feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń


UFG: Wzrost przychodów, spadek kosztów
środa, 18 lipca 2018 08:33

Pod względem finansowym pierwszy kwartał obecnego roku był udanym okresem dla Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego (UFG). Mimo zahamowania tempa wzrostu składek z obowiązkowych ubezpieczeń odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych OC ppm., odpowiadających za gros wpływów instytucji, jej przychody poszły wyraźnie w górę. Wzrostowi wpływów towarzyszył jednoczesny spadek kosztów.

Z opublikowanego 17 lipca sprawozdania UFG za I kwartał 2018 roku wynika, że łączne przychody Funduszu w tym okresie wyniosły 113 mln zł – o 5,65% więcej niż w tym samym kwartale 2017 r. (106,96 mln zł). Z tej kwoty 110,12 mln zł stanowiły przychody statutowe. Rok wcześniej było to 104,66 mln zł, co oznacza wzrost o 5,21% rok do roku. Przychody pozastatutowe uplasowały się na poziomie 2,89 mln zł i były o 25,85% wyższe od odnotowanych przed rokiem (2,29 mln zł). UFG na ten rok zakłada uzyskanie wpływów rzędu 429,67 mln zł.

Add a comment

Więcej…
 
Rozmowy bez Asekuracji: AXA dba o przyszłość
środa, 18 lipca 2018 08:32

Najnowszy odcinek podcastu „Rozmowy bez Asekuracji” jest poświecony programowi edukacyjnemu AXA o nazwie „Dbam o przyszłość”.

Add a comment
Więcej…
 
Enterprise Investors przejmie duży pakiet udziałów w Unilink
środa, 18 lipca 2018 08:29

Polish Enterprise Fund VIII, fundusz private equity zarządzany przez Enterprise Investors (EI), podpisał umowę, na mocy której obejmie 38% akcji multiagencji Unilink. W ramach transakcji, której wartości nie ujawniono, EI dokona częściowego wykupu akcji oraz podniesie kapitał zakładowy spółki. Realizacja umowy wymaga zgody Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: PIDiPO przeciwna regulacji odszkodowawców
środa, 18 lipca 2018 08:27

17 lipca Polska Izba Doradców i Pośredników Odszkodowawczych (PIDiPO) przekazała do Komisji Budżetu i Finansów Publicznych oraz Komisji Ustawodawczej stanowisko dotyczące projektu ustawy o świadczeniu usług odszkodowawczych wraz z opinią prawną dotyczącą m.in. ceny maksymalnej i ubezpieczenia OC. W swoim stanowisku organizacja sprzeciwia się wprowadzaniu odrębnych regulacji dotyczących branży doradztwa odszkodowawczego.

Add a comment

Więcej…
 
Sotrender: Czerwiec na ubezpieczeniowym Facebooku
środa, 18 lipca 2018 08:27

W czerwcu największą liczbą fanów legitymowały się fanpage „Wrzucam na luz”, „Prudential – Czas na przyszłość” oraz „Pomoc to Moc – społeczna odpowiedzialność PZU” – wynika z ubezpieczeniowej części najnowszej odsłony raportu „Facebook Trends” autorstwa firmy Sotrender.

Add a comment

Więcej…
 
Nationale-Nederlanden: 6 pytań, które pomogą wybrać dobrą polisę turystyczną
środa, 18 lipca 2018 08:26

Przed zakupem ubezpieczenia turystycznego warto zadać sobie kilka podstawowych, ale niezmiernie istotnych pytań, które pozwolą na wybranie polisy skrojonej na miarę potrzeb. Nie można też zapomnieć o dokładnym zapoznaniu się z treścią Ogólnych Warunków Ubezpieczenia (OWU) – przypomina Nationale-Nederlanden.

Add a comment

Więcej…
 
Concordia Ubezpieczenia: Jak chronić budynki przed piorunami
środa, 18 lipca 2018 08:25

W związku z dużą częstotliwością występowania burz eksperci Concordii Ubezpieczenia przypominają, w jaki sposób odpowiednio zabezpieczyć domy i budynki gospodarcze, szczególnie mając na uwadze groźne konsekwencje pożarów wywołanych uderzeniem pioruna

Add a comment

Więcej…
 
Generali: Nowi uczestnicy Programu Rabatowego
wtorek, 17 lipca 2018 08:42

Do Programu Rabatowego dla Klientów Generali przystąpiło dwóch kolejnych partnerów – DopasujBagaznik.pl i Temared.

Add a comment

Więcej…
 
Compensa: Blisko 6 tys. uczestników Bezpiecznej Autostrady
wtorek, 17 lipca 2018 08:41

Prawie 6 tys. uczestników i kilkadziesiąt tysięcy rozdanych materiałów na eventach w całej Polsce – tak tuż za półmetkiem prezentują się wyniki kampanii Bezpieczna Autostrada. Celem kampanii organizowanej przez Compensa TU i Centrum Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Łodzi (CBRD) jest edukacja w zakresie bezpiecznego poruszania się po autostradach i trasach szybkiego ruchu oraz udzielania pierwszej pomocy.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Nie tylko „budowlanka” ma problem z gwarancjami
wtorek, 17 lipca 2018 08:35

Według Janusza Władyczaka, prezesa Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE), problem z ograniczaniem limitów gwarancyjnych w gwarancjach ubezpieczeniowych nie ogranicza się wyłącznie do branży budowlanej – informuje „Puls Biznesu”.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 1271

Allianz: Grzegorz Krawiec w zarządzie, Krzysztof Szypuła odchodzi

W dniu 31 sierpnia br. planowana jest zmiana w zarządzie spółek ubezpieczeniowych TUiR Allianz Polska i TU Allianz Życie Polska S.A.

Na członka...


czytaj dalej

Personalia: Bartosz Grześkowiak wzmocni Grupę MAK

31 lipca Bartosz Grześkowiak, dyrektor zarządzający TUiR Warta, złożył rezygnację ze sprawowanej funkcji. Swoją karierę będzie kontynuować w...


czytaj dalej

Ubezpieczenia przemysłowe kłopotem Talanx

Grupa Talanx w I poł. 2018 r. kontynuowała dobrą passę rentowności, zarabiając w tym okresie już ponad połowę docelowego wyniku rocznego. Składka...


czytaj dalej

Marsh: Ceny ubezpieczeń dla firm rosną

Ceny ubezpieczeń dla podmiotów działalności gospodarczej wzrosły w II kw. 2018 r., który okazał się trzecim z rzędu kwartałem wzrostu cen tej...


czytaj dalej

Sztuczna inteligencja made in Poland

Krakowska spółka Inssue Technologies we współpracy z Fideltronik oraz Microsoft Polska realizuje pierwsze w Polsce rozwiązanie tworzące...


czytaj dalej

Podcast: Świat bez szkód

Gościem 28. odcinka podcastu ubezpieczeniowego „Rozmowy bez asekuracji” jest Radosław Bartosik z firmy Mentax, specjalizującej się likwidacji...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook