TUZ Ubezpieczenia: Odświeżona oferta dla MŚP
piątek, 03 listopada 2017 09:51

TUZ Ubezpieczenia wprowadza na rynek ubezpieczenie dla przedsiębiorców „Bezpieczny Przedsiębiorca Plus” – nową wersję starszego produktu, wzbogaconego o nowe zakresy ochrony oraz skierowaną do nowych branż.

W „Bezpiecznym Przedsiębiorcy Plus” TUZ poszerza zakres ochrony firm. Oferuje m.in. podwyższone sumy ubezpieczenia w ubezpieczeniu mienia oraz sumy gwarancyjne w OC. W części dotyczącej ochrony majątku wprowadza ubezpieczenie sprzętu od wszystkich ryzyk, w tym przenośnego oraz zewnętrznych nośników danych. Ofertę została rozbudowana w zakresie ubezpieczenia mienia transportującego w kraju o własne środki obrotowe oraz urządzenia i maszyny. Dodano też możliwość ubezpieczenia mienia w przypadku prowadzenia drobnych prac budowlano-montażowych, urządzeń lub ich części na stałe zamontowanych na zewnątrz budynków i budowli.

W zakresie dotyczącym OC TUZ poszerzył zakres ochrony o odpowiedzialność kontraktową w podstawie ubezpieczenia i dodał klauzule pozwalające klientowi na dopasowanie produktu do potrzeb związanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. Dla nowych klientów wprowadzono z kolei szereg opcji dostosowanych do takich podmiotów, jak apteki, hotele, warsztaty samochodowe, zakłady fryzjerskie, przychodnie weterynaryjne. Dla działalności gastronomicznej proponuje włączenie zatruć pokarmowych czy szkód powstałych na terytorium RP i Europy wyrządzone osobom trzecim będącym konsumentami produktów nabytych w naszym kraju. Poszerza także ofertę dla przedsiębiorstw budowlanych o nowe klauzule, jak szkody wyrządzone w podziemnych instalacjach czy przez pojazdy niepodlegające obowiązkowemu OC.

- Ubezpieczenie „Bezpieczny Przedsiębiorca Plus” zostało tak skonstruowane, aby można było jego zakres dobierać na „swoją miarę – mówi Piotr Zadrożny, prezes zarządu w TUZ TUW. – To jest elastyczne rozwiązanie, wygodne dla agentów. Pozwala też na lepsze dopasowanie produktu do realnych potrzeb ochrony małej firmy – dodaje.

I tak, w przypadku aptek klient ubezpieczy koszty utylizacji produktów leczniczych i straty finansowe będące bezpośrednim następstwem utraty dokumentów (recept) ze środków publicznych. Dla hoteli przygotowano ubezpieczenie majątku od ryzyk nazwanych, OC w rzeczach gości hotelowych wniesionych do pokoju hotelowego lub pozostawionych w szatni czy OC parkingu strzeżonego prowadzonego w ramach działalności hotelarskiej. W przypadku warsztatów samochodowych OC zabezpiecza szkody rzeczowe wyrządzone w mieniu osób trzecich, niezależnie od tego, czy wydarzyły się one w trakcie wykonywania usługi, czy też po wydaniu pojazdu w użytkowanie klienta, w rzeczach znajdujących się pod kontrolą, polegające na ich uszkodzeniu lub zniszczeniu. Dla zakładów fryzjerskich, kosmetycznych lub odnowy biologicznej OC obejmować będzie odpowiedzialność za szkody wyrządzone w związku z wykonywaniem usług oraz wynikłe wskutek chorób zakaźnych i zakażeń.

Ubezpieczenie chroni także właścicieli budynków wielomieszkaniowych. Zmodyfikowana polisa pozwala też na ubezpieczenie od zdarzeń losowych budynków mieszkalnych osób fizycznych w przypadku, gdy jest on wynajmowany lub dzierżawiony osobom trzecim w celach niezwiązanych z prowadzeniem działalności gospodarczej. Dodatkowo ubezpieczeniem mogą zostać objęte szyby i OC z tytułu posiadania ubezpieczonej nieruchomości.

„Bezpieczny Przedsiębiorca Plus” będzie sprzedawany przez sieć multiagencji. Zostanie wprowadzony do systemu sprzedażowego on-line.
(AM, źródło: TUZ Ubezpieczenia)

 

Pocztowe TUW: Stanisław Sokołowski nowym wiceprezesem

Z dniem 29 marca Stanisław Sokołowski został powołany na wiceprezesa zarządu Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych. Na tym stanowisku...


czytaj dalej

MetLife: Mirosław Kisyk za Łukasza Kalinowskiego na stanowisku prezesa

27 marca MetLife TUnŻiR poinformował, że Łukasz Kalinowski złożył rezygnację z pełnienia funkcji prezesa zarządu spółki i jednocześnie zakończył...


czytaj dalej

Najczęściej czytane

Allianz: Współdzielenie samochodu ubezpieczone

Allianz zawiązał partnerstwo z brytyjską platformą współdzielenia pojazdów Drivy, aby zapewnić ubezpieczenia jej użytkownikom. Jest to część...


czytaj dalej

Włochy: Octo Telematics sięgnęło po rozwiązania SAS

Włoska firma Octo Telematics przy wsparciu narzędzi analitycznych SAS stworzyła największą bazę danych zawierającą opisy zachowań kierowców.   

W...


czytaj dalej

Senat: Dyskusja o regulacji branży odszkodowawczej

19 kwietnia odbyło się seminaryjne posiedzenie senackiej Komisji Budżetu i Finansów Publicznych. Podczas spotkania organizowanego wspólnie z...


czytaj dalej

Dochodzenie roszczeń za szkody osobowe – problemy i ułatwienia

19 kwietnia miała miejsce konferencja zatytułowana „Rekompensata za utratę zdrowia i życia – praktyczne aspekty dochodzenia roszczeń”. Była to...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook