feed-image -

Prawo


Implementacja PRIIP podpisana przez prezydenta
środa, 08 listopada 2017 09:38

Prezydent Andrzej Duda podpisał ustawę z dnia 29 września 2017 r. nowelizującą ustawy o nadzorze nad rynkiem finansowym oraz ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej.

Add a comment
Więcej…
 
MF: Ustawa „dystrybucyjna” zlikwiduje złe praktyki w elektropolisach
wtorek, 07 listopada 2017 10:06

Działania podjęte już przez instytucje państwowe i rynku ubezpieczeniowego w ramach obowiązujących obecnie przepisów oraz nowe regulacje zawarte w ustawie o dystrybucji ubezpieczeń rozwiążą problemy w segmencie ubezpieczeń sprzętu elektronicznego – taki jest sens odpowiedzi Ministerstwa Finansów (MF) na interpelację posła Piotra Liroya-Marca* z dnia 13 października. W piśmie do Marszałka Sejmu podpisanym przez Piotra Nowaka, podsekretarza stanu w Ministerstwie Finansów, przypomniano, że obecnie w Komisji Finansów Publicznych procedowany jest projekt ustawy o dystrybucji ubezpieczeń. Obejmie on swoim zakresem wszystkie podmioty prowadzące dystrybucję produktów ochronnych, w tym agentów oferujących ubezpieczenia uzupełniające, którymi w świetle w/w ustawy są m.in. sieci handlowe oraz operatorzy telekomunikacyjni.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: Ubezpieczyciel winien opóźnienia, więc musi płacić
wtorek, 07 listopada 2017 09:50

Sądy uznały, że ubezpieczyciel musi ponieść pełne koszty wynajęcia pojazdu zastępczego, jeśli poszkodowany nie ma pieniędzy na naprawę auta, a postępowanie likwidacyjne przedłużyło się z winy zakładu – informuje „Rzeczpospolita”. Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Pomoc w stanie nietrzeźwości przyczyniła się do szkody
poniedziałek, 06 listopada 2017 09:44

Sąd uznał, że pomoc sąsiedzka udzielona przez nietrzeźwego mężczyznę stanowiła przyczynienie się do powstania szkody na zdrowiu – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
SN odpowie na kolejne pytanie prawne
piątek, 03 listopada 2017 09:53

Do Sądu Najwyższego (SN) trafił wniosek o rozstrzygnięcie wątpliwości prawnych w kwestii zwrotu kosztów procesu dotyczącego wierzytelności z OC.

Autorem najnowszego zagadnienia prawnego jest Sąd Okręgowy w Bydgoszczy. W postanowieniu z dnia 21 września 2017 r. (VIII Gz 94/17) zwrócił się on do Sądu Najwyższego z następującym pytaniem prawnym: „Czy w sprawie, w której powodem jest nabywca wierzytelności z tytułu ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej profesjonalnie prowadzący działalność gospodarczą w zakresie nabywania wierzytelności, a pozwanym ubezpieczyciel, ma zastosowanie art. 101 k.p.c.(*), w sytuacji, gdy powód cofnął pozew na skutek uznania i zapłacenia przez pozwanego całej należności przy pierwszej czynności procesowej, a pozwany przed procesem nie był wzywany przez nabywcę wierzytelności do zapłaty odszkodowania?”.

Add a comment

Więcej…
 
MC: Projekt ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa
piątek, 03 listopada 2017 09:51

2 listopada Ministerstwo Cyfryzacji zaprezentowało projekt ustawy o krajowym systemie cyberbezpieczeństwa. Przyjęcie tej regulacji wynika z konieczności wdrożenia do polskiego porządku prawnego dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/1148/UE w sprawie środków na rzecz wysokiego wspólnego poziomu bezpieczeństwa sieci i systemów informatycznych na terytorium Unii.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Potrzeba regulacji dotyczących danych genetycznych osób zmarłych
piątek, 03 listopada 2017 09:45

W „Rzeczpospolitej” Łukasz Drożdowski, radca prawny, wskazuje, że uprawnienie ubezpieczyciela w dostępie do dokumentacji medycznej pacjenta po jego śmierci oraz brak zastosowania ogólnego rozporządzenia o ochronie danych (RODO) do danych osobowych zmarłych stwarzają ryzyko dyskryminacji w ubezpieczeniu spokrewnionych ze zmarłym pacjentem.

Add a comment

Więcej…
 
„Przywiązani do polisy”: Wniosek do KNF ws. Getin Banku
czwartek, 02 listopada 2017 09:45

31 października stowarzyszenie „Przywiązani do polisy” skierowało do Marka Chrzanowskiego, przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego, wniosek o włączenie się do postępowania prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową w Warszawie w sprawie Getin Noble Bank. Dodatkowo organizacja wystąpiła o umieszczenie banku na liście ostrzeżeń publicznych w związku z prowadzonym śledztwem – poinformowało stowarzyszenie na swoim profilu facebookowym.

Add a comment

Więcej…
 
WTB: Spam telefoniczny – czyli niechciane telefony
wtorek, 31 października 2017 10:01

Natrętni telemarketerzy call center potrafią niekiedy skutecznie uprzykrzyć codzienność. Niestety wiele osób bagatelizuje ten problem, nie zdając sobie sprawy, że mogło dojść do naruszenia prawa ochrony danych osobowych. Czy jest sposób, aby ograniczyć częstotliwość niechcianych rozmów lub całkowicie się ich pozbyć?

Add a comment

Więcej…
 
Sąd Apelacyjny ponownie uwolnił Allianz od kary UOKiK
wtorek, 31 października 2017 09:47

Sąd Apelacyjny oddalił apelację Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) i uznał, że Allianz nie musi płacić 1 mln zł kary nałożonej nań przez prezesa instytucji – informuje „Puls Biznesu”.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 187

InterRisk: Piotr Karda opuszcza zarząd spółki

W wyniku obustronnego porozumienia w grudniu Piotr Karda przestanie pełnić funkcję członka zarządu InterRisk. Od  16 listopada do czasu...
czytaj dalej

PTR: Jacek Kugacz nowym prezesem

3 listopada rada nadzorcza Polskiego Towarzystwa Reasekuracji powołała Jacka Kugacza na stanowisko prezesa zarządu.

Jacek Kugacz jest...


czytaj dalej

Amazon: Gotowość, by zatrząść ubezpieczeniami

Amazon rekrutuje w Londynie profesjonalistów ubezpieczeniowych do nowego zespołu mającego przebojem wejść na rynek ubezpieczeniowy w Wlk....
czytaj dalej

Europa: Bez innowacji ani rusz

Z badania przeprowadzonego wśród ubezpieczycieli ze Starego Kontynentu przez Pierre Audoin Consultants (PAC) wynika, że tylko jedna trzecia...
czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Silny wpływ branży na polską gospodarkę

W trakcie Kongresu 590 Polska Izba Ubezpieczeń (PIU) zaprezentowała pierwsze w Polsce opracowanie opisujące wpływ branży ubezpieczeniowej na...


czytaj dalej

UFG: Stan wiedzy na temat ochrony ofiar wypadków drogowych

Na stronie internetowej Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego (UFG) został opublikowany pełny raport z badania, w którym firma badawcza GfK...
czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy