feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń


Rozmowy bez Asekuracji: Tajniki cyfryzacji w ubezpieczeniach
poniedziałek, 06 maja 2019 08:41

30 kwietnia ukazał się sześćdziesiąty czwarty odcinek podcastu „Rozmowy bez Asekuracji”. Gościem programu był Maciej Rekosz z Accenture.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Regulacja odszkodowawców wpłynie na cały sektor
poniedziałek, 06 maja 2019 08:38

Katarzyna Wojdyła, członek zarządu Link4, ocenia, że postanowienia zawarte w projekcie ustawy o świadczeniu usług odszkodowawczych z pewnością wpłyną na rynek ubezpieczeniowy, m.in. w zakresie kosztów ponoszonych przez ubezpieczycieli. Pomogą też ustabilizować ceny OC.

Add a comment

Więcej…
 
Ubea.pl: Ceny OC najczęściej porównują mieszkańcy Wrocławia
poniedziałek, 06 maja 2019 08:36

Eksperci Ubea.pl sprawdzili, na terenie jakich miejscowości mieszkają osoby najczęściej obliczające składki OC przez internet.

Add a comment

Więcej…
 
EuCO: Szybki rozwój działalności zagranicznej
poniedziałek, 06 maja 2019 08:36

Grupa Kapitałowa Europejskiego Centrum Odszkodowań (EuCO) zaprezentowała wyniki finansowe za 2018 rok. Przychody ze sprzedaży przekroczyły 83,3 mln zł., a EBITDA 23,8 mln zł. Na koniec ubiegłego roku grupa prowadziła 18,1 tys. spraw o łącznej wartości sięgającej 720 mln zł.

Add a comment

Więcej…
 
Pierwszy Lokalny Szczyt Ubezpieczeniowy w Poznaniu już 25 maja!
poniedziałek, 06 maja 2019 07:59

Po olbrzymim sukcesie jakim zakończył się pierwszy lokalny Szczyt Ubezpieczeniowy w Szczecinie, przyszedł czas na następne miasto.

Już 25 maja w Poznaniu, w przestrzeniach konferencyjnych Kochtex, przy ulicy Towarowej 35 odbędzie się pierwszy Lokalny Szczyt Ubezpieczeniowy w Poznaniu.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: 30 lat Insur Invest
wtorek, 30 kwietnia 2019 08:46

30 lat działalności świętowała w ostatnich dniach kwietnia multiagencja Insur Invest. W uroczystym jubileuszu oprócz najlepszych agentów i partnerów biznesowych wzięli udział przedstawiciele rady miasta Mogilna z burmistrzem Leszkiem Duszyńskim na czele oraz dziennikarze z prasy lokalnej i branżowej. Obchody odbyły się w hotelu Delicjusz w Stęszewie niedaleko Poznania.

Add a comment

Więcej…
 
Compensa TU: Niewielki koszt ubezpieczenia na majówkę
wtorek, 30 kwietnia 2019 08:43

W związku ze zbliżającą się majówką oraz rosnącą popularnością wyjazdów zagranicznych Compensa TU skalkulowała przykładową wysokość składki dla dwóch osób w przedziale wiekowym 26-65 lat, które wybierają się na 3- lub 5-dniowy wyjazd do jednego z krajów europejskich.

Add a comment

Więcej…
 
AXA: Poradnik dla ubezpieczonych turystów
wtorek, 30 kwietnia 2019 08:42

AXA przygotowała mini poradnik dla posiadaczy jej ubezpieczeń turystycznych. Firma udziela w nim rad na temat sposobu postępowania w razie wypadku w podróży, zagubienia bagażu lub opóźnienia lotu.

Add a comment

Więcej…
 
1% dla Marka
wtorek, 30 kwietnia 2019 08:40

Ponawiamy prośbę o przekazywanie 1% podatku na rzecz Marka Śliperskiego, wieloletniego współpracownik „Gazety Ubezpieczeniowej” zmagającego się z ciężką, nieuleczalną chorobą, .

Add a comment
Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Liczba będzie się zgadzać, kontrowersji mniej
poniedziałek, 29 kwietnia 2019 08:42

Głównym ubezpieczeniowym akcentem legislacyjnym obecnego roku miała być ustawa o świadczeniu usług odszkodowawczych. Jednak patrząc na tempo jej procedowania w Sejmie i mając na uwadze to, że 2019 jest rokiem wyborczym, przyjęcie regulacji odszkodowawców do końca grudnia jest coraz mniej prawdopodobne. Nie powinno to jednak nikogo martwić, zwłaszcza że ewentualną lukę wypełni inna, równie istotna, a na pewno mniej kontrowersyjna ustawa.

Wspomnianym na wstępie aktem będzie nowelizacja ustawy o ubezpieczeniach obowiązkowych oraz działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej, zapewniająca Komisji Nadzoru Finansowego prawo do interwencji w zagranicznych zakładach ubezpieczeń. Analizując postanowienia noweli, której konsultacje rozpoczęły się w minionym tygodniu, można dojść do wniosku, że będzie ona odgrywała przede wszystkim rolę prewencyjną. KNF będzie bowiem mogła interweniować wyłącznie w nadzwyczajnych przypadkach.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 1386

Rynek ubezpieczeń: Wiener TU zamiast Gothaer TU

Po prawie siedmiu latach z polskiego rynku ubezpieczeń znika marka Gothaer. Za kilka tygodni przejęte przez Vienna Insurance Group towarzystwo...


czytaj dalej

Aviva TUnŻ: Mariusz Grendowicz przewodniczącym rady nadzorczej

Mariusz Grendowicz został powołany na przewodniczącego rady nadzorczej Aviva TUnŻ. To pierwszy niezależny członek RN firmy w Polsce, który objął...


czytaj dalej

Allianz: Wzrost zysku w drodze do celu

Niemiecki ubezpieczyciel Allianz SE uzyskał w I kw. 2019 r. niewielki wzrost zysku netto w stosunku do analogicznego okresu ub.r., nieco...


czytaj dalej

Generali rozmawia o przejęciu aktywów MetLife w Polsce

Assicurazioni Generali SpA prowadzi wstępne rozmowy na temat zakupu środkowoeuropejskich aktywów MetLife Inc. – twierdzą anonimowe źródła agencji...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Hokus po TUZ i walka o pół miliarda

W środę 22 maja 2019 roku zarząd TUZ Ubezpieczenia spotkał się z najlepszymi agentami w teatrze Capitol w Warszawie. Gala była okazją do...


czytaj dalej

Generali: Zmiany w ofercie turystycznej i dla MSP

Generali i Proama wprowadziły szereg zmian w ofercie turystycznej. Dodatkowo pierwsza z firm wzbogaciła propozycję dla małych i średnich...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook