feed-image -

Reklama

Prawo


Prawo: nowe zasady egzaminów dla brokerów
środa, 14 maja 2008 11:12
Jak informuje „Gazeta Prawna” mają zniknąć limity dla zdających egzamin na brokera ubezpieczeniowego i reasekuracyjnego. Możliwość przystąpienia do niego uzyskają wszyscy, którzy złożą wniosek i dołączą potwierdzenie opłaty egzaminacyjnej.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: rząd dał zgodę na prześwietlanie kont Polaków
środa, 07 maja 2008 10:40
{mosimage}Rząd przyjął projekt nowelizacji prawa bankowego, która pozwala organom ścigania na wgląd w konta bankowe każdej osoby fizycznej prowadzącej jednoosobową działalność gospodarczą. Prokurator nie będzie musiał prosić o zgodę sądu, tak jak jest w tej chwili - pisze "Dziennik".

Bankowcy protestują, że to zamach na prywatność ich klientów. Jerzy Bańka ze Związku Banków Polskich uważa, że nowelizacja może być niezgodna z konstytucją. Dlaczego? Rząd chce, by prokurator mógł sam decydować o tym, czyje konto bankowe weźmie pod lupę. Jego właściciel nie będzie musiał mieć nawet postawionego zarzutu. Nowelizacja zdejmuje również obowiązek zaopiniowania wniosku prokuratorskiego przez sąd. A bank będzie musiał udostępnić wszystkie żądane informacje. - To poluzowanie dostępu do tajemnicy bankowej i złamanie prawa do prywatności  - oburza się ekspert ZBP.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: ubezpieczyciele ponoszą odpowiedzialność za szkody wyrządzone przez kierowcę pasażerowi
poniedziałek, 05 maja 2008 11:53
Jak pisze „Gazeta Prawna”, Sąd Najwyższy potwierdził odpowiedzialność ubezpieczycieli, wynikającą z komunikacyjnej polisy OC, za szkody wyrządzone przez kierowcę pasażerowi będącemu wraz z kierującym współposiadaczem pojazdu. Gazeta wskazuje, że dotyczy to głównie współmałżonków, ale też wspólników w spółce cywilnej.

Add a comment
Więcej…
 
RU: uchwała SN w sprawie odpowiedzialności współposiadaczy, w tym małżonków, w szkodach osobowych
poniedziałek, 21 kwietnia 2008 16:41
Biuro Rzecznika Ubezpieczonych rozesłało tekst uchwały z dnia 7 lutego 2008r. (sygn. akt III CZP 115/07) wraz z uzasadnieniem, w sprawie odpowiedzialności współposiadaczy, w tym małżonków, w szkodach osobowych.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: orzeczenie WSA w sprawie OC
czwartek, 20 marca 2008 13:15
Jak pisze "Rzeczpospolita", w przypadku, gdy posiadacz pojazdu kwestionuje obowiązek ubezpieczenia OC, powinien się zwrócić do sądu powszechnego.

Add a comment
Więcej…
 
MPiPS: składki na emeryturę i urlop wychowawczy dla samozatrudnionych
środa, 19 marca 2008 11:57
Projekt nowelizacji ustawy o swobodzie działalności gospodarczej przygotowany przez resort pracy przewiduje, że osoby prowadzące firmy i wychowujące dzieci będą mogły na trzy lata zawieszać prowadzenie działalności gospodarczej - pisze "Gazeta Prawna", która dotarła do tego projektu.

Add a comment
Więcej…
 
Concordia: ubezpieczenia ochrony prawnej
poniedziałek, 17 marca 2008 15:32
Łacińskie przysłowie mówi, że nieznajomość prawa szkodzi. Niestety nawet jeśli przepisy nie są nam całkowicie obce, to pomoc adwokata, nierzadko jest konieczna. W dochodzeniu własnych racji przydatna okazać może się odpowiednia polisa.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: ważna informacja dla kierowców
środa, 12 marca 2008 13:03
Jak pisze „Gazeta Prawna”, ubezpieczyciel nie ma prawa żądać zwrotu wypłaconego odszkodowania, jeśli sprawca wypadku zaniedbał wymianę blankietu prawa jazdy na nowe.

Add a comment
Więcej…
 
PKPP Lewiatan: opinia do projektu zmiany ustawy o emeryturach i rentach z FUS
środa, 05 marca 2008 15:59
PKPP Lewiatan pozytywnie ocenia przedstawioną przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej propozycję zmiany zasad ustalania prawa do renty z tytułu niezdolności do pracy dla osób urodzonych po 1948 r. Zdaniem organizacji, podjęcie działań zmierzających do wprowadzenia stosownych modyfikacji ma zasadnicze znaczenie dla zapewnienia spójności systemu ubezpieczeń społecznych w ramach nowego systemu emerytalnego oraz wyeliminowania możliwości uzyskania świadczenia rentowego wyższego niż świadczenie emerytalne.

Add a comment
Więcej…
 
LEGISLACJA: Co chce zmienić Pro Motor
wtorek, 04 marca 2008 14:54
{mosimage}
Piotr Kaczanowski
i Marek Gołębiewski
Stowarzyszenie dla Rozwoju Ubezpieczeń Komunikacyjnych i Rynku Motoryzacyjnego Pro Motor skierowało do działającej przy Ministerstwie Finansów Rady Rozwoju Rynku Finansowego propozycje zmian aktualnego stanu prawnego w zakresie obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych. Co z tymi propozycjami, porządkującymi wieloletnie zaniedbania legislacyjne w tym zakresie, zrobi Minister Finansów?

Na zorganizowanym w ubiegłym tygodniu przez Pro Motor śniadaniu prasowym, na pytania dziennikarzy odpowiadał: Piotr Kaczanowski, wiceprzewodniczący Zarządu Stowarzyszenia, obecny był także Marek Gołębiewski, rzecznik prasowy organizacji.

- Dokonaliśmy całościowej analizy przepisów ustawy z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych z uwzględnieniem wybranych przepisów ustawy z dnia 20 czerwca 1997 r. Prawo o ruchu drogowym, w efekcie czego wyłoniło się szereg uwag i propozycji - mówił P. Kaczanowski.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 następna > ostatnia >>

Strona 202 z 210

Personalia: Bartosz Grześkowiak wzmocni Grupę MAK

31 lipca Bartosz Grześkowiak, dyrektor zarządzający TUiR Warta, złożył rezygnację ze sprawowanej funkcji. Swoją karierę będzie kontynuować w...


czytaj dalej

FRRF: Agnieszka Wachnicka nowym prezesem Fundacji

Od września Agnieszka Wachnicka obejmie funkcję prezesa Fundacji Rozwoju Rynku Finansowego (FRRF) – organizacji, której zadaniem jest dbałość o...


czytaj dalej

Aon: organiczny wzrost w rozwiązaniach reasekuracyjnych

Dział rozwiązań reasekuracyjnych Aon odnotował w II kw. 2018 r. organiczny wzrost obrotów o 8%.

Do wzrostu przyczyniło się przede wszystkim...


czytaj dalej

Lloyd’s: Podwójna rola rynku i regulatora

Lloyd’s of London dokonuje przeglądu wszystkich aspektów swojej działalności, w tym liczącej setki lat struktury, aby potwierdzić, że jest...


czytaj dalej

Lekarz w telefonie dostępny też za granicą

Wiedza Polaków na temat możliwości zapewnienia sobie ochrony medycznej na czas zagranicznego wyjazdu systematycznie rośnie. Pokazują to badania...


czytaj dalej

MetLife: Bezpieczne Dziecko Premium ze zniżką

Z myślą o zbliżającym się nowym roku szkolnym MetLife przygotowało specjalną ofertę promocyjną. Klienci, którzy między 9 sierpnia a 13 września...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook