feed-image -

Reklama

Prawo


MPiPS: projekt rozporządzenia ws. informacji o kontach IKE i IKZE
poniedziałek, 27 czerwca 2011 16:10

Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej przygotowało projekt rozporządzenia Rady Ministrów w sprawie przekazywania przez instytucje finansowe oraz organ nadzoru półrocznych i rocznych informacji o prowadzonych indywidualnych kontach emerytalnych oraz indywidualnych kontach zabezpieczenia emerytalnego. Rozporządzenie ma wejść w życie od 1 stycznia 2012 r.

Add a comment
Więcej…
 
Warszawa: Darmowe porady prawne w sprawach ubezpieczeniowych dla osób niezamożnych
piątek, 24 czerwca 2011 10:34

21 czerwca został otwarty punkt pomocy prawnej w sprawach ubezpieczeniowych dla osób niezamożnych Fundacji Academia Iuris, która zrealizowało to przedsięwzięcie we współpracy z Rzecznikiem Ubezpieczonych.
 
Dyżury będą się odbywać w każdy wtorek w godzinach 17.00 – 19.00, przy ul. Jasnej 22 (siedziba Okręgu Mazowieckiego Polskiego Związku Niewidomych). Na dyżur obowiązują zapisy pod numerem telefonu (22) 498 72 30. Porad będą udzielali studenci i absolwenci prawa.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: ZUS pozwany przez przedsiębiorców
wtorek, 21 czerwca 2011 10:32

Przedsiębiorcy składają pozew grupowy przeciw Zakładowi Ubezpieczeń Społecznych - informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: zmiany w sprawozdawczości UFK
czwartek, 16 czerwca 2011 16:34

Dzięki inicjatywie Polskiej Izby Ubezpieczeń, w życie wchodzi nowe rozporządzenie, dotyczące sprawozdawczości ubezpieczeniowych funduszy kapitałowych (UFK). Rozporządzenie w istotny sposób  ułatwi członkom PIU sporządzanie publicznych sprawozdań. Jego wejście w życie jest efektem wielomiesięcznej pracy członków specjalnie do tego celu powołanej grupy roboczej, złożonej z przedstawicieli PIU i UKNF.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: Pozew zbiorowy przeciwko PZU Życie
czwartek, 16 czerwca 2011 10:40

14 czerwca w Sądzie Okręgowym w Warszawie został pozew zbiorowy przeciwko PZU Życie. Poszkodowani dochodzą roszczeń za niewypłacone odszkodowanie z tytułu przebytego zawału serca. Wartość roszczeń w dniu złożenia pozwu to 91 446 zł.

Add a comment
Więcej…
 
KNF: Status pracowników urzędu jest zgodny z konstytucją
czwartek, 16 czerwca 2011 10:39

9 czerwca Trybunał Konstytucyjny rozpoznał wniosek Rzecznika Praw Obywatelskich dotyczący statusu pracowników Urzędu KNF, którzy obecnie nie wchodzą w skład korpusu służby cywilnej. W wyroku z 15 czerwca 2011 r. Trybunał Konstytucyjny orzekł, że art. 10 ust. 3 oraz art. 74 ust. 2 i 3 ustawy z dnia 21 lipca 2006 r. o nadzorze nad rynkiem finansowym są zgodne z art. 153 ust. 1 konstytucji.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: fiasko projektu o CEK i CEP
wtorek, 14 czerwca 2011 10:42

Urzędnicy zablokowali planowane ułatwienia dla prowadzących auta: nie zgodzili się by kierowcy legitymowali się podczas kontroli wyłącznie dowodem - donosi „Dziennik Gazeta Prawna”.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: projekt ubezpieczeniowy MZ skrytykowany przez instytucje państwowe
piątek, 10 czerwca 2011 10:37

Opracowany przez resort zdrowia projekt ustawy o dodatkowych ubezpieczeniach zdrowotnych został dogłębnie skrytykowany przez ministerstwa: finansów i pracy,  Rządowe Centrum Legislacji oraz NFZ – dowiedział się „Dziennik Gazeta Prawna”.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: rozpoczęły się prace nad nową ustawą dotyczącą bezpieczeństwa i efektywności OFE
środa, 18 maja 2011 10:24

Minister Michał Boni rozpoczął prace nad ustawą mającą poprawić efektywność i bezpieczeństwo emerytalnych oszczędności w OFE - pisze „Dziennik Gazeta Prawna”.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: finansowa odpowiedzialność urzędników przysporzy klientów ubezpieczycielom?
wtorek, 17 maja 2011 10:30

Dziś wchodzi w życie ustawa o odpowiedzialności majątkowej funkcjonariuszy publicznych za rażące naruszenie prawa. Nowe regulacje mogą spowodować wzrost zainteresowania ubezpieczeniami chroniącymi przed tego typu ryzykiem.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 191 192 193 194 195 196 197 198 199 200 następna > ostatnia >>

Strona 195 z 229

Aegon: Michał Jakubowski dyrektorem ds. Biznesu Korporacyjnego

Do zespołu Aegon Polska dołączył Michał Jakubowski, obejmując stanowisko dyrektora ds. Biznesu Korporacyjnego. Będzie on odpowiedzialny m.in. za...


czytaj dalej

PZU: Arkadiusz Gęsicki dyrektorem zarządzającym ds. Rozwoju Biznesu

Arkadiusz Gęsicki został nowym dyrektorem zarządzającym ds. Rozwoju Biznesu Grupy PZU. W ramach swoich obowiązków będzie odpowiadać za Biuro...


czytaj dalej

UE: Coraz bliżej ogólnoeuropejskiego produktu emerytalnego

Na decyzję Parlamentu Europejskiego czekają przepisy rozporządzenia, które mają ułatwić odkładanie pieniędzy na emeryturę. Wstępne porozumienie...


czytaj dalej

Aviva: Plan awaryjny na twardy brexit

Brytyjska Aviva zwróciła się do sądu w Londynie o zgodę na transfer aktywów o łącznej wartości 9 mld euro. Ubezpieczyciel wyjaśnił, że wobec...


czytaj dalej

Insurance Forum: O digitalizacji, motoryzacji i potrzebach pokolenia silver

W dniach 17-18 kwietnia w Warszawie odbędzie się wiosenna odsłona tegorocznego Spotkania Liderów Bankowości i Ubezpieczeń, czyli 17. edycji...


czytaj dalej

Pięć dni do „IT w ubezpieczeniach GigaCon 2019”

26 lutego w Warszawie odbędzie się XVIII edycja konferencji poświęconej informatyzacji sektora ubezpieczeniowego, zatytułowana „IT w...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook