Reklama

MetLife: Warto mieć NNW
wtorek, 30 czerwca 2015 08:35

Wzmożona aktywność wakacyjna sprzyja wypadkom i urazom, dlatego warto rozważyć zakup ubezpieczenia NNW – radzi MetLife.

Podstawowy zakres ochrony w ramach NNW, charakteryzujący się niezbyt wysokimi sumami ubezpieczenia, jest możliwy do nabycia w biurach podróży lub w agencjach ubezpieczeniowych już w cenie około 10 zł za 3 dni. Jednak wybierając taką polisę, trzeba się przygotować na to, że wysokość świadczenia w razie nieszczęśliwego wypadku nie będzie zadowalająca. Dlatego też zdaniem MetLife warto rozważyć zakup długoterminowej polisy NNW. Takie umowy oferują z reguły dużo szerszy zakres ochrony oraz dużo wyższe wartości świadczeń. Chronią klienta, począwszy od zdarzeń, takich jak pobyt w szpitalu, złamania i oparzenia, po poważniejsze skutki nieszczęśliwych wypadków: trwałe inwalidztwo, operacje, czy nawet śmierć. Ponadto polisy te mogą zapewniać również dodatkowe usługi i świadczenia.

- Na rynku dostępne są polisy, które w razie inwalidztwa, a tym samym utrudnienia lub wręcz utraty możliwości zarobkowania, oferują wypłatę comiesięcznego świadczenia, tzw. renty i to przez okres nawet 10 lat – mówi Bożena Trzaska, dyrektor ds. Rozwoju Produktów w MetLife.

NNW zawierane na dłuższy czas zapewnia dodatkowo kompleksową pomoc medyczną w razie nieszczęśliwego wypadku. Oznacza to między innymi oddanie do dyspozycji ubezpieczonych całodobowego centrum pomocy i organizację przez konsultantów badań medycznych, konsultacji lekarskich, procesów rehabilitacyjnych i wielu innych usług.

- Usługi assistance, przeważnie realizowane przez współpracujące z towarzystwem firmy assistance, to rozwiązanie, które zdejmuje z ubezpieczonego ciężar samodzielnych poszukiwań lekarza specjalisty, placówki medycznej, transportu itp. W ramach tych usług ubezpieczeni mogą liczyć na zakup i dostarczenie leków czy sprzętu rehabilitacyjnego, a także organizację rehabilitacji oraz zabiegów i badań ambulatoryjnych, w tym rezonansu oraz tomografii komputerowej. Dzięki tym usługom rolą ubezpieczyciela jest nie tylko wypłata odszkodowania, ale przede wszystkim realna pomoc w wyjątkowej dla klienta sytuacji – dodaje Bożena Trzaska.

Warto też sprawdzić, czy NNW chroni wypadki jedynie na terytorium Polski. Przeważnie te długoterminowe polisy mają zniesione ograniczenia terytorialne i oferują ochronę bez względu na miejsce zdarzenia ubezpieczeniowego.

W przypadku długoterminowych umów towarzystwo potrafi też niekiedy docenić lojalność klienta i może zaoferować mu dodatkowe benefity. Na rynku dostępne są produkty ubezpieczeniowe, których wartość rośnie wraz z czasem od ich zakupu.

- W niektórych ofertach klienci otrzymują np. 10% wzrost sumy ubezpieczenia z każdym kolejnym rokiem. Przy czym warto podkreślić, że składka najczęściej pozostaje niezmienna. Z jednej strony towarzystwa ubezpieczeń zachęcają tym klientów do korzystania z ich oferty i jest to element lojalnościowy, jednak tak naprawdę beneficjentem tego rozwiązania jest sam ubezpieczony, który w razie nieszczęśliwego wypadku ma szansę otrzymać wyższe świadczenie – tłumaczy Rafał Piotrowski, dyrektor Działu Rozwoju i Marketingu Produktów w MetLife.

Duże znaczenie ma też historia ubezpieczeniowa. Na jej podstawie niektóre towarzystwa obliczają składkę, biorąc pod uwagę szkodowość klienta. Czynnik ten wpływa też na proces obsługi roszczeń i zawierania kolejnych umów. Czasem zwalnia się „zaufanego klienta” z konieczności dostarczenia dokumentacji medycznej czy przeprowadzenia badań, co wpływa na szybkość rozpatrzenia wniosku i wypłatę świadczenia lub zakup polisy. Długoletnia historia może mieć też pozytywny wpływ na określenie wysokości składki w innych polisach z oferty danej firmy (np. na życie, OC, etc.) czy dodatkowe objęcie ochroną bliskich.

MetLife uważa, iż jest dobrze, gdy NNW ma formę tzw. polisy rodzinnej, obejmującej ochroną wszystkich członków familii. Jeszcze lepiej, gdy składka nie jest pomnażana przez liczbę ubezpieczonych.

- W dobrych polisach NNW dostępnych na rynku, ubezpieczający może objąć ochroną małżonka lub partnera/partnerkę oraz pozostające na ich utrzymaniu dzieci bez konieczności podnoszenia składki ubezpieczeniowej. To taki pakiet rodzinny, w którym składka jest stała bez względu na ilość osób objętych ochroną – mówi Bożena Trzaska.

Towarzystwa obejmują automatycznie ochroną również nowych członków rodziny – nowonarodzone dzieci lub przysposobionych podopiecznych. Wystarczy zgłosić fakt pojawienia się nowego członka rodziny do towarzystwa ubezpieczeń. Co ważniejsze, zakres ochrony przeważnie jest identyczny dla każdego dziecka objętego ubezpieczeniem.

Znaczenie ma również wyręczanie klienta w kwestiach formalnych. Obecnie dostępność wielu sposobów kontaktu pozwala tak zarządzić kontaktem z ubezpieczającym, by ułatwić mu proces zakupu polisy i zachęcić do dokonania jedynej czynności – opłacenia składki, najlepiej obniżonej za lojalność i dobrą współpracę.
(AM, źródło: MetLife)

 

Rynek ubezpieczeń: Wiener TU zamiast Gothaer TU

Po prawie siedmiu latach z polskiego rynku ubezpieczeń znika marka Gothaer. Za kilka tygodni przejęte przez Vienna Insurance Group towarzystwo...


czytaj dalej

Aviva TUnŻ: Mariusz Grendowicz przewodniczącym rady nadzorczej

Mariusz Grendowicz został powołany na przewodniczącego rady nadzorczej Aviva TUnŻ. To pierwszy niezależny członek RN firmy w Polsce, który objął...


czytaj dalej

WTW: Padły nowe rekordy inwestycji w insurtech

Inwestujący w insurtech na całym świecie w I kwartale 2019 r. wykonali największą liczbę transakcji, największą liczbę transakcji w sektorze...


czytaj dalej

Generali: Kwartał wzrostów

Pierwsze trzy miesiące obecnego roku były udane dla Generali. Grupa zanotowała wysokie wzrosty zysków i przypisu składki.

Przypis składki brutto...


czytaj dalej

PBUK: Nowela wymaga korekt

W ocenie Polskiego Biura Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (PBUK), wprowadzenie ściślejszych regulacji mogących ustabilizować działalność...


czytaj dalej

Digital Care: Ponad 6 tys. uszkodzeń smartfonów w trakcie majówki

Według statystyk firmy Digital Care, liczba uszkodzeń telefonów w trakcie tegorocznego długiego weekendu majowego była o ponad 30% wyższa niż w...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook