feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń
Zaawansowany podpis elektroniczny w Leadenhall
środa, 24 lipca 2019 08:39

Leadenhall wdrożył w swoim systemie transakcyjnym możliwość podpisania wniosku, a tym samym zawarcia umowy ubezpieczenia, za pomocą podpisu elektronicznego. Podpis elektroniczny jest uregulowany w Unii Europejskiej obowiązującym bezpośrednio w krajach członkowskich Rozporządzeniu Europejskim nr 910/2014 z 23 lipca 2014 r. w sprawie identyfikacji elektronicznej.

Add a comment

Więcej…
 
Rozmowy bez Asekuracji: Jaki produkt dla seniora?
środa, 24 lipca 2019 08:37

Gościem 76. odcinka podcastu ubezpieczeniowego „Rozmowy bez asekuracji” był Grzegorz Gasiecki, który mówił o ofercie produktowej dla seniorów.

Add a comment
Więcej…
 
„DGP”: Najniższa emerytura to 4 gr. a najwyższa 22,4 tys. zł
środa, 24 lipca 2019 08:33

Gwałtownie rośnie liczba najniższych i najwyższych emerytur, zwraca uwagę Grzegorz Osiecki w „Dzienniku Gazecie Prawnej”. O 34% wzrosła w ciągu roku liczba świadczeń przekraczających 5 tys. zł. Najwyższa emerytura wypłacana przez ZUS wynosi 22,4 tys. zł.

Add a comment

Więcej…
 
Ubea.pl: ceny polis OC ppm wciąż idą w dół
wtorek, 23 lipca 2019 08:59

Czerwcowy barometr Ubea.pl powstał po przeanalizowaniu średnich składek OC posiadaczy pojazdów mechanicznych oferowanych online przez dziewięć firm ubezpieczeniowych: Aviva, Benefia, Generali, Gothaer, Link4, MTU24, Proama, UNIQA oraz You Can Drive. Kalkulacje wykonane w porównywarce Ubea.pl w czerwcu 2019 r. okazały się niższe od majowych. Spadek cen od początku roku zbliża się do 15%.

- Od 1 czerwca do 30 czerwca 2019 r. średnia internetowa składka OC oferowana przez te firmy klientom porównywarki Ubea.pl wyniosła 1408 zł. Oznacza to spadek o 3,5% względem analogicznego wyniku z maja 2019 roku – informuje Andrzej Prajsnar, ekspert porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl. – Czerwcowy wynik to 87% średniej składki OC odnotowanej w styczniu 2019 r. Właśnie dlatego najnowszy odczyt barometru Ubea.pl wynosi 87. Taki wynik sygnalizuje spadek średniego kosztu OC o 13% przez pół roku – wyjaśnia Paweł Kuczyński, prezes porównywarki ubezpieczeniowej Ubea.pl.

Add a comment

Więcej…
 
Kierowcy mobilnie porównują polisy
wtorek, 23 lipca 2019 08:46

53 procent użytkowników porównywarki Porówneo.pl poszukuje ofert ubezpieczenia OC, AC, NNW i assistance za pośrednictwem urządzeń mobilnych. Zmotoryzowani chętnie sprawdzają oferty ubezpieczeniowe na ekranach smartfonów, jednak sam zakup wciąż częściej realizują po telefonicznej rozmowie z doradcą. Czy smartfonizacja i globalny boom na e-commerce wpłyną na zmianę przyzwyczajenia polskich kierowców do nabywania polis w tradycyjny sposób?

Add a comment

Więcej…
 
Czy ubezpieczenie zdrowotne pomoże przy braku leków w aptekach?
poniedziałek, 22 lipca 2019 09:00

Z szacunków Naczelnej Izby Aptekarskiej wynika, że problem z dostępnością lekarstw w aptekach dotyczy już nawet ok. 500 różnych leków. Wśród nich znalazły się te, które stosowane są m.in. przy niedoczynności tarczycy, cukrzycy, nadciśnieniu, astmie czy alergiach – czyli schorzeniach najczęściej dotykających Polaków.

Add a comment

Więcej…
 
PIU: Klimatyczna ankieta dla pośredników
poniedziałek, 22 lipca 2019 08:53

Polska Izba Ubezpieczeń zaprasza wszystkich pośredników do wypełnienia krótkiej ankiety, która dotyczy ryzyk klimatycznych.

Add a comment

Więcej…
 
ITS: Coraz więcej wypadków z udziałem rowerzystów
poniedziałek, 22 lipca 2019 08:47

Opracowane przez Instytut Transportu Samochodowego (ITS) wytyczne bezpiecznego ruchu rowerowego mają poprawić bezpieczeństwo tej grupy użytkowników dróg. Odpowiednia infrastruktura jest konieczna, bo na rowerach jeździ coraz więcej Polaków. Rowerzyści mają dziś do dyspozycji ok. 12 tys. ścieżek. Niektóre jednak nagle się urywają lub kończą chodnikiem, problemem są także skrzyżowania z ruchem samochodowym i pieszym. Przygotowane wytyczne do budowy dróg rowerowych mają ujednolicić infrastrukturę w całym kraju. To zachęta, by szukać rozwiązań bardziej ekonomicznych i równie skutecznych – podkreśla dyrektor ITS.

Add a comment

Więcej…
 
Przedsiębiorcom przyda się D&O
poniedziałek, 22 lipca 2019 08:45

O korzyściach płynących z ubezpieczenia D&O pisze na łamach „Pulsu Biznesu” Sylwia Wedziuk. Artykuł zwraca uwagę, że od początku 2019 roku Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) nałożył na firmy kary o wartości ponad 74 mln zł. Działania będące przedmiotem oceny urzędu są zwykle efektem decyzji biznesowych podejmowanych przez kadrę zarządzającą firm – zwraca uwagę cytowany przez autorkę ekspert z firmy brokerskiej EIB.

Add a comment

Więcej…
 
UNIQA: Kliencki zwrot w zarządzie
czwartek, 18 lipca 2019 08:57


Adam Łoziak
Daniela Sotirovic
fot.: Weronika Lucjan

Od lipca 2019 r. zaczęła obowiązywać nowa struktura organizacyjna towarzystw ubezpieczeniowych UNIQA w Polsce. Oznacza ona m.in. nowe zakresy odpowiedzialności członków zarządu.  Adam Łoziak został wiceprezesem ds. klienta, a Daniela Sotirovic członkiem zarządu ds. wsparcia klienta.

Towarzystwa ubezpieczeniowe od kilku lat coraz dobitniej akcentują klientocentryczność w swoich strategiach. PZU i Ergo Hestia powołały przykładowo osobnych Rzeczników Klienta, jednak UNIQA jako pierwsza wprowadziła proklienckie zmiany już na poziomie zarządu.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 7 z 1414

Macif Życie: Mariusz Czajka członkiem zarządu ds. ryzyka

6 sierpnia Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Mariusza Czajki na stanowisko członka zarządu Macif Życie...


czytaj dalej

Ergo Hestia: Justyna Wajs zastąpiła Małgorzatę MakulskąMałgorzata Makulska
Justyna Wajs

Małgorzata Makulska, członek zarządu Ergo Hestii, po 27 latach zakończyła współpracę z ubezpieczycielem z powodów...


czytaj dalej

Aviva: Niewykluczone pożegnanie z Azją

Brytyjska Aviva rozważa opcje dla swojej działalności w Azji, w tym możliwość sprzedaży tego biznesu. Nowy dyrektor generalny Maurice Tulloch...


czytaj dalej

Munich Re: Niewiele dużych roszczeń w II kwartale

Niemiecki reasekurator Munich Re odnotował w II kwartale 2019 roku 36% wzrostu zysku netto, do czego przyczynił się niski poziom roszczeń z tytułu...


czytaj dalej

Rozmowy bez Asekuracji: Nie odkładajmy wdrożenia PPK

Gościem 79. odcinka podcastu ubezpieczeniowego „Rozmowy bez Asekuracji” zatytułowanego „Nie odkładajmy wdrożenia PPK” był Grzegorz Chłopek, prezes...


czytaj dalej

Ubea.pl: Lipcowe wzrosty składek

Lipiec przyniósł ciekawe zmiany dotyczące trzech kategorii rankingu cen ubezpieczeń komunikacyjnych Ubea.pl, opartego na kalkulacjach...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook