feed-image -

Prawo


Ponad 100 istotnych poglądów UOKiK
poniedziałek, 17 lipca 2017 08:47

Ubiegłoroczna nowelizacja ustawy o ochronie konkurencji i konsumentów dała prezesowi UOKiK nowe narzędzia ochrony słabszych uczestników rynku. Jednym z nich jest możliwość przedstawiania sądom poglądów istotnych dla toczących się spraw, w których uczestniczą konsumenci. Urząd przedstawił już ponad sto poglądów.

Add a comment

Więcej…
 
Szpital i ubezpieczyciel zapłacą za zaniedbania
środa, 12 lipca 2017 08:35

Sąd Apelacyjny w Łodzi ocenił, że jeśli do szpitala zgłasza się osoba z zaburzeniami krwawienia, to placówka powinna odpowiednio wcześniej zamówić dla niej krew i inne preparaty na wypadek zdarzenia się krwotoku przy operacji – podała kancelaria Wolters Kluwer.

Add a comment

Więcej…
 
KNF: Insurance Link na liście ostrzeżeń publicznych
poniedziałek, 10 lipca 2017 08:48

7 lipca Urząd Komisji Nadzoru Finansowego poinformował o umieszczeniu warszawskiej spółki Insurance Link na liście ostrzeżeń publicznych.

Add a comment

Więcej…
 
PIU: Seminarium poświęcone ustawie „reklamacyjnej”
poniedziałek, 10 lipca 2017 08:46

29 czerwca odbyło się seminarium pt. „Rok stosowania Ustawy o rozpatrywaniu reklamacji przez podmioty rynku finansowego i Rzeczniku Finansowym z dnia 5 sierpnia 2015 r. – uwagi w przedmiocie skutków regulacji oraz kluczowych wyzwań dla zakładów ubezpieczeń z prawnego punktu widzenia”. W wydarzeniu zorganizowanym przez Polską Izbę Ubezpieczeń wzięło udział ponad 70 gości.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Specjaliści z rynku nieruchomości pokażą OC
poniedziałek, 10 lipca 2017 08:46

7 lipca Sejm uchwalił nowelizację ustawy o gospodarce nieruchomościami oraz niektórych innych ustaw przygotowaną przez MIB. Nowe przepisy dotyczą m.in. OC wybranych specjalistów z branży nieruchomości.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Wyłom w orzecznictwie dotyczącym stanu wegetatywnego
poniedziałek, 10 lipca 2017 08:44

21 kwietnia trzyosobowy skład Sądu Najwyższego zdecydował o przekazaniu powiększonemu stanowi SN (siedmiu sędziów) sprawę dotyczącą zadośćuczynienia za naruszoną więź rodzinną z ofiarą wypadku znajdująca się w stanie wegetatywnym. To pokłosie stanowiska sędziów, w myśl którego we wspomnianej sytuacji nie ma podstaw do domagania się zadośćuczynienia, co stoi w sprzeczności z dotychczasowym kierunkiem w orzecznictwie – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Po decyzji UOKiK Link4 zmienia praktykę w zakresie OC
piątek, 07 lipca 2017 08:43

Z ustaleń Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz i Rzecznika Finansowego wynikało, że stosowana przez Link4 praktyka automatycznego przedłużania umów ubezpieczenia OC może ograniczać prawo konsumentów do wypowiedzenia wspomnianych umów. Dlatego prezes UOKiK wydał decyzję, po której towarzystwo zobowiązało się do zmiany dotychczasowej praktyki.

We wrześniu ubiegłego roku po sygnałach ze strony m.in. Rzecznika Finansowego Urząd wszczął postępowanie we wspomnianej sprawie. W jego toku UOKiK ustalił, że Link4 wysyłało do swoich klientów informację o ubezpieczeniu na kolejny okres. Jeżeli konsument zapłacił zaproponowaną w tym piśmie składkę, spółka uznawała, że nie doszło do automatycznego przedłużenia umowy, lecz zawarcia nowego kontraktu w trybie przyjęcia oferty przez konsumenta. Towarzystwo twierdziło, że konsument nie może takiej umowy wypowiedzieć, jeżeli w tym samym czasie jest ubezpieczony w innym zakładzie.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Rząd przyjął nowelę przyśpieszającą CEPiK 2.0
piątek, 07 lipca 2017 08:42

5 lipca Rada Ministrów przyjęła projekt nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw, mający na celu przyspieszenie wejścia w życie przepisów dotyczących systemu Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK 2.0), w zakresie odnoszącym się do Centralnej Ewidencji Pojazdów (CEP).

Add a comment

Więcej…
 
D.A.S.: Prawa pasażera kolei
piątek, 07 lipca 2017 08:41

W związku z rozpoczęciem sezonu wakacyjnych wyjazdów D.A.S. Towarzystwo Ubezpieczeń Ochrony Prawnej (D.A.S.) przypomina, jakie prawa przysługują pasażerom kolei.

Add a comment
Więcej…
 
Bez przeniesienia prawa własności auta nie ma odszkodowania
czwartek, 06 lipca 2017 08:37

Z niedawnych wyroków sądowych wynika, że wypłata odszkodowania za utracony pojazd uzależniona jest od wyrejestrowania pojazdu i przeniesienia prawa własności pojazdu na rzecz podmiotu ubezpieczającego – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 177

Ergo Hestia: Grzegorz Szatkowski członkiem zarządu ds. ryzyka

18 lipca Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Grzegorza Szatkowskiego na stanowisko członka zarządu STUnŻ Hestia i...


czytaj dalej

Piotr Antkiewicz nowym prezesem KUKE

17 lipca Nadzwyczajne Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy powołało Piotra Antkiewicza na stanowisko prezesa zarządu Korporacji Ubezpieczeń Kredytów...


czytaj dalej

Novis Poisťovňa: Akceptacja płatności walutą cyfrową

Payment21.com, procesor płatniczy walut cyfrowych zgodny ze standardem AML, ogłosił partnerstwo z Novis Poisťovňa, umożliwiające ubezpieczycielowi...


czytaj dalej

Francja: Telekomy wchodzą w bankowość online i ubezpieczenia

Francuski miliarder Patrick Drahi planuje uruchomienie wiosną 2019 r. banku online w krajach strefy euro, w których działa jego grupa...


czytaj dalej

Ergo Hestia: Setny Punkt Standard. Będą kolejne

Ergo Hestia wspólnie z najlepszymi agentami ubezpieczeniowymi otworzyła już sto wystandaryzowanych punktów sprzedaży i obsługi klientów. Setny...


czytaj dalej

beinsured: „BACK TO THE FUTURE” II - Ubezpieczenia przyszłości

21 września w warszawskim Centrum Nauki Kopernik odbędzie się konferencja „BACK TO THE FUTURE” II – Ubezpieczenia przyszłości. Patronem medialnym...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy