feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń


Colonnade Insurance: Insurtechy zmieniają sektor ubezpieczeniowy
piątek, 28 czerwca 2019 08:40

Insurtech, sektor firm promujących innowacyjne rozwiązania technologiczne usprawniające działanie branży ubezpieczeniowej, ma coraz bardziej widoczny wpływ na sektor asekuracyjny – zauważa Colonnade Insurance.

Add a comment

Więcej…
 
W Allianz bez rewolucji
czwartek, 27 czerwca 2019 08:52

W środę 26 czerwca 2019 r. zarząd Allianz spotkał się z dziennikarzami. Przypomnijmy, że 11 czerwca br. Matthias Baltin otrzymał zgodę Komisji Nadzoru Finansowego na sprawowanie funkcji prezesa zarządu. Spotkanie prasowe było poświęcone bieżącym planom ubezpieczyciela oraz komentowaniu sytuacji rynkowej.

Wydaje się, że firma pod kierownictwem Matthiasa Baltina nie przejdzie nagłej rewolucji. Allianz będzie się koncentrował na swojej podstawowej działalności ubezpieczeniowej, uproszczeniu oferty i cyfryzacji. Największe zmiany organizacyjne miały miejsce w ubiegłym roku, kiedy to firma zreorganizowała na nowo swoją sieć wyłączną, zmieniła zasady współpracy z multiagencjami oraz scentralizowała underwriting w kanale brokerskim.

Add a comment

Więcej…
 
Ubezpieczenia majątkowe: UNIQA wprowadziła polisy samoodnawialne
czwartek, 27 czerwca 2019 08:50

Ponad połowa badanych przez ARC Rynek i Opinia na zlecenie UNIQA Polska deklaruje, że interesuje ich roczne ubezpieczenie domu lub mieszkania. 37% byłoby także zainteresowane polisą samoodnawialną. Do tej grupy osób skierowane są wprowadzone przez UNIQA Polska umowy do ubezpieczenia domu lub mieszkania Twój Dom Plus.

Add a comment
Więcej…
 
PIU: Anna Włodarczyk-Moczkowska nadal na czele Komisji Rewizyjnej
czwartek, 27 czerwca 2019 08:43

26 czerwca Komisja Rewizyjna Polskiej Izby Ubezpieczeń (PIU) dokonała wyboru swojej przewodniczącej. Funkcję tę ponownie powierzono Annie Włodarczyk-Moczkowskiej.  Wiceprzewodniczącymi Komisji pozostali Aneta Podyma-Milczarek oraz Adam Uszpolewicz.

Add a comment

Więcej…
 
Nationale-Nederlanden: Medbus ponownie rusza w trasę
czwartek, 27 czerwca 2019 08:42

Między 26 a 30 czerwca mieszkańcy południowo-zachodniej Polski mogą bezpłatnie skorzystać z konsultacji dermatologicznych, a także badań USG tarczycy, piersi i jąder. To element akcji, w której Nationale-Nederlanden wraz z partnerami społecznymi: Fundacją Onkologiczną Alivia, Polskie Amazonki Ruch Społeczny i Movember Polska zachęca do regularnej profilaktyki zdrowotnej.

Add a comment
Więcej…
 
SPBUiR: Ubezpieczenie przerw w działalności uratuje firmę po pożarze
czwartek, 27 czerwca 2019 08:40

Z obserwacji ekspertów ubezpieczeniowych wynika, że nawet 9 na 10 przedsiębiorstw bez odpowiedniej polisy bankrutuje po poważnym wypadku zaburzającym funkcjonowanie biznesu. Tymczasem ubezpieczenie majątkowe można rozszerzyć o ochronę przerw w działalności (Business Interruption, BI), która zapewnia środki na odbudowę potencjału i przetrwanie sytuacji kryzysowej.

Add a comment

Więcej…
 
Gothaer TU: Bezpieczna jazda UTO
czwartek, 27 czerwca 2019 08:40

Gothaer TU sugeruje użytkownikom UTO (urządzeń transportu osobistego, czyli hulajnóg, rowerów i deskorolek elektrycznych), aby korzystali z NNW i OC w życiu prywatnym. Ubezpieczenia mają zapewnić im ochronę na wypadek poniesienia lub spowodowania szkody.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Upały groźne dla firm
czwartek, 27 czerwca 2019 08:39

Dla części przedsiębiorców wysokie temperatury są problemem, gdyż mogą powodować straty w działalności. Istnieją jednak sposoby, aby zabezpieczyć się na wypadek takiej sytuacji – zaznacza „Puls Biznesu”.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Zachowana hierarchia w „komunikacji”
środa, 26 czerwca 2019 08:47

Mimo spadku przypisu składki z OC posiadaczy pojazdów lądowych (ppl.) i pogorszenia wyniku technicznego w autocasco odnotowana w pierwszym kwartale 2019 roku rentowność techniczna w segmencie komunikacyjnym poprawiła się w stosunku do analogicznego okresu 2018 r. Z kolei hierarchia największych graczy w „komunikacji” nie uległa zmianie.

Z opublikowanego 19 czerwca raportu Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) pt. „Biuletyn Kwartalny. Rynek ubezpieczeń 1/2019” wynika, że na dzień 31 marca tego roku przypis składki w segmencie komunikacyjnym wyniósł 5955,79 mln zł – o 1,34% więcej niż rok wcześniej (5877 mln zł)*. Wynik sprzedażowy w OC ppl. sięgnął 3736,79 mln zł. Rok wcześniej zakłady z działu II zebrały z powyższego tytułu 3748,26 mln zł (-0,31% r/r). Z kolei przypis w AC uplasował się na poziomie 2219 mln zł – o 4,24% wyższym niż przed rokiem (2128,74 mln zł).

Add a comment

Więcej…
 
Rozmowy bez Asekuracji: Kto jest gotowy na PPK?
środa, 26 czerwca 2019 08:44

25 czerwca ukazał się 72. odcinek gość podcastu ubezpieczeniowego „Rozmowy bez asekuracji”. Gościem programu był Piotr Żochowski, prezes PKO TFI.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 1408

Unum Życie: Łukasz Świerczek w zarządzie

Rada Nadzorcza Unum Życie TUiR S.A. powołała w skład zarządu Łukasza Świerczka, który odpowiedzialny będzie za pion prawno-administracyjny spółki....


czytaj dalej

Skarbiec TFI: Grzegorz Zatryb w zarządzie

Rada Nadzorcza Skarbiec TFI powołała 19 lipca 2019 r. w skład zarządu spółki Skarbiec TFI Grzegorza Zatryba, dyrektora inwestycyjnego Towarzystwa...


czytaj dalej

Francja: ataki z żądaniem okupu na duże firmy

Duże firmy we Francji są coraz częściej celem cyberataków polegających na zablokowaniu danych i żądaniu okupu, ale często nie zgłaszają napaści z...


czytaj dalej

Bezpieczeństwo cybernetyczne w rękach wojskowego eksperta

Ubezpieczyciel specjalistyczny Liberty Specialty Markets (LSM), wchodzący w skład Grupy Liberty Mutual Insurance, powołał Jona Rigby’ego na...


czytaj dalej

UFG: Młodzi mężczyźni unikają ubezpieczenia i powodują kolizje

Największe ryzyko kolizji z pojazdem bez polisy OC istnieje w zachodniej Polsce oraz na Mazurach. To tam kierowcy najczęściej decydują się...


czytaj dalej

UNIQA: Komunikacja w 12 ratach

UNIQA wprowadziła możliwość rozłożenia płatności za ubezpieczenia komunikacyjne na 12 rat. Dotychczas możliwa była płatność jednorazowa lub w 2 i...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook