feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń
Ubea.pl: Polska europejskim liderem wzrostów stawek w „komunikacji”
wtorek, 04 grudnia 2018 09:43

Z analizy Ubea.pl opartej na danych Insurance Europe wynika, że w ostatnich latach średnie składki ubezpieczeń komunikacyjnych (OC i AC liczonych łącznie) w przeliczeniu na jednego Polaka wzrosły najwięcej w Europie.

Add a comment

Więcej…
 
Mondial Assistance: Akcje ratunkowe w górach za darmo tylko w Polsce
wtorek, 04 grudnia 2018 09:42

Przed nami długo oczekiwany sezon zimowych podróży. Planując wyjazd w góry na narty, snowboard lub piesze wycieczki, należy pamiętać, że wykupienie ubezpieczenia dopasowanego do uprawianej aktywności jest niezbędne. Zagwarantuje bowiem pokrycie kosztów ewentualnego leczenia, koszt helikoptera ratunkowego i transportu medycznego – przypomina Mondial Assistance.

Add a comment

Więcej…
 
Aviva: Smog i jego skutki
wtorek, 04 grudnia 2018 09:41

Choć niektórzy myślą, że to przemysł w największym stopniu odpowiada za zanieczyszczenia powietrza w Polsce, główną przyczyną smogu w sezonie grzewczym jest tzw. niska emisja. Nazwa pochodzi od wysokości kominów i oznacza zanieczyszczenia spowodowane ogrzewaniem budynków piecami spalającymi węgiel, miał, a czasem również odpady. To one odpowiadają za 52% składu polskiego smogu – wynika z badań Krajowego Ośrodka Bilansowania i Zarządzania Emisjami. Drugim pod względem znaczenia źródłem są spaliny pojazdów, które odpowiadają za ok. 10% zanieczyszczeń.

Add a comment

Więcej…
 
Atradius: Dobra kondycja sektora maszynowego
wtorek, 04 grudnia 2018 09:38

W najnowszym raporcie z cyklu Market Monitor analitycy Atradius wzięli pod lupę przemysł maszynowy.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Standardowa cyberpolisa nie ochroni sprzętu
wtorek, 04 grudnia 2018 09:37

Standardowe cyberpolisy mogą nie wystarczyć, gdy w wyniku ataku hakerów dojdzie do szkód na majątku – zauważa „Puls Biznesu”.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Generali finalizuje przejęcie Concordii
poniedziałek, 03 grudnia 2018 09:44

Generali zawarło finalną umowę przejęcia pełnej kontroli nad towarzystwami Concordii Ubezpieczenia (WTUŻiR Concordia Capital i Concordia Polska TUW) od ich niemieckich akcjonariuszy Concordia Versicherung i Vereinigte Hagelversicherung. Ubezpieczyciel jest przekonany, że przejęcie obu zakładów znacząco wzmocni jego obecność w Polsce. Przedstawiciele Generali już zasiedli we władzach Concordii.

- Cieszymy się z rozszerzenia działalności w Polsce. Przejęcie to da klientom Concordii dostęp do pełnej gamy produktów ubezpieczeniowych. Przejęcie Concordii umożliwi nam zbalansowanie naszego portfela ubezpieczeń komunikacyjnych i pozakomunikacyjnych oraz zdywersyfikowanie kanałów sprzedaży i obecności w regionach. Dzięki temu przejęciu rozszerzymy portfolio naszych produktów, wchodząc na rynek ubezpieczeń upraw rolnych. Concordia to silny techniczny zespół, wyspecjalizowany w ubezpieczeniach rolnych, który chcemy  rozwijać i wzmacniać – powiedział Andrea Simoncelli, prezes zarządu Generali Polska.

Add a comment

Więcej…
 
Wydarzenia Miesiąca – Listopad 2018
poniedziałek, 03 grudnia 2018 09:43

Zamknięcie procesu legislacyjnego PPK, KNF Gate, Generali i jego „wabik” na klientów OC ppm. oraz Paweł Borys – tak przedstawia się lista listopadowych wyróżnień w cyklicznym rankingu „Gazety Ubezpieczeniowej”.

Add a comment

Więcej…
 
Inter Polska: Laur dla prof. Eugeniusza Murawskiego
poniedziałek, 03 grudnia 2018 09:42

W tym roku tytuł ,,Medicus Perfectus” otrzymał wybitny chirurg dziecięcy ze szpitala w Gorzowie Wielkopolskim, najstarszy wciąż operujący lekarz w Polsce, 91-letni prof. Eugeniusz Murawski.

Add a comment

Więcej…
 
Compensa: Ochrona nie zadziała w niektórych regionach Ukrainy
poniedziałek, 03 grudnia 2018 09:42

W związku z konfliktem na Morzu Azowskim na części terytorium Ukrainy wprowadzony został 30-dniowy stan wojenny. Eksperci Compensy radzą osobom planującym podróż nad Dniepr, aby przed wyjazdem upewniły się, czy w miejscu pobytu będą mogły korzystać z ubezpieczenia turystycznego, gdyż nie zawsze będzie to możliwe.

Add a comment

Więcej…
 
EuCO: Dynamiczny wzrost za granicą
poniedziałek, 03 grudnia 2018 09:39

Grupa Kapitałowa Europejskiego Centrum Odszkodowań S.A. (EuCO), lider rynku odszkodowań w Europie Środkowo-Wschodniej, opublikowała sprawozdanie finansowe po III kwartale 2018 roku. Zysk netto za 9 miesięcy wyniósł 7,13 mln zł, a przychody ze sprzedaży osiągnęły poziom ponad 66 mln zł.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 1320

Personalia: Krzysztof Kudelski dołączył do Grupy MAK

Do zespołu MAK Investments (Grupa MAK) dołączył były prezes Warty Krzysztof Kudelski, który w strukturach brokera będzie odpowiedzialny za obszary...


czytaj dalej

UNIQA Polska: Jakub Machnik wiceprezesem ds. finansów i ryzyka

Rada nadzorcza zdecydowała o powierzeniu Jakubowi Machnikowi funkcji wiceprezesa zarządu spółek UNIQA Polska. Od 1 grudnia odpowiada on już nie...


czytaj dalej

Generali: Zarządzanie aktywami alternatywnymi

Włoska grupa Generali nabyła od Bank of America Merrill Lynch firmę zarządzania aktywami alternatywnymi CM Investment Solutions Limited (CMISL) z...


czytaj dalej

AIG: Dyrektor woli start-upa

Dyrektor ds. danych AIG, Leandro Dalle Mule, przeszedł do insurtechowego start-upa Planck Resolution na stanowisko generalnego menedżera na...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Warta zaoferuje PPK

Warta jest pierwszym ubezpieczycielem, który oficjalnie potwierdził, że zaoferuje Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK). Produkt przygotowany przez...


czytaj dalej

Open Life: Wzrost zysków, spadek sprzedaży

Spadek przypisu składki przy jednoczesnej poprawie wyniku technicznego i zysku netto – to najistotniejsze rezultaty uzyskane przez Open Life w...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook