feed-image -

Rynek Ubezpieczeń


PBUK: Polscy kierowcy dużym zagrożeniem na zagranicznych drogach
wtorek, 05 czerwca 2018 08:58

Ponad 65 tys. kolizji i wypadków wartych blisko 1,2 mld zł, kilkaset zdarzeń spowodowanych przez sprawców jeżdżących bez OC – tak według danych Polskiego Biura Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (PBUK) prezentuje się ubiegłoroczny bilans szkód spowodowanych w przez polskich kierowców na zagranicznych drogach.

- Naszych zmotoryzowanych cechuje brawura i nadmierne przekonanie o własnych umiejętnościach. Wykazują oni skłonność do przekraczania dozwolonej prędkości i nieprzestrzegania pierwszeństwa na drodze. Co więcej, wjeżdżając na szosy innych państw należy wziąć pod uwagę, że często obowiązują na nich inne przepisy niż Polsce. Można odnieść wrażenie, że nasi zmotoryzowani niewiele sobie z tego robią – powiedział Mariusz Wichtowski, prezes zarządu PBUK.

Add a comment

Więcej…
 
Ponad 500 wypadków podczas długiego weekendu
wtorek, 05 czerwca 2018 08:55

Z danych policji wynika, że podczas ostatniego długiego weekendu na polskich drogach doszło do ponad 500 wypadków. Wielu kierowców usiadło też za kółkiem w stanie nietrzeźwym.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Polisy ogniowe trudno dostępne
wtorek, 05 czerwca 2018 08:52

Ubiegłoroczna aura oraz lata stosowania łagodnej polityki cenowej i oceny ryzyka sprawiły, że niektóre przedsiębiorstwa mają obecnie problemy z nabyciem polisy ogniowej – informuje „Puls Biznesu”.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Finalizacja fuzji Compensy Życie i Polisy-Życie
poniedziałek, 04 czerwca 2018 09:01

30 maja wraz z wpisem do Krajowego Rejestru Sądowego sfinalizowano proces połączenia spółek Compensa Życie i Polisa-Życie. Połączony podmiot działający pod szyldem Compensy plasuje się w gronie 10 największych ubezpieczycieli na życie.

Add a comment

Więcej…
 
Kongres Brokerów: Aleksandra Wysocka moderatorem panelu Esaliens TFI
poniedziałek, 04 czerwca 2018 09:00

14 czerwca podczas drugiego dnia XXI Kongresu Brokerów odbędzie się dwuczęściowy panel Esaliens TFI. Dyskusję poprowadzi redaktor zarządzająca „Gazety Ubezpieczeniowej”, Aleksandra Wysocka.

Add a comment

Więcej…
 
KNF: W 2017 roku spadły koszty działalności ubezpieczeniowej
poniedziałek, 04 czerwca 2018 08:59

W ubiegłym roku wyraźnie spadły koszty działalności ubezpieczeniowej towarzystw. Zwłaszcza na rynku majątkowym – wynika z opublikowanego przez Komisję Nadzoru Finansowego „Raportu o stanie sektora ubezpieczeń po IV kwartałach 2017 r.”.

Add a comment

Więcej…
 
Ergo Hestia: Marek Kamiński wyruszył w No Trace Expedition
poniedziałek, 04 czerwca 2018 08:58

No Trace Expedition – taką nazwę nosi wyprawa, w ramach której znany podróżnik Marek Kamiński uda się z Polski do Japonii. Jadąc przez 60 dni samochodem z napędem elektrycznym, przemierzy 13 tysięcy kilometrów z ochroną ubezpieczeniową Ergo Hestii.

Add a comment

Więcej…
 
PIU: Jaka ochrona na zagraniczny wyjazd?
poniedziałek, 04 czerwca 2018 08:57

Polska Izba Ubezpieczeń (PIU) radzi planującym wakacje poza Polską, aby przed wyjazdem zadbali o zakup odpowiedniego ubezpieczenia.

Add a comment

Więcej…
 
Europ Assistance Polska: Pomoc także dla dzieci
poniedziałek, 04 czerwca 2018 08:56

Zdaniem ekspertów Europ Assistance Polska, ochrona assistance 24/7 dla juniora może być oryginalnym pomysłem na prezent dla najmłodszych i ich rodziców.   

Add a comment

Więcej…
 
Pożegnanie Arkadiusza Lew-Kiedrowskiego
poniedziałek, 04 czerwca 2018 08:44

Arku,

Nie możemy w to uwierzyć, nie możemy tego zrozumieć. Nigdy więcej dzień, w którym obchodzisz urodziny, nie będzie już taki sam. Nigdy więcej nie uściskasz się z nami na wspólnym spotkaniu.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 1252

Prudential: Sławomir Bełz dyrektorem sprzedaży agencyjnej

Sławomir Bełz został dyrektorem sprzedaży agencyjnej Prudential w Polsce. Swoje obowiązki pełni od 11 czerwca. Robert Zagata, dotychczasowy...


czytaj dalej

Friss: Krzysztof Jabłoński pokieruje rozwojem biznesu w regionie CEE

Z początkiem maja Krzysztof Jabłoński dołączył do zespołu Friss – globalnego dostawcy rozwiązań informatycznych w zakresie oprogramowania do...


czytaj dalej

Mundial w Rosji: Terroryzm i chuligaństwo odczuwalne w cenach polis

Ryzyko ataków terrorystycznych i szkód spowodowanych wybrykami chuligańskimi wywindowało w górę składki dla firm i zawodników za ubezpieczenie...


czytaj dalej

Aon Inpoint: Kto płaci najwięcej składek

Z cyklu raportów o globalnym rynku komercyjnych ubezpieczeń majątkowych i wypadkowych, opracowanych przez zespół analityczny Aon Inpoint, wynika,...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Rentowność w „komunikacji” nadal rośnie

Opublikowany przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF) raport podsumowujący wyniki finansowe rynku ubezpieczeń w pierwszym kwartale tego roku...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: PZU uruchomił serwis dla agentów

PZU uruchomił agentpzu.pl – pierwszą na rynku platformę internetową skierowaną do obecnych i przyszłych agentów ubezpieczeniowych. Można na niej...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook