feed-image -

Rynek Ubezpieczeń


MSP: Pięć rzeczy, które pomogą rozwinąć biznes produkcyjny
czwartek, 10 sierpnia 2017 08:44

W Polsce rocznie powstaje ponad 250 tys. nowych firm. Wśród nich dominują mikro- i małe firmy, które dzięki mądremu zarządzaniu i odpowiedniej strategii w przyszłości mają szansę stać się średnimi, a nawet wielkimi przedsiębiorstwami. Co drugi mały i średni przedsiębiorca zamierzał w ubiegłym roku rozpocząć inwestycje w swojej firmie. Na co postawić i na czym się skoncentrować, by te inwestycje przyniosły oczekiwany zwrot? Każda z branż ma swoje wymagania.

Add a comment

Więcej…
 
Slow driving: TOP 5 utworów do nocnej jazdy samochodem
czwartek, 10 sierpnia 2017 08:44

Wsiąść do samochodu wieczorową porą i jechać przed siebie bez celu? Jazda dla przyjemności, lepiej znana jako slow driving, pozwala bez pośpiechu cieszyć się chwilą. Każdy amator spontanicznych nocnych wycieczek wie, że podstawą udanego slow drivingu jest odpowiednia muzyka. Jakie utwory wybrać, by nocna przejażdżka była jeszcze przyjemniejsza? Oto kilka propozycji przygotowanych przez ekspertów projektu Slow Road.

Add a comment

Więcej…
 
Rzecznik Finansowy: Pasażer wyrządził szkodę, kierowca może odpowiadać
środa, 09 sierpnia 2017 08:45

Do Rzecznika Finansowego trafiają zapytania oraz oficjalne wnioski o interwencję w sprawach związanych ze szkodami wyrządzonymi przez pasażera wysiadającego z samochodu. Najczęściej chodzi o zarysowanie lub wgniecenie drzwi auta stojącego obok na parkingu, choć zdarzają się i poważniejsze szkody, np. jeśli pasażer wysiadał na ulicę i drzwi uszkodziły przejeżdżający pojazd. Eksperci RzF obserwują, że bez względu na okoliczności zdarzenia, niektóre zakłady automatycznie odmawiają wpłaty świadczenia. Jednak w ocenie Rzecznika istnieją argumenty prawne, których można użyć w reklamacji do zakładu ubezpieczeń, przed zwróceniem się o interwencję RzF.

- Odmowa będzie uzasadniona tylko wówczas, gdy szkoda wynika z wyłącznej winy pasażera – mówi Tomasz Młynarski, radca prawny w Biurze Rzecznika Finansowego. Podkreśla, że słowo „wyłączna” oznacza, że jakakolwiek nieprawidłowość w zachowaniu kierującego lub posiadacza (np. naruszenie przepisów ruchu drogowego) powinna prowadzić do uznania jego winy, a więc przyjęcia odpowiedzialności z OC posiadaczy pojazdów mechanicznych (ppm.).

Add a comment

Więcej…
 
TFG robi porządki w ewidencji biur podróży
środa, 09 sierpnia 2017 08:42

Turystyczny Fundusz Gwarancyjny skierował do marszałków województw wnioski w sprawie wykreślenia z rejestrów 120 małych biur podróży. Powód? Brak realizacji obowiązków względem TFG, skutkujący zagrożeniem dla bezpieczeństwa turystów.

Add a comment

Więcej…
 
Millennium: Polisy turystyczne w aplikacji mobilnej i Millenecie
środa, 09 sierpnia 2017 08:41

Bank Millennium umożliwił klientom wykupienie ubezpieczenia turystycznego podróży zagranicznych w pełni online – w aplikacji mobilnej oraz w serwisie internetowym Millenet. Dzięki opcji „Pomoc w podróży” klienci zyskują także możliwość bardzo szybkiego kontaktu z ubezpieczycielem.

Add a comment

Więcej…
 
PZU szuka pracowników i stażystów
środa, 09 sierpnia 2017 08:35

Grupa PZU szuka pracowników. Ubezpieczyciel chętnie zatrudni nie tylko doradców klienta, ale też np. dyrektora oddziału czy analityka taryfowego – wynika z obserwacji pulsHR.pl.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Jak rozwiązać problem uśpionych polis?
środa, 09 sierpnia 2017 08:35

Aleksander Daszewski, radca prawny w Biurze Rzecznika Finansowego, w rozmowie z Naczelną Redakcją Gospodarczej Polskiego Radia ujawnił, że coraz więcej osób zwraca się do RzF w sprawie uśpionych polis. Dlatego Rzecznik wystąpił do prezydenta Andrzeja Dudy z wnioskiem o podjęcie inicjatywy ustawodawczej i uregulowanie tej kwestii.

Add a comment

Więcej…
 
Pośrednictwo: Małgorzata Makulska zapowiada walkę z nieuczciwością
wtorek, 08 sierpnia 2017 08:46

Małgorzata Makulska, wiceprezes Ergo Hestii, opublikowała na swoim facebookowym profilu wpis dotyczący odpowiedzialności, przyzwoitości oraz uczciwości pośredników i ubezpieczycieli.

Add a comment

Więcej…
 
Ergo Hestia: Płatności cykliczne kartą w modelu omnichannel
wtorek, 08 sierpnia 2017 08:44

Spółka Blue Media wdrożyła pilotaż automatycznych płatności dla klientów Ergo Hestii. Nowe rozwiązanie umożliwia klientom ubezpieczyciela uruchomienie cyklicznej płatności kartą. Z tej opcji będzie można skorzystać, kupując ubezpieczenie u agenta, przez telefon, w sieci czy w aplikacji.

Add a comment

Więcej…
 
PZU SA: Kompleksowy program NNW i kosztów leczenia piłkarzy
wtorek, 08 sierpnia 2017 08:43

7 lipca PZU SA podpisał porozumienie z Polskim Związkiem Piłki Nożnej wprowadzające program ubezpieczenia NNW i kosztów leczenia dla wszystkich zawodników klubów sportowych zrzeszonych w Polskim Związku Piłki Nożnej*.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 1117

Skarbiec TFI: Ewa Radkowska-Świętoń w zarządzie

Ewa Radkowska-Świętoń dołączy do zarządu Skarbiec TFI od 1 września 2017 r., a od 1 października obejmie stanowisko prezesa zarządu

Ewa...


czytaj dalej

Przemysław Bona wiceprezesem Profika Broker

Z początkiem sierpnia Przemysław Bona objął stanowisko wiceprezesa zarządu Profika Broker. Menadżer związany ostatnio z Generali Polska zajmie się...


czytaj dalej

Talanx: Zarobki wyższe niż zakładano

Grupa Talanx zwiększyła swój przychód netto za I poł. roku o 14,9%, do 463 mln euro. Wszystkie działy przyczyniły się do satysfakcjonującego...


czytaj dalej

Swiss Re: Półrocze pogodowych ekstremów

W I poł. 2017 r. globalne straty ubezpieczone wynikłe z katastrof naturalnych i spowodowanych przez człowieka wyniosły w sumie 23 mld dol.,...


czytaj dalej

Coraz więcej zgłoszeń szkód po nawałnicach

Rośnie liczba szkód zgłaszanych do ubezpieczycieli przez poszkodowanych w wyniku nawałnic, jakie w ubiegły weekend przeszły nad Polską. Z...


czytaj dalej

TU Europa i Energa-Obrót: Oferta „Energiczni fachowcy”

Grupa Europa nawiązała współpracę z jednym z liderów sprzedaży energii elektrycznej w Polsce, firmą Energa-Obrót. Efektem partnerstwa jest wspólna...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy