feed-image -

Rynek Ubezpieczeń


Rynek ubezpieczeń: Kolejny rok wyzwań dla branży
wtorek, 07 lutego 2017 09:26

Dla branży ubezpieczeniowej 2017 będzie kolejnym rokiem pełnym wyzwań. W wielu obszarach – zauważa Obserwator Finansowy.

Add a comment

Więcej…
 
Oszustwa windują ceny polis
wtorek, 07 lutego 2017 09:26

Działalność oszustów ubezpieczeniowych wpływa na wysokość odszkodowań wypłacanych przez ubezpieczycieli. A wartość zaspokojonych roszczeń przekłada się na wysokość składek – zwraca uwagę „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
Wydarzenia Miesiąca: Styczeń należał do pośredników
poniedziałek, 06 lutego 2017 09:56

Lista laureatów pierwszej tegorocznej edycji cyklicznego rankingu „Gazety Ubezpieczeniowej” została zdominowana przez akcenty związane z sektorem pośrednictwa ubezpieczeniowego. Główną przyczyną takiego rozstrzygnięcia były kontrowersyjne rozwiązania zgłoszone w toku dyskusji na temat ostatecznego kształtu ustawy o dystrybucji ubezpieczeń.

WYDARZENIE i TEMAT MIESIĄCA – „prowizyjne” propozycje zgłoszone przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Komisję Nadzoru Finansowego w toku konsultacji projektu ustawy dystrybucji ubezpieczeń – za zmobilizowanie środowiska ubezpieczeniowego do stawienia oporu propozycjom, które mogą zniszczyć sektor pośrednictwa w Polsce.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Dobry sygnał dla agentów
poniedziałek, 06 lutego 2017 09:52

Istnieje coraz więcej przesłanek przemawiających za tym, że już niedługo widmo wprowadzenia zakazu pobierania prowizji od towarzystw przestanie dręczyć sektor pośrednictwa ubezpieczeniowego.

Add a comment

Więcej…
 
PZU: Godzinki Jakuba Wargockiego wróciły do Polski
poniedziałek, 06 lutego 2017 09:51

Renesansowy rękopis z końca XV w., tzw. Godzinki Jakuba Wargockiego, powrócił do Polski. Zabytkowy kodeks został zakupiony przez Bibliotekę Narodową na aukcji w Londynie dzięki mecenatowi Fundacji PZU.

PZU od wielu lat wspiera polskie instytucje kultury. Pomagamy odzyskać utracone dzieła, pielęgnować pamięć o historii Polski i budować poczucie tożsamości narodowej. Jesteśmy dumni, że dzięki połączonemu wysiłkowi Biblioteki Narodowej i Fundacji PZU do Polski wraca kolejne bezcenne dzieło – powiedział Michał Krupiński, prezes PZU.

Add a comment

Więcej…
 
GigaCon: IT w Ubezpieczeniach po raz szesnasty
poniedziałek, 06 lutego 2017 09:47

2 marca w Warszawie odbędzie się XVI edycja konferencji IT w Ubezpieczeniach GigaCon. Patronem medialnym wydarzenia jest „Gazeta Ubezpieczeniowa”.

Add a comment

Więcej…
 
Ubea.pl: Dopłata za niedawną stłuczkę
poniedziałek, 06 lutego 2017 09:45

Spowodowany wypadek skutkuje wzrostem składki za OC. Ta procentowa podwyżka tylko w niewielkim stopniu zależy od doświadczenia kierowcy – zauważa Ubea.pl.

Add a comment

Więcej…
 
Aviva: Nowa kampania reklamowa
poniedziałek, 06 lutego 2017 09:44

6 lutego rusza kolejna kampania reklamowa Avivy z udziałem Małgorzaty Kożuchowskiej. Akcja będzie promować ubezpieczenie na zdrowie i życie – Nowa Perspektywa, a także nowe ubezpieczenie z myślą o przyszłości dziecka juniorGo.

Add a comment

Więcej…
 
PZU szuka agencji BTL
poniedziałek, 06 lutego 2017 09:43

Grupa PZU planuje przetarg na wybór agencji, która będzie obsługiwać PZU w pełnym zakresie działań BTL (below the line) – zarówno w ramach aktywności trade marketingu oraz marketingu bezpośredniego (wsparcie sprzedaży).

Add a comment

Więcej…
 
DRB Firmą Roku 2016
poniedziałek, 06 lutego 2017 09:40

Centrum Odszkodowań DRB po raz kolejny znalazło się w gronie laureatów konkursu Firma Roku.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 1038

D.A.S.: Danuta Źrałek nowym członkiem zarządu

16 lutego nastąpiły zmiany w zarządzie D.A.S. Towarzystwa Ubezpieczeń Ochrony Prawnej. Rada nadzorcza spółki przyjęła rezygnację Arkadiusza Gila...


czytaj dalej

KNF: Marcin Pachucki i Filip Świtała nowymi wiceprzewodniczącymi

Na wniosek przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) Marka Chrzanowskiego, premier Beata Szydło odwołała z dniem 15 lutego jego...


czytaj dalej

USA: MetLife osiągnął neutralność węglową

23 lutego MetLife poinformował o osiągnięciu wyznaczonego w 2015 r. celu neutralności węglowej. Tym samym firma została pierwszym towarzystwem...


czytaj dalej

Trump i Brexit ryzykiem politycznym do ubezpieczenia

Dyrektor generalny Lloyd’s Inga Beale stwierdziła, że prezydentura Donalda Trumpa i wyjście Wlk. Brytanii z Unii Europejskiej stwarzają możliwości...


czytaj dalej

PZU zadba o bezpieczeństwo położnic

Już wkrótce ruszy „Bezpieczny Poród” – pierwszy w Europie Środkowo-Wschodniej powszechny program kształcenia podyplomowego lekarzy z zakresu...


czytaj dalej

EAP: Assistance również dla pojazdów elektrycznych

W odpowiedzi na rozwój rynku pojazdów elektrycznych Europ Assistance Polska (EAP) wprowadziła szkolenia specjalistyczne z zakresu obsługi takich...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy