feed-image -

Reklama

Prawo


KNF: 100 tys. zł kary dla Generali
poniedziałek, 24 czerwca 2019 08:00

19 czerwca Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie nałożyła na Generali Towarzystwo Ubezpieczeń karę pieniężną w wysokości 100 tysięcy złotych.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: Krzywda moralna wymaga zadośćuczynienia
wtorek, 18 czerwca 2019 08:29

Sąd Najwyższy (SN) uznał, że bliskim ofiary śmiertelnej należy się nie tylko odszkodowanie ale też zadośćuczynienie, gdyż spowodowanie jej śmierci przyniosło im krzywdę moralną i cierpienie – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
SN: Bez odpowiedzi o refundację kosztów wyceny szkody
poniedziałek, 17 czerwca 2019 08:00

14 czerwca Sąd Najwyższy postanowił odmówić podjęcia uchwały w odpowiedzi na zapytanie, w którym Sąd Okręgowy w Częstochowie wniósł o rozstrzygnięcie, czy firma windykacyjna może się domagać doliczenia do żądanego odszkodowania kosztu swojej wyceny szkody, czy też sama powinna ponieść ten wydatek.

Add a comment

Więcej…
 
KNF: 900 tys. zł kary dla PZU SA
środa, 12 czerwca 2019 08:58

11 czerwca  Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie nałożyła na PZU SA karę pieniężną w wysokości 900 tys. zł.

Add a comment

Więcej…
 
KNF: Generali może przejąć Union Investment TFI
środa, 12 czerwca 2019 08:57

11 czerwca  Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie stwierdziła brak podstaw do zgłoszenia sprzeciwu wobec zamiaru bezpośredniego nabycia przez Generali CEE Holding B.V. oraz pośredniego nabycia przez Assicurazioni Generali S.p.A. akcji Union Investment TFI w liczbie zapewniającej przekroczenie 50% udziału w kapitale zakładowym oraz przekroczenie 50% ogólnej liczby głosów na walnym zgromadzeniu towarzystwa.

Add a comment

Więcej…
 
Ministerstwo Infrastruktury: Propozycja przepisów dotyczących UTO
poniedziałek, 10 czerwca 2019 08:49

Minister infrastruktury Andrzej Adamczyk i wiceminister Rafał Weber zaprezentowali propozycję zmian w prawie, które unormują status urządzeń transportu osobistego (UTO), np. hulajnóg elektrycznych.

Add a comment

Więcej…
 
MF zgodziło się na fakultatywność sankcji za nieterminową likwidację
piątek, 07 czerwca 2019 08:42

W toku konsultacji projektu nowelizacji ustaw  z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK (uuo) oraz ustawy z dnia 11 września 2015 r. o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej (udur) Ministerstwo Finansów (MF) uwzględniło część uwag zgłoszonych w toku konsultacji m.in. przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF) i Polską Izbę Ubezpieczeń (PIU). Opracowana przez resort finansów nowela ma na celu zapewnienie KNF skutecznych i szybkich mechanizmów nadzoru nad zagranicznymi ubezpieczycielami działającymi w Polsce jako oddziały bądź na zasadzie unijnej swobody świadczenia usług.

Add a comment

Więcej…
 
Zatrzymani za próbę wyłudzenia odszkodowania
piątek, 07 czerwca 2019 08:32

Dwoje bydgoszczan usłyszało zarzuty związane z próbą wyłudzenia odszkodowania za uszkodzenia pojazdu powstałe w wyniku spowodowanej umyślnie kolizji drogowej.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Oferta PZU przedmiotem analizy PUODO
środa, 05 czerwca 2019 08:48

Poruszenie, jakie wywołały warunki uczestnictwa w akcji PZU Pomoc „Wakacje z PZU. Bezpieczne Dziecko”, spowodowało reakcję Prezesa Urzędu Ochrony Danych Osobowych. Zapowiedział on, że działania ubezpieczyciela związane z ofertą zostaną poddane analizie.

Ogólnopolska akcja „Wakacje z PZU. Bezpieczne Dziecko” wystartowała 27 maja. W jej ramach PZU Pomoc zaoferował rodzicom i opiekunom dzieci do 18. roku życia (przedsięwzięcie obejmuje też pełnoletnich uczniów i studentów do 25. roku życia, którzy mogą samodzielnie przystąpić do umowy ubezpieczenia) możliwość bezpłatnego przystąpienia na czas wakacji do ubezpieczenia NNW PZU Edukacja. Chcąc skorzystać z oferty, należy wypełnić formularz deklaracji przystąpienia do ubezpieczenia na specjalnej stronie internetowej i wyrazić zgody na przetwarzanie swoich danych we wskazanych celach.

Add a comment
Więcej…
 
SN: Skarga nadzwyczajna Prokuratora Generalnego oddalona
wtorek, 04 czerwca 2019 08:56

3 czerwca Izba Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego oddaliła skargę nadzwyczajną Prokuratora Generalnego (PG) dotyczącą wyroku Sądu Okręgowego (SO) w Białymstoku w sprawie roszczeń doradcy odszkodowawczego nieposiadającego uprawnień pełnomocnika profesjonalnego.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 237

Unum Życie: Łukasz Świerczek w zarządzie

Rada Nadzorcza Unum Życie TUiR S.A. powołała w skład zarządu Łukasza Świerczka, który odpowiedzialny będzie za pion prawno-administracyjny spółki....


czytaj dalej

Skarbiec TFI: Grzegorz Zatryb w zarządzie

Rada Nadzorcza Skarbiec TFI powołała 19 lipca 2019 r. w skład zarządu spółki Skarbiec TFI Grzegorza Zatryba, dyrektora inwestycyjnego Towarzystwa...


czytaj dalej

Francja: ataki z żądaniem okupu na duże firmy

Duże firmy we Francji są coraz częściej celem cyberataków polegających na zablokowaniu danych i żądaniu okupu, ale często nie zgłaszają napaści z...


czytaj dalej

Bezpieczeństwo cybernetyczne w rękach wojskowego eksperta

Ubezpieczyciel specjalistyczny Liberty Specialty Markets (LSM), wchodzący w skład Grupy Liberty Mutual Insurance, powołał Jona Rigby’ego na...


czytaj dalej

UFG: Młodzi mężczyźni unikają ubezpieczenia i powodują kolizje

Największe ryzyko kolizji z pojazdem bez polisy OC istnieje w zachodniej Polsce oraz na Mazurach. To tam kierowcy najczęściej decydują się...


czytaj dalej

UNIQA: Komunikacja w 12 ratach

UNIQA wprowadziła możliwość rozłożenia płatności za ubezpieczenia komunikacyjne na 12 rat. Dotychczas możliwa była płatność jednorazowa lub w 2 i...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook