feed-image -

Rynek Ubezpieczeń


Rynek ubezpieczeń: Firmy zapłacą więcej za ochronę od żywiołów
czwartek, 12 kwietnia 2018 08:36

Po serii ubiegłorocznych ataków żywiołów ceny polis dla firm chroniących przed tego typu ryzykiem poszły w górę. I to nie tylko dla przedsiębiorstw, które dotknęły kataklizmy, ale także i tych, które ominęły – zauważa „Puls Biznesu”.

Add a comment

Więcej…
 
Czy prawodawca zdąży z RODO?
czwartek, 12 kwietnia 2018 08:36

Prawodawca może nie zdążyć z wdrożeniem zmian w prawie dotyczących zasad gromadzenia danych osobowych przed 25 maja, kiedy to wejdzie w życie obowiązek stosowania przepisów RODO – przewiduje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
Lloyd’s jest gotowy na Brexit
środa, 11 kwietnia 2018 08:52

Z kilkudniową wizytą do Polski przybyła, CEO Lloyd’s of London. Podczas spotkania z dziennikarzami 10 kwietnia odniosła się m.in. do ubiegłorocznych wyników finansowych, Brexitu, ryzyk wschodzących i planów na najbliższe miesiące i lata.

- Rok 2017 był dla nas bardzo trudny ze względu na niespotykaną od dawna kumulację katastrof naturalnych – powiedziała Inga Beale. Takie lata jak te są świetną okazją do tego, żeby dać się sprawdzić jako wiarygodny asekurator i reasekurator. Wywiązaliśmy się terminowo ze wszystkich zobowiązań. Spełnianie złożonych obietnic to fundament zaufania, którym Lloyd’s cieszy się na świecie od 350 lat – dodała.

Add a comment
Więcej…
 
Ergo Hestia: Rekordowa sprzedaż w majątku
środa, 11 kwietnia 2018 08:49

2017 okazał się być rekordowym rokiem w dotychczasowej historii Ergo Hestii. Sopocka grupa uzyskała prawie 6 mld zł przypisu. Była to w głównej mierze zasługa biznesu majątkowego, który przekroczył barierę 5 mld zł zebranych składek.

Add a comment

Więcej…
 
Rozmowy bez asekuracji: Generalnie z myślą o agentach
środa, 11 kwietnia 2018 08:48

10 kwietnia ukazał się kolejny odcinek podcastu „Rozmowy bez asekuracji”, zatytułowany „Generalnie z myślą o agentach”. Gościem programu był Adam Malinowski, członek zarządu Generali.

Add a comment
Więcej…
 
Insurance Forum: Laury dla ubezpieczeń
środa, 11 kwietnia 2018 08:46

10 kwietnia odbyła się VII Wielka Gala Liderów Świata Bankowości i Ubezpieczeń, podczas której zostały rozdane statuetki w konkursie dla sektora ubezpieczeniowego.

Add a comment

Więcej…
 
Grupa Europa: Wzrosty w życiu i majątku
środa, 11 kwietnia 2018 08:45

W minionym roku Grupa Ubezpieczeniowa Europa zebrała blisko 1,6 mld zł składki przypisanej brutto* – o 8% więcej niż rok wcześniej. Na wyraźny wzrost sprzedaży zapracowały oba sektory działalności.

Add a comment

Więcej…
 
Concordia Ubezpieczenia: Historyczny poziom sprzedaży
środa, 11 kwietnia 2018 08:43

Concordia Ubezpieczenia zakończyła 2017 rok rekordowym przypisem na poziomie 464,3 mln zł. Ubezpieczyciel odnotował zysk netto w wysokości 40,8 mln zł i wypłacił 188,2 mln zł z tytułu odszkodowań i świadczeń.

Add a comment

Więcej…
 
Open Life: Wysoki wzrost sprzedaży i wypłat
środa, 11 kwietnia 2018 08:43

W ubiegłym roku Open Life znacząco zwiększyło swoją sprzedaż. Mocno w górę poszła również wartość wypłaconych roszczeń.

Add a comment

Więcej…
 
GUS: Podsumowanie roku na rynku ubezpieczeń
środa, 11 kwietnia 2018 08:41

W minionym roku wyniki finansowe zakładów ubezpieczeń były lepsze niż przed rokiem. Wpłynęły na to korzystniejsze wyniki uzyskane przez towarzystwa z obu sektorów działalności – podał Główny Urząd Statystyczny.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 1226

KUKE: Janusz Władyczak zatwierdzony jako prezes zarządu

24 kwietnia na trzysta osiemdziesiątym ósmym posiedzeniu Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Janusza...


czytaj dalej

Pocztowe TUW: Stanisław Sokołowski nowym wiceprezesem

Z dniem 29 marca Stanisław Sokołowski został powołany na wiceprezesa zarządu Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych. Na tym stanowisku...


czytaj dalej

Munich Re: Powołanie dyrektora finansowego insurtechu

Munich Re powołał globalnego dyrektora finansowego swojej spółki zależnej Digital Partners, założonej w 2016 r. w celu eksplorowania możliwości w...


czytaj dalej

Generali: Optymalizacja zasięgu

Włoski ubezpieczyciel Generali zawarł umowę sprzedaży swoich operacji w Belgii za ok. 540 mln euro. Nabywcą jest Athora Holding Ltd. Zamknięcie...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Gdzie i jak zakłady walczą z oszustami

Inwencja oszustów oraz stałe poszukiwanie przez nich nowych obszarów działania sprawia, że walka z przestępczością ubezpieczeniową nie ustaje...


czytaj dalej

Cztery multiagencje w AXA Prestige Partners Club

AXA Prestige Partners Club – taką nazwę nosi nowa inicjatywa AXA, mająca na celu wzmocnienie relacji biznesowych zakładu z sieciami...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook