feed-image -

Rynek Ubezpieczeń


PZU szuka innowacji
piątek, 17 marca 2017 09:28

W wywiadzie dla „Rzeczpospolitej” Paweł Surówka, prezes PZU Życie zadeklarował, że PZU będzie nie tylko kopiować zagraniczne rozwiązania, ale też szukać własnych innowacji.

Add a comment

Więcej…
 
Nowa rola Ergo Hestii w strukturze Grupy Ergo
czwartek, 16 marca 2017 09:54

Z dniem 1 kwietnia Piotr M. Śliwicki, prezes Ergo Hestii obejmie dodatkową funkcję: zostanie członkiem zarządu Ergo International, spółki koordynującej biznes ubezpieczeniowy Grupy Ergo na świecie. Z kolei sopocki ubezpieczyciel obejmie nadzór nad spółkami prowadzącymi biznes Ergo w krajach bałtyckich i na Białorusi.

Add a comment
Więcej…
 
Nationale-Nederlanden: Akcja rekrutacyjna pod nietypowym hasłem
czwartek, 16 marca 2017 09:54

Nationale-Nederlanden rozpoczęło nową kampanię rekrutacyjną. Akcja pod hasłem „Nie szukamy Pracowników” skupia się na znalezieniu zdolnych innowatorów z branży IT oraz partnerów, chętnych do pracy w centrali firmy i w sieci sprzedaży.

Add a comment

Więcej…
 
Link4: Rowery w Tesco nadal pod ochroną
czwartek, 16 marca 2017 09:53

W ciągu dwóch lat Link4 ubezpieczyło 136 tysięcy rowerów w Tesco. Współpraca obu firm będzie kontynuowana także w 2017 r.

Add a comment

Więcej…
 
Brandscope: 3,7 tys. publikacji ubezpieczeniowych w 2016 roku
czwartek, 16 marca 2017 09:52

Firma konsultingowa Brandscope podsumowała kampanie media relations prowadzone w 2016 roku dla firm z branży ubezpieczeniowej. Dzięki działaniom agencji ukazało się w tym czasie niemal 3,7 tys. publikacji, których ekwiwalent reklamowy wyniósł ok. 15 mln zł. Publikacje wygenerowane przez Brandscope pojawiały się w mediach drukowanych, elektronicznych i RTV na terenie całego kraju.

Add a comment

Więcej…
 
EAP: Kolejny „Laur Konsumenta”
czwartek, 16 marca 2017 09:51

Firma Europ Assistance Polska (EAP) już po raz drugi została wyróżniona w rankingu „Laur Konsumenta”, zdobywając nagrodę Grand Prix. Wyróżnienie przyznawane jest na podstawie wyników ogólnopolskiego badania klientów.

Add a comment

Więcej…
 
AIG: Technologiczne wyzwania dla brokerów
czwartek, 16 marca 2017 09:50

Dostrzegając zalety współpracy z brokerami, firmy chętnie korzystają z ich usług. Z kolei brokerzy, aby sprostać stawianym przed nimi wyzwaniom, coraz częściej sięgają po nowoczesne rozwiązania, takie jak internetowe platformy ubezpieczeń.

Add a comment

Więcej…
 
infoWire.pl: Kanały zdalne nie zagrażają pozycji agentów
czwartek, 16 marca 2017 09:49

Mimo rosnącego zainteresowania klientów ubezpieczycieli zdalnymi kanałami kontaktu, silna pozycja agentów pozostaje niezagrożona.

Add a comment

Więcej…
 
Rekordowy wynik sprzedażowy PZU
środa, 15 marca 2017 09:56

2016 był rokiem, w którym Grupie PZU udało się osiągnąć rekordowy wzrost przypisu składki brutto. Zakładowi udał się również zwiększyć swoje zarobki.

- Ubiegły rok był pełen wyzwań, ambitnych projektów i znaczących sukcesów. Jest w nas pasja start–upu i siła giganta kapitałowego. Dobre wyniki finansowe PZU za 2016 rok to efekt konsekwentnie realizowanej strategii. Zgodnie z jej założeniami skoncentrowaliśmy się na budowaniu pozycji w obszarze naszej podstawowej działalności ubezpieczeniowej. Wykorzystując poprawiającą się sytuację na rynku oraz efektywne struktury, sprzedaliśmy ponad 700 tys. więcej ubezpieczeń komunikacyjnych niż w ubiegłym roku. W rezultacie nasz udział w rynku majątkowym wzrósł o 3,0 pp. r/r, a składka przypisana brutto o 20,4% r/r, notując tym samym dynamikę niewidzianą w PZU od lat. Wzmocniliśmy fundamenty oraz wytyczyliśmy kierunki działalności, tak by w perspektywie najbliższych lat Grupa PZU stała się nie tylko największą grupą finansową w Europie Środkowo-Wschodniej, ale także najbardziej innowacyjną, stabilną i rentowną, dostarczającą produkty z obszaru ubezpieczeń, zdrowia, zarządzania aktywami oraz bankowości – powiedział Michał Krupiński, prezes PZU SA.

Add a comment

Więcej…
 
Nationale-Nederlanden: Inwestycje w technologie wspierające bancassurance
środa, 15 marca 2017 09:56

Nationale-Nederlanden we współpracy z Sollers Consulting wdrożyło nowe rozwiązania informatyczne, które będą wykorzystywane m.in. w bancassurance, które dla towarzystwa jest jednym ze strategicznych kanałów sprzedaży.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 1052

Michał Krupiński przestał być prezesem PZU SA

22 marca rada nadzorcza PZU SA odwołała Michała Krupińskiego z funkcji prezesa PZU SA. Uchwała RN weszła w życie z dniem jej podjęcia.

W...


czytaj dalej

PZU Życie: Dorota Macieja nowym członkiem zarządu

Z informacji podanych na stronie korporacyjnej PZU wynika, że nowym członkiem zarządu PZU Życie została Dorota Macieja.

Dorota Macieja jest...


czytaj dalej

KE: Będzie łatwiej korzystać ze zniżki za bezszkodową jazdę

23 marca Komisja Europejska (KE) przedstawiła plany zmian w sektorze konsumenckich usług finansowych, dzięki któremu konsumenci europejscy będą...


czytaj dalej

Bank of England: Ochrona konsumenta ubezpieczeń

W odpowiedzi na raport niezależnego biura oceniającego przy Bank of England, BoE precyzyjniej wyjaśni, co powinni robić ubezpieczyciele, aby...


czytaj dalej

Sejm: Dyskusja na temat założeń zmian przepisów dotyczących OC

23 marca w Sejmie odbyło się posiedzenie parlamentarnego zespołu na rzecz wspierania przedsiębiorczości i patriotyzmu ekonomicznego, poświęcone...


czytaj dalej

PBUK: Przymusowa likwidacja francuskiego MTA

Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (PBUK) poinformowało, że francuski nadzór finansowy Autorité de Contrôle Prudentiel et de Résolution...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy