feed-image -

Prawo


Wiek to nie jedyna przesłanka decydowania o zadośćuczynieniu
poniedziałek, 15 maja 2017 08:35

Sąd Okręgowy w Katowicach podwyższył kwotę zadośćuczynienia osobie starszej poszkodowanej w wypadku komunikacyjnym. Tym samym zmienił wyrok sądu I instancji, w którym wiek poszkodowanego został uznany za okoliczność przemawiającą za przyznaniem niższego zadośćuczynienia.

Add a comment

Więcej…
 
Klienci polis inwestycyjnych wygrali z Generali
czwartek, 11 maja 2017 08:51

10 maja Sąd Okręgowy w Warszawie wydał wyrok w postępowaniu grupowym przeciw Generali. SO orzekł, że ubezpieczyciel musi zwrócić grupie 165 osób 2,5 mln złotych  pobranych od nich jako opłata za wykup, wraz z odsetkami.

Proces trwał od 8 maja 2014 r. kiedy to kancelaria LWB reprezentująca Powiatowego Rzecznika Konsumentów w Powiecie Pruszkowskim, który podjął się roli reprezentanta grupy i wytoczenia powództwa o zapłatę przeciwko Generali  na podstawie przepisów ustawy o dochodzeniu roszczeń w postępowaniu grupowym, złożyła w sądzie pozew zbiorowy o zapłatę. Pozwem objęte zostały polisy: Generali Beneficio, Generali OmniProfit, OVB Future Invest, Mój Plan Finansowy.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Nietrzeźwy pasażer współodpowiedzialny za szkodę
czwartek, 11 maja 2017 08:07

Sąd Najwyższy uznał, że pijany pasażer, nie powstrzymując pijanego kierowcy przed prowadzeniem auta, przyczynił się w znacznym stopniu do powstania szkody – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: W nieruchomościach tylko z OC
środa, 10 maja 2017 08:37

9 maja Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o zmianie ustawy o gospodarce nieruchomościami oraz niektórych innych ustaw, przedłożony przez ministra infrastruktury i budownictwa.

Add a comment

Więcej…
 
Dziś wyrok w pozwie grupowym przeciwko Generali
środa, 10 maja 2017 08:30

10 maja sąd ogłosi wyrok w pozwie grupowym 160 osób przeciwko Generali. Powodowie domagają się od ubezpieczyciela zwrotu w sumie 2 mln zł pobranych jako opłata za wykup. Będzie to pierwsze takie rozstrzygnięcie w sprawie dotyczącej polis inwestycyjnych – informuje „Puls Biznesu”.

Add a comment

Więcej…
 
Rząd zajmie się przepisami o połączeniu NBP i KNF?
środa, 10 maja 2017 08:30

Projekt połączenia KNF z NBP, choć jest już w Sejmie, nie został do tej pory zgłoszony jako inicjatywa poselska, gdyż zdaniem szefa PiS przepisy dotyczące fuzji nadzoru z bankiem centralnym powinny być projektem rządu – dowiedział się „Dziennik Gazeta Prawna”.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Najważniejsze jest bezpieczeństwo
poniedziałek, 08 maja 2017 08:32

Z najnowszego wyroku Sądu Najwyższego wynika, że jeśli wykonawca prac nie ostrzeże pieszych o zagrożeniu, to odpowiada za ich wypadki czy potknięcia i musi zapłacić odszkodowanie – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
KNF przystąpi do postępowania prokuratury ws. „uefek”
piątek, 05 maja 2017 08:33

Stowarzyszenie „Przywiązani do polisy” poinformowało na swoim facebookowym profilu, że zgodnie z jego wnioskiem Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) przystąpi do postępowania prowadzonego przez Prokuraturę Okręgową we Wrocławiu ws. polis z UFK oferowanych przez TUnŻ Europa.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Kosztowne skutki niedbalstwa
czwartek, 04 maja 2017 08:36

Sąd uznał wspólną winę organizatora imprezy i wybranego przez niego instalatora kolejki linowej, na której doszło do poważnego wypadku – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
UOKiK: Istotne poglądy w sprawie ubezpieczeń niskiego wkładu
piątek, 28 kwietnia 2017 08:32

Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów przedstawił kolejne istotne poglądy w sporach konsumentów – posiadaczy umów kredytów hipotecznych waloryzowanych kursem franka szwajcarskiego z bankiem Millenium. Postępowania dotyczące ubezpieczeń niskiego wkładu własnego toczą się przed sądami w Warszawie i Gdańsku.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 2 z 173

PZU SA: Andrzej Jaworski zrezygnował z członkostwa w zarządzie

29 maja PZU SA poinformował, że członek jego zarządu Andrzej Jaworski złożył rezygnację z pełnionej funkcji i w tym samym dniu jego mandat wygasł.

...


czytaj dalej

Aegon TUnŻ: Robert Pusz nowym członkiem zarządu

18 maja Aegon Polska poinformował o powołaniu Roberta Pusza na stanowisko członka zarządu Aegon Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie. Z ramienia...


czytaj dalej

Bermudy: Sirius przejęła IMG

Firma Sirius International Insurance Group, globalna spółka reasekuracyjna specjalizująca się w ubezpieczeniach wypadkowych i zdrowotnych,...


czytaj dalej

Lloyd’s: Konsorcjum dla ubezpieczeń ryzyka politycznego w Azji

Trzech czołowych ubezpieczycieli z rynku Lloyd’s połączyło siły, aby utworzyć konsorcjum do obsługi ryzyka politycznego w Azji, oferujące...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Polscy millenialsi są dość tradycyjni

Z majowego badania „Insurtech oczami millenialsów”, przeprowadzonego na zlecenie TU Europa przez IMAS International, wynika, że takie narzędzia,...


czytaj dalej

Atradius: Szósta edycja Customer Panelu

25 maja w Warszawie odbyła się szósta edycja Customer Panel – wydarzenia organizowanego przez Atradius dla polskich klientów. Podczas imprezy w...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy