Reklama

Generali: Rusza The Human Safety Net
wtorek, 10 października 2017 08:55

Grupa Generali ogłosiła rozpoczęcie międzynarodowego projektu The Human Safety Net – swojej nowej flagowej inicjatywy, której celem jest pomoc najbardziej bezbronnym społecznościom z całego świata. The Human Safety Net jest oparty na idei, w świetle której społeczności ludzi pomagających innym mogą doprowadzić do zrównoważonych zmian mających pozytywny oddźwięk.

Celem programów realizowanych w ramach THSN są kluczowe społeczne wyzwania wpływające na społeczności, w których żyjemy i pracujemy, czyli: stwarzanie równych szans życiowych dla dzieci z rodzin w trudnej sytuacji; wspieranie start-upów zakładanych przez uchodźców oraz ochronę noworodków przed dewastującymi i niebezpiecznymi konsekwencjami asfiksji. Wspólnym celem programów jest uwolnienie potencjału osób w trudnej sytuacji poprzez danie im możliwości zmiany życia swoich rodzin i całych społeczności.


Prokuracja Stara domem inicjatywy

Jako element długoterminowego zaangażowania Generali stworzy dom dla projektu The Human Safety Net w jednej ze swoich najbardziej wartościowych nieruchomości: Prokuracji Starej na placu Św. Marka w Wenecji. Ubezpieczyciel podejmie się renowacji budynku Prokuracji Starej, która ponownie połączy inne części placu i Ogrodów Królewskich. Gdy inwestycja zostanie zakończona, udostępni historyczne przejście do Placu Św. Marka. Renowacji budynku ma dokonać znany architekt, David Chipperfield.

Po zakończeniu prac Prokuracja Stara otworzy drzwi dla ludzi, aby inspirowali się programami, wymieniali się pomysłami oraz podejmowali wspólne działania. Ośrodek będzie regularnie gościł publiczne wystawy, wydarzenia i dyskusje nad bieżącymi społecznymi i demograficznymi wyzwaniami, od biedy aż po migracje.- Piękno Wenecji stanowi źródło inspiracji dla świata i Generali jest dumne, że wzbogaci dziedzictwo miasta poprzez renowację tego miejsca na Placu Św. Marka. Przez otworzenie Prokuracji Starej pierwszy raz od 5 stuleci, tworzymy miejsce nowe i tętniące życiem, w którym ludzie mogą się spotkać, aby rozmawiać o najbardziej znaczących społecznych i ogólnoświatowych problemach – powiedział Philippe Donnet, CEO Grupy Generali. – Jesteśmy wdzięczni weneckim autorytetom za wsparcie naszego przedsięwzięcia. Wenecja przez długi czas była połączeniem różnych kultur z całego świata i mamy nadzieję budować właśnie na bazie tej tradycji The Human Safety Net – nasz ruch ludzi pomagających innym. Pracowania David Chipperfield Architects stanowiła naturalny wybór ze względu na jej miłość do Wenecji i podzielanie naszej spójnej architektonicznie i społecznie wizji renowacji – dodał.

- Projekt The Human Safety Net i jego siedziba w Wenecji, mieście przesiąkniętym historią i kulturą, łączy wiedzę i inspirację dla wspólnego dobra. Jestem zachwycony, że będę pracował nad tym spójnym architektonicznie i społecznie projektem, który połączy pomysły i ludzi z całego świata. Ściśle współpracując z Generali, mamy wizję, aby przekształcić Prokurację Starą w miejsce bardziej aktywne i zaangażowane, które ucieleśnia ogólnoświatową misję The Human Safety Net – powiedział David Chipperfield, dyrektor David Chipperfield Architects.

Dla rodzin, uchodźców i dzieci

Trzy wybrane programy spośród ponad 300 projektów przedstawionych przez pracowników całej Grupy Generali łączy wspólny cel: uwolnienie potencjału osób w trudnej sytuacji.

  • The Human Safety Net dla Rodzin sprzyja stwarzaniu równych szans małym dzieciom żyjącym w ubóstwie. Program zapewni wsparcie 30 tys. rodziców dzieci do 6. roku życia, momentu w życiu, który – jak udowodniono naukowo – ma największy wpływ na przyszłe losy. Te lata decydują o osiągnięciach dziecka w szkole. Mają również wpływ na zdrowie oraz ścieżkę kariery.
  • The Human Safety Net dla start-upów zakładanych przez uchodźców wyznacza inną drogę zmierzenia się z kryzysem imigracyjnym w Europie poprzez pomoc uchodźcom, aby rozwijali swoją przedsiębiorczość i stworzyli stabilne źródło utrzymania w ich nowym domu. Program ma na celu pomoc uchodźcom w założeniu 500 nowych przedsiębiorstw, tworząc miejsca pracy i szanse na pracę. 
  • The Human Safety Net dla noworodków angażuje społeczność medyczną i rodziców, aby polepszyć sposoby zapobiegania i leczenia stanu niedoboru tlenowego zwanego asfiksją. Asfiksja skutkuje niepełnosprawnością na całe życie dziecka, a nawet doprowadza do śmierci. Program ma na celu wyszkolenie i wyposażenie profesjonalistów zgodnie z najnowszymi technologicznymi odkryciami medycznymi, aby pomóc ocalić 1000 noworodków.

Generali dąży do zaangażowania w The Human Safety Net całej organizacji, jak również klientów, jednostki reprezentujące podobne wartości oraz organizacje pozarządowe.
Szczegółowa fotorelacja z wydarzenia ukaże się w „Gazecie Ubezpieczeniowej” z datą wydawniczą 17 października 2017 r.

The Human Safety Net w social media:
Twitter: www.twitter.com/HumanSafetyNet
Instagram: www.instagram.com/TheHumanSafetyNet
Follow the hashtag #THSNVenice
Facebook: www.facebook.com/TheHumanSafetyNet
AM

 

Vienna Life: Witold Czechowski członkiem zarządu ds. ryzyka

18 września Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Witolda Czechowskiego na stanowisko członka zarządu Vienna...


czytaj dalej

Saltus TUW: Robert Łoś zatwierdzony na stanowisku prezesa

18 września Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Roberta Łosia na stanowisko prezesa zarządu Saltus...


czytaj dalej

Niemcy: Sabotaż cyfrowy w firmach produkcyjnych

2/3 niemieckich przedsiębiorstw produkcyjnych było obiektem ataków cyberprzestępców, które kosztowały przemysł największej gospodarki europejskiej...


czytaj dalej

Marsh&McLennan: Porozumienie w sprawie przejęcia Jardine Lloyd Thompson

18 września firma Marsh & McLennan Companies (MMC) ogłosiła osiągnięcie porozumienia w sprawie przejęcia Jardine Lloyd Thompson Group (JLT),...


czytaj dalej

Santander Aviva: Rodzinne wzorce motywacją do zakupu polisy

Z badania przeprowadzonego przez Santander Aviva we współpracy z SW Research Agencją Badań Rynku i Opinii wynika, że wzory zachowań ukształtowane...


czytaj dalej

Unilink: Podejście turystów do ubezpieczeń na wyjazd

Z sondy na temat ubezpieczeń turystycznych w minionym sezonie wakacyjnym, przeprowadzonej w placówkach multiagencji Unilink, wynika, że polscy...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook