Reklama

Finanse: Black Pearls VC inwestorem w Insly
piątek, 23 marca 2018 09:38

Black Pearls VC zainwestował 2,94 mln zł w Insly, twórcę platformy wspierającej agentów ubezpieczeniowych i brokerów w efektywnym zarządzaniu procesem sprzedaży i obsługi polis.

Insly to oprogramowanie, które zwiększa wydajność pracy agentów i brokerów ubezpieczeniowych, automatyzując procesy sprlizedaży i obsługi polis. Jest niezależnym narzędziem informatycznym skierowanym do pośredników ubezpieczeniowych, umożliwiającym wyliczanie w jednym miejscu wysokości składek za ubezpieczenie w różnych towarzystwach, porównanie ofert i wystawienie polisy jednym kliknięciem. Insly jest zintegrowane m.in. z Generali, Gothaer, UNIQA, Warta, HDI, Allianz, Proama, InterRisk i pomaga klientom końcowym w lepszym zrozumieniu produktów ochronnych poprzez poprawę przejrzystości procesu zawierania polisy. – Założenia te wpisują się w wymagania dyrektywy IDD wchodzącej właśnie w życie w Polsce – wyjaśnia Piotr Bartos, Country Manager Insly. – Insly jest także w pełni kompatybilne z wymogami RODO – dodaje.

Przedstawiciele Insly widzą w digitalizacji rynku sprzedaży ubezpieczeń w Polsce szansę na rozwój. – Polski rynek ubezpieczeń jest duży, lecz bardzo rozdrobniony, a potrzeba wdrożenia narzędzi informatycznych, wysoka – komentuje Risto Rossar, CEO Insly. – Dzięki wsparciu inwestorów w najbliższym czasie poszerzymy listę towarzystw ubezpieczeniowych z którymi współpracujemy, a w ramach prac badawczo-rozwojowych dodamy szereg funkcjonalności, na przykład inteligentną optymalizację rozliczeń prowizyjnych. Liczymy na to, że agenci i brokerzy ubezpieczeniowi właśnie z nami będą budować przewagę konkurencyjną, a przy wsparciu Black Pearls VC szybko zbudujemy mocną pozycję na polskim rynku – dodaje.

Black Pearls VC zainwestował w Insly 2,94 mln zł z funduszu LQT Fund II, utworzonego w ramach programu BRIdge Alfa Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. – BRIdge Alfa to jeden z głównych instrumentów finansowania nowatorskich projektów technologicznych. Zasilając w 80% ze środków NCBR budżety uruchamianych przez nas funduszy, ograniczamy ryzyko zarówno po stronie inwestorów, jak i samych twórców technologii, zwiększając ich szanse na sukces w skali globalnej – podkreśla prof. Aleksander Nawrat, zastępca dyrektora NCBR.

- Wspieramy start-upy rozwijające skalowalne międzynarodowo projekty oparte na unikatowej własności intelektualnej, Insly jest pod tym względem wręcz wzorcowe – tłumaczy Marcin P. Kowalik, partner zarządzający Black Pearls VC. – Oprócz ekspansji na rynku polskim, wartość Insly będziemy budować na rynkach międzynarodowych wspólnie z funduszami Concentric Ventures i London Co-Investment Fund – dodaje.

Partnerami Black Pearls VC w transakcji są londyńskie fundusze: Concentric Ventures i London Co-Investment Fund powiązany z British Business Bank (brytyjski odpowiednik Europejskiego  Funduszu Inwestycyjnego). – Od pewnego czasu przyglądamy się rynkowi innowacji w sektorze ubezpieczeń. Znalezienie firmy z długoterminową wizją, wytwarzającej unikatową wartość rynkową, stanowiło nie lada wyzwanie – komentuje Kjartan Rist, partner zarządzający Concentric Ventures, współzałożyciel DN Capital. – Insly udowodniło, że ma potencjał do tego, by zmienić branżę ubezpieczeniową – zaznacza.
(AM, źródło: Brandscope)

 

KNF: Będzie zmiana wiceprzewodniczących

Wkrótce dojdzie do zmiany zastępców przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego – wynika z informacji uzyskanych przez „Dziennik Gazetę Prawną”.

...


czytaj dalej

Personalia: Krzysztof Kudelski dołączył do Grupy MAK

Do zespołu MAK Investments (Grupa MAK) dołączył były prezes Warty Krzysztof Kudelski, który w strukturach brokera będzie odpowiedzialny za obszary...


czytaj dalej

Brokerslink: Rezygnacja dyrektor generalnej

Brokerslink podał oficjalnie, że Jacqueline Legrand zrezygnowała ze stanowiska dyrektora generalnego z dniem 6 grudnia 2018 r.

Po 6 latach pracy...


czytaj dalej

Revolut: Licencja bankowa na Litwie

Revolut, start-up z branży technologii finansowej uzyskał wobec zbliżającego się Brexitu europejską licencję bankową i planuje uruchomienie...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Słabnie tempo wzrostu sprzedaży OC

Choć segment obowiązkowych ubezpieczeń komunikacyjnych utrzymuje się w trendzie wzrostowym, tempo tego wzrostu słabnie z kwartału na kwartał....


czytaj dalej

Ergo Hestia: Różnorodność tematem najnowszego raportu społecznego

„Troska 2017” – taki tytuł nosi najnowszy raport społeczny Ergo Hestii. Jego tematem przewodnim jest jedna z najważniejszych współczesnych...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook