieszkujących ubezpieczoną nieruchomość i tworzących wspólne gospodarstwo domowe. Polisa poza śmiercią w wyniku nieszczęśliwego wypadku i trwałym uszczerbkiem na zdrowiu, również pokryje poniesione koszty nabycia protez, czy operacji plastycznej. Ubezpieczenie działa zarówno na terytorium Polski, jak i większości państw europejskich.

Proama radzi też, aby myśląc o przyszłości dzieci zwrócić również uwagę na jej produkt Wsparcie Dziecka, który jest dostępny dla klientów ubezpieczających mieszkanie lub dom.

- Ubezpieczenie Wsparcie Dziecka, dokupowane do ubezpieczenia Proama Dom, zapewnia rentę dla dziecka, które w wyniku wypadku, także takiego, który zdarzy się w domu, utraci jednego lub dwoje rodziców. Ochroną może zostać objęty właściciel ubezpieczanego w Proama mieszkania lub domu, jak też jego partner życiowy. Bezpośrednio uprawnionymi do odszkodowania są natomiast ich dzieci W ramach ubezpieczenia Wsparcie Dziecka odszkodowanie wypłacane jest osieroconym dzieciom (również przysposobionym) w postaci renty miesięcznej przez okres 10 lat. Wysokość renty w przypadku utraty jednego z rodziców wynosi 1 tys. zł miesięcznie, natomiast w przypadku śmierci dwojga - wartość renty wzrasta do 4 tys. zł miesięcznie. W obydwu przypadkach kwota miesięczna jest dzielona na wszystkie uprawnione dzieci – informuje Paweł Dzierżyński.
(AM, źródło: Proama)

 

Rynek ubezpieczeń: Wiener TU zamiast Gothaer TU

Po prawie siedmiu latach z polskiego rynku ubezpieczeń znika marka Gothaer. Za kilka tygodni przejęte przez Vienna Insurance Group towarzystwo...


czytaj dalej

Aviva TUnŻ: Mariusz Grendowicz przewodniczącym rady nadzorczej

Mariusz Grendowicz został powołany na przewodniczącego rady nadzorczej Aviva TUnŻ. To pierwszy niezależny członek RN firmy w Polsce, który objął...


czytaj dalej

WTW: Padły nowe rekordy inwestycji w insurtech

Inwestujący w insurtech na całym świecie w I kwartale 2019 r. wykonali największą liczbę transakcji, największą liczbę transakcji w sektorze...


czytaj dalej

Generali: Kwartał wzrostów

Pierwsze trzy miesiące obecnego roku były udane dla Generali. Grupa zanotowała wysokie wzrosty zysków i przypisu składki.

Przypis składki brutto...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Lokalne porządki

Ostatnie lata w branży ubezpieczeniowej stały pod znakiem globalnych zmian w przepisach dotyczących branży ubezpieczeniowej. Zmniejszona aktywność...


czytaj dalej

SN: Odmowa podjęcia uchwał w dwóch sprawach

16 maja Sąd Najwyższy (SN) odmówił podjęcia uchwały w dwóch sprawach dotyczących materii ubezpieczeniowej, skierowanych do niego przez sądy...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook