Reklama

Nationale-Nederlanden: Ubezpieczenie domu i dobytku
czwartek, 18 października 2018 08:24

Wypłata odszkodowania zgodnie z rynkową wartością nieruchomości w dniu szkody, brak zdefiniowanej listy zdarzeń losowych oraz możliwość objęcia ochroną kilku nieruchomości jedną polisą – to główne cechy pierwszego ubezpieczenia nieruchomości Nationale-Nederlanden.

„Ubezpieczenie domu i ważnych rzeczy” to nowość w portfolio Nationale-Nederlanden, które wraz z wprowadzeniem ubezpieczeń turystycznych w lutym 2018 r. rozpoczęło sprzedaż produktów majątkowych. Polisa została przygotowana w formule „all risks”. Jej zakres ochrony uwzględnia również przypadki wynikające z tzw. rażącego niedbalstwa, np. niecelowego pozostawienia włączonego żelazka czy niedokręcenia wody.

- Wejście Nationale-Nederlanden w segment ubezpieczeń majątkowych to kolejny krok w realizacji naszych strategicznych celów. Przygotowywaliśmy się do niego od dawna, analizując rynek i potrzeby naszych klientów. Produkt mieszkaniowy, który oferujemy, jest odpowiedzią na te obserwacje. Chcemy zapewnić klientom solidną ochronę z jednoczesną możliwością dopasowania jej do preferencji i ich stylu życia – mówi Anita Bogusz, członek zarządu Nationale-Nederlanden TU.

Dwa warianty do wyboru

W ofercie dostępne są dwa warianty ubezpieczenia – nieruchomości, w której mieszka klient i jego bliscy lub też mieszkania czy domu przeznaczonego pod wynajem. W obu przypadkach podstawowymi elementami są ubezpieczenie mienia (dom/mieszkanie, stałe elementy, ruchomości), OC w życiu prywatnym obejmująca pomoc sąsiedzką, w ramach której zorganizowane zostanie sprzątanie po szkodzie u sąsiada i upominek z przeprosinami, oraz assistance. W ramach jednej polisy istnieje możliwość objęcia ochroną kilku nieruchomości.

- Nasi klienci nie muszą zastanawiać się, na jaką sumę ubezpieczyć swoją nieruchomość. Jest ona bowiem elastyczna i wynosi tyle, ile wartość rynkowa w dniu szkody. Składka obliczana jest natomiast na podstawie aktualnej wartości nieruchomości. Dodatkowo, dla nas dom to nie tylko budynek, ale również ogród, garaż, piwnica, chodniki czy ogrodzenie. Ubezpieczamy wszystko to w standardzie i bez konieczności opłacania dodatkowej składki – mówi Martyna Kucicka-Witek, menedżer ds. produktów majątkowych Nationale-Nederlanden.

Klient ma możliwość skompletowania oferty dopasowanej do swoich potrzeb, wybierając odpowiadające mu pakiety spośród: „Premium”, „Dziecko”, „Pupil” oraz „Premium na wynajem”. Ochroną mogą być również objęte przedmioty znajdujące się poza domem, takie jak torebki, klucze czy telefony komórkowe. Pakiety uwzględniają także OC za szkody wyrządzone przez dzieci lub zwierzęta domowe, jak również pomoc weterynaryjną w nagłych przypadkach. W ramach opcji dodatkowych oferowane jest również wsparcie w problemach z mieszkaniem na wynajem, np. szkody wyrządzone przez najemcę, lokal zastępczy przy szkodzie czy przestój w wynajmie w wyniku szkody.

Wsparcie assistance

Polisa zapewnia również szeroki zakres assistance, obejmujący zarówno interwencje specjalistów, jak i zabezpieczenie ocalałego mienia, transport i zakwaterowanie ubezpieczonego i jego bliskich. Pomoc zapewnia Europ Assistance Polska.

- Pęknięta rura w mieszkaniu, zbita szyba, zgubione klucze to tylko wybrane przykłady problemów, które mogą przydarzyć się w każdym domu. W takich sytuacjach bardzo pomocne jest ubezpieczenie assistance. Wystarczy, że klient skontaktuje się z Centrum Alarmowym Europ Assistance Polska, a konsultant zorganizuje profesjonalną pomoc i umówi wizytę fachowca w mieszkaniu, np. ślusarza, czy hydraulika. Ubezpieczenie assistance to realna pomoc, dlatego daje klientom duże poczucie bezpieczeństwa i podwyższa komfort życia – podkreśla Urszula Szwarc, zastępca dyrektora Departamentu Sprzedaży Europ Assistance Polska.

Rośnie świadomość ubezpieczeniowa

Nationale-Nederlanden sprawdziło też, jak chęć posiadania własnej nieruchomości przekłada się na podejście do dbania o jej bezpieczeństwo. Z badania „Bezpieczny dom – jak chronimy swoje M” przeprowadzonego na zlecenie ubezpieczyciela wynika, że prawie 40% ankietowanych przynajmniej raz w życiu spotkało się z wypadkiem, który doprowadził do zniszczeń lub szkód w miejscu swojego zamieszkania. Najczęściej występującą sytuacją są zalania (21% wskazań). Źródłem szkód są również zjawiska pogodowe (10%), a także włamania (8%), działania zwierząt domowych (8%) czy domowników (3%).

48% badanych stwierdziło, że najważniejszym elementem znajdującym się na terenie ich nieruchomości jest sprzęt RTV/AGD. Wskazuje go blisko połowa ankietowanych (48 proc.). W grupie badanych przed 30. rokiem życia ten odsetek jest jeszcze większy (54%). Ponad jedna czwarta respondentów przyznaje, że najcenniejsze dla nich są meble, natomiast co piąty wskazał na biżuterię, zegarki i inne elementy garderoby. Co dziesiąty uważa, że największą wartość ma dla niego roślinność w ogrodzie.

Blisko 87% ankietowanych wskazało, że posiada przynajmniej jeden element, który ich zdaniem zabezpiecza nieruchomość. Dla 55% takim zabezpieczeniem jest ubezpieczenie mieszkania. Dodatkowo, blisko co trzeci posiada drzwi lub rolety antywłamaniowe, 27% stróżującego psa, a co piąty monitoring lub ochronę.

Ubezpieczenie nieruchomości jest oznaką dbałości o bezpieczeństwo przede wszystkim dla mieszkańców miast. Wśród osób mieszkających na wsi taki sposób zabezpieczenia domu wskazało tylko 46% badanych. Z badania wynika ponadto, że wciąż nie wszyscy są świadomi zagrożeń, jakie mogą spotkać ich nieruchomości. Co czwarty ankietowany przed 30. rokiem życia przyznaje, że nie dba o to, czy miejsce, w którym mieszka jest w jakikolwiek sposób zabezpieczone.

- Cieszy nas rosnąca świadomość ubezpieczeniowa Polaków, choć wciąż widzimy pewne pole do rozwoju w tej kwestii. Co ósmy ankietowany przyznał, że nie dba o bezpieczeństwo swojego miejsca zamieszkania. Liczymy, że ten odsetek będzie się zmniejszał, biorąc pod uwagę, że współczesne ubezpieczenia nieruchomości to produkty dopasowane do indywidualnych potrzeb każdego klienta. W zależności od oczekiwań można zatem ubezpieczyć nie tylko dom, ale również garaż, ogród czy rzeczy ruchome, takie jak choćby rower pozostawiany na balkonie – podkreśla Martyna Kucicka-Witek.

Ponad 62% badanych zadeklarowało, że ubezpiecza nieruchomość, w której mieszka. W tym, co trzecia osoba w wieku 18-29 lat wskazuje, że posiada dom lub mieszkanie, które ubezpiecza. Dodatkowo, część badanych wskazało, że ubezpieczają także nieruchomości należące do członków rodziny.

Atrakcyjna cena polisy skłoniłaby do jej zakupu 23% respondentów, a 16% – szeroki zakres ochrony. Najczęściej na cenę wskazują osoby młode (32%). Badani między 30. a 39. rokiem życia liczą się natomiast najbardziej z rekomendacją najbliższych (19%). Do zakupu mogłoby ich przekonać także losowe zdarzenie w bliskim otoczeniu (22%).

O badaniu:

Badanie „Bezpieczny dom – jak chronimy swoje M” zrealizowane na zlecenie Nationale-Nederlanden przez Instytut Badań Rynkowych i Społecznych w dniach 5-6 października 2018 roku. W ramach badania ilościowego przeprowadzono wywiady przy użyciu techniki CATI, na reprezentatywnej grupie dorosłych Polaków (n=1100).
(AM, źródło: Nationale-Nederlanden)

 

TU Zdrowie: KNF zatwierdziła nominację Aleksandra Rody

12 lutego Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Aleksandra Rody na stanowisko prezesa zarządu TU Zdrowie.

...


czytaj dalej

KUKE: Marcin Jedliński nowym rzecznikiem prasowym

Od lutego Marcin Jedliński pracuje jako rzecznik prasowy i dyrektor Biura Komunikacji Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE) – podał...


czytaj dalej

Słowenia: Generali sfinalizowało przejęcie Adriatic Slovenica

13 lutego Grupa Generali poinformowała o sfinalizowaniu przejęcia słoweńskiej Adriatic Slovenica. Transakcja obejmowała także nabycie KD Funds,...


czytaj dalej

Zurich: Wyniki świadczą o efektywnym underwritingu

Zurich Insurance uzyskał w 2018 r. przychód netto po opodatkowaniu w wysokości 3,72 mld dol. Jest to o 24% więcej od 3 mld dol. odnotowanych w...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Aviva coraz bardziej cyfrowa

Serwis online MojaAviva został wzbogacony o nową funkcjonalność – platformę online do zgłaszania szkód i roszczeń z AC. W październiku ubiegłego...


czytaj dalej

PKO Ubezpieczenia: Polisa turystyczna na inaugurację sprzedaży direct

PKO Ubezpieczenia kontynuuje proces transformacji cyfrowej. Jej kolejnym etapem jest  uruchomienie internetowej sprzedaży produktów ochronnych....


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook