feed-image -

Reklama

Prawo


KNF: uchwała w sprawie zasad reklamowania usług ubezpieczeniowych
piątek, 03 października 2008 10:29

W dniu 2 października 2008 r.  odbyło się 60. posiedzenie Komisji Nadzoru Finansowego. W trakcie obrad KNF podjęła uchwałę w sprawie zasad reklamowania usług ubezpieczeniowych.

Add a comment
Więcej…
 
KNF: wpis na "czarnej liście" za lekceważenie sądu polubownego
czwartek, 02 października 2008 10:21

Sąd polubowny przy KNF (działa od 1 marca) w swoich założeniach miał się stać tańszą i szybszą alternatywą dla sądów powszechnych – przypomina „Gazeta Wyborcza” w dodatku „Pieniądze”. Jednak jak dotychczas nie spełnia swojej roli, gdyż instytucje finansowe nie godzą się, aby rozpatrywał on przesyłane przez konsumentów skargi. A do skierowania sprawy przed sąd polubowny potrzebna jest zgoda obydwu stron sporu.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: propozycje zmian zasad dotyczących OC komunikacyjnego
wtorek, 23 września 2008 10:28

„Gazeta Prawna” informuje o zakończeniu prac grupy roboczej ds. przeglądu prawa ubezpieczeń gospodarczych Rady Rozwoju Rynku Finansowego. Ich efektem może być wprowadzenie już od przyszłego roku nowych, bardziej korzystnych dla klientów, zasad dotyczących OC komunikacyjnego.

W rozmowie z „Gazetą Prawną” Katarzyna Przewalska, zastępca dyrektora w departamencie instytucji finansowych Ministerstwa Finansów, przybliża propozycje zmian w przepisach dotyczących OC, które zgłosiła Rada. W przypadku osób kupujących auto przestanie obowiązywać zasada automatyzmu (najczęstsza przyczyna podwójnego ubezpieczenia).

Add a comment
Więcej…
 
KNF: konieczne uregulowanie rynku "struktur"
piątek, 19 września 2008 13:40

Jak informuje „Parkiet” po analizie rynku produktów strukturyzowanych przeprowadzona Komisja Nadzoru Finansowego wykazała kilka obszarów, które mogą stanowić zagrożenie dla nieprofesjonalnych uczestników rynku i mogą wymagać zmian prawa.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: ułatwienia w OC kierowców
piątek, 19 września 2008 10:30

Według ustaleń ekspertów przy Ministerstwie Finansów i Urzędzie Ochrony Konkurencji i Konsumentów, zniesione zostaną przepisy o automatycznym przedłużeniu wygasającej polisy OC komunikacyjnej na kolejne dwanaście miesięcy – informuje „Gazeta Wyborcza”. Według „GW” eksperci chcą, by zmiany w przepisach weszły w życie jeszcze w tym roku.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: kierowcy będą odpowiedzialni za leczenie poszkodowanych
środa, 17 września 2008 10:35

Narodowy Fundusz Zdrowia będzie mógł dochodzić od sprawców wypadków drogowych lub ich ubezpieczycieli zwrotu kosztów leczenia poszkodowanych - to główne założenie projektu noweli ustawy o świadczeniach opieki zdrowotnej finansowanych ze środków publicznych. Ministerstwo zdrowia poinformowało we wtorek, że został on już przekazany Komitetowi Rady Ministrów.

Add a comment
Więcej…
 
PIU: zbyt wczesna propozycja "Przyjaznego Państwa"
wtorek, 16 września 2008 16:06

Zdaniem Polskiej Izby Ubezpieczeń, propozycja Komisji Nadzwyczajnej „Przyjazne Państwo” zakładająca zaprzestanie odholowywania pojazdów nieubezpieczonych jest rozwiązaniem krzywdzącym dla dużej grupy odpowiedzialnych kierowców.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: MZ przygotowało nowy projekt ustawy o dodatkowych ubezpieczeniach zdrowotnych
piątek, 12 września 2008 10:17

Jak poinformowała w czwartek szefowa resortu Ewa Kopacz, ministerstwo zdrowia przygotowało nowy projekt ustawy o dodatkowych dobrowolnych ubezpieczeniach zdrowotnych.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: PIU i MSWiA wspólnie opracują system ubezpieczeń na wypadek klęsk żywiołowych
czwartek, 11 września 2008 13:54

W środę, 10 września br. w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji odbyło się specjalne spotkanie, którego przedmiotem była debata na temat stworzenia kompleksowego systemu ubezpieczeń na wypadek klęsk żywiołowych. W naradzie udział wzięli m.in.: wicepremier, minister Spraw Wewnętrznych i Administracji Grzegorz Schetyna, sekretarz stanu w MSWiA Tomasz Siemoniak, członkowie zarządu  Polskiej Izby Ubezpieczeń Jan Grzegorz Prądzyński i Andrzej Maciążek oraz  przedstawiciele  Biura do Spraw Usuwania Skutków Klęsk Żywiołowych MSWiA.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: Rzecznik Ubezpieczonych chce uregulowania zasad pomocy ofiarom klęsk żywiołowych
czwartek, 11 września 2008 10:21

Skutki katastrof naturalnych, jakie dotknęły Polskę na przestrzeni ostatnich lat skłoniły Rzecznika Ubezpieczonych do podzielenia się z Ministerstwem Finansów uwagami na temat racjonalnych sposobów finansowania skutków szkód wyrządzonych przez żywioły. Pełna treść wystąpienia Rzecznika znajdzie się w 39 numerze „Gazety Ubezpieczeniowej” z datą wydawniczą 23 września.

Rzecznik skrytykował obecnie funkcjonujące rozwiązania jako jego zdaniem „przypadkowy, a zarazem incydentalny zbiór inicjatywy publicznej i prywatnej (…) rozwiązania publiczne mają w dużej mierze charakter doraźny, np. korzystanie z rezerwy budżetowej oraz środków będących w dyspozycji samorządów terytorialnych.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 211 212 213 214 215 216 217 218 219 220 następna > ostatnia >>

Strona 218 z 231

Aviva PTE: Maciej Karasiński nowym prezesem

Maciej Karasiński od kwietnia obejmie funkcję prezesa Aviva PTE. Jego nominacja jest efektem złożenia rezygnacji (ze skutkiem od końca marca)...


czytaj dalej

Gothaer TU: Marek Gołębiewski nowym członkiem zarządu

11 marca rada nadzorcza Gothaer TU zdecydowała o przedłużeniu kadencji dotychczasowego zarządu spółki na kolejnych pięć lat i poszerzeniu jego...


czytaj dalej

Świat: Katastrofa lotnicza od strony ubezpieczeniowej

Ubezpieczyciele koncernu Boeing stoją przed problemem ogromnych roszczeń ze strony rodzin ofiar katastrofy samolotu Ethiopian Airlines, która...


czytaj dalej

VIG: Wyniki lepsze od zakładanych

Według Vienna Insurance Group (VIG), wstępne wyniki za rok finansowy 2018 wskazują, że był to pomyślny okres dla grupy.

Elisabeth Stadler, CEO...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Regulacje obustronnie korzystne

Niezwykle rzadko zdarza się, aby akt prawny lub werdykt sądowy dotyczący polskich ubezpieczeń był w równym stopniu korzystny dla zakładów co ich...


czytaj dalej

Insurance Forum: Debata z udziałem „Gazety Ubezpieczeniowej”

17 kwietnia podczas pierwszego dnia XIII Insurance Forum odbędzie się debata poświęcona ubezpieczeniom w kontekście wyzwań XXI wieku, którą...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook