Reklama

Inter Polska: Nowa wersja ubezpieczenia Inter Lokum
poniedziałek, 05 sierpnia 2019 08:45

Inter Polska wprowadziło nową, rozszerzoną wersję ubezpieczenia domu i mieszkania Inter Lokum.

– Przygotowując nową wersję ubezpieczenia, uwzględniliśmy potrzeby zgłaszane przez naszych klientów. W nowym Inter Lokum, nawet jeśli ubezpieczony nie wykonał przeglądów okresowych instalacji, a ten fakt miał wpływ na powstanie lub rozmiar szkody, wypłacimy odszkodowanie do wysokości 50 tys. zł. Często zdarza się, że do zalania dochodzi w wyniku pozostawienia przez nas otwartego okna, drzwi wejściowych, garażowych czy tarasowych. W takich sytuacjach także wypłacimy odszkodowanie, do 10 tys. zł. A to nie jedyne nowości. Chcieliśmy, aby nasza oferta była nowoczesna i maksymalnie chroniła klienta. Aktualnie ubezpieczeniem można objąć nie tylko dom i  mieszkanie, ale także m.in. jego wyposażenie, roślinność ozdobną, dom letniskowy, garaż, nagrobek, dom w budowie czy bagaż. Opiekę można rozszerzyć o OC w życiu prywatnym, NNW, Asystę i Ochronę Prawną, Assistance medyczny i domowy, a także o specjalne klauzule dla przedstawicieli zawodów medycznych, w ramach których obejmujemy ochroną m.in. mienie ruchome wykorzystywane do prowadzenia usług medycznych, wypłacamy także odszkodowanie za szkody spowodowane agresją pacjenta – mówi Joanna Kaczanowska, dyrektor Biura Ubezpieczeń Majątkowych Inter Polska.

W nowym Inter Lokum zakres ubezpieczenia obejmuje również rażące niedbalstwo ubezpieczonego, które doprowadziło do wywołania pożaru na skutek pozostawienia podłączonych do instalacji urządzeń elektrycznych bądź niewygaszenia kominka. W sytuacji, gdy ze względu na np. pożar czy zalanie nieruchomość nie nadaje się do zamieszkania, polisa pokryje koszty ewentualnego lokalu zastępczego. Ubezpieczyciel zadba też o transport ocalałego mienia i pokryje koszty jego przechowania i powrotnego przewiezienia do miejsca zamieszkania.

Z kolei w przypadku zalania ubezpieczyciel umówi i opłaci hydraulika, zapłaci za koszty poszukiwania przyczyny powstania szkody (np. kucie ścian), wymianę uszkodzonego elementu i ubezpieczonego mienia (np. podłogi). Dodatkowo pokryje koszty za szkody powstałe u sąsiada. Co więcej zapłaci za zwiększony rachunek za wodę.  

Inter Lokum zapewnia też ochronę w ramach OC w życiu prywatnym. Ponadto w przypadku nagłego zachorowania za pośrednictwem specjalnej infolinii można skorzystać z umówienia wizyty lekarza bez ponoszenia kosztów tego świadczenia. W ramach asysty medycznej i domowej ubezpieczyciel zorganizuje też m.in. wizytę z pupilem w placówce weterynaryjnej, opiekę nad dziećmi i osobami niesamodzielnymi, pomoc w przypadku unieruchomienia samochodu, roweru czy dostawę leków.

Dom to nie jest tylko budynek, dom to przede wszystkim mieszkający w nim ludzie, dlatego nowoczesne ubezpieczenie mieszkaniowe, takie jak Inter Lokum, powinno dbać o wiele aspektów i oferować szybką pomoc w nagłych wypadkach i zdarzeniach losowych – dodaje Joanna Kaczanowska.

Nowe Inter Lokum jest dostępne od 1 sierpnia u agentów współpracujących z towarzystwem.
(AM, źródło: Inter Polska)

 

Macif Życie: Mariusz Czajka członkiem zarządu ds. ryzyka

6 sierpnia Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Mariusza Czajki na stanowisko członka zarządu Macif Życie...


czytaj dalej

Ergo Hestia: Justyna Wajs zastąpiła Małgorzatę MakulskąMałgorzata Makulska
Justyna Wajs

Małgorzata Makulska, członek zarządu Ergo Hestii, po 27 latach zakończyła współpracę z ubezpieczycielem z powodów...


czytaj dalej

Najczęściej czytane

Marsh: Rośnie liczba roszczeń z polis W&I

Od 2016 r. widoczny jest wzrost liczby roszczeń zgłaszanych z tytułu ubezpieczeń oświadczeń i zapewnień (Warranty & Indemnity, W&I) w regionie...


czytaj dalej

Rosja: Przyspieszenie testów samochodów bez kierowcy

Yandex, rosyjski odpowiednik Google, poinformował, że rozważa rozszerzenie swojej floty samoprowadzących się samochodów do 1000 w ciągu...


czytaj dalej

UFG: Nowe przepisy nie spowodują podwyżki składek

14 sierpnia prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę z dnia 19 lipca 2019 r. o szczególnych uprawnieniach osób poszkodowanych w przypadku...


czytaj dalej

Rozmowy bez Asekuracji: Nic się nie stanie?

20 sierpnia ukazał się 80. odcinek „Rozmów bez Asekuracji”. Gościem podcastu był Marcin Tarczyński, analityk Polskiej Izby Ubezpieczeń.

Inspiracją...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook