feed-image -

Reklama

Prawo


Prawo: urzędnicy skarbowi bez OC
piątek, 23 października 2009 10:30

Kierownictwo Ministerstwa Finansów nie zapewni urzędnikom skarbowym ochrony w ramach grupowego ubezpieczenia OC, o co wnioskowali ci ostatni. – informuje „Puls Biznesu”.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: rządowa propozycja zmian w ustawie o IKE
piątek, 23 października 2009 10:30

Na Indywidualnych Kontach Emerytalnych będą mogły oszczędzać także osoby, które nie są polskimi rezydentami podatkowymi, czyli płacą podatki w innych krajach. Przewiduje to rządowy projekt nowelizacji ustawy o IKE, którego pierwsze czytanie odbyło się w czwartek w sejmowej komisji finansów.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: PIU przeciwna proponowanym zmianom w ustawie o transporcie drogowym
czwartek, 22 października 2009 10:39

20 października 2009 r. na posiedzeniu sejmowej Komisji Infrastruktury  odbyło się pierwsze czytanie poselskiego projektu ustawy o zmianie ustawy o transporcie drogowym oraz o zmianie innych ustaw (druk nr 2401). Projekt nowelizuje m. in. ustawę z 23 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK, w zakresie obowiązkowego ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: o ubezpieczeniach obowiązkowych w Poznaniu
środa, 21 października 2009 10:33

Dziś odbędzie się zorganizowane przez Katedrę Prawa Cywilnego, Handlowego i Ubezpieczeniowego Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu seminarium naukowe poświęcone zagadnieniom dotyczącym ubezpieczeń obowiązkowych. Wydarzenie to nosi tytuł „Kierunki reformy prawa ubezpieczeń w zakresie ubezpieczeń obowiązkowych”.

Seminarium jest pierwszym z cyklu spotkań poświęconych ewentualnej reformie prawa ubezpieczeń gospodarczych. Jednym z jego założeń jest odpowiedź na pytanie o celowość wprowadzenia do polskiego porządku prawnego „Kodeksu ubezpieczeń”. Przedmiotem seminarium będzie próba oceny obowiązującej regulacji poświęconej ubezpieczeniom obowiązkowym. Swój udział w wydarzeniu zapowiedzieli wiodący znawcy problematyki prawa ubezpieczeń gospodarczych.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: urzędnicy skarbówki domagają się OC
środa, 14 października 2009 15:53

Projekt ustawy o odpowiedzialności materialnej urzędników za bezprawne decyzje, wystraszył i zmobilizował skarbowców, pisze „Puls Biznesu”. Domagają się oni od swego szefa - Jacka Rostowskiego - objęcia pracowników polisą OC, opłacaną z funduszy resortu finansów.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: Straż Pożarna nie będzie współfinansowana przez ubezpieczycieli
czwartek, 08 października 2009 16:09

Na posiedzeniu Grupy Roboczej ds. przeglądu prawa ubezpieczeń gospodarczych Rady Rozwoju Rynku Finansowego przy Ministerstwie Finansów krytycznie oceniono postulat zawarty w interpelacji poseł Bożeny Szydłowskiej, dotyczący częściowego finansowania jednostek Ochotniczej Straży Pożarnej oraz Państwowej Straży Pożarnej przez zakłady ubezpieczeń.

Add a comment
Więcej…
 
KNF: zalecenia dotyczące nieprawidłowego postępowania ubezpieczycieli
czwartek, 08 października 2009 10:11

Komisja Nadzoru Finansowego skierowała do zakładów ubezpieczeń zalecenia dotyczące nieuzasadnionego żądania przez ubezpieczycieli legitymowania się przez ubezpieczonych dokumentem potwierdzającym zawarcie umowy ubezpieczenia w celu spełnienia należnego świadczenia lub wypłaty odszkodowania.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: ruszyły prace nad regulacjami dla kancelarii odszkodowawczych
czwartek, 01 października 2009 10:37

Grupa ds. przeglądu prawa ubezpieczeń gospodarczych przy Radzie Rozwoju Rynku Finansowego rozpoczęła prace nad stworzeniem przepisów prawnych regulujących działalność kancelarii odszkodowawczych. W pracach grupy uczestniczy Polska Izba Ubezpieczeń. Samorząd ubezpieczycieli od dawna stoi na stanowisku, że choć sama działalność kancelarii mieści się w granicach prawa, musi zostać prawnie uregulowana, przede wszystkim w trosce o osoby poszkodowane w wypadkach.

Niemal wszyscy uczestnicy spotkania (Ministerstwo Finansów, UFG, PIU, Rzecznik Ubezpieczonych), a także przedstawiciele kancelarii, zgodzili się, że działalność kancelarii musi zostać uregulowana. Ważne jest także, by taka regulacja dokonana została na gruncie przepisów dotyczących rynku ubezpieczeniowego.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: umorzone postępowanie przeciwko byłemu prezesowi PZU
poniedziałek, 28 września 2009 10:39

„Rzeczpospolita" pisze, że prokuratura umorzyła postępowanie przeciwko Cezaremu Stypułkowskiemu, byłemu prezesowi PZU.

- Decyzja ta jest prawomocna - powiedział gazecie Radosław Skiba z Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: powołanie podkomisji sejmowej do rozpatrzenia projektu Komitetu RAZEM
piątek, 25 września 2009 10:49

Osoby, które zdecydują się oszczędzać na emeryturę poza ZUS i Otwartym Funduszem Emerytalnym, będą mogły korzystać z ulgi w podatku dochodowym. Może ona wynieść do 12 tys. zł rocznie. Takie rozwiązanie przewiduje obywatelski projekt nowelizacji ustawy o PIT.

Projektem autorstwa społecznego Komitetu RAZEM zajmowały się w czwartek połączone sejmowe Komisje Finansów Publicznych oraz Polityki Społecznej i Rodziny. Powołały specjalną podkomisję, której przewodniczącym został poseł PO Janusz Cichoń.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 201 202 203 204 205 206 207 208 209 210 następna > ostatnia >>

Strona 202 z 225

Ubezpieczenia Pocztowe: Nominacja Angeliki Hruban zatwierdzona przez KNF

15 stycznia Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Angeliki Hruban na stanowisko członka zarządu Pocztowego...


czytaj dalej

Prezes PIU członkiem Rady Konsultacyjnej ds. PPK

Polski Fundusz Rozwoju (PFR) powołał Radę Konsultacyjną do spraw Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK). W jej skład wszedł Jan Grzegorz...


czytaj dalej

UKNF: Brytyjski nadzór uruchomił nabór notyfikacji w ramach TPR

Urząd Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) poinformował, że brytyjski organ nadzoru finansowego Financial Conduct Authority (FCA) uruchomił nabór...


czytaj dalej

Insurance Europe: Wniosek KE może być wyrokiem na polisy telematyczne

Choć Insurance Europe (IE) deklaruje zadowolenie z wniosku Komisji Europejskiej (KE) dotyczącego rozporządzenia w sprawie e-prywatności, mającego...


czytaj dalej

Rozmowy bez Asekuracji: Jak wybrać odpowiednią polisę na zimowy wyjazd?

W 49. odcinku podcastu ubezpieczeniowego „Rozmowy bez Asekuracji”, zatytułowanym „Jak wybrać odpowiednią polisę na zimowy wyjazd?” tematem rozmowy...


czytaj dalej

Reso/Balcia: Podsumowanie ubiegłego roku

Reso Europa Service oraz Balcia Insurance SE podsumowały miniony rok. Do najważniejszych zjawisk oraz przedsięwzięć zrealizowanych na przestrzeni...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook