feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń


MIT Enterprise Forum: Jeden insurtech wśród wybranych do akceleracji
wtorek, 14 maja 2019 08:48

9 maja rozpoczęła się 1. edycja programu MIT Enterprise Forum CEE. Spośród niemal 300 zgłoszeń akcelerator wybrał 16 start-upów z Polski, Czech i Bułgarii. Wśród nich znaleźli się m.in. twórcy rozwiązania ubezpieczeniowego.

Add a comment

Więcej…
 
Wydarzenia Miesiąca – Kwiecień 2019 r.
poniedziałek, 13 maja 2019 08:42

Decyzja w sprawie przyszłego kształtu Otwartych Funduszach Emerytalnych (OFE) oraz nowe medium edukacyjne powstałe z inicjatywy prof. Tadeusza Szumlicza – te dwa wydarzenia zdominowały kwietniową odsłonę cyklicznego rankingu „Gazety Ubezpieczeniowej”.

WYDARZENIE i TEMAT MIESIĄCA – Rozstrzygnięcie dotyczące losów środków zgromadzonych na rachunkach w OFE – za stworzenie możliwości, w której pieniądze zgromadzone na kontach w OFE staną się prywatną własnością oszczędzającego oraz kontrowersje, jakie wzbudziła kwestia opłaty likwidacyjnej towarzyszącej transferowi z OFE na IKE.

Add a comment

Więcej…
 
MC: Dane dotyczące OC w aplikacji na smartfony
poniedziałek, 13 maja 2019 08:41

Aplikacja mObywatel wzbogaciła się o usługę Pojazd, czyli odzwierciedlenie danych z dowodu rejestracyjnego pojazdu, karty pojazdu oraz informację o aktualnej polisie OC.

Add a comment

Więcej…
 
Ubea.pl: Skargi a udział w rynku
poniedziałek, 13 maja 2019 08:39

Bazując na danych udostępnionych przez Rzecznika Finansowego, Ubea.pl zestawiła liczbę skarg dotyczących ubezpieczeń komunikacyjnych z udziałem rynkowym poszczególnych zakładów ubezpieczeń.

Add a comment

Więcej…
 
Europ Assistance: Polisa pozwoli ograniczyć urlopowe ryzyka
poniedziałek, 13 maja 2019 08:39

Europ Assistance Polska przypomina, że można zminimalizować ryzyka urlopowe podczas zagranicznego wyjazdu, odpowiednio się ubezpieczając.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: KUKE zabezpieczy finansowanie kontraktu Pesy
poniedziałek, 13 maja 2019 08:36

Finansowanie białoruskiej transakcji Pesy zostanie zabezpieczone polisą KUKE – informuje „Puls Biznesu”.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: E-pojazdy – będą regulacje, będą ubezpieczenia
piątek, 10 maja 2019 08:40

Rosnąca popularność nowej mobilności, perspektywy jej rozwoju i ryzyko związane z ruchem urządzeń transportu osobistego (UTO) sprawiają, że pilną kwestią jest regulacja tego obszaru. Jego unormowanie pozwoli z kolei na zaoferowanie odpowiednich produktów ochronnych – takie wnioski płyną z najnowszego raportu Polskiej Izby Ubezpieczeń (PIU) zatytułowanego „Nowa miejska mobilność. Co oznacza dla ubezpieczeń?”.

Według danych ONZ, ludność w miastach zwiększy się do 2025 r. prawie o 10%*. Coraz więcej osób będzie szukało sposobów sprawnego poruszania się po mieście. – Dodatkowo, rosnąca świadomość ekologiczna skłania nas do rezygnacji z samochodu, przynajmniej od czasu do czasu. Taką deklarację złożyło aż 79% Polaków w badaniu Eurobarometru, przeprowadzonym w 2017 r. – mówi Łukasz Kulisiewicz, ekspert PIU. Efektem tych czynników, stymulowanym dodatkowo przez szybki rozwój technologiczny, jest rosnąca popularność nowej miejskiej mobilności, czyli urządzeń transportu osobistego (UTO).

Add a comment

Więcej…
 
PIU: Absolutorium dla zarządu, nowi członkowie Komisji Rewizyjnej
piątek, 10 maja 2019 08:39

9 maja podczas drugiego dnia VII Kongresu Polskiej Izby Ubezpieczeń odbyło się Walne Zgromadzenie PIU.

Add a comment

Więcej…
 
Ubezpieczenia jak stara ciotka
piątek, 10 maja 2019 08:38

Drugi dzień VII Kongresu Polskiej Izby Ubezpieczeń skonfrontował ubezpieczycieli z rzeczywistością. Z jednej strony nowe pokolenie klientów, nowe style i scenariusze życia, podejście do posiadania i nie posiadania, nowe ryzyka, a z drugiej nasza wciąż jeszcze skostniała i uregulowana prawie na śmierć branża ubezpieczeniowa, niczym konserwatywna i podstarzała ciotka. I jak ta doświadczona niewiasta z innej epoki ma nadążyć za światem, który zmienia się na naszych oczach? Łatwo nie będzie.

Add a comment

Więcej…
 
UKNF: BION ubezpieczycieli za 2018 rok według nowej metodyki
piątek, 10 maja 2019 08:37

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) dokona oceny ryzyka (BION) zakładów ubezpieczeń za 2018 rok według nowej metodyki. Prace nad nią są obecnie finalizowane. Nie wpłynie ona na założenia polityki dywidendowej ubezpieczycieli – poinformowała ISBnews dyrektor zarządzająca Pionem Nadzoru Ubezpieczeniowego UKNF Dagmara Wieczorek-Bartczak.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 1387

Rynek ubezpieczeń: Wiener TU zamiast Gothaer TU

Po prawie siedmiu latach z polskiego rynku ubezpieczeń znika marka Gothaer. Za kilka tygodni przejęte przez Vienna Insurance Group towarzystwo...


czytaj dalej

Aviva TUnŻ: Mariusz Grendowicz przewodniczącym rady nadzorczej

Mariusz Grendowicz został powołany na przewodniczącego rady nadzorczej Aviva TUnŻ. To pierwszy niezależny członek RN firmy w Polsce, który objął...


czytaj dalej

Lloyd’s: Plan przechodzenia na platformę elektroniczną

Ubezpieczyciele z rynku Lloyd’s of London przenieśli już 45% swojego biznesu na platformę elektroniczną, wyprzedzając plan.

Branża...


czytaj dalej

Insurance Europe: Frédéric de Courtois wiceprezesem nowej kadencji

Frédéric de Courtois, dyrektor generalny Grupy Generali, został wybrany 22 maja na trzyletnią kadencję na stanowisku wiceprezesa Insurance Europe....


czytaj dalej

Warta odstępuje od oferowania PPK

Na nieco ponad miesiąc przed startem Pracowniczych Planów Kapitałowych z uczestnictwa w programie wycofała się jedna z firm zarejestrowanych już w...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Powódź zalewa południową Polskę

Kilka dni intensywnych opadów deszczu sprawiło, że Polska, zwłaszcza południowa, zaczęła zmagać się z nadmiarem wody. Doszło już do kilkuset...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook