feed-image -

Rynek Ubezpieczeń


infoWire: Klienci cenią wszystkie formy kontaktu z ubezpieczycielami
piątek, 10 marca 2017 09:47

Polscy klienci ubezpieczycieli to „nowocześni tradycjonaliści”. Z jednej strony są otwarci na nowinki technologiczne i coraz częściej załatwiają swoje sprawy np. na czacie, z drugiej –kontakty na odległość z ubezpieczycielami nadal zwykle odbywają się za pośrednictwem telefonu lub poczty elektronicznej. Obsługa klienta jest wiec dużym wyzwaniem dla instytucji finansowych.

Add a comment

Więcej…
 
Ergo Hestia: Fabryka Coko-Werk wznowiła produkcję
czwartek, 09 marca 2017 09:53

W lipcu 2015 roku w łódzkiej fabryce Coko-Werk produkującej głównie tworzywa sztuczne do AGD wybuch pożar. Zupełnemu zniszczeniu uległa hala produkcyjna i magazyn. Dzięki współpracy m.in. z Ergo Hestią, brokerem, kontrahentami oraz samorządem, w ciągu 16 miesięcy po katastrofie udało się wznowić produkcję. Uroczyste otwarcie odbudowanej fabryki odbyło się 7 marca.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Siła jest Kobietą
czwartek, 09 marca 2017 09:52

Pod hasłem „Siła jest Kobietą” 5 kwietnia odbędzie się Forum Kobiet Ubezpieczeń i Reasekuracji. Patronem Honorowym wydarzenia jest Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych. Patronem medialnym Forum jest z kolei „Gazeta Ubezpieczeniowa”

Add a comment

Więcej…
 
IGTE: Duże poparcie dla planowanych zmian w II i III filarze
czwartek, 09 marca 2017 09:50

Ponad połowa respondentów badania CBOS dla Izby Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych (IGTE) pozytywnie oceniła planowane przez rząd zmiany w kapitałowej części systemu emerytalnego. Dodatkowe oszczędzanie na emeryturę z dopłatą pracodawców popiera ponad 57% ankietowanych, a prawie 69% opowiada się za transferem 75% aktywów OFE do IKE i przekształceniem ich w prywatną własność ubezpieczonych.

Add a comment

Więcej…
 
KUKE: Statystyki eksportowe powinny pójść w górę
czwartek, 09 marca 2017 09:44

Polski eksport w tym roku może wzrosnąć o blisko 8%, przy 2% w 2016 r. – ocenia Piotr Soroczyński z KUKE. Wyniki może poprawić przede wszystkim sprzedaż na Wschód. Dynamicznie powinna rosnąć także sprzedaż do krajów unijnych i rozwiniętych spoza UE. Duża niepewność związana jest z popytem w krajach rozwijających się.

Add a comment

Więcej…
 
Wyłudzenia bez wpływu na ceny OC
czwartek, 09 marca 2017 09:31

Ze statystyk Ministerstwa Sprawiedliwości wynika, że od kilku lat coraz mniej osób skazywanych jest za wyłudzenia odszkodowań. Oznacza to, że przestępczość ubezpieczeniowa nie ma wpływu na wzrost składek w OC – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
Święto Kobiet
środa, 08 marca 2017 09:54

W Dniu Kobiet redakcja „Gazeta Ubezpieczeniowa” życzy wszystkim Czytelniczkom samych sukcesów, tak w życiu prywatnym, jak i zawodowym. Pragniemy też zachęcić do udziału w I Forum Kobiet Ubezpieczeń i Reasekuracji.

Add a comment

Więcej…
 
TUW „TUW”: Blisko 7,5 mln zł zysku w 2016 roku
środa, 08 marca 2017 09:53

W ubiegłym roku Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych „TUW” uzyskało dodatni wynik finansowy na poziomie blisko 7,5 miliona złotych.

Add a comment

Więcej…
 
MojeBankowanie.pl: Ubezpieczeniowe Instytucje Roku 2016
środa, 08 marca 2017 09:52

Niezależny portal MojeBankowanie.pl opublikował wyniki rankingu Instytucja Roku 2016. W jego ubezpieczeniowej części tryumfował PZU – zarówno jeśli chodzi o jakość obsługi w kanałach zdalnych, jak i w placówkach.

Add a comment

Więcej…
 
Saltus Ubezpieczenia: 7 na 10 osób w przychodni to kobiety
środa, 08 marca 2017 09:51

Kobiety bardziej dbają o zdrowie od mężczyzn i częściej niż mężczyźni poddają się badaniom profilaktycznym – wynika z danych zebranych przez Saltus Ubezpieczenia.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 9 z 1052

Michał Krupiński przestał być prezesem PZU SA

22 marca rada nadzorcza PZU SA odwołała Michała Krupińskiego z funkcji prezesa PZU SA. Uchwała RN weszła w życie z dniem jej podjęcia.

W...


czytaj dalej

PZU Życie: Dorota Macieja nowym członkiem zarządu

Z informacji podanych na stronie korporacyjnej PZU wynika, że nowym członkiem zarządu PZU Życie została Dorota Macieja.

Dorota Macieja jest...


czytaj dalej

KE: Będzie łatwiej korzystać ze zniżki za bezszkodową jazdę

23 marca Komisja Europejska (KE) przedstawiła plany zmian w sektorze konsumenckich usług finansowych, dzięki któremu konsumenci europejscy będą...


czytaj dalej

Bank of England: Ochrona konsumenta ubezpieczeń

W odpowiedzi na raport niezależnego biura oceniającego przy Bank of England, BoE precyzyjniej wyjaśni, co powinni robić ubezpieczyciele, aby...


czytaj dalej

Sejm: Dyskusja na temat założeń zmian przepisów dotyczących OC

23 marca w Sejmie odbyło się posiedzenie parlamentarnego zespołu na rzecz wspierania przedsiębiorczości i patriotyzmu ekonomicznego, poświęcone...


czytaj dalej

PBUK: Przymusowa likwidacja francuskiego MTA

Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (PBUK) poinformowało, że francuski nadzór finansowy Autorité de Contrôle Prudentiel et de Résolution...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy