Reklama

Nordea PTE: Warto sięgnąć po IKZE
czwartek, 28 lutego 2013 09:24

Blisko 300 tys. osób, zasilając w 2012 roku konto IKZE mogło skorzystać z ulgi podatkowej i odliczyć dokonane wpłaty od podstawy opodatkowania. W akcji edukacyjnej „Ostatni dzwonek” prowadzonej od grudnia 2012 r. eksperci Nordea PTE zwracają uwagę na korzyści, jakie daje oszczędzanie w IKZE z myślą o emeryturze.

Coraz więcej mówi się o tym, że podstawowe świadczenia emerytalne nie zapewnią satysfakcjonującego poziomu życia po zakończeniu aktywności zawodowej. Przewidywana stopa zastąpienia, czyli relacja wysokości emerytury do ostatniej pensji, za 30 lat będzie wynosiła jedynie niespełna 30%. Mimo to - jak wynika z badań „Barometr Nordea” - potrzeba zapewnienia sobie bezpiecznej przyszłości finansowej jest bardzo mała.

- Z przeprowadzonych przez nas badań wynika, że zaledwie 18% Polaków gromadzi dodatkowe środki z myślą o emeryturze. Tak niski odsetek oszczędzających niepokoi, ponieważ prognozowana wysokość świadczeń emerytalnych w perspektywie 20-30 lat będzie się obniżać i może nie wystarczyć nawet na pokrycie podstawowych opłat. Realizując akcję „Ostatni dzwonek” chcemy wzmacniać świadomość emerytalną Polaków, a także edukować ich w zakresie dostępnych rozwiązań wspierających oszczędzanie – mówi Katarzyna Golińska, rzecznik prasowy Nordea PTE.

Ulga podatkowa już teraz

Jednym ze sposobów na zapewnienie sobie większej stabilności finansowej na emeryturze jest rozpoczęcie systematycznego oszczędzania. Rozwiązań umożliwiających dodatkowe gromadzenie kapitału dostępnych na rynku jest wiele. Od 2012 roku w ramach III filaru systemu emerytalnego możemy również oszczędzać w Indywidualnym Koncie Zabezpieczenia Emerytalnego (IKZE).

Konstrukcja IKZE umożliwia oszczędzanie środków z myślą o emeryturze przy jednoczesnym zapewnieniu dodatkowych benefitów. W odróżnieniu od pozostałych produktów III filaru systemu emerytalnego, czyli dobrowolnego zabezpieczenia emerytalnego, wpłacane przez nas środki na IKZE dają bieżące korzyści w postaci uzyskania ulgi podatkowej już w kolejnym rozliczeniu z fiskusem, poprzez odpisania wpłat na IKZE od podstawy opodatkowania.
(AM, źródło: Nordea PTE)

 

KNF: Będzie zmiana wiceprzewodniczących

Wkrótce dojdzie do zmiany zastępców przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego – wynika z informacji uzyskanych przez „Dziennik Gazetę Prawną”.

...


czytaj dalej

Personalia: Krzysztof Kudelski dołączył do Grupy MAK

Do zespołu MAK Investments (Grupa MAK) dołączył były prezes Warty Krzysztof Kudelski, który w strukturach brokera będzie odpowiedzialny za obszary...


czytaj dalej

Brokerslink: Rezygnacja dyrektor generalnej

Brokerslink podał oficjalnie, że Jacqueline Legrand zrezygnowała ze stanowiska dyrektora generalnego z dniem 6 grudnia 2018 r.

Po 6 latach pracy...


czytaj dalej

Revolut: Licencja bankowa na Litwie

Revolut, start-up z branży technologii finansowej uzyskał wobec zbliżającego się Brexitu europejską licencję bankową i planuje uruchomienie...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Słabnie tempo wzrostu sprzedaży OC

Choć segment obowiązkowych ubezpieczeń komunikacyjnych utrzymuje się w trendzie wzrostowym, tempo tego wzrostu słabnie z kwartału na kwartał....


czytaj dalej

Ergo Hestia: Różnorodność tematem najnowszego raportu społecznego

„Troska 2017” – taki tytuł nosi najnowszy raport społeczny Ergo Hestii. Jego tematem przewodnim jest jedna z najważniejszych współczesnych...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook