feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń


Rynek ubezpieczeń: „Polski” rok TSUE
poniedziałek, 26 listopada 2018 09:47

Na przestrzeni ostatnich lat Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej dość często wydawał rozstrzygnięcia o istotnym znaczeniu dla całego europejskiego sektora ubezpieczeniowego. Jednak chyba w żadnym roku jak w obecnym werdykty TSUE nie dotyczyły kwestii od tak długiego czasu nurtujących rynek asekuracyjny w Polsce.

Add a comment

Więcej…
 
BIG InfoMonitor: Rośnie akceptacja dla oszukiwania zakładów
poniedziałek, 26 listopada 2018 09:45

Jak wynika z badania Moralność Finansowa Polaków*, już co piąty respondent usprawiedliwiłby sytuację, w której ktoś zawyża wartość poniesionych szkód, aby uzyskać nienależne odszkodowanie. Nie każdy też płaci za wykupione ubezpieczenie. W rejestrze BIG InfoMonitor znajduje się obecnie prawie 103 tys. dłużników wpisanych z powodu nieuregulowania opłat za posiadane polisy.

Add a comment

Więcej…
 
Signal Iduna: Ubezpieczenia turystyczne w systemie Amadeus
poniedziałek, 26 listopada 2018 09:45

Amadeus i Signal Iduna podpisały umowę, na mocy której oferta ubezpieczeń podróżnych zakładu została udostępniona w systemie GDS Amadeus.

Add a comment

Więcej…
 
Wieluń: Pożar w lakierni Wieltonu
poniedziałek, 26 listopada 2018 09:42

23 listopada w jednym z dwóch zakładów spółki Wielton w Wieluniu, w hali lakierni wybuchł pożar. Nikt z pracowników pracujących w tym czasie w zakładzie nie ucierpiał.

Add a comment

Więcej…
 
Gothaer TU: Co robić w razie wypadku na śliskiej nawierzchni
poniedziałek, 26 listopada 2018 09:42

W związku z rozpoczętym sezonem wypadków pieszych na śliskiej nawierzchni eksperci Gothaer TU tłumaczą, kto jest odpowiedzialny za odśnieżanie posesji, dróg, chodników i przystanków, jak ubiegać się o odszkodowanie i dlaczego NNW może uchronić poszkodowanego przed poniesieniem wysokich kosztów.

Add a comment

Więcej…
 
Inter Polska: Korzyści z posiadania OC zawodowego lekarzy
poniedziałek, 26 listopada 2018 09:41

Eksperci Inter Polska wskazali najistotniejsze korzyści z OC obowiązkowych i dobrowolnych dla lekarzy, którzy prowadzącą indywidualną, specjalistyczną lub grupową praktykę lekarską zarejestrowaną w Okręgowej Izbie Lekarskiej.

Add a comment

Więcej…
 
Bancassurance: Credit Agricole chce przełamać niechęć do „uefek”
poniedziałek, 26 listopada 2018 09:38

Crédit Agricole pracuje nad ofertą ubezpieczeń stukturyzowanych, która ma przełamać niechęć klientów do sięgania po takie produkty – informuje „Puls Biznesu”.

Add a comment

Więcej…
 
PIU: W Polsce i Europie oszuści działają podobnie
piątek, 23 listopada 2018 09:50

Wiele metod stosowanych przez przestępców ubezpieczeniowych w Europie jest wykorzystywanych również przez polskich oszustów. Krajowi wyłudzacze potrafili również wypracować autorskie metody dokonywania fraudów – wynika z danych zebranych przez Polską Izbę Ubezpieczeń (PIU) i Insurance Europe (IE).

Kilka miesięcy po cyklicznym badaniu Izby na temat fraudów w ubezpieczeniach, którego wyniki zostały zaprezentowane w raporcie „Analiza danych dotyczących przestępstw ujawnionych w 2017 roku w związku z działalnością zakładów ubezpieczeń – członków Polskiej Izby Ubezpieczeń”, PIU przeprowadziła badanie dotyczące identyfikacji przyszłych trendów w przestępczości ubezpieczeniowej. W procesie badawczym wykorzystano kwestionariusze stosowane przez Insurance Europe. I choć do Izby nie dotarły jeszcze odpowiedzi ze wszystkich ankietowanych zakładów, to cząstkowe wyniki okazały się na tyle istotne, że postanowiła je zaprezentować we wspomnianym powyżej raporcie.

Add a comment

Więcej…
 
Sotrender: Październik na ubezpieczeniowym Facebooku
piątek, 23 listopada 2018 09:47

Z najnowszej odsłony raportu „Facebook Trends” autorstwa firmy Sotrender wynika, że w październiku największą liczbą fanów legitymowały się fanpage „Wrzucam na luz”, „Prudential – Czas na przyszłość” oraz „Pomoc to Moc – społeczna odpowiedzialność PZU”.

Add a comment

Więcej…
 
Europa: Ubezpieczenia dla uczestników Runmageddonu
piątek, 23 listopada 2018 09:46

Grupa Ubezpieczeniowa Europa ubezpieczy uczestników najpopularniejszych w Polsce biegów z przeszkodami: Runmageddon. Dzięki współpracy obu podmiotów uczestnicy rywalizacji skorzystają  ze specjalnej oferty ubezpieczeniowej.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 1319

Personalia: Krzysztof Kudelski dołączył do Grupy MAK

Do zespołu MAK Investments (Grupa MAK) dołączył były prezes Warty Krzysztof Kudelski, który w strukturach brokera będzie odpowiedzialny za obszary...


czytaj dalej

UNIQA Polska: Jakub Machnik wiceprezesem ds. finansów i ryzyka

Rada nadzorcza zdecydowała o powierzeniu Jakubowi Machnikowi funkcji wiceprezesa zarządu spółek UNIQA Polska. Od 1 grudnia odpowiada on już nie...


czytaj dalej

UE: Stop nieuczciwym praktykom firm technologicznych

Unijni ustawodawcy uzgodnili, że zajmą twardsze stanowisko wobec technologicznych gigantów, takich jak Google, Amazon i Apple, w nowym...


czytaj dalej

AXA: Zakup XL się opłacił

AXA spodziewa się poprawy rentowności w następnych dwóch latach, dzięki biznesowi w USA pozyskanemu wraz z zakupem XL (za 15 mld dol.), i zamierza...


czytaj dalej

Nowa strategia UNIQA w Polsce

Utrzymanie pozycji lidera na rynku ubezpieczeń mieszkalnictwa i wzrost przypisu składki brutto w tym segmencie o połowę w ciągu 5 lat oraz...


czytaj dalej

Rozmowy bez Asekuracji: Postanowienia noworoczne brokera

Wizja rozwoju firmy w nowym roku, plany dotyczące działań w najbliższych dwunastu miesiącach, przewidywane trendy – te kwestie były inspiracją dla...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook