feed-image -

Rynek Ubezpieczeń


Prawo: PKP PLK odpowiedzialna na zasadzie ryzyka
poniedziałek, 05 czerwca 2017 08:47

Sąd Najwyższy uznał, że spółka zarządzająca infrastrukturą kolejową jest przedsiębiorstwem napędzanym siłami przyrody i odpowiada za wypadki kolejowe lub inne szkody na zasadzie ryzyka – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Liderzy rynku OC
piątek, 02 czerwca 2017 08:57

PZU SA, Warta, Ergo Hestia, AXA Ubezpieczenia i Link4 – tak według szacunków* opartych na danych z raportu Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego (UFG)** prezentuje się pierwsza piątka największych graczy w segmencie OC posiadaczy pojazdów mechanicznych.

Na podstawie danych Funduszu można oszacować, że w I kwartale 2017 roku towarzystwa ubezpieczeń zebrały w sumie 3523,16 mln zł składek brutto z OC ppm. (uwzględniając wpływy od zagranicznych ubezpieczycieli, tj. oddziałów i firm działających na zasadzie swobody świadczenia usług) – o 31,75% więcej niż w analogicznym okresie 2016 r. (2674,15 mln zł). Przypis krajowych zakładów ubezpieczeń uplasował się na poziomie 3422,13 mln zł. Był to rezultat o 37,61% wyższy od ubiegłorocznego, który wyniósł 2486,76 mln zł. Liderem segmentu obowiązkowych ubezpieczeń komunikacyjnych jest PZU SA.

Add a comment

Więcej…
 
Compensa: Czerwiec niebezpiecznym miesiącem dla dzieci
piątek, 02 czerwca 2017 08:53

W minionym roku w wypadkach drogowych poszkodowanych zostało ponad 3,3 tys. dzieci w wieku 0-14 lat. Najwięcej zdarzeń z udziałem dzieci policja notuje w okresie od czerwca do sierpnia.

Add a comment

Więcej…
 
Nationale-Nederlanden: Dzięki dzieciom zaczynamy oszczędzać
piątek, 02 czerwca 2017 08:52

Z raportu z badania Nationale-Nederlanden „Dojrzałość Finansowa Polaków 2017” wynika, że prawie połowa uczestniczących w nim rodziców odkłada pieniądze na przyszłość swoich dzieci. Co ciekawe, duża część z nich robi to już od chwili narodzin pierwszego potomka.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: OC zaczęło się opłacać
piątek, 02 czerwca 2017 08:49

Pierwszy kwartał pokazał, że sprzedaż OC posiadaczy pojazdów mechanicznych może być opłacalnym biznesem – zauważa „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
Były wicepremier wesprze rozwój TUW Medicum
piątek, 02 czerwca 2017 08:19

TUW Medicum liczy na to, że były wicepremier Janusz Piechociński przyczyni się do szybszego rozwoju towarzystwa – informuje „Puls Biznesu”.

Add a comment

Więcej…
 
Rzecznik Finansowy: Potrzebne „nowe otwarcie” w ubezpieczeniach szkolnych
czwartek, 01 czerwca 2017 08:51

Niskie składki, sumy ubezpieczenia i świadczenia z „NNW szkolnego”, kontrowersyjne wykluczenia w OWU, kontrowersyjne praktyki sprzedażowe – taki obraz rynku ubezpieczeń szkolnych rysuje się w raporcie opublikowanym przez Rzecznika Finansowego. Zdaniem instytucji, segment ten potrzebuje „nowego otwarcia”, diametralnie odmiennego od obecnego stanu rzeczy.

- Każdego roku około 200 osób dzwoni i pisze do nas z prośbą o poradę lub interwencję. Przypuszczamy jednak, że więcej klientów ma różne problemy i wątpliwości. Jednak ze względu na niskie kwoty ewentualnego sporu nie podejmują działań. Na tej podstawie dostrzegamy, że klienci nie są świadomi zakresu umów „NNW szkolnego". Mam nadzieję, że nasz raport poprawi tę sytuację. Wydaje się jednak, że ubezpieczyciele powinni lepiej informować o tym, jak działa takie ubezpieczenie. Pomoże to uniknąć rozczarowania klientów na etapie likwidacji szkody – powiedziała Aleksandra Wiktorow, Rzecznik Finansowy.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Rosną składki zakładów, rosną wpływy UFG
czwartek, 01 czerwca 2017 08:50

W pierwszych trzech miesiącach 2017 roku ubezpieczyciele zebrali z OC posiadaczy pojazdów mechanicznych o prawie 850 mln zł składek więcej niż w analogicznym okresie 2016 roku. Wzrost przypisu towarzystw miał wpływ na zwiększenie przychodów Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego – wynika z raportu z działalności UFG w I kwartale tego roku.

Add a comment

Więcej…
 
PZU Zdrowie: Pierwsze placówki w Warszawie
czwartek, 01 czerwca 2017 08:49

31 maja otwarto pierwsze w Warszawie placówki w barwach PZU Zdrowie – przychodnie przy ul. Górnośląskiej i ul. Etiudy Rewolucyjnej.

Add a comment

Więcej…
 
PZU partnerem Impact’17 4.0
czwartek, 01 czerwca 2017 08:48

31 maja w Krakowie rozpoczęła się dwudniowa konferencja Impact’17 4.0 – jedyne wydarzenie w regionie CEE w całości poświęcone gospodarce przyszłości. Partnerem strategicznym wydarzenia jest PZU.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 1092

Nationale-Nederlanden: Anita Bogusz członkiem zarządu ds. ryzyka

22 czerwca, na trzysta sześćdziesiątym pierwszym posiedzeniu Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Anity...


czytaj dalej

PZU Życie: Małgorzata Sadurska w zarządzie spółki

Małgorzata Sadurska została nowym członkiem zarządu PZU Życie – wynika z informacji znajdujących się na stronie internetowej ubezpieczyciela.

...


czytaj dalej

SCOR: Rynek reasekuracji medycznej w USA

SCOR Global Life, spółka zależna francuskiego reasekuratora SCOR, specjalizująca się w międzynarodowych ubezpieczeniach na życie i zdrowotnych,...


czytaj dalej

Aviva: Cyberprodukt dla małego biznesu

Brytyjski ubezpieczyciel Aviva w ramach rozbudowywania działu ubezpieczeń specjalistycznych planuje wprowadzenie w br. nowego produktu dla małych...


czytaj dalej

Concordia Ubezpieczenia: 20 lat minęło

17 czerwca w Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się Gala Jubileuszowa Concordii Ubezpieczenia – kulminacyjny punkt...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Allianz będzie szturmować pierwsza trójkę

Polski rynek ma duże znaczenie dla Allianz. Dlatego ubezpieczyciel zamierza wzmocnić swoją pozycję w naszym kraju. Droga do tego celu będzie...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy