feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń
Saltus Ubezpieczenia: Ubezpieczenie zdrowotne dla osób pracujących na dwa etaty
czwartek, 12 września 2019 21:59

Prawie 850 tys. osób pracuje w więcej niż jednym miejscu. Wynikające z tego przemęczenie może prowadzić do poważnych problemów ze zdrowiem. Saltus Ubezpieczenia zwraca uwagę, że grupowe ubezpieczenia zdrowotne pozwalają zapewnić pracownikom szybki dostęp do odpowiedniej profilaktyki w ramach medycyny pracy.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Polisy z UFK nie są już fundamentem sprzedaży „życiówki”
czwartek, 12 września 2019 08:48

Z raportu Polskiej Izby Ubezpieczeń (PIU) podsumowującego wyniki uzyskane przez rynek w I półroczu 2019 roku wynika, że ubezpieczenia na życie z ubezpieczeniowym funduszem kapitałowym nie są już fundamentem sprzedaży sektora życiowego. Z kolei w dziale II odnotowano pogłębienie widocznego już w pierwszym kwartale spadku przypisu składki w obowiązkowych polisach komunikacyjnych.

Z danych zebranych przez PIU wynika, że w pierwszej połowie obecnego roku ubezpieczyciele zebrali 32,15 mld zł składek, o 0,07% więcej niż rok wcześniej, i wypłacili poszkodowanym oraz klientom odszkodowania i świadczenia na kwotę 20,56 mld zł (-0,89% r/r). Polscy ubezpieczyciele wypracowali też 4,1 mld zł zysku netto – o 7,1% więcej niż rok wcześniej. Zakłady wpłaciły do budżetu państwa 690 mln zł tytułem podatku dochodowego oraz ok. 360 mln zł tzw. podatku od aktywów.

Add a comment

Więcej…
 
PBUK: Sąd zdecydował o przymusowej likwidacji Olympic Insurance
czwartek, 12 września 2019 08:47

Sąd w Nikozji, po trwającym ponad rok postępowaniu, potwierdził swoją wcześniejszą decyzję w sprawie przymusowej likwidacji zarejestrowanego na Cyprze towarzystwa ubezpieczeniowego Olympic Insurance Co Ltd.*. Sąd wyznaczył likwidatora firmy. Ustalił także termin, w jakim wierzyciele mogą zgłaszać do niego roszczenia. Upływa on 27 września 2019 roku.

Add a comment

Więcej…
 
PKO BP: Polisy komunikacyjne w aplikacji mobilnej
czwartek, 12 września 2019 08:44

Bank PKO BP udostępnił nową wersję aplikacji IKO na iOS i Androida (do wersji Android 10). Za jej pośrednictwem można nabyć ubezpieczenie komunikacyjne oraz dodatkowe zabezpieczenia związane z dyrektywą PSD2.

Add a comment

Więcej…
 
Rankomat: Ponad 17,6 tys. nietrzeźwych kierowców zatrzymanych podczas wakacji
czwartek, 12 września 2019 08:43

Podczas tegorocznych wakacji policja zatrzymała o 1215 nietrzeźwych kierowców więcej niż w roku ubiegłym. Dniem tygodnia, w którym prowadzący najchętniej siadali za kierownicę pod wpływem alkoholu, była niedziela.

Add a comment

Więcej…
 
Rozmowy bez Asekuracji: Jak sprzedawać w szkole
środa, 11 września 2019 09:11

Gościem najnowszego, 83. odcinka podcastu ubezpieczeniowego „Rozmowy bez asekuracji” był Waldemar Poberejko z Gruplowe.

Add a comment
Więcej…
 
Reso Europa Service: Kolejne spotkanie Rady Agentów
środa, 11 września 2019 09:11

W dniach 5-8 września odbyło się kolejne spotkanie Rady Agentów Reso. Na spotkaniu w Radymnie pod Przemyślem poruszono wiele tematów dotyczących funkcjonowania Reso Europa Service oraz współpracy spółki z pośrednikami ubezpieczeniowymi.

Add a comment

Więcej…
 
Gwarancje24: Gwarancja wadialna online
środa, 11 września 2019 09:08

Firma Gwarancje24 we współpracy z UNIQA opracowała platformę, która zapewnia dostęp do alternatywy dla wadium w postaci gwarancji wadialnej.

Add a comment

Więcej…
 
Europ Assistance Polska : Letnie interwencje
środa, 11 września 2019 09:08

Europ Assistance Polska podsumowała strukturę spraw assistance zrealizowanych podczas tegorocznych wakacji. Najczęściej zgłoszenia dotyczyły assistance samochodowego.

Add a comment

Więcej…
 
Mondial Assistance: Wakacyjny wzrost interwencji z assistance medycznego
środa, 11 września 2019 09:06

Z analizy danych zebranych przez Mondial Assistance wynika, że podczas tegorocznych wakacji korzystanie z assistance medycznego za granicą wzrosło o 14% r/r, a w Polsce o 13% r/r.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 1425

DWF Poland: Paweł Stykowski na czele praktyki ubezpieczeniowej

We wrześniu do DWF Poland dołączył Paweł Stykowski. W polskim oddziale kancelarii objął stanowisko local partnera. Jego zadaniem będzie...


czytaj dalej

Colonnade Insurance: Grzegorz Kulik nowym dyrektorem generalnym

Po niecałych trzech miesiącach od rezygnacji z zajmowanej funkcji wiceprezesa zarządu spółek ubezpieczeniowych Allianz Polska Grzegorz Kulik objął...


czytaj dalej

Marsh: Menadżerowie poświęcają niewiele czasu na zarządzanie cyberryzykiem

Większość członków zarządu lub kadry kierowniczej odpowiedzialnej za zarządzanie ryzykiem cybernetycznym w swojej organizacji poświęca nie więcej...


czytaj dalej

Allianz: Spadek zasobów finansowych w krajach rozwiniętych i wschodzących

W 2018 roku zasoby finansowe w krajach rozwiniętych i wschodzących po raz pierwszy od czasu kryzysu finansowego z 2008 r. zanotowały symultaniczny...


czytaj dalej

PIU: Coraz bliżej 3 mln osób objętych ochroną w ramach polisy zdrowotnej

Wartość rynku prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych nadal rośnie. Szybko zwiększa się też grono Polaków objętych ochroną w ramach tego typu polis.

czytaj dalej

Ubea.pl: Zmiany w rankingu

W sierpniu doszło do kilku zmian w rankingu cen ubezpieczeń komunikacyjnych Ubea.pl, opartego na kalkulacjach sporządzonych przez użytkowników...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook