Reklama

Amplico Life : Ubezpieczeniowy Pakiet Medyczny EkstraMed
piątek, 27 kwietnia 2007 10:49
Amplico Life wprowadziło do sprzedaży nowy produkt – Ubezpieczeniowy Pakiet Medyczny EkstraMed, mający zagwarantować wsparcie finansowe w trudnych sytuacjach zdrowotnych.

Według najnowszych doniesień prawie co dwudziesty Polak korzysta z usług prywatnych przychodni. Klienci tych placówek są przyzwyczajeni do wysokiego standardu opieki medycznej, a abonament medyczny w większości przypadków nie pokrywa kosztów pobytu w szpitalu. Pakiet EkstraMed stanowi uzupełnienie usług abonamentowych, gwarantując środki finansowe na leczenie oraz uzupełniając część utraconych dochodów, kiedy przebywamy w szpitalu bądź na zwolnieniu lekarskim.

-Pobyt w szpitalu wiąże się z dodatkowymi kosztami oraz z ograniczeniami dochodów, w głównej mierze dotyczy to osób prowadzących własną działalność gospodarczą. Amplico Life wprowadziło produkt, który gwarantuje otrzymanie pieniędzy za każdym razem gdy klient trafi do szpitala.- powiedział Dariusz Rutkowski, dyrektor sprzedaży Ubezpieczeń Wypadkowych.

EkstraMed jest polisą z terminowym ubezpieczeniem na życie, zawieraną na okres 10 lat, lub maksymalnie do 64. roku życia Ubezpieczonego. Ubezpieczenie EkstraMed zawiera wachlarz świadczeń w trzech możliwych wariantach, różniących się sumami ubezpieczenia. Każdy z nich zawiera pakiet świadczeń szpitalnych (przyjęcie do szpitala, pobyt w szpitalu, pobyt na OIOM, rekonwalescencja), świadczeń operacyjnych (operacje i znieczulenia) oraz świadczeń dodatkowych (ambulans, wizyta lekarska i badania diagnostyczne).

Ponieważ wszystkie wymienione powyżej świadczenia sumują się, klient ubezpieczony w wariancie platynowym może liczyć na świadczenie sięgające 60 000 złotych. Ponadto, każdy wariant oferuje możliwość konsultacji medycznej w renomowanych ośrodkach w USA.

Dodatkowo w ramach ubezpieczenia EkstraMed Amplico Life zapewnia świadczenia medyczne typu assistance, oferowane przez firmę Elvia. W skład pakietu wchodzą następujące usługi:
 
- organizacja transportu medycznego,
- dostarczenie leków do miejsca pobytu,
- dostęp do sprzętu rehabilitacyjnego (wypożyczenie lub zakup),
- organizacja procesu rehabilitacji,
-wizyty pielęgniarki,
-opieka po hospitalizacji,
-pomoc psychologa,
-dostęp do infolinii medycznej.

Koszt ubezpieczenia EkstraMed dla kobiety w wieku 20-34 lat w wariancie srebrnym wynosi 770 zł rocznie, a  maksymalna suma świadczeń za jedno zdarzenie wynosi do 33 300 zł. Składka roczna w pakiecie złotym dla mężczyzny w wieku 20-34 lat wynosi 1020 zł, a maksymalna suma świadczeń za jedno zdarzenie wynosi do 49 800 zł.

Przykład.
Klient Jan Kowalski wykupił polisę EkstraMed, wariant platynowy. Zapłacił składkę roczną w wysokości 1 750zł. Po kilku miesiącach zachorował i trafił do szpitala z ostrym zapaleniem wyrostka robaczkowego. W szpitalu został zoperowany i przeleżał 7 dni. Po wyjściu ze szpitala przebywał w domu na zwolnieniu lekarskim dwa tygodnie. Jakie świadczenia otrzyma klient z tytułu umowy EkstraMed?

Świadczenia do wypłaty:
- za przyjęcie do szpitala – 400zł
- za pobyt w szpitalu – 5 dni * 200zł = 1000zł
- za rekonwalescencję – 5dni * 100zł = 500zł
- za operację 25% z 4000zł = 1000zł
- za znieczulenie 25% z 1000zł = 250zł
- za przejazd ambulansem do szpitala = 300zł
- za badania lekarskie = 300zł
- za wizytę lekarską = 400zł

Suma świadczeń w tym przykładzie wyniesie 4 150 zł.

 

Rynek ubezpieczeń: Wiener TU zamiast Gothaer TU

Po prawie siedmiu latach z polskiego rynku ubezpieczeń znika marka Gothaer. Za kilka tygodni przejęte przez Vienna Insurance Group towarzystwo...


czytaj dalej

Aviva TUnŻ: Mariusz Grendowicz przewodniczącym rady nadzorczej

Mariusz Grendowicz został powołany na przewodniczącego rady nadzorczej Aviva TUnŻ. To pierwszy niezależny członek RN firmy w Polsce, który objął...


czytaj dalej

WTW: Padły nowe rekordy inwestycji w insurtech

Inwestujący w insurtech na całym świecie w I kwartale 2019 r. wykonali największą liczbę transakcji, największą liczbę transakcji w sektorze...


czytaj dalej

Generali: Kwartał wzrostów

Pierwsze trzy miesiące obecnego roku były udane dla Generali. Grupa zanotowała wysokie wzrosty zysków i przypisu składki.

Przypis składki brutto...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Lokalne porządki

Ostatnie lata w branży ubezpieczeniowej stały pod znakiem globalnych zmian w przepisach dotyczących branży ubezpieczeniowej. Zmniejszona aktywność...


czytaj dalej

SN: Odmowa podjęcia uchwał w dwóch sprawach

16 maja Sąd Najwyższy (SN) odmówił podjęcia uchwały w dwóch sprawach dotyczących materii ubezpieczeniowej, skierowanych do niego przez sądy...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook