feed-image -

Rynek Ubezpieczeń


KPF: Generali zdobywcą „Lauru Pośredników”
środa, 04 października 2017 08:55

3 października, podczas III Kongresu Pośrednictwa Finansowego organizowanego przez Konferencję Przedsiębiorstw Finansowych, ogłoszono wyniki konkursu „Laur Pośredników Finansowych”. W kategorii „ubezpieczenia” tryumfowała Grupa Generali.

Add a comment

Więcej…
 
Effie Awards 2017: Nominacja dla Link4
środa, 04 października 2017 08:42

Reklama Link4 „Pierwszy dzwon” dostała nominację do nagrody Effie Awards. Wyróżniono ją za najbardziej efektywną kampanię marketingową.

Add a comment

Więcej…
 
KUKE: Nietypowy sierpień w eksporcie
środa, 04 października 2017 08:40

Na podstawie analizy opublikowanych danych o stanie gospodarki w sierpniu oraz zapotrzebowania na usługi w zakresie ochrony transakcji eksportowych Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE) szacuje, że w sierpniu eksport z Polski wyniósł 15,596 mld euro – o 5,1% więcej niż w lipcu i jednocześnie o 11,7% więcej niż w sierpniu 2016 r. Liczony w złotych eksport wyniósł 66,525 mld (+4,4% m/m i +10,8% r/r).

Add a comment

Więcej…
 
Compensa: Posiadacze assistance najczęściej wybierali holowanie
wtorek, 03 października 2017 08:46

Blisko 40 tys. interwencji, z czego blisko połowa to holowanie samochodu w ramach auto assistance – tak przedstawia się bilans pierwszego roku funkcjonowania w Compensie własnej usługi wsparcia komunikacyjnego, oferowanej we współpracy z VIG Assistance.

- Assistance to pakiet nieraz nawet kilkunastu różnych usług, ale ze statystyk wyraźnie wynika, że kierowcy zdecydowanie najczęściej korzystają z holowania i pojazdów zastępczych. Nic więc dziwnego, że to właśnie na te usługi klienci zwracają w największym stopniu uwagę podczas wyboru ubezpieczenia. Jesteśmy coraz częściej pytani o zasięg holowania, możliwość transportu uszkodzonego pojazdu nie tylko do najbliższego warsztatu, ale też do wskazanego miejsca, a także o zasady korzystania z auta zastępczego – podsumowuje Michał Makarczyk, dyrektor Likwidacji Szkód Compensa TU.

Add a comment

Więcej…
 
PZU szuka partnera do wdrażania innowacji
wtorek, 03 października 2017 08:46

Grupa PZU poinformowała, że ze względu na wdrażaną strategię innowacyjności poszukuje partnera, którego wsparcie pomoże jej w transformacji biznesowej w kontekście wykorzystania dużych zbiorów danych w procesach biznesowych.

Add a comment

Więcej…
 
Pramerica Życie: Warszawski Piknik Rodzinny
wtorek, 03 października 2017 08:43

7 października na błoniach PGE Narodowego odbędzie się Warszawski Piknik Rodzinny. Partnerem wydarzenia jest Pramerica Życie.

Add a comment

Więcej…
 
Nationale-Nederlanden: Rodzice coraz chętniej oszczędzają na przyszłość dzieci
wtorek, 03 października 2017 08:40

Połowa rodziców ma odłożone środki dla swoich dzieci lub regularnie oszczędza z myślą o ich przyszłości – wynika z raportu z badania „Dojrzałość finansowa Polaków 2017” przeprowadzonego dla Nationale-Nederlanden.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Nutka rozczarowania
poniedziałek, 02 października 2017 09:06

Ci, którzy spodziewali się, że w ubiegłym tygodniu w Sejmie zapadną jakiekolwiek decyzje odnośnie do projektu ustawy o dystrybucji ubezpieczeń, musieli poczuć głęboki zawód. Podobnie jak wszyscy, którzy liczyli, że obrady w komisjach Izby Niższej (a było ich sporo) dadzą odpowiedź na nurtujące ich pytania.

Niedawne posiedzenie podkomisji, podczas którego posłowie mieli rozpatrzyć rządową propozycję w implementacji IDD, ograniczyło się w zasadzie do ogólnej dyskusji. Choć trzeba przyznać, że kilka sygnałów, jakie pojawiły się w trakcie spotkania posłów ze stroną, nazwijmy ją społeczną, daje nadzieję na przyszłość. Najważniejszym z nich było wrażenie gotowości posłów do wprowadzenia korekt do projektu. A jeśli potwierdzą się coraz częstsze spekulacje o przesunięciu w czasie wejścia w życie dyrektywy „dystrybucyjnej”, to parlamentarzyści uwolnieni od presji czasowej mogą z większą otwartością podejść do postulatów środowiska ubezpieczeniowego.

Add a comment

Więcej…
 
PZU Lab: Jak zadbać o bezpieczeństwo przemysłu
poniedziałek, 02 października 2017 09:03

Dziś w Sopocie rozpoczyna się dwudniowa konferencja PZU Risk Engineering Days (RED) 2017. Uczestnicy spotkania będą dyskutować m.in. na temat cyberbezpieczeństwa polskich przedsiębiorstw, roli sztucznej inteligencji w zarządzaniu ryzykiem oraz kultury organizacyjnej jako fundamentu bezpiecznego przedsiębiorstwa

Add a comment

Więcej…
 
GUS: Podsumowanie wyników finansowych rynku ubezpieczeń w I półroczu
poniedziałek, 02 października 2017 09:03

Wyniki finansowe netto zakładów ubezpieczeń w I półroczu 2017 r. były lepsze niż przed rokiem. Wpłynęły na to ponad dwukrotnie wyższe wyniki netto uzyskane przez towarzystwa majątkowe, a także korzystniejsze wyniki ubezpieczycieli życiowych – podał Główny Urząd Statystyczny (GUS).

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 1142

GrECo JLT Services: Marek Mozer dyrektorem operacyjnym

Od września Marek Mozer pełni funkcję dyrektora operacyjnego GrECo JLT Services. Do jego kompetencji należy nadzór nad obszarem współpracy z...


czytaj dalej

Euler Hermes: Krzysztof Rzepka szefem działów odszkodowań i windykacji

Krzysztof Rzepka został powołany na dyrektora zarządzającego Biurem Windykacji i Likwidacji Szkód Euler Hermes. Na tym stanowisku będzie...


czytaj dalej

S&P: Perspektywa dla Lloyd’s negatywna

Agencja S&P Global Ratings zrewidowała perspektywę dla Lloyd’s ze stabilnej na negatywną. Jednocześnie potwierdziła przyznane rynkowi Lloyd’s...


czytaj dalej

Munich Re: Giuseppina Albo odchodzi do Hamilton Insurance

Munich Re poinformował, że z końcem roku Giuseppina Albo opuści zarząd reasekuratora, aby z początkiem  2018 r. objąć stanowisko prezesa Hamilton...


czytaj dalej

Colonnade: Pierwszy kwartał działalności w Polsce

Polski oddział Colonnade Insurance dokonał podsumowania pierwszych trzech miesięcy funkcjonowania pod nową marką.

1 lipca Colonnade rozpoczął...


czytaj dalej

Gothaer TU: Ubezpieczenie i odpowiedzialność za uszkodzenia nagrobka

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych eksperci podpowiadają, jak ubezpieczyć nagrobek, oraz tłumaczą, kiedy za szkody odpowiada...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy