feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń


PZU SA: Henryka Rupik następczynią Netzla?
poniedziałek, 03 września 2007 10:53
Od czwartku trwają spekulacje kto zastąpi na stanowisku prezesa PZU SA zatrzymanego przez ABW i odwołanego w ubiegłym tygodniu Jaromira Netzla. W piątek „Gazeta Ubezpieczeniowa” w felietonie „PZU wart jest mszy” piórem redaktor naczelnej zachęcała do wyboru Henryki Rupik, byłej prezes PZU Życie. No i proszę – dziś „Gazeta Prawna” doniosła, że lepiej znana pod poprzednim nazwiskiem  Pieronkiewicz bizneswoman jest najpoważniejszym kandydatem do objęcia stanowiska szefa PZU.

Add a comment
Więcej…
 
PZU SA: były prezes wyszedł ze szpitala
poniedziałek, 03 września 2007 10:51
Jak poinformowała 1 września rzeczniczka MSWiA Patrycja Hryniewicz, były szef PZU SA Jaromir Netzel został zwolniony z warszawskiego szpitala MSWiA, w którym od piątku przebywał na obserwacji.

Add a comment
Więcej…
 
Grupa Concordia: ochrona niepełnosprawnych
poniedziałek, 03 września 2007 10:50
Niewłaściwie naliczona renta, odmowa wypłaty zasiłku pielęgnacyjnego przez ZUS, wstrzymana wypłata renty inwalidzkiej czy wadliwie ustalony stopień niepełnosprawności to szara rzeczywistość rodzimych ubezpieczeń społecznych. Warto jednak dochodzić swoich praw i zapewnić sobie godziwe życie we własnej niepełnosprawnej egzystencji.

Add a comment
Więcej…
 
PZU SA: Antczak nie chce być prezesem
poniedziałek, 03 września 2007 10:49
Główny ekonomista Grupy PZU Rafał Antczak zaprzeczył w piątek w rozmowie z PAP informacjom podawanym przez media, jakoby dostał propozycję objęcia stanowiska prezesa zarządu PZU.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek ubezpieczeniowy: Aegon liderem w sprzedaży produktów z UFK po drugim kwartale 2007 r.
poniedziałek, 03 września 2007 10:47
{mosimage}W drugim kwartale 2007 roku przypis składki brutto do produktów z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym wyniósł 3 mld PLN. Oznacza to, że wyższy o +11% niż w analogicznym okresie roku ubiegłego. Towarzystwa ubezpieczeń na życie w pierwszym półroczu pozyskały łącznie z tego tytułu niemal 6,6 mld PLN, czyli o +24,2% więcej niż w ciągu pierwszych sześciu miesięcy 2006 roku.

Pierwszą pozycję utrzymało AEGON TUnŻ, do którego w pierwszym półroczu trafiło 1,46 mld PLN, czyli o +73% więcej niż w analogicznym okresie ubiegłego roku. Awans ( a może raczej powrót ) na drugą pozycję zanotowało Commercial Union Polska  TunŻ uzyskując przypis brutto po pierwszych sześciu miesiącach 2007 r. w wysokości 1,2 mld PLN. Na trzecie miejsce spadło TU Allianz Życie Polska, któremu nie udało się powtórzyć znakomitego rezultatu  z pierwszego kwartału (878 mln PLN ) pozyskując w następnych trzech miesiącach do produktów z funduszem tylko 160 mln PLN. Jedynie te trzy firmy uzyskały w pierwszej połowie roku przypis składki do produktów na życie z funduszem kapitałowym powyżej 1 mld PLN.

Add a comment
Więcej…
 
PZU SA: zagrożenie zarządem komisarycznym
sobota, 01 września 2007 11:53
{mosimage}W najbliższy czwartek planowane jest posiedzenie zarządu PZU SA, jednakże w jednoosobowym składzie nie będzie mógł on podjąć żadnych decyzji.  Szef Komisji  Nadzoru Finansowego Stanisław Kluza powiedział w rozmowie z „Gazetą Wyborczą", że minister skarbu powinien jak najszybciej zająć się tą sprawą. Kluza stwierdził, że jeśli MSP tego nie zrobi, nadzór będzie musiał się zastanowić nad podjęciem radykalniejszych kroków, nawet nad wprowadzeniem w spółce zarządu komisarycznego.

Aby zarząd ubezpieczyciela mógł funkcjonować, musi składać się z co najmniej 2 osób. Po odwołaniu Jaromira Netzla w zarządzie PZU SA pozostała jedynie Beata Kozłowska-Chyła. Zgodnie z ustawą o działalności ubezpieczeniowej prezes firmy i jeden członek zarządu powinni mieć zgodę Komisji Nadzoru Finansowego na pełnienie funkcji. A Kozłowska-Chyła jej nie posiada.

Add a comment
Więcej…
 
PZU SA: Rafał Antczak zostanie nowym prezesem?
piątek, 31 sierpnia 2007 22:03
Jak dowiedziało się radio RMF FM nowym prezesem Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA będzie prawdopodobnie Rafał Antczak, doradca ekonomiczny PZU. Zastąpić ma na tym stanowisku odwołanego dziś Jaromira Netzla.

Antczak potwierdził, że otrzymał taką propozycję, jednak nie chce jej na razie komentować.

Add a comment
Więcej…
 
PZU SA: komunikat w związku z odwołaniem Jaromira Netzela z funkcji Prezesa Zarządu PZU
piątek, 31 sierpnia 2007 19:45
Pan Wojciech Jasiński, Minister Skarbu Państwa oraz Pan Paweł Szałamacha, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Skarbu Państwa odwiedzili dzisiaj w godzinach popołudniowych Centralę PZU SA.

Add a comment
Więcej…
 
KNF o odwołaniu Netzela: dobra decyzja, bo szybko zapadła
piątek, 31 sierpnia 2007 17:53
Jak powiedział PAP rzecznik prasowy Komisji Nadzoru Finansowego, Łukasz Dajnowicz decyzja resortu skarbu o odwołaniu prezesa PZU Jaromira Netzla jest dobra, bo szybko zapadła.

Add a comment
Więcej…
 
PZU: Jaromir Netzel odwołany!
piątek, 31 sierpnia 2007 16:28
{mosimage}Potwierdziły się przypuszczenia „Gazety Ubezpieczeniowej” z porannego artykułu „PZU: co dalej ze spółką i Netzelem?”. Przed chwilą TVP 3 podała, że Minister Skarbu Państwa odwołał Jaromira Netzela z funkcji prezesa zarządu PZU SA.

Jaromir Netzel został zatrzymany wczoraj przez ABW w związku z przeciekiem o akcji CBA w Ministerstwie Rolnictwa. Wraz z nim zatrzymany został były szef MSWiA Janusz Kaczmarek i były Komendant Główny Policji Konrad Kornatowski. ABW poszukuje też właściciela Prokomu Ryszarda Krauze.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1341 1342 1343 1344 1345 1346 1347 1348 1349 1350 następna > ostatnia >>

Strona 1347 z 1384

Rynek ubezpieczeń: Wiener TU zamiast Gothaer TU

Po prawie siedmiu latach z polskiego rynku ubezpieczeń znika marka Gothaer. Za kilka tygodni przejęte przez Vienna Insurance Group towarzystwo...


czytaj dalej

Aviva TUnŻ: Mariusz Grendowicz przewodniczącym rady nadzorczej

Mariusz Grendowicz został powołany na przewodniczącego rady nadzorczej Aviva TUnŻ. To pierwszy niezależny członek RN firmy w Polsce, który objął...


czytaj dalej

WTW: Padły nowe rekordy inwestycji w insurtech

Inwestujący w insurtech na całym świecie w I kwartale 2019 r. wykonali największą liczbę transakcji, największą liczbę transakcji w sektorze...


czytaj dalej

Generali: Kwartał wzrostów

Pierwsze trzy miesiące obecnego roku były udane dla Generali. Grupa zanotowała wysokie wzrosty zysków i przypisu składki.

Przypis składki brutto...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Lokalne porządki

Ostatnie lata w branży ubezpieczeniowej stały pod znakiem globalnych zmian w przepisach dotyczących branży ubezpieczeniowej. Zmniejszona aktywność...


czytaj dalej

SN: Odmowa podjęcia uchwał w dwóch sprawach

16 maja Sąd Najwyższy (SN) odmówił podjęcia uchwały w dwóch sprawach dotyczących materii ubezpieczeniowej, skierowanych do niego przez sądy...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook