feed-image -

Reklama

Prawo


Compensa TU: Ważny wyrok TSUE dla kierowców i ich pasażerów
wtorek, 04 grudnia 2018 09:39

Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE) uznał, że odszkodowanie z obowiązkowego ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych może zostać wypłacone poszkodowanemu także wtedy, gdy pasażer stojącego pojazdu, otwierając drzwi, uszkodzi inne auto*. Wyrok TSUE jest wskazówką dla działających w Polsce ubezpieczycieli i sądów, które podejmują decyzję o odszkodowaniach za szkody komunikacyjne.

Add a comment

Więcej…
 
Prezydent podpisał ustawę wzmacniającą nadzór nad rynkiem finansowym
poniedziałek, 03 grudnia 2018 09:40

29 listopada prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę z dnia 9 listopada 2018 r. o zmianie niektórych ustaw w związku ze wzmocnieniem nadzoru nad rynkiem finansowym oraz ochrony inwestorów na tym rynku.

Add a comment

Więcej…
 
SN: Oddalenie kasacji ws. katastrofy hali MTK w Katowicach
piątek, 30 listopada 2018 09:44

29 listopada Sąd Najwyższy (SN) oddalił jako bezzasadne kasacje wniesione przez obrońców pięciorga skazanych w związku z katastrofą hali Międzynarodowych Targów Katowickich w 2006 r. SN uchylił też wyrok uniewinniający wobec byłego członka zarządu MTK i sprawę w tym zakresie przekazał Sądowi Apelacyjnemu w Katowicach do ponownego rozpoznania w postępowaniu odwoławczym.

Add a comment

Więcej…
 
Właścicielka kancelarii podejrzana o przywłaszczenie pieniędzy klientów
piątek, 30 listopada 2018 09:38

Właścicielka kancelarii odszkodowawczej z Lublina jest podejrzana o przywłaszczenie ponad pół miliona złotych. Śledztwo w tej sprawie prowadzi lubelska prokuratura – podał lublin112.pl.

Add a comment

Więcej…
 
Areszt dla byłego szefa KNF
piątek, 30 listopada 2018 09:38

Sąd Rejonowy Katowice-Wschód w nocy z 28 na 29 listopada uwzględnił złożony wcześniej wniosek prokuratury i zdecydował o aresztowaniu na dwa miesiące podejrzanego o przekroczenie uprawnień b. przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego Marka Ch.

Add a comment

Więcej…
 
Ustawa o PPK opublikowana w Dzienniku Ustaw
czwartek, 29 listopada 2018 09:43

W Dzienniku Ustaw została opublikowana ustawa z dnia 28 listopada 2018 r. o Pracowniczych Planach Kapitałowych (PPK).

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: Niejednoznaczność interpretowana na korzyść ubezpieczonego
czwartek, 29 listopada 2018 09:39

Z najnowszego wyroku Sądu Najwyższego wynika, że w przypadku oszukańczego przywłaszczenia wypożyczonego samochodu należy się odszkodowanie z polisy jak w przypadku kradzieży – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
NIK: System komisji orzeczniczych wymaga zmian
czwartek, 29 listopada 2018 09:39

Z analizy Najwyższej Izby Kontroli (NIK) wynika, że działalność komisji ds. orzekania o zdarzeniach medycznych nie realizuje celu, do którego je powołano – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Add a comment

Więcej…
 
KNF: Upoważnienia dla nowego przewodniczącego
środa, 28 listopada 2018 09:34

27 listopada na czterysta trzynastym posiedzeniu Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie udzieliła nowemu przewodniczącemu, prof. Jackowi Jastrzębskiemu, upoważnienia do podejmowania działań w zakresie właściwości KNF oraz do udzielania dalszych pełnomocnictw.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Zarzuty dla byłego szefa KNF
środa, 28 listopada 2018 09:32

Zatrzymany 27 listopada przez agentów z warszawskiej Delegatury Centralnego Biura Antykorupcyjnego były przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) Marek Ch. usłyszał zarzut przekroczenia uprawnień przez funkcjonariusza publicznego w celu osiągnięcia korzyści osobistej przez inną osobę.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 222

Personalia: Krzysztof Kudelski dołączył do Grupy MAK

Do zespołu MAK Investments (Grupa MAK) dołączył były prezes Warty Krzysztof Kudelski, który w strukturach brokera będzie odpowiedzialny za obszary...


czytaj dalej

UNIQA Polska: Jakub Machnik wiceprezesem ds. finansów i ryzyka

Rada nadzorcza zdecydowała o powierzeniu Jakubowi Machnikowi funkcji wiceprezesa zarządu spółek UNIQA Polska. Od 1 grudnia odpowiada on już nie...


czytaj dalej

Generali: Zarządzanie aktywami alternatywnymi

Włoska grupa Generali nabyła od Bank of America Merrill Lynch firmę zarządzania aktywami alternatywnymi CM Investment Solutions Limited (CMISL) z...


czytaj dalej

AIG: Dyrektor woli start-upa

Dyrektor ds. danych AIG, Leandro Dalle Mule, przeszedł do insurtechowego start-upa Planck Resolution na stanowisko generalnego menedżera na...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Warta zaoferuje PPK

Warta jest pierwszym ubezpieczycielem, który oficjalnie potwierdził, że zaoferuje Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK). Produkt przygotowany przez...


czytaj dalej

Open Life: Wzrost zysków, spadek sprzedaży

Spadek przypisu składki przy jednoczesnej poprawie wyniku technicznego i zysku netto – to najistotniejsze rezultaty uzyskane przez Open Life w...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook