feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń


Wydarzenia Miesiąca – Listopad 2018
poniedziałek, 03 grudnia 2018 09:43

Zamknięcie procesu legislacyjnego PPK, KNF Gate, Generali i jego „wabik” na klientów OC ppm. oraz Paweł Borys – tak przedstawia się lista listopadowych wyróżnień w cyklicznym rankingu „Gazety Ubezpieczeniowej”.

Add a comment

Więcej…
 
Inter Polska: Laur dla prof. Eugeniusza Murawskiego
poniedziałek, 03 grudnia 2018 09:42

W tym roku tytuł ,,Medicus Perfectus” otrzymał wybitny chirurg dziecięcy ze szpitala w Gorzowie Wielkopolskim, najstarszy wciąż operujący lekarz w Polsce, 91-letni prof. Eugeniusz Murawski.

Add a comment

Więcej…
 
Compensa: Ochrona nie zadziała w niektórych regionach Ukrainy
poniedziałek, 03 grudnia 2018 09:42

W związku z konfliktem na Morzu Azowskim na części terytorium Ukrainy wprowadzony został 30-dniowy stan wojenny. Eksperci Compensy radzą osobom planującym podróż nad Dniepr, aby przed wyjazdem upewniły się, czy w miejscu pobytu będą mogły korzystać z ubezpieczenia turystycznego, gdyż nie zawsze będzie to możliwe.

Add a comment

Więcej…
 
EuCO: Dynamiczny wzrost za granicą
poniedziałek, 03 grudnia 2018 09:39

Grupa Kapitałowa Europejskiego Centrum Odszkodowań S.A. (EuCO), lider rynku odszkodowań w Europie Środkowo-Wschodniej, opublikowała sprawozdanie finansowe po III kwartale 2018 roku. Zysk netto za 9 miesięcy wyniósł 7,13 mln zł, a przychody ze sprzedaży osiągnęły poziom ponad 66 mln zł.

Add a comment

Więcej…
 
PKP Intercity: Naprawa powypadkowa Pendolino droższa niż oczekiwano
poniedziałek, 03 grudnia 2018 09:35

Alstom i PKP Intercity porozumiały się w sprawie naprawy składu Pendolino uszkodzonego w wypadku w Ozimku. Koszt okazał się dużo wyższy od wcześniej zakładanego – podał rynek-kolejowy.pl.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Zyskowne 3 kwartały VIG Polska
piątek, 30 listopada 2018 09:56

Przez dziewięć miesięcy tego roku spółki Vienna Insurance Group w Polsce zebrały blisko 2,8 mld zł – o 3,5% mniej niż w analogicznym okresie 2017 r. Pogorszenie rezultatu sprzedażowego było wynikiem znaczącego spadku wyniku z dystrybucji w biznesie życiowym, którego nie zrekompensowało bardzo dobre osiągnięcie w biznesie majątkowym.

- Pomimo że trudna sytuacja na polskim rynku ubezpieczeń na życie nie sprzyja rozwojowi, VIG w Polsce stara się utrzymać wysokie tempo wzrostu kluczowej działalności oraz rentowności prowadzonego biznesu. Z satysfakcją zauważam, że lepsza niż rynkowa dynamika wzrostu składki z działu II pozwala VIG Polska na zwiększanie swojego udziału w tym rynku. W biznesie życiowym dobrym prognostykiem na przyszłość jest rosnąca sprzedaż produktów grupowych w Compensa Życie o 8% r/r. Co więcej, wszystkie spółki z Grupy skupiają się na poprawie jakości świadczonych usług poprzez wdrażanie nowoczesnych rozwiązań cyfrowych, takich jak nowe narzędzie sprzedażowe w Vienna Life, wykorzystujące podpis elektroniczny czy likwidacja szkód za pomocą smartfona w Compensie i InterRisku. VIG rozwija również komercyjne struktury assistance w Polsce, aby stać się dostawcą pierwszego wyboru w tym obiecującym biznesie. Szczerze wierzę, że wszystko to przybliża VIG w Polsce do osiągnięcia strategicznego celu, jakim jest 10% udział w rynku – skomentował Franz Fuchs, dyrektor generalny VIG Polska.

Add a comment

Więcej…
 
PIU: Podsumowanie seminarium podatkowego
piątek, 30 listopada 2018 09:55

28 listopada 2018 r. odbyło się seminarium podatkowe pt: „Podatki w branży ubezpieczeniowej – zmiany w przepisach podatkowych” zorganizowane przez Polską Izbę Ubezpieczeń we współpracy z firmą Deloitte.

Add a comment

Więcej…
 
Ergo Hestia: Rozstrzygnięcie konkursu COLORS by Artystyczna Podróż
piątek, 30 listopada 2018 09:55

Jury konkursu COLORS by Artystyczna Podróż Hestii wybrało najlepsze prace z ponad 5600 zgłoszeń. Za zwycięskie zdjęcie autor, Piotra Maślanka (na Instagramie znany jako piomas), pojedzie w artystyczną podróż do Cinque Terre we Włoszech.

Add a comment

Więcej…
 
PZU: Rusza CSP „Bezpieczny Poród”
piątek, 30 listopada 2018 09:51

Warszawski Uniwersytet Medyczny uruchamia Centrum Symulacji Położniczych „Bezpieczny Poród” w Warszawie. Partnerem Centrum jest PZU.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Laury dla rozwiązań Link4
piątek, 30 listopada 2018 09:50

Telematyczne rozwiązanie Link4 Kasa Wraca zajęło pierwsze miejsce w rankingu Polskiego Radia „Dobre, bo polskie”. Nagroda została przyznana w kategorii „Najlepsza Polska Usługa 2018”. Z kolei innowacyjne kalkulatory na stronie internetowej Link4 Mama zostały nagrodzone w konkursie MIXX Awards.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 6 z 1319

Personalia: Krzysztof Kudelski dołączył do Grupy MAK

Do zespołu MAK Investments (Grupa MAK) dołączył były prezes Warty Krzysztof Kudelski, który w strukturach brokera będzie odpowiedzialny za obszary...


czytaj dalej

UNIQA Polska: Jakub Machnik wiceprezesem ds. finansów i ryzyka

Rada nadzorcza zdecydowała o powierzeniu Jakubowi Machnikowi funkcji wiceprezesa zarządu spółek UNIQA Polska. Od 1 grudnia odpowiada on już nie...


czytaj dalej

UE: Stop nieuczciwym praktykom firm technologicznych

Unijni ustawodawcy uzgodnili, że zajmą twardsze stanowisko wobec technologicznych gigantów, takich jak Google, Amazon i Apple, w nowym...


czytaj dalej

AXA: Zakup XL się opłacił

AXA spodziewa się poprawy rentowności w następnych dwóch latach, dzięki biznesowi w USA pozyskanemu wraz z zakupem XL (za 15 mld dol.), i zamierza...


czytaj dalej

Nowa strategia UNIQA w Polsce

Utrzymanie pozycji lidera na rynku ubezpieczeń mieszkalnictwa i wzrost przypisu składki brutto w tym segmencie o połowę w ciągu 5 lat oraz...


czytaj dalej

Rozmowy bez Asekuracji: Postanowienia noworoczne brokera

Wizja rozwoju firmy w nowym roku, plany dotyczące działań w najbliższych dwunastu miesiącach, przewidywane trendy – te kwestie były inspiracją dla...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook