Reklama

TFI PZU: Pierwsze umowy o zarządzanie PPK już zawarte
wtorek, 02 lipca 2019 08:48

Towarzystwo Funduszy Inwestycyjnych PZU (TFI PZU) zawarło już pierwsze umowy o zarządzanie Pracowniczymi Planami Kapitałowymi (PPK).

Cieszymy się, że zyskaliśmy klientów już w pierwszych godzinach po starcie PPK. To dowód zaufania wobec PZU i atrakcyjności naszej oferty – powiedział szef Projektu Emerytura Marcin Żółtek, odpowiedzialny w Grupie PZU za Pracownicze Plany Kapitałowe.


Liczba umów o zarządzanie zawartych w pierwszych godzinach funkcjonowania PPK sięga co najmniej kilkudziesięciu. Co najmniej kilka razy więcej jest procedowanych. Na współpracę z TFI PZU zdecydowali się najwięksi pracodawcy z całej Polski, reprezentujący m.in. branże budowlaną, górniczą, meblarską, spożywczą czy tekstylną.

Uznali TFI PZU za najlepszą instytucję do zarządzania PPK w swojej firmie i postanowili powierzyć nam oszczędności swoich pracowników. Wielu nie współpracowało dotąd z PZU, dlatego tym bardziej cieszy nas, że docenili naszą ofertę – komentuje Marcin Żółtek.

Grupa PZU jeszcze w kwietniu ogłosiła, że rezygnuje na rok z pobierania opłat za zarządzanie PPK. – Chcemy przekonać Polaków, że opłaca się oszczędzać razem z nami – deklarował wówczas prezes PZU SA Paweł Surówka.

Jako Grupa PZU dysponujemy tak olbrzymim potencjałem, by zapewnić wszechstronną pomoc i obsługę. Oprócz internetowych serwisów dla pracodawców i pracowników, mamy jedną z największych sieci placówek w Polsce, która liczy ponad 400 oddziałów. Mamy 2,5 tys. doradców klienta indywidualnego i 300 klienta biznesowego – mówi dyrektor zarządzający ds. Dystrybucji Produktów Inwestycyjnych TFI PZU Łukasz Kędzior.


PZU oferuje ponadto pracodawcom szkolenia dla ich działów kadr, a także materiały i spotkania informacyjne dla ich pracowników. – Chcemy w ten sposób pomóc w wypełnieniu przez pracodawców ich ustawowych obowiązków, a do nich należy właśnie przekazanie pracownikom wyczerpujących informacji na temat zasad funkcjonowania PPK – deklaruje Łukasz Kędzior.
(AM, źródło: PZU)

 

DWF Poland: Paweł Stykowski na czele praktyki ubezpieczeniowej

We wrześniu do DWF Poland dołączył Paweł Stykowski. W polskim oddziale kancelarii objął stanowisko local partnera. Jego zadaniem będzie...


czytaj dalej

Colonnade Insurance: Grzegorz Kulik nowym dyrektorem generalnym

Po niecałych trzech miesiącach od rezygnacji z zajmowanej funkcji wiceprezesa zarządu spółek ubezpieczeniowych Allianz Polska Grzegorz Kulik objął...


czytaj dalej

Marsh: Menadżerowie poświęcają niewiele czasu na zarządzanie cyberryzykiem

Większość członków zarządu lub kadry kierowniczej odpowiedzialnej za zarządzanie ryzykiem cybernetycznym w swojej organizacji poświęca nie więcej...


czytaj dalej

Allianz: Spadek zasobów finansowych w krajach rozwiniętych i wschodzących

W 2018 roku zasoby finansowe w krajach rozwiniętych i wschodzących po raz pierwszy od czasu kryzysu finansowego z 2008 r. zanotowały symultaniczny...


czytaj dalej

PIU: Coraz bliżej 3 mln osób objętych ochroną w ramach polisy zdrowotnej

Wartość rynku prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych nadal rośnie. Szybko zwiększa się też grono Polaków objętych ochroną w ramach tego typu polis.

czytaj dalej

Ubea.pl: Zmiany w rankingu

W sierpniu doszło do kilku zmian w rankingu cen ubezpieczeń komunikacyjnych Ubea.pl, opartego na kalkulacjach sporządzonych przez użytkowników...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook