feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń
Europ Assistance Polska : uczestnictwo w Sympozjum Naukowym SGH na temat ubezpieczeń
wtorek, 12 czerwca 2007 16:40
{mosimage}Dnia 1 czerwca br. w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie odbyło się Sympozjum Naukowe z okazji X-lecia Katedry Ubezpieczeń Gospodarczych SGH. Temat Sympozjum brzmiał „Ubezpieczenia gospodarcze wobec wyzwań globalizacji rynków finansowych – historia i perspektywy rozwoju.” Jednym z partnerów Katedry w organizacji Sympozjum była Europ Assistance Polska.

Gośćmi Sympozjum byli zarówno pracownicy naukowi z ośrodków akademickich w całej Polsce, jak też praktycy rynkowi. Szczególnie interesującej wymianie poglądów pomiędzy obydwoma środowiskami służyły dwa panele dyskusyjne, poprowadzone na podstawie zgłoszonych referatów.

Add a comment
Więcej…
 
Zmiana prawa: OC nie tylko dla rzeczoznawców
wtorek, 12 czerwca 2007 11:02
Ministerstwo Finansów przygotowało projekt nowelizacji rozporządzenia z dnia 21 września 2004 r. w sprawie obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej rzeczoznawcy majątkowego (Dz.U. nr 207, poz. 212). Zmiany mają na celu rozszerzenie obowiązku ubezpieczenia od odpowiedzialności cywilnej również na przedsiębiorców prowadzących działalność w zakresie szacowania nieruchomości za pośrednictwem osób posiadających uprawnienia rzeczoznawcy majątkowego.

Add a comment
Więcej…
 
Genworth Financial: wzrost sprzedaży polis
wtorek, 12 czerwca 2007 09:38
Już ponad 300 tysięcy polskich klientów posiada ubezpieczenia płatności oferowane przez lidera europejskiego rynku ubezpieczeń Genworth Financial, który swoją działalność w Polsce rozpoczął niecałe 2 lata temu.

Add a comment
Więcej…
 
Grupa Concordia: podpisanie umowy z Centrum Medycznym LIM Medical
wtorek, 12 czerwca 2007 09:37
Grupa Concordia podpisała umowę z Centrum Medycznym LIM Medical Center. Opieka medyczna będzie obejmowała nie tylko pracowników ale także najlepszych pośredników Grupy Concordia, niezatrudnionych na umowę o pracę.

Add a comment
Więcej…
 
Commercial Union TUO: trzy ubezpieczenia dla wymagających klientów
poniedziałek, 11 czerwca 2007 11:49
Trzy spośród ubezpieczeń oferowanych przez Commercial Union Polska – Towarzystwo Ubezpieczeń Ogólnych SA mają za zadanie zaspokojenie potrzeb najbardziej wymagających klientów – ubezpieczenie mieszkań i domów Locum Rezydencja, ubezpieczenie NNW Rozsądny Partner Prestiż oraz roczne ubezpieczenie podróżne Partner w podróży.


Add a comment
Więcej…
 
Rzecznik Ubezpieczonych: sąd polubowny dobrym miejscem do rozstrzygania sporów
poniedziałek, 11 czerwca 2007 10:31
{mosimage}Jeśli interwencja rzecznika ubezpieczonych nie przyniesie rozstrzygnięcia sporu, może on zaproponować stronom oddanie sprawy do sądu polubownego działającego przy tej instytucji. Przyjęcie takiej procedury wymaga zgody zarówno klienta, jak i firmy ubezpieczeniowej. Towarzystwa wychodząc z założenia, że i tak unikną postępowania przed sądem powszechnym, bo klient zniechęci się do tej drogi z powodu kosztów i braku szans na szybkie zakończenie postępowania rzadko wyrażają zgodę.


Zdaniem Krystyny Krawczyk z Biura Rzecznika Ubezpieczonych część spraw powinna być kontynuowana przed sądem polubownym a szczególnie wszelkie spory dotyczące niekorzystnej dla klienta interpretacji przepisów, o pomijanie np. opinii niezależnego rzeczoznawcy. Jak tłumaczy Krystyna Krawczyk, w takiej sytuacji urząd RU wskazuje, że spór może być rozstrzygnięty bądź przez sąd polubowny przy rzeczniku ubezpieczonych, bądź przez sąd powszechny. W procesie przed sądem powszechnym przydatna jest dokumentacja z postępowania prowadzonego przez rzecznika. Bardzo często zawiera ona argumenty prawne, choćby przykłady orzecznictwa w podobnych sprawach potwierdzające słuszność roszczeń poszkodowanego. Jeśli zdaniem rzecznika racja leży po stronie towarzystwa, klient jest ostrzegany przez RU, że w przypadku wstąpienia na drogę sądową może przegrać.


Add a comment
Więcej…
 
Ergo Hestia: zakończenie akcji promocyjnej z pokazami napraw szyb samochodowych
piątek, 08 czerwca 2007 14:52
Od połowy kwietnia do końca maja, co tydzień, Sopockie Towarzystwo Ubezpieczeń Ergo Hestia organizowało, wspólnie z firmą Autoglass Jaan, weekendowe pokazy naprawy szyb samochodowych. Odbywały się one w tych centrach handlowych, w których Ergo Hestia posiada swoje stoiska sprzedaży ubezpieczeń.

Add a comment
Więcej…
 
CSAiR: Małe Forum Ubezpieczeniowe
piątek, 08 czerwca 2007 14:51
4. czerwca br. Centrum Studiów Antymonopolowych i Regulacyjnych (CSAiR) przy Wydziale Zarządzania UW zorganizowało Małe Forum Ubezpieczeniowe. Spotkanie to było poświęcone współpracy horyzontalnej ubezpieczycieli oraz omówieniu założeń projektu nowego rozporządzania RM w sprawie wyłączeń ubezpieczycieli spod zakazu porozumień ograniczających konkurencję.

Add a comment
Więcej…
 
DIFI: zawarcie joint venture z R&SA dzięki sukcesom Link4
piątek, 08 czerwca 2007 11:55
{mosimage}6 czerwca br.  Direct Insurance Financial Investments Ltd (DIFI), współwłaściciel Link4 TU SA, podpisało umowę joint venture z brytyjską grupą ubezpieczeniową - Royal & SunAlliance Insurance Group Plc (R&SA). Zgodnie z zawartą umową Global Direct Insurance Investments B.V. (GDII), spółka zarządzająca międzynarodowymi projektami ubezpieczeniowymi swojego właściciela - DIFI, sprzedała 50% udziałów brytyjskiej grupie ubezpieczeniowej R&SA za łączną sumę 170 mln USD, odpowiadającą przedtransakcyjnej wartości spółki.

R&SA zainwestuje 120 mln USD, w momencie finalizacji umowy i dalsze 50 mln USD w ciągu następnych trzech lat. Joint venture DIFI i R&SA będzie prowadziło wspólne działania biznesowe na polu ubezpieczeń direct w Europie Środkowo-Wschodniej i w krajach WNP.

Add a comment
Więcej…
 
Rzecznik Ubezpieczonych: potrzeba udogodnień dla klientów systemu direct
czwartek, 07 czerwca 2007 11:29
{mosimage}Rzecznik Ubezpieczonych chce takiej zmiany przepisów, aby dokumenty umowy ubezpieczenia OC komunikacyjnego, zawartej w systemie direct, nie były kwestionowane przez policję. Rzecznik zwrócił uwagę, że klienci ubezpieczycieli direct mają problem z honorowaniem ( głównie przez policję ) dokumentów umowy ubezpieczenia OC komunikacyjnego. Na dokumencie nie ma bowiem pieczątek i oryginalnych podpisów. Takich zaś poświadczeń domaga się policja, powołując się na interpretację resortu finansów - podkreśla rzecznik.

Jak poinformował PAP mec. Aleksander Daszewski z biura rzecznika, w związku z tą sprawą RU przekazał swoje uwagi i propozycje do Komisji Nadzoru Finansowego oraz Ministerstwa Finansów . W opinii dla KNF napisano „Stawianie ubezpieczającym wymogu uzyskiwania odpowiednich podpisów i pieczątek na dokumentach ubezpieczenia przeczy celowi, dla którego system ten został stworzony".

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1431 1432 1433 1434 1435 1436 1437 1438 1439 1440 następna > ostatnia >>

Strona 1435 z 1449

Supra Brokers: Rafał Holanowski przestał pełnić funkcję prezesa

Firma brokerska Supra Brokers poinformowała, że wraz z wkroczeniem w nowy etap rozwoju, którego kierunek wyznacza ekspansja na nowe rynki i nowe...


czytaj dalej

Signal Iduna: Krzysztof Konstanciuk szefem Biura Sprzedaży Korporacyjnej

4 listopada Krzysztof Konstanciuk objął stanowisko Managera Sprzedaży Korporacyjnej Signal Iduna Polska. W ramach swoich obowiązków będzie...


czytaj dalej

UE: Koniec prania na zielono

Ministrowie finansów Unii Europejskiej są gotowi przyjąć nowe zasady wymagające od zarządzających aktywami, ubezpieczycieli i funduszy...
czytaj dalej

Lloyd’s: Jedno ciało kierownicze

Ubezpieczeniowy i reasekuracyjny rynek Lloyd’s ogłosił swoją decyzję połączenia Rady Lloyd’s i Zarządu Franczyzy. Połączenie wejdzie w życie 1...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: PZU przyjrzy się AXA i mBankowi

Grupa PZU rozważy możliwość przejęcia aktywów AXA, które ewentualnie zostałyby wystawione na sprzedaż, oraz mBanku. Zakład nie myśli o sprzedaży...


czytaj dalej

UFG: Powstanie nowy system przekazywania akt szkodowych

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (UFG) rozpoczyna budowę systemu ułatwiającego ubezpieczycielom przekazywanie akt szkodowych. Pierwszym etapem...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook