feed-image -

Reklama

Prawo


Rząd: reforma systemu emerytalnego jednym z priorytetów
środa, 16 stycznia 2008 11:05
Rząd omówił we wtorek plan swych prac w okresie styczeń-czerwiec 2008 r. - poinformowało we wtorek Centrum Informacyjne Rządu. Plan zawiera projekty ustaw i rozporządzeń, które rząd zamierza przyjąć w pierwszym półroczu 2008 r. Znajdują się wśród nich także - informuje CIR - dokumenty programowe, które wyznaczają kierunki pracy ministrów.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: ułatwienia w łączeniu spółek kapitałowych w ramach UE
piątek, 11 stycznia 2008 09:37
Ułatwienia w łączeniu krajowych spółek kapitałowych z zagranicznymi spółkami kapitałowymi zakłada projekt nowelizacji Kodeksu spółek handlowych. W czwartek w Sejmie odbyło się pierwsze czytanie projektu.

Add a comment
Więcej…
 
Rząd: niższa renta za odmowę pracy
piątek, 11 stycznia 2008 09:36
Rząd chce zmienić system aktywacji zawodowej osób niepełnosprawnych, tak aby więcej rencistów podejmowało pracę - czytamy w "Gazecie Prawnej".

Add a comment
Więcej…
 
Sejm: dziś nie będzie rozpatrzenia projektu ustawy o przyznaniu emerytur dla 60-latków
środa, 09 stycznia 2008 10:58
Posłowie na rozpoczynającym się dzisiaj posiedzeniu Sejmu nie rozpatrzą poselskiego projektu ustawy dającej podstawę do przyznawania przez ZUS emerytury 60-letnim mężczyznom.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: rozporządzenie dotyczące szczególnych zasad rachunkowości zakładów ubezpieczeń
środa, 02 stycznia 2008 10:40
Minister finansów wydał nowe rozporządzenie, w którym określono szczególne zasady rachunkowości zakładów ubezpieczeniowych.

Add a comment
Więcej…
 
MPiPS: projekt nowelizacji ustaw o emeryturach i rentach z FUS oraz o systemie ubezpieczeń społeczny
poniedziałek, 17 grudnia 2007 17:08
{mosimage}Szacunkowy wzrost wydatków FUS w 2008 r., wynikający z możliwości przechodzenia na wcześniejszą emeryturę mężczyzn, przy założeniu, że osoby te przejdą na nią w styczniu przyszłego roku, wyniósłby około 2,0 mld zł - wynika z projektu nowelizacji ustawy o emeryturach i rentach z FUS oraz ustawy o systemie ubezpieczeń społecznych.

Przy założeniu jednostajnego w trakcie roku (a nie już w styczniu) przechodzenia na emerytury wzrost wydatków Funduszu Ubezpieczeń Społecznych w porównaniu do obecnych przepisów wyniesie: 1,1 mld zł w 2008 roku, 1,9 mld zł w 2009 roku i 1,7 mld zł w 2010 roku.

Resort pracy stwierdza w uzasadnieniu, że zachowania ludzi na zmieniającym się w Polsce rynku pracy mogą okazać się zupełnie inne, ale nie jest możliwe ich przewidzenie, dlatego faktyczne koszty mogą być więc znacznie niższe.

Add a comment
Więcej…
 
Prawo: zgodnie z nowelizacją ustawy zdrowotnej placówki medyczne muszą mieć polisę OC
poniedziałek, 17 grudnia 2007 14:36
Wszystkie szpitale i przychodnie są zobowiązane do wykupienia polisy OC - taki obowiązek nakłada na nie nowelizacja tzw. ustawy zdrowotnej, która weszła w życie 15 grudnia.

Add a comment
Więcej…
 
TK: rolnicy i pracownicy mogą być odmiennie traktowani przy ustalaniu prawa do emerytury
piątek, 14 grudnia 2007 10:43
Traktowanie osób, które podlegają ubezpieczeniu rolniczemu i ubezpieczeniu społecznemu, w odmienny sposób przy ustalaniu prawa do świadczeń jest zgodne z konstytucją - orzekł w czwartek Trybunał Konstytucyjny.

Add a comment
Więcej…
 
Reforma emerytalna: rząd chce dyskryminować kobiety?
piątek, 14 grudnia 2007 10:42
Kobiety mają dziś średnio o 35 proc. mniejszą emeryturę od mężczyzn. Rząd - jak wynika z projektu ustawy, który widziała "Gazeta Wyborcza" - chce tę różnicę powiększyć o kolejne 15 proc.

Add a comment
Więcej…
 
MPiPS: resort chce zrównania praw w zakresie wcześniejszych emerytur
środa, 12 grudnia 2007 10:17
{mosimage}Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej, mając na względzie orzeczenie Trybunału Konstytucyjnego, przygotowało w trybie pilnym projekt nowelizacji ustawy o emeryturach i rentach z FUS, zgodnie z którym mężczyźni urodzeni przed 1949 r., którzy ukończyli wiek 60 lat i posiadają co najmniej 35-letni okres składkowy i nieskładkowy uzyskają prawo do wcześniejszej emerytury - podał resort w komunikacie.

"Zgodnie z propozycją zawartą w projekcie mężczyźni urodzeni przed 1949 r., którzy ukończyli wiek 60 lat i posiadają co najmniej 35-letni okres składkowy i nieskładkowy uzyskają prawo do wcześniejszej emerytury (po uchwaleniu ustawy w zaproponowanym kształcie i wejściu jej w życie) odpowiednie do tego, które posiadają obecnie kobiety" - napisało MPiPS w komunikacie.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 221 222 223 224 225 226 227 228 229 230 następna > ostatnia >>

Strona 228 z 234

Rynek ubezpieczeń: Wiener TU zamiast Gothaer TU

Po prawie siedmiu latach z polskiego rynku ubezpieczeń znika marka Gothaer. Za kilka tygodni przejęte przez Vienna Insurance Group towarzystwo...


czytaj dalej

Aviva TUnŻ: Mariusz Grendowicz przewodniczącym rady nadzorczej

Mariusz Grendowicz został powołany na przewodniczącego rady nadzorczej Aviva TUnŻ. To pierwszy niezależny członek RN firmy w Polsce, który objął...


czytaj dalej

Allianz: Wzrost zysku w drodze do celu

Niemiecki ubezpieczyciel Allianz SE uzyskał w I kw. 2019 r. niewielki wzrost zysku netto w stosunku do analogicznego okresu ub.r., nieco...


czytaj dalej

Generali rozmawia o przejęciu aktywów MetLife w Polsce

Assicurazioni Generali SpA prowadzi wstępne rozmowy na temat zakupu środkowoeuropejskich aktywów MetLife Inc. – twierdzą anonimowe źródła agencji...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Hokus po TUZ i walka o pół miliarda

W środę 22 maja 2019 roku zarząd TUZ Ubezpieczenia spotkał się z najlepszymi agentami w teatrze Capitol w Warszawie. Gala była okazją do...


czytaj dalej

Generali: Zmiany w ofercie turystycznej i dla MSP

Generali i Proama wprowadziły szereg zmian w ofercie turystycznej. Dodatkowo pierwsza z firm wzbogaciła propozycję dla małych i średnich...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook