feed-image -

Reklama

Ubezpieczenia rolne


Ubezpieczenia rolnicze: 10 proc. strat w uprawach wystarczające do uzyskania odszkodowania
czwartek, 10 kwietnia 2008 16:04
Rolnik, który poniesie 10 proc. strat w uprawach, będzie mógł ubiegać się o odszkodowanie - przewiduje projekt noweli ustawy o ubezpieczeniach rolnych. Wkrótce trafi on do prac rządowych - poinformował wiceminister rolnictwa Artur Ławniczak.

Add a comment
Więcej…
 
Ubezpieczenia upraw: resort rolnictwa chce opóźnić wejście w życie ustawy o rok
środa, 27 lutego 2008 12:26
Minister rolnictwa chce opóźnić obowiązkowe polisy rolników o rok, co jednak wymaga   zgody rządu i parlamentu. Zdaniem resortu rolnictwa jest to konieczne, gdyż trzeba dotrzeć do rolników z informacją o obowiązku. Jednak rolnicy wiedzą o tym, że od 1 lipca powinni ubezpieczać co najmniej połowę areału swoich upraw, już od blisko roku.

Add a comment
Więcej…
 
Ubezpieczenia rolne: rozbieżności pomiędzy rządem a ubezpieczycielami
wtorek, 26 lutego 2008 11:59
Wczorajsze konsultacje w Ministerstwie Rolnictwa i Rozwoju Wsi w sprawie nowelizacji ustawy o obowiązkowych ubezpieczeniach upraw rolnych zakończyły się fiaskiem. Według informacji „Parkietu", przedstawiciele firm ubezpieczeniowych nie zgadzają się na rozwiązania proponowane przez rząd.

Add a comment
Więcej…
 
PIU: stanowisko w sprawie dotowanych obowiązkowych ubezpieczeń rolnych
środa, 06 lutego 2008 14:09
{mosimage}Od 1 lipca 2008 roku ubezpieczenie upraw rolnych będzie obowiązkowe. Tak jak obecnie będą dotowane przez państwo. Jednakże, może zabraknąć ubezpieczycieli skłonnych do wprowadzenia tego produktu do swojej oferty. Powód – niekorzystne zapisy w ustawie.

System ubezpieczeń rolnych działający na zasadach partnerstwa publiczno – prywatnego już od dłuższego czasu funkcjonuje w wielu krajach Europy i Ameryki Północnej. Również w Polsce rolnicy mogą, a od 1 lipca 2008 roku będą musieli, zawierać dotowane przez państwo ubezpieczenia upraw rolnych. Jednakże, może dojść do sytuacji, w której rolnik będzie zobowiązany do zawarcia ubezpieczenia, ale nie będzie mógł tego zrobić, gdyż zabraknie ubezpieczycieli oferujących taki produkt. Dotowane ubezpieczenia rolne w obecnej postaci, przez większość Zakładów Ubezpieczeń, są postrzegane jako zbyt ryzykowne i zagrażające równowadze finansowej firmy. Winne jest prawo, niekorzystne zarówno dla rolników i ubezpieczycieli decydujących się na wprowadzenie ubezpieczeń rolnych.

Add a comment
Więcej…
 
Ubezpieczenia rolne: towarzystwa i instytucje branży ubezpieczeniowej chcą zmian w ustawie
wtorek, 05 lutego 2008 12:49
Jak przypomina „Parkiet”, od 1 lipca 2008 r. ubezpieczenia upraw rolnych staną się obowiązkowe. Jest jednak problem: może zabraknąć towarzystw ubezpieczeniowych, które będą sprzedawać takie polisy. Powód ? Niekorzystne dla nich przepisy ustawy regulującej ubezpieczenia rolne.

Add a comment
Więcej…
 
Ubezpieczenia rolne: rolnicy wciąż nie chcą się ubezpieczać
wtorek, 05 lutego 2008 11:11
{mosimage}Jak informuje „Rzeczpospolita” ( kontynuując temat wchodzącej w życie od 1 lipca 2008 r. ustawy o obowiązkowych ubezpieczeniach upraw ) ministerstwo rolnictwa jest za wprowadzeniem regulacji ustawowych dotyczących obowiązkowego ubezpieczenia upraw w dotychczas ustalonym terminie. Marek Sawicki, minister rolnictwa, zadeklarował uczestnikom wczorajszej konferencji o zmianach w ubezpieczeniach rolnych w Polsce, że jest za utrzymaniem daty 1 lipca, jako terminu wejścia w życie ustawy. Sawicki zaznaczył, że w tej sprawie wiele zależy jednak od parlamentu.

Z kolei najbardziej zainteresowani, czyli szeroko rozumiana branża ubezpieczeniowa i rolnicy niezmiennie deklarują, że woleliby, aby termin wejścia w życie nowych przepisów uległ przesunięciu w czasie. Przygotowywana jest bowiem nowela ubiegłorocznej ustawy i zmiany części zasad tych ubezpieczeń, które mają zachęcić rolników do zakupu polis.

Add a comment
Więcej…
 
Concordia Polska TUW: ubezpieczenie modernizacji gospodarstw rolnych
poniedziałek, 04 lutego 2008 15:39
Trwa weryfikacja rolniczych wniosków na modernizację gospodarstw rolnych. W ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2007-2013 tylko w tym roku przewidziano na ten cel 1,36 mld zł. Wnioski opiewają jednak na kwotę 2,4 mld. zł., dlatego pieniędzy dla wszystkich nie wystarczy.

Add a comment
Więcej…
 
Spotkania plenarne: międzynarodowa konferencja -Kierunki zmian ubezpieczeń produkcji rolnej w Polsce
poniedziałek, 04 lutego 2008 10:42
W dniu dzisiejszym w warszawskim hotelu Holiday Inn, ul. Złota 48/54, Sala Scherzo, I piętro odbędzie się międzynarodowa konferencja "Kierunki zmian ubezpieczeń produkcji rolnej w Polsce".

Add a comment
Więcej…
 
Ubezpieczenia rolne: pojawią się polisy od skutków ptasiej grypy?
wtorek, 08 stycznia 2008 10:24
{mosimage}Jak donosi „Rzeczpospolita”, Unia Europejska zastanawia się nad wprowadzeniem nowych polis, pozwalających rolnikom na pokrycie strat spowodowanych wybiciem chorych np. na ptasią grypę zwierząt. Tego typu produkty ubezpieczeniowe miałyby być dotowane z unijnego budżetu.

W chwili obecnej nikt nie oferuje polskim rolnikom takiego ubezpieczenia. UE wyraża zgodę jedynie na dopłaty do polis od szkód wywołanych przez warunki atmosferyczne, nie ma jednak dopłat do polis z tytułu chorób zwierząt. Aleksandra Szelągowska, dyrektor Departamentu Finansów w Ministerstwie Rolnictwa mówi „Rzeczpospolitej”, że Unia rozważa wprowadzenie nowego instrumentu finansowego, który pozwoliłby na zarządzanie ryzykiem w rolnictwie, np. polis z tytułu chorób zwierząt. Dodaje, iż trwa przegląd wspólnotowej polityki rolnej i w marcu powinny być pierwsze tego wyniki.

Add a comment
Więcej…
 
Concordia: sprzęt rolniczy z Agrocasco
poniedziałek, 17 grudnia 2007 17:07
Kończy się czas wydatkowania pieniędzy unijnych, przeznaczonych na ubiegły okres programowania. Dzięki pieniądzom z funduszy strukturalnych oraz finansom przeznaczonym na rozwój technologiczny wsi, rolnicy dokonali zakupu zarówno nowego, jak i używanego sprzętu. Jednakże wymaga on nie tylko wysokiego wydatku podczas zakupu, lecz również stałego zabezpieczenia przed zniszczeniem lub kradzieżą.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 11 12 13 14 15 16 17 18 19 20 następna > ostatnia >>

Strona 20 z 23

TFI PZU: Nowy zarząd

18 kwietnia rada nadzorcza Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych PZU dokonała szeregu zmian w zarządzie spółki.

Do zarządu TFI PZU powołany został...


czytaj dalej

Generali: Adam Malinowski odszedł ze stanowiska wiceprezesa

Adam Malinowski nie jest już wiceprezesem Generali. 12 kwietnia złożył rezygnację z zajmowanej funkcji. Do czasu mianowania następcy jego...


czytaj dalej

Generali: Dyrektor cyfryzacji powołany

Na stanowisko dyrektora ds. cyfrowych Generali został powołany Steven Zuanella. Jest on odpowiedzialny za przeprowadzenie transformacji cyfrowej,...


czytaj dalej

AXA: 10 mln euro na odbudowę Notre-Dame

AXA Group, która ma długą tradycję filantropijnego wsparcia dla ochrony francuskiego dziedzictwa kulturowego, zadeklarowała, że przyczyni się do...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Ruszyła masowa sprzedaż PZU GO

PZU GO, beacon połączony z mobilną aplikacją telematyczną, będący sztandarowym projektem ubezpieczyciela stworzonym przez jego ekspertów, trafił...


czytaj dalej

VIG Polska: Biznes majątkowy filarem wyników grupy

Wskaźnik wzrostu działalności majątkowej Vienna Insurance Group (VIG) w Polsce w 2018 roku był ponad dwuipółkrotnie wyższy niż całego rynku...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook