feed-image -

Reklama

Prawo


KNF: uchwała w sprawie zasad reklamowania usług ubezpieczeniowych
piątek, 03 października 2008 10:29

W dniu 2 października 2008 r.  odbyło się 60. posiedzenie Komisji Nadzoru Finansowego. W trakcie obrad KNF podjęła uchwałę w sprawie zasad reklamowania usług ubezpieczeniowych.

Add a comment
Więcej…
 
KNF: wpis na "czarnej liście" za lekceważenie sądu polubownego
czwartek, 02 października 2008 10:21

Sąd polubowny przy KNF (działa od 1 marca) w swoich założeniach miał się stać tańszą i szybszą alternatywą dla sądów powszechnych – przypomina „Gazeta Wyborcza” w dodatku „Pieniądze”. Jednak jak dotychczas nie spełnia swojej roli, gdyż instytucje finansowe nie godzą się, aby rozpatrywał on przesyłane przez konsumentów skargi. A do skierowania sprawy przed sąd polubowny potrzebna jest zgoda obydwu stron sporu.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: propozycje zmian zasad dotyczących OC komunikacyjnego
wtorek, 23 września 2008 10:28

„Gazeta Prawna” informuje o zakończeniu prac grupy roboczej ds. przeglądu prawa ubezpieczeń gospodarczych Rady Rozwoju Rynku Finansowego. Ich efektem może być wprowadzenie już od przyszłego roku nowych, bardziej korzystnych dla klientów, zasad dotyczących OC komunikacyjnego.

W rozmowie z „Gazetą Prawną” Katarzyna Przewalska, zastępca dyrektora w departamencie instytucji finansowych Ministerstwa Finansów, przybliża propozycje zmian w przepisach dotyczących OC, które zgłosiła Rada. W przypadku osób kupujących auto przestanie obowiązywać zasada automatyzmu (najczęstsza przyczyna podwójnego ubezpieczenia).

Add a comment
Więcej…
 
KNF: konieczne uregulowanie rynku "struktur"
piątek, 19 września 2008 13:40

Jak informuje „Parkiet” po analizie rynku produktów strukturyzowanych przeprowadzona Komisja Nadzoru Finansowego wykazała kilka obszarów, które mogą stanowić zagrożenie dla nieprofesjonalnych uczestników rynku i mogą wymagać zmian prawa.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: ułatwienia w OC kierowców
piątek, 19 września 2008 10:30

Według ustaleń ekspertów przy Ministerstwie Finansów i Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów, zniesione zostaną przepisy o automatycznym przedłużeniu wygasającej polisy OC komunikacyjnej na kolejne dwanaście miesięcy – informuje „Gazeta Wyborcza”. Według „GW” eksperci chcą, by zmiany w przepisach weszły w życie jeszcze w tym roku.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: kierowcy będą odpowiedzialni za leczenie poszkodowanych
środa, 17 września 2008 10:35

Narodowy Fundusz Zdrowia będzie mógł dochodzić od sprawców wypadków drogowych lub ich ubezpieczycieli zwrotu kosztów leczenia poszkodowanych - to główne założenie projektu noweli ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Ministerstwo zdrowia poinformowało we wtorek, że został on już przekazany Komitetowi Rady Ministrów.

Add a comment
Więcej…
 
PIU: zbyt wczesna propozycja "Przyjaznego Państwa"
wtorek, 16 września 2008 16:06

Zdaniem Polskiej Izby Ubezpieczeń, propozycja Komisji Nadzwyczajnej „Przyjazne Państwo” zakładająca zaprzestanie odholowywania pojazdów nieubezpieczonych jest rozwiązaniem krzywdzącym dla dużej grupy odpowiedzialnych kierowców.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: MZ przygotowało nowy projekt ustawy o dodatkowych ubezpieczeniach zdrowotnych
piątek, 12 września 2008 10:17

Jak poinformowała w czwartek szefowa resortu Ewa Kopacz, ministerstwo zdrowia przygotowało nowy projekt ustawy o dodatkowych dobrowolnych ubezpieczeniach zdrowotnych.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: PIU i MSWiA wspólnie opracują system ubezpieczeń na wypadek klęsk żywiołowych
czwartek, 11 września 2008 13:54

W środę, 10 września br. w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji odbyło się specjalne spotkanie, którego przedmiotem była debata na temat stworzenia kompleksowego systemu ubezpieczeń na wypadek klęsk żywiołowych. W naradzie udział wzięli m.in.: wicepremier, minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Grzegorz Schetyna, sekretarz stanu w MSWiA Tomasz Siemoniak, członkowie zarządu  Polskiej Izby Ubezpieczeń Jan Grzegorz Prądzyński i Andrzej Maciążek oraz  przedstawiciele  Biura do Spraw Usuwania Skutków Klęsk Żywiołowych MSWiA.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: Rzecznik Ubezpieczonych chce uregulowania zasad pomocy ofiarom klęsk żywiołowych
czwartek, 11 września 2008 10:21

Skutki katastrof naturalnych, jakie dotknęły Polskę na przestrzeni ostatnich lat skłoniły Rzecznika Ubezpieczonych do podzielenia się z Ministerstwem Finansów uwagami na temat racjonalnych sposobów finansowania skutków szkód wyrządzonych przez żywioły. Pełna treść wystąpienia Rzecznika znajdzie się w 39 numerze „Gazety Ubezpieczeniowej” z datą wydawniczą 23 września.

Rzecznik skrytykował obecnie funkcjonujące rozwiązania jako jego zdaniem „przypadkowy, a zarazem incydentalny zbiór inicjatywy publicznej i prywatnej (…) rozwiązania publiczne mają w dużej mierze charakter doraźny, np. korzystanie z rezerwy budżetowej oraz środków będących w dyspozycji samorządów terytorialnych.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 następna > ostatnia >>

Strona 212 z 225

Prezes PIU członkiem Rady Konsultacyjnej ds. PPK

Polski Fundusz Rozwoju (PFR) powołał Radę Konsultacyjną do spraw Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK). W jej skład wszedł Jan Grzegorz...


czytaj dalej

VIG Polska: Przedłużenie mandatów członkom zarządów trzech spółek

18 i19 grudnia podczas posiedzeń rad nadzorczych trzech spółek Vienna Insurance Group w Polsce – majątkowej i życiowej Compensy oraz InterRisk –...


czytaj dalej

Insurance Europe: Wniosek KE może być wyrokiem na polisy telematyczne

Choć Insurance Europe (IE) deklaruje zadowolenie z wniosku Komisji Europejskiej (KE) dotyczącego rozporządzenia w sprawie e-prywatności, mającego...


czytaj dalej

Willis Re: Cena reasekuracji zależna od klienta

Plasowanie kontraktów reasekuracyjnych 1 stycznia 2019 r. uwidoczniło ogromną różnicę między cenami dla klientów z maksymalną ekspozycją i słabą...


czytaj dalej

UMK: Jubileusz prof. Eugeniusza Kowalewskiego

22 lutego w Collegium Iuridicum Novum Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu odbędzie się Ogólnopolska Konferencja Naukowa zatytułowana „O...


czytaj dalej

MetLife: Polisy dla klientów T-Mobile

MetLife rozwija sprzedaż w kanale direct marketing. Najnowszą inicjatywą ubezpieczyciela w tym obszarze  jest nawiązanie współpracy z T-Mobile....


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook