feed-image -

Inspiracje


Czy Coca-Cola może zbawić świat?
poniedziałek, 10 czerwca 2013 08:06

Rzadko mam chęć napisać coś dobrego o Coca Coli, jeszcze rzadziej o centrach handlowych, ale tym razem nie mogę się powstrzymać, żeby zrobić jedno i drugie. Wszystko przez kampanię promocyjną, która miała miejsce w Indiach i Pakistanie.

Add a comment

Więcej…
 
Brokerski marketing na bogato
poniedziałek, 03 czerwca 2013 08:14

Z XVI Kongresu Brokerów wróciłam z potężnym katarem (oj, jak wiało na korytarzach hotelu Ossa!) i szeregiem obserwacji natury marketingowej. Co roku towarzystwa i firmy okołorynkowe prześcigają się w walce o zdobycie uwagi brokera. Czego tam nie ma. Są hostessy w kusych strojach, alkomaty, krówki na stoiskach, ulotki, foldery, gadżety, zamknięte spotkania, a w tym roku odbyła się także degustacja whiskey i pokaz skręcania cygar. Pytanie brzmi, czy to wszystko jest potrzebne?

Add a comment

Więcej…
 
Optymalizacja z piekła rodem
poniedziałek, 27 maja 2013 08:37

Pierwszy raz zadzwonili do mnie jesienią ubiegłego roku. Biegłam właśnie na seminarium Briana Tracy zorganizowane dla KredytBanku. Szkolenie odbywało się gdzieś na rubieżach Dworca Zachodniego, w ogromnej hali targowej. I właśnie gdzieś na trasie dworzec–hala zadzwoniła do mnie miła pani z pytaniem, czy posiadam ubezpieczenie na życie w trzecim filarze. Powiedziałam, że owszem, posiadam. I się zaczęło.

Add a comment

Więcej…
 
Spokojny umysł w niespokojnych czasach
poniedziałek, 13 maja 2013 07:41

Szukając inspiracji do nowego artykułu, natrafiłam na tekst Jen Sincero. To autorka książki, która na przełomie kwietnia i maja ukazała się w Stanach pod inspirującym tytułem „Jesteś gnojkiem. Jak odzyskać wiarę we własną wielkość i zacząć prowadzić wspaniałe życie” (tłumaczenie moje). Jen pisze o ptaku, który przypadkiem wleciał do pokoju hotelowego. Gdy ptak zorientował się, że jest w pułapce, zaczął histerycznie miotać się po całym pomieszczeniu, z całej siły uderzając to o szybę okienną, to o ścianę. Jego własne przerażenie uniemożliwiało mu uwolnienie się. Czy podobnie nie bywa z nami?

Add a comment

Więcej…
 
Zwyciężaj w wojnie o uwagę
poniedziałek, 06 maja 2013 07:43

Na łamach naszej gazety, newslettera i www.gu.com.pl trwa zacięta wojna o uwagę. Odbiorcy mają zaledwie kilka minut na to, żeby przejrzeć prasę i serwisy internetowe. Co zrobić, żeby to właśnie po naszą informację sięgnęli?

Add a comment

Więcej…
 
Firma na kozetce
poniedziałek, 29 kwietnia 2013 08:12

Kiedy tylko dowiedziałam się, że w kwietniu 2013 r. w Berlinie odbędzie się dwudniowe seminarium prowadzone przez Arnolda i Amy Mindell ze Stanów Zjednoczonych, wiedziałam, że muszę tam być. Mindellowie są twórcami psychologii zorientowanej na proces. Kierunek ten narodził się w latach 70. XX w. w Szwajcarii z połączenia psychologii głębi Junga, fizyki kwantowej oraz filozofii taoistycznej.

Add a comment

Więcej…
 
Na dobre i na złe
poniedziałek, 22 kwietnia 2013 09:15

W kwietniu dołączyłam do 70% Polek i 35% Polaków i przeszłam na dietę. Do sprawy postanowiłam zabrać się profesjonalnie. Mój wybór padł na firmę Naturhouse, która pomogła zrzucić kilka lub kilkanaście kilogramów dwóm zaprzyjaźnionym mamom koleżanek mojej córki z przedszkola. W międzyczasie odkryłam, że doradztwo dietetyczne ma bardzo wiele wspólnego z doradztwem finansowo-ubezpieczeniowym.

Add a comment

Więcej…
 
Wpływaj, ale etycznie
poniedziałek, 15 kwietnia 2013 07:54

W kwietniu na zaproszenie Invest Success przyjechał do Polski prof. Robert Cialdini. Jego książka Wywieranie wpływu na ludzi jest podręcznikiem na uczelniach wyższych na całym świecie. Sama mam jeszcze na półce egzemplarz kupiony 11 lat temu, podczas pierwszego roku studiów. Nie przypuszczałam wtedy, że będę miała okazję poznać profesora osobiście.

Add a comment

Więcej…
 
Wędliniarski marketing
poniedziałek, 08 kwietnia 2013 08:40

Tydzień przed Wielkanocą przyszedł do mnie mail od Klubu Świadomego Konsumenta. Ilustracją do listu była soczysta wędzona szynka obwiązana sznurkiem. Spod sznurka wystawał zgrabny listek laurowy. Całość prezentowała się bardzo apetycznie. W liście zachęcano mnie do skorzystania z oferty serwisu Lokalne Specjały, który na nadchodzące święta dostarczał wędzone wędliny, przyrządzone bez dodatku środków chemicznych.

Add a comment

Więcej…
 
Wyznania półdirectowca
wtorek, 02 kwietnia 2013 08:43

Wczoraj ubezpieczyłam się przez Facebooka i dołączyłam do zacnego grona półdirectowców. Pół, ponieważ w sieci znalazłam agentkę, ale potem spotkałam się z nią osobiście i podpisałam wniosek „twarzą w twarz”. Nie jestem w mojej strategii odosobniona. Coraz więcej Polaków sprawnie wyszukuje w internecie informacje o ubezpieczeniach, jednak transakcje najchętniej finalizuje w biurze lub w domu.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 18

TFI PZU: Marcin Adamczyk nowym prezesem, Cezary Iwański – członkiem zarządu

16 stycznia Grupa PZU podała, że prezesem TFI PZU zostanie Marcin Adamczyk, wcześniej między innymi szef zespołu rynków lokalnych oraz lead...


czytaj dalej

Link4: Marek Wasilewski nowym szefem likwidacji szkód

Od stycznia nowym szefem likwidacji szkód w Link4 jest Marek Wasilewski. Zastąpił Iana Kennedy’ego.

Marek Wasilewski w ostatnich czterech latach...


czytaj dalej

Munich Re: Zmiana w radzie nadzorczej

Z dniem 3 stycznia do rady nadzorczej Munich Re została powołana Renata Jungo Brüngger. Sąd w Monachium powołał ją na miejsce Wolfganga...


czytaj dalej

Aon: Zarządzanie ryzykiem Brexitu

Aon plc wprowadził Brexit Navigator – zindywidualizowane rozwiązanie mające na celu pomoc firmom w ilościowym określeniu skutków ekspozycji na...


czytaj dalej

Mondial Assistance: Pomoc w domu cieszy się coraz większym wzięciem

Z regularnie zbieranych prze Mondial Assistance danych wynika, że wizyta fachowca i pomoc w domu klienta to coraz bardziej doceniana usługa.

- Z...


czytaj dalej

PIU: Zimowy poradnik turystyczny

W czasie ferii zimowych wiele osób uda się na narty, również za granicę, m.in. na Słowację, do Czech, Austrii, Włoch, Szwajcarii czy Francji....


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy