feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń
Co boli ubezpieczycieli?
wtorek, 07 sierpnia 2018 08:53

Transformacja technologiczna zmienia sektor ubezpieczeniowy na świecie. Uwaga większości decydentów skierowana jest na takie kwestie jak insurtech, zastosowanie technologii mobilnych, blockchain, sztuczna inteligencja czy robotyzacja. Również kwestie związane z wykrywaniem przestępczości ubezpieczeniowej stanowią ważny element spotkań zarządów i grup roboczych.

Add a comment
Więcej…
 
EFL: Ubezpieczenie majątku firmy numerem jeden dla MSP
wtorek, 07 sierpnia 2018 08:49

Po raz pierwszy w historii „Barometru EFL” numerem jeden wśród zewnętrznych źródeł finansowych dla małych i średnich przedsiębiorstw zostało ubezpieczenie majątku firmy.

Add a comment

Więcej…
 
D.A.S.: Mniej niż połowa Polaków poszuka wsparcia u prawnika
wtorek, 07 sierpnia 2018 08:47

Z raportu z badania „Problemy prawne Polaków” przeprowadzonego na zlecenie D.A.S. Towarzystwa Ubezpieczeń Ochrony Prawnej (D.A.S.) wynika, że w ciągu ostatnich dwóch lat 4 na 10 respondentów przynajmniej raz potrzebowało konsultacji z prawnikiem lub porady prawnej. Jednocześnie 3/4 ankietowanych przyznało, że chętnie skorzystałaby z takiej pomocy przynajmniej raz w roku. Z kolei w razie sporu prawnego mniej niż połowa osób zwróciłaby się w pierwszej kolejności do prawnika.

Add a comment

Więcej…
 
Eksperci NEMU: „Ryzyko Szkody” poświęcone szkodom medycznym
wtorek, 07 sierpnia 2018 08:46

Opublikowany przez Ekspertów NEMU trzydziesty szósty numer „Ryzyka Szkody” został w całości poświęcony szkodom medycznym.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: „Nie” dla obowiązkowego OC dla rowerzystów
wtorek, 07 sierpnia 2018 08:39

34% uczestników badania SW Research dla „Rzeczpospolitej” jest przekonanych, że w Polsce należy wprowadzić obowiązkowe ubezpieczenie OC dla rowerzystów. 42% ma odmienne zdanie, zaś 24% nie zajęło jednoznacznego stanowiska.

Add a comment

Więcej…
 
Wydarzenia Miesiąca – Lipiec 2018
poniedziałek, 06 sierpnia 2018 08:45

Prace nad nowymi regulacjami dla ubezpieczeń, rozstrzygnięcia Sądu Najwyższego, odświeżona witryna internetowa PZU i Paweł Sawicki – tak przedstawia się lista wyróżnień w lipcowej odsłonie cyklicznego rankingu „Gazety Ubezpieczeniowej”.

WYDARZENIE i TEMAT MIESIĄCA
– prace nad nowymi przepisami dotyczącymi wielu obszarów branży ubezpieczeniowej – od ubezpieczeń obowiązkowych poczynając, przez odszkodowawców na ubezpieczeniach z UFK kończąc – za uwypuklenie i rozwiązanie kilku problemów związanych zarówno z merytoryczną zawartością projektów, jak i techniczną realizacją procesu legislacyjnego.

Add a comment

Więcej…
 
Aviva: Trudne półrocze
poniedziałek, 06 sierpnia 2018 08:43

Wzrost przypisu w biznesie życiowym, mniej wypłat odszkodowań i świadczeń, spadek wyniku technicznego i finansowego w obu sektora działalności – tak w skrócie przedstawiały się finansowe osiągnięcia Avivy w pierwszej połowie tego roku.

Add a comment

Więcej…
 
SPBUiR: EIOPA opublikowała narzędzie pomocnicze do IDD
poniedziałek, 06 sierpnia 2018 08:39

Stowarzyszenie Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych (SPBUiR) przypomina, że w lipcu Europejski Urząd Nadzoru Ubezpieczeń i Pracowniczych Programów Emerytalnych (EIOPA) opublikował pierwszy zestaw pytań i odpowiedzi dotyczących stosowania dyrektywy IDD, w szczególności rozporządzeń delegowanych dotyczących zarządzania i nadzoru nad produktem ubezpieczeniowym (Product Oversight and Governance, POG) oraz ubezpieczeniowych produktów inwestycyjnych (Insurance Based Investment Products, IBIP).

Add a comment

Więcej…
 
Open Life: Podejście Polaków do ryzyka
poniedziałek, 06 sierpnia 2018 08:39

Z badania przeprowadzonego w maju tego roku na zlecenie Open Life przez firmę DANAE wynika, że 30% respondentów czyta dokładnie umowy przed ich podpisaniem, a co piąty nie sprawdza długości gwarancji, kupując wartościową rzecz. Badani są najostrożniejsi wtedy, gdy w grę wchodzi zabezpieczanie się na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń. Aż 7 na 10 z nich zabiera ze sobą apteczkę w dalszą podróż, a 60% sprawdza prognozę pogody przed wyjściem z domu.

Add a comment

Więcej…
 
Concordia Ubezpieczenia: Kolejna odsłona kampanii edukacyjnej
poniedziałek, 06 sierpnia 2018 08:36

Z początkiem sierpnia 2018 r. Concordia Ubezpieczenia rozpoczęła emisję kolejnych spotów w ramach zainaugurowanej pod koniec ub.r. kampanii „Są rzeczy cenne i bezcenne”. Twarzą akcji jest aktor Paweł Okoński, a jej kluczowym elementem seria krótkich filmów, które poprzez nieoczywiste sytuacje domowe pokazują, jak zadbać o posiadany majątek i życie.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 1271

Personalia: Bartosz Grześkowiak wzmocni Grupę MAK

31 lipca Bartosz Grześkowiak, dyrektor zarządzający TUiR Warta, złożył rezygnację ze sprawowanej funkcji. Swoją karierę będzie kontynuować w...


czytaj dalej

FRRF: Agnieszka Wachnicka nowym prezesem Fundacji

Od września Agnieszka Wachnicka obejmie funkcję prezesa Fundacji Rozwoju Rynku Finansowego (FRRF) – organizacji, której zadaniem jest dbałość o...


czytaj dalej

Aon: organiczny wzrost w rozwiązaniach reasekuracyjnych

Dział rozwiązań reasekuracyjnych Aon odnotował w II kw. 2018 r. organiczny wzrost obrotów o 8%.

Do wzrostu przyczyniło się przede wszystkim...


czytaj dalej

Lloyd’s: Podwójna rola rynku i regulatora

Lloyd’s of London dokonuje przeglądu wszystkich aspektów swojej działalności, w tym liczącej setki lat struktury, aby potwierdzić, że jest...


czytaj dalej

Lekarz w telefonie dostępny też za granicą

Wiedza Polaków na temat możliwości zapewnienia sobie ochrony medycznej na czas zagranicznego wyjazdu systematycznie rośnie. Pokazują to badania...


czytaj dalej

MetLife: Bezpieczne Dziecko Premium ze zniżką

Z myślą o zbliżającym się nowym roku szkolnym MetLife przygotowało specjalną ofertę promocyjną. Klienci, którzy między 9 sierpnia a 13 września...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook