feed-image -

Reklama

Prawo


Prawo: Rzecznik Ubezpieczonych chce OC dla rzeczoznawców
poniedziałek, 25 maja 2009 13:45

Rzeczoznawcy samochodowi dokonujący oględzin aut podczas likwidacji szkód komunikacyjnych będą musieli wykupić OC zawodowe? Taki postulat zgłasza Rzecznik Ubezpieczonych – informuje „Parkiet”

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: resort finansów nie opodatkuje (na razie) polis lokacyjnych
czwartek, 21 maja 2009 10:09

Obecnie nie są prowadzone prace legislacyjne mające na celu opodatkowanie finansowych produktów inwestycyjnych w formie ubezpieczeń na życie - poinformowało „Gazetę Prawną” Ministerstwo Finansów.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: ubezpieczyciel nie może pomniejszać zwrotu kosztów pogrzebu o zasiłek pogrzebowy z ZUS
poniedziałek, 18 maja 2009 16:05

Zasiłek pogrzebowy przewidziany art. 77 ustawy z dnia 17 grudnia 1998 r. o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych (tekst jednolity Dz. U. z 2004 r. Nr 39, poz. 353 z późn. zm.) nie podlega uwzględnieniu przy ustalaniu odszkodowania dochodzonego na podstawie art. 446 § 1 k.c. - orzekła Izba Cywilna Sądu Najwyższego.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: nowe plany resortu zdrowia odnośnie ubezpieczeń zdrowotnych
piątek, 15 maja 2009 10:46

Chcemy, by osoby wykupujące dodatkowe dobrowolne ubezpieczenia zdrowotne, mogły odliczać ich koszt od dochodu - zapowiedziała minister zdrowia Ewa Kopacz. Minister zaprezentowała dziennikarzom założenia do projektu ustawy, która ma wprowadzić system dodatkowych dobrowolnych ubezpieczeń na świadczenia medyczne. Resort zdrowia chce, by objęły one refundację leków, a także zabiegi i badania ambulatoryjne oraz szpitalne.

Szczegółowy zakres dodatkowych ubezpieczeń mają ustalać firmy, które będą je oferować. Ich koszt ma wynieść od kilkudziesięciu do kilkuset złotych - w zależności od objętości pakietu ubezpieczeniowego.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: UFG apeluje do prezydenta w sprawie kontrowersyjnej noweli
piątek, 15 maja 2009 10:42

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny wystosował apel do prezydenta z prośbą o niepodpisywanie nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: przeregulowanie i brak jednej kodyfikacji - zagrożenia dla rynku ubezpieczeń
środa, 13 maja 2009 10:24

Czy w konsekwencji kryzysu finansowego może dojść do przeregulowania rynku ubezpieczeń? Eksperci branżowi twierdzą, że tak. Co ciekawe, ich obawy potwierdzają również reprezentanci instytucji nadzorczych. W Polsce ten problem byłby trudny do określenia, gdyż przepisy dotyczące rynku ubezpieczeń są rozproszone pomiędzy kilkunastoma aktami prawnymi, co dałoby się rozwiązać dzięki ich skodyfikowaniu w jednym zbiorze zasad prawnych.

O tym, jak bardzo sytuacja ta niepokoi środowisko asekuracyjne, świadczą choćby wyniki przeprowadzonej w kwietniu 2009 roku podczas konferencji w The Geneva Associacion ankiety, której uczestnicy odpowiadali na pytania o oczekiwane zmiany w nadzorze i regulacjach rynku ubezpieczeniowego w związku ze spowolnieniem światowej gospodarki. Obawę, że nowe uregulowania zwiększą obciążenia regulacyjne towarzystw ubezpieczeniowych wyraziło 80 proc. badanych ekspertów organizacji. Z kolei ponad dwie trzecie z nich uważa, że globalny kryzys finansowy stwarza niebezpieczeństwo przeregulowania rynku ubezpieczeniowego.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: PIU o sejmowej nowelizacji Prawa o ruchu drogowym
poniedziałek, 11 maja 2009 10:34

Polska Izba Ubezpieczeń zajęła stanowisko odnośnie przyjęcia przez Sejm nowelizacji ustawy Prawo o ruchu drogowym.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: turyści pod większą ochroną
poniedziałek, 04 maja 2009 10:24

Minister sportu przygotował projekt nowelizacji ustawy o usługach turystycznych, który ma w większym stopniu chronić turystów – informuje IAR za „Gazetą Prawną”.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: WSA uchylił decyzję KNF w sprawie SKOK
poniedziałek, 27 kwietnia 2009 14:18

Wyrokiem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Warszawie decyzja Komisji Nadzoru Finansowego umarzającą postępowanie w sprawie wniesienia udziałów/akcji TUW SKOK i TU SKOK Życie SA do SKOK Holdingu została uchylona w całości. Jednocześnie WSA wstrzymał jej wykonalność.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: branży asekuracyjnej niezbędny jest Kodeks ubezpieczeniowy
czwartek, 23 kwietnia 2009 11:37

W dniu dzisiejszym rozpoczyna się w Toruniu dwudniowa konferencja pod tytułem „O potrzebie polskiego Kodeksu ubezpieczeń”. Jej współorganizatorami są Grupa PZU, Uniwersytet Mikołaja Kopernika oraz Polska Izba Ubezpieczeń.

Tematem spotkania będzie pomysł stworzenia w Polsce jednolitej regulacji, określającej zasady funkcjonowania rynku ubezpieczeniowego. Jest to szczególnie istotny problem w świetle obecnie obowiązujących przepisów, gdzie reguły gry na rynku ubezpieczeniowym określa kilka ustaw i rozporządzeń. Regulacje dotyczące prawa asekuracyjnego znajdują się m.in. w ustawie o działalności ubezpieczeniowej, o pośrednictwie ubezpieczeniowym, czy o ubezpieczeniach obowiązkowych, UFG i PBUK. Sporo istotnych kwestii reguluje także Kodeks Cywilny.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 następna > ostatnia >>

Strona 212 z 232

TFI PZU: Nowy zarząd

18 kwietnia rada nadzorcza Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych PZU dokonała szeregu zmian w zarządzie spółki.

Do zarządu TFI PZU powołany został...


czytaj dalej

Generali: Adam Malinowski odszedł ze stanowiska wiceprezesa

Adam Malinowski nie jest już wiceprezesem Generali. 12 kwietnia złożył rezygnację z zajmowanej funkcji. Do czasu mianowania następcy jego...


czytaj dalej

Generali: Dyrektor cyfryzacji powołany

Na stanowisko dyrektora ds. cyfrowych Generali został powołany Steven Zuanella. Jest on odpowiedzialny za przeprowadzenie transformacji cyfrowej,...


czytaj dalej

AXA: 10 mln euro na odbudowę Notre-Dame

AXA Group, która ma długą tradycję filantropijnego wsparcia dla ochrony francuskiego dziedzictwa kulturowego, zadeklarowała, że przyczyni się do...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Ruszyła masowa sprzedaż PZU GO

PZU GO, beacon połączony z mobilną aplikacją telematyczną, będący sztandarowym projektem ubezpieczyciela stworzonym przez jego ekspertów, trafił...


czytaj dalej

VIG Polska: Biznes majątkowy filarem wyników grupy

Wskaźnik wzrostu działalności majątkowej Vienna Insurance Group (VIG) w Polsce w 2018 roku był ponad dwuipółkrotnie wyższy niż całego rynku...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook