feed-image -

Reklama

Prawo


Prawo: powstanie możliwość tworzenia zakładów reasekuracji
środa, 12 listopada 2008 10:24

W Polsce będą mogły powstawać nowe instytucje finansowe - zakłady reasekuracyjne. Przewiduje to rządowy projekt nowelizacji ustawy o działalności ubezpieczeniowej.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: Sejm przyjął nowelizację ustawy o IKE
poniedziałek, 10 listopada 2008 13:28

Sejm przyjął nowelizację ustawy regulującej sposób dobrowolnego oszczędzania na starość – informuje „Gazeta Prawna”. Według zmienionych zapisów ustawy z 20 kwietnia 2004 r. o indywidualnych kontach emerytalnych (Dz.U. nr 116, poz. 1205 z późn. zm.) osoby dobrowolnie oszczędzające na emeryturę w 2009 roku będą mogły wpłacić na swoje konto ponad 9,5 tys. zł (w tym roku jest to kwota 4055,12 zł).

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: senacka poprawka do ustawy o KSF przyjęta przez Sejm
piątek, 07 listopada 2008 16:11

Sejm przyjął w piątek senacką poprawkę do ustawy o Komitecie Stabilności Finansowej, która doprecyzowuje kwestie związane z tajemnicą służbową członków Komitetu.

Add a comment
Więcej…
 
Senat: nowela ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych przyjęta
piątek, 07 listopada 2008 16:09

Od nowego roku każdy ubezpieczony będzie mógł otrzymywać informacje o wysokości płaconych na jego rzecz przez pracodawcę składek ubezpieczeniowych drogą elektroniczną. Gwarantuje to przyjęta w piątek przez Senat nowelizacja ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych.

Add a comment
Więcej…
 
Senat: ustawa o emeryturach i rentach z FUS przyjęta bez poprawek
piątek, 07 listopada 2008 16:06

Senat bez poprawek przyjął w piątek nowelizację ustawy o emeryturach i rentach z FUS.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: pojawiły się pierwsze pozwy o zadośćuczynienia z OC
wtorek, 04 listopada 2008 16:35

Jak informuje „Gazeta Prawna”, po trzech miesiącach od wejścia w życie przepisów dających prawo do uzyskania zadośćuczynienia z powodu krzywdy i cierpienia po śmierci osoby bliskiej w nieszczęśliwych wypadku zgłaszane są już pierwsze roszczenia uprawnionych.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: w Polsce pojawią się reasekuratorzy wyłączni
wtorek, 04 listopada 2008 10:35

Jak przypomina „Gazeta Prawna”, przyjęty 14 października 2008 r. przez rząd projekt nowelizacji ustawy o działalności ubezpieczeniowej przewiduje funkcjonowanie w naszym kraju reasekuratorów wyłącznych. Gazeta wyjaśnia, że po zmianie przepisów reasekuracja będzie polegała na przenoszeniu przez ubezpieczyciela ubezpieczonego ryzyka na reasekuratora, który następnie przeniesie przejęte ryzyko na kolejny zakład reasekuracji, zobowiązując się do zapłaty odpowiedniej części świadczeń, które zostaną wypłacone ubezpieczającym.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: regres na razie nie zastąpi podatku Religi
piątek, 31 października 2008 13:42

Jak przypomina „Parkiet”, 28 października rząd przyjął projekt ustawy, która likwiduje podatek Religi, ale nie wprowadza systemu regresowego, w którym za leczenie ofiar wypadków drogowych płacą ich sprawcy.

Add a comment
Więcej…
 
Senat: podwyższenie gwarancji depozytów do 50 tys. euro przyjęte bez poprawek
piątek, 31 października 2008 10:19

Senat przyjął w czwartek bez poprawek nowelizację ustawy o Bankowym Funduszu Gwarancyjnym (BFG), która zwiększa gwarancje dla depozytów bankowych do równowartości 50 tys. euro.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: rząd przyjął projekt przepisów likwidujących podatek Religi
środa, 29 października 2008 10:16

Jak poinformowało Centrum Informacyjne Rządu (CIR), podczas wtorkowego posiedzenia Rada Ministrów przyjęła projekt o zmianie ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych oraz niektórych innych ustaw, przedłożony przez ministra zdrowia.

Projekt zakłada likwidację comiesięcznego obowiązku przekazywania przez zakłady ubezpieczeń opłaty ryczałtowej na rzecz Narodowego Funduszu Zdrowia. Środki zgromadzone z tych wpłat zostaną przeznaczone na finansowanie świadczeń opieki zdrowotnej.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 następna > ostatnia >>

Strona 195 z 210

Allianz: Grzegorz Krawiec w zarządzie, Krzysztof Szypuła odchodzi

W dniu 31 sierpnia br. planowana jest zmiana w zarządzie spółek ubezpieczeniowych TUiR Allianz Polska i TU Allianz Życie Polska S.A.

Na członka...


czytaj dalej

Personalia: Bartosz Grześkowiak wzmocni Grupę MAK

31 lipca Bartosz Grześkowiak, dyrektor zarządzający TUiR Warta, złożył rezygnację ze sprawowanej funkcji. Swoją karierę będzie kontynuować w...


czytaj dalej

Aon: katastrofalny lipiec

Lipcowe susze i pożary w Europie przyniosą prawdopodobnie min. 3,5 mld euro start ekonomicznych. Wiele krajów doświadczyło pogorszenia warunków w...


czytaj dalej

Ubezpieczenia przemysłowe kłopotem Talanx

Grupa Talanx w I poł. 2018 r. kontynuowała dobrą passę rentowności, zarabiając w tym okresie już ponad połowę docelowego wyniku rocznego. Składka...


czytaj dalej

NIK: Mosty pod lupą

W związku z zawaleniem się mostu we Włoszech pojawiają się pytania o stan techniczny obiektów mostowych w Polsce. A te, jak się okazuje, są w...


czytaj dalej

Ubea: Gdzie najtaniej w lipcu?

Porównywarka Ubea.pl przygotowała comiesięczny ranking najtańszych polis OC dla kierowców. Zestawienie przygotowywane jest od 2015 r. według...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook