Reklama

Aviva i Nationale-Nederlanden w ewidencji PPK
piątek, 17 maja 2019 08:47

Aviva Investors TFI i Nationale-Nederlanden PTE zostały wpisane do ewidencji Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK). Obie firmy będą kusić potencjalnych klientów specjalnymi warunkami opłat za zarządzanie. W Nationale-Nederlanden będą one niższe od ustawowych progów, natomiast Aviva do końca 2020 r. w ogóle zrezygnuje z ich pobierania.

Po zarejestrowaniu funduszu zdefiniowanej daty Aviva SFIO PPK, co miało miejsce na początku kwietnia 2019 roku, umieszczenie w ewidencji PPK było kolejnym i ostatecznym krokiem na drodze do oferowania PPK pracodawcom. Pracodawcy, którzy zdecydują się na podpisanie umowy o zarządzanie środkami PPK z Aviva Investors, będą mogli liczyć na darmowe zarządzanie przez 18 miesięcy, licząc od 1 lipca 2019 r. Decyzją towarzystwa do końca 2020 r. nie będą pobierane opłaty za zarządzanie subfunduszami w ramach PPK.

Wcześniej Aviva uczestniczyła we wdrażaniu analogicznej reformy emerytalnej (Pension Acts) w Wielkiej Brytanii, gdzie obecnie jest liderem wśród prywatnych dostawców. Teraz będzie korzystać z tego doświadczenia w prowadzeniu programów emerytalnych dla firm w Polsce.

- Nasze atuty to doskonałe wyniki inwestycyjne, brytyjskie doświadczenie i niskie koszty. Będziemy wspierać pracodawców, szczególnie w zakresie integracji systemów informatycznych, dzięki czemu proces wdrażania i obsługi administracyjnej PPK przebiegnie łatwo i bezproblemowo – powiedział Marek Przybylski, prezes Aviva Investors TFI.

Zgodnie z informacjami Polskiego Funduszu Rozwoju, w ciągu kilku dni na portalu MojePPK.pl – jedynym oficjalnym źródle informacji o PPK – opublikowana zostanie lista podmiotów zarządzających, które zostały wpisane do ewidencji PPK wraz z ich ofertą. Wśród nich będzie Aviva Investors TFI.

Z kolei Nationale-Nederlanden PTE zarejestrowało 8 funduszy zdefiniowanej daty niezbędnych do prowadzenia Planów już w styczniu tego roku. Teraz uzyskało wpis do ewidencji PPK.

– Wpis do ewidencji prowadzonej przez PFR umożliwia nam przedstawienie oferty na prowadzenie PPK. Chcemy zachęcić Polaków do oszczędzania z myślą o przyszłej emeryturze. PPK to najlepszy i najbardziej opłacalny, z istniejących na rynku, programów długoterminowego oszczędzania. Dlatego zdecydowaliśmy się wprowadzić niższe niż zapisane w ustawie opłaty za zarządzanie PPK. W funduszu zdefiniowanej daty 2025, czyli tym, który jest szczególnym funduszem w naszej ofercie, ze względu na brak możliwości inwestycji w akcje od 2026 roku, nasza opłata to tylko 0,2% – mówi Grzegorz Chłopek, prezes Nationale-Nederlanden PTE. – W pozostałych funduszach opłata wyniesie 0,42%, a więc również mniej niż przewiduje to ustawa – dodaje.

Dodatkowo opłata za zarządzanie we wszystkich funduszach zdefiniowanej daty do 30 czerwca 2020 r. została obniżona do 0,01%, a opłata za wynik nie będzie pobierana do końca.

Oprócz niższych opłat za zarządzanie funduszami Nationale-Nederlanden PTE zaoferuje pracodawcom także pomoc przy wdrożeniu i obsłudze PPK, m. in. w ramach integracji z systemem kadrowo-płacowym, wsparcia pracodawców na etapie wdrożeniowym i powdrożeniowym oraz akcji informacyjnych dla pracowników firmy. Będzie również wspierać wszystkie procesy obsługowe przez własny Portal PPK, niezależnie od posiadanego systemu kadrowo-płacowego w firmie.
(AM, źródło: Aviva, Nationale-Nederlanden)

 

PTE PZU: Marek Sakowski nowym prezesem

Marcin Żółtek zrezygnował z funkcji prezesa Powszechnego Towarzystwa Emerytalnego PZU. Zastąpi go Marek Sakowski.

Jak czytamy w informacji...


czytaj dalej

PIU: Piotr Wrzesiński wśród europejskich ekspertów do spraw emerytur

Piotr Wrzesiński, ekspert Polskiej Izby Ubezpieczeń PIU, został wybrany do Grupy Ekspertów ds. paneuropejskiego produktu emerytalnego (PEPP) w...


czytaj dalej

Best: Ratingi kredytowe Lloyd’s potwierdzone

Agencja A.M. Best potwierdziła rating siły finansowej A i ratingi kredytowe emitenta a+ Lloyd’s (Wlk. Brytania), Lloyd’s China i Lloyd’s Brussels....


czytaj dalej

Swiss Re: Londyński debiut ReAssure odwołany

Grupa Swiss Re zawiesiła planowany na 4,1 mld dol. debiut giełdowy należącego do niej brytyjskiego ubezpieczyciela na życie ReAssure w dniu, w...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: KNF i Finanstilsynet skontrolowały Gefion Insurance A/S

11 lipca Finanstilsynet, duński organ nadzoru finansowego (DFSA), opublikował informację o wynikach kontroli w Gefion Insurance A/S*. W ten proces...


czytaj dalej

Rozmowy bez Asekuracji: Jakie wnioski po XXII Kongresie?

16 lipca ukazał się 75. odcinek podcastu ubezpieczeniowego „Rozmowy bez Asekuracji”. Gościem programu był Marcin Kapiński ze Stowarzyszenia...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook