feed-image -

Rynek Ubezpieczeń


PIU: Jeszcze można wystąpić z wnioskiem o odznaczenie
piątek, 21 kwietnia 2017 09:06

Jeszcze dziś Polska Izba Ubezpieczeń przyjmuje wnioski o nadanie odznaki „Za zasługi dla Ubezpieczeń”.

Add a comment

Więcej…
 
Concordia: Pożar w hotelu
piątek, 21 kwietnia 2017 09:02

W tak zwanym „wysokim sezonie” branży hotelarskiej wraz ze wzrostem obłożenia rośnie ryzyko wystąpienia niebezpiecznych zdarzeń, jak np. pożar czy zalanie obiektu, których konsekwencje – w sytuacji braku odpowiedniego zabezpieczenia – mogą być bardzo dotkliwe.

Add a comment

Więcej…
 
Zakłady śmielej sięgają po telematykę
piątek, 21 kwietnia 2017 08:57

W tym roku branża ubezpieczeniowa odważniej sięgnie po rozwiązania telematyczne –informuje „Puls Biznesu”.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Allianz szuka insur- i fintechów
czwartek, 20 kwietnia 2017 08:55

Allianz Polska jest kolejnym ubezpieczycielem z polskiego rynku, który poszukuje startupów do współpracy. Zakład wraz z organizacją Best of X przygotował projekt adresowany do insur- i fintechów, które w oparciu o nowe technologie tworzą nowatorskie rozwiązania z zakresu finansów, ubezpieczeń czy też zarządzania biznesem. Ubezpieczyciel jest zainteresowany koncepcjami, które mógłby wykorzystać w bieżącej działalności biznesowej.

- Cyfryzacja jest jednym z elementów globalnej strategii Allianz, przez co rozumiemy inwestycje w nowe, zaawansowane technologicznie rozwiązania, które kreują wartość dodaną dla naszego biznesu poprzez podnoszenie satysfakcji klientów – powiedział Manuel Holl, dyrektor Departamentu Market Management w Allianz. – Nasz projekt jest dla startupów szansą na zaprezentowanie swoich rozwiązań potencjalnym inwestorom. Początkujący przedsiębiorcy mogą w ten sposób sprawdzić, jak na ich pomysły reaguje rynek i jaki jest potencjał ich rozwoju – dodał.

Add a comment

Więcej…
 
Aviva „Koło za kołem” – ubezpieczenie dla rowerzysty i jego roweru
czwartek, 20 kwietnia 2017 08:54

Aviva poszerzyła swoja ofertę o ubezpieczenie „Koło za kołem” skierowane do nowych rowerów. W ramach pilotażu firma planuje ubezpieczyć przez internet tysiąc rowerów i ich właścicieli.

Add a comment

Więcej…
 
Ergo Hestia: Kolejny efekt strategii Najwyższego Standardu Ochrony
czwartek, 20 kwietnia 2017 08:51

W zestawieniu udziału w rejestrowanej przez Rzecznika Finansowego liczbie wniosków o interwencję, reklamacji oraz postępowań sądowych przeciwko ubezpieczycielom majątkowym mającym siedzibę w Polsce, w stosunku do udziału poszczególnych towarzystw w dziale II Ergo Hestia wypadła najlepiej spośród 10 firm o najwyższym udziale w rynku non-life mierzonym wysokością składki przypisanej brutto.

Add a comment

Więcej…
 
Nationale-Nederlanden: Firma przyjazna rodzinie
czwartek, 20 kwietnia 2017 08:46

Facebook wypłaca swoim pracownikom wysokie „becikowe” oraz oferuje 4 miesiące płatnego urlopu rodzicielskiego. Sieć restauracji Capriotti’s Sandwich Shop umożliwia wzięcie wolnego bez podania przyczyny, tak aby rodzice mogli uczestniczyć np. w ważnych dla ich dziecka wydarzeniach. Nationale-Nederlanden sprawdziło, jakie możliwości mają polskie firmy, aby dbać o pracowników i ich rodziny.

Add a comment

Więcej…
 
Będzie nowy system odszkodowań za zdarzenia medyczne
czwartek, 20 kwietnia 2017 08:42

Ministerstwo Zdrowia prowadzi prace nad projektem dotyczącym odszkodowań za zdarzenia medyczne. Nie wiadomo jednak, kiedy zmiany w obecnie obowiązujących przepisach miałyby wejść w życie – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Add a comment

Więcej…
 
TUW PZUW zerka na samorządy
czwartek, 20 kwietnia 2017 08:42

Po roku działalności TUW PZUW ma już sporo ponad setkę klientów z sektora publicznego. Na celowniku towarzystwa są teraz samorządy – informuje „Puls Biznesu”.

Add a comment

Więcej…
 
D.A.S. kontynuuje transformację
środa, 19 kwietnia 2017 08:51

D.A.S. Towarzystwo Ubezpieczeń Ochrony Prawnej (D.A.S.) kontynuuje zapoczątkowany w ubiegłym roku proces transformacji. Tym razem towarzystwo wprowadziło istotne zmiany w swojej ofercie produktowej.

- Nowa oferta D.A.S. ma być dla klienta bardziej przyjazna, a zarazem kompleksowa i użyteczna oraz zapewniać rzeczywiste bezpieczeństwo w różnych sytuacjach związanych z problemami prawnymi. Nowe warunki ubezpieczenia pozwalają nam zatem zapewnić, że klient D.A.S. nigdy nie zostanie z problemem prawnym pozostawiony sam sobie. Nawet jeśli sprawa wykracza poza zakres ubezpieczenia, udzielimy fachowej porady, która pomoże ubezpieczonemu odnaleźć się w sytuacji i podjąć odpowiednie kroki – zadeklarował Rafał Hiszpański, prezes zarządu D.A.S.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 1069

PZU Życie: Roman Pałac nowym prezesem zarządu

26 kwietnia rada nadzorcza PZU Życie podjęła jednogłośnie uchwałę powołującą Romana Pałaca na stanowisko prezesa zarządu spółki. Dotychczas pełnił...


czytaj dalej

Ubezpieczenia Pocztowe: Zbigniew Pusz zatwierdzony na stanowisku prezesa

25 kwietnia Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Zbigniewa Pusza na stanowisko prezesa zarządu Pocztowego...


czytaj dalej

Aviva: Udziały w joint venture w Wietnamie

Brytyjska Aviva nabyła od banku VietinBank wszystkie należące do niego 50% udziałów w firmie ubezpieczeń na życie będącej joint venture VietinBank...


czytaj dalej

Chiny: Nadzór nad kontrolą ryzyka

Chiński regulator ubezpieczeniowy zapowiedział, że usprawni nadzór nad firmami ubezpieczeniowymi, aby mieć pewność, że stosują się do wymogu...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Towarzystwa oczekują znaczącego wzrostu zysku

Minimalny spadek przypisu składki, głównie dzięki wyhamowaniu spadku sprzedaży w sektorze życiowym, oraz wyraźny wzrost wyniku finansowego za...


czytaj dalej

KUKE: Porozumienie o współpracy z chińską agencją kredytów eksportowych

Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych i China Export & Credit Insurance Corporaction (Sinosure), największa ECA (Export Credit Agency) na...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy