feed-image -

Rynek Ubezpieczeń
Rynek ubezpieczeń: Firmy pytają o cyberpolisy, ale ich nie kupują
wtorek, 15 maja 2018 08:28

W związku ze zbliżającym się terminem dostosowania się do przepisów RODO coraz więcej firm pyta o cyberpolisy. Przedsiębiorcy nie spieszą się jednak z ich zakupem – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Ubezpieczyciele najbardziej przyjaźni mediacji
poniedziałek, 14 maja 2018 08:42

11 maja odbyła się uroczystość ogłoszenia laureatów wyróżnienia „Instytucja finansowa przyjazna mediacji”. W gronie wyróżnionych tradycyjnie najmocniej reprezentowane było środowisko ubezpieczeniowe. Po raz pierwszy przyznano także wyróżnienie „Ambasador mediacji na rynku finansowym”.

Tegoroczne grono laureatów (wyróżnienia przyznawano za rok 2017) było najliczniejsze w krótkiej historii konkursu. Spośród sześciu uhonorowanych instytucji pięć reprezentowało polski rynek ubezpieczeń: PZU SA, Ergo Hestia, Vienna Life, Generali TU i Open Life. Pierwsza z nagrodzonych firm zdobywała tytuł „Instytucji finansowej przyjaznej mediacji” w każdej z dotychczasowych czterech edycji. Sopocka Ergo Hestia ma na kocie trzy laury, Vienna Life i Generali TU – dwa (podobnie jak Bank Pocztowy, zdobywca tytułu za lata 2015-2016), a dla Open Life jest to pierwsze wyróżnienie. Jednym tytułem mogą się też pochwalić majątkowa Warta oraz Euro Bank – szósty z tegorocznych wyróżnionych.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Nowe regulacje sprawią jeszcze wiele kłopotów
poniedziałek, 14 maja 2018 08:40

Nowe regulacje, nowe przedsięwzięcia towarzystw, decyzje personalne i wyniki finansowe – tak przedstawia się lista najistotniejszych akcentów minionego tygodnia w polskiej branży ubezpieczeniowej.

Add a comment

Więcej…
 
FinTech & InsurTech Digital Congress: Fintech idzie po mikrofirmy
poniedziałek, 14 maja 2018 08:39

Innowacyjne firmy technologiczno-finansowe coraz częściej kierują swoje usługi do trudnego i zróżnicowanego sektora małych i średnich przedsiębiorstw. O kondycji polskiego sektora fintech i insurtech dyskutowano podczas zakończonego właśnie  FinTech & InsurTech Digital Congress, którego patronem medialnym była „Gazeta Ubezpieczeniowa”.

Add a comment

Więcej…
 
OFA: HDI z najtańszą ofertą OC ppm.
poniedziałek, 14 maja 2018 08:38

HDI, MTU i Link4 – zdaniem agentów te marki w ich regionach oferują obecnie najtańsze ubezpieczenia OC posiadaczy pojazdów mechanicznych (ppm).

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Rośnie znaczenie e-commerce
poniedziałek, 14 maja 2018 08:36

Firmy ubezpieczeniowe coraz odważniej sprzedają polisy w kanale mobilnym i internecie. Wymuszają to nowe technologie i oczekiwania klientów, zwłaszcza z młodszego pokolenia, które kupuje już głównie online.

Add a comment

Więcej…
 
Ubea.pl: Kwietniowy ranking zdominowany przez Benefię
poniedziałek, 14 maja 2018 08:36

Benefia zdominowała kwietniową odsłonę rankingu cen ubezpieczeń komunikacyjnych Ubea.pl, opartego na kalkulacjach sporządzonych przez użytkowników porównywarki.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Europa z odświeżonym logo wchodzi w e-commerce
piątek, 11 maja 2018 08:51

Grupa Europa rozwija sprzedaż ubezpieczeń w kanale e-commerce. Ubezpieczyciel uruchomił nową stronę tueuropa.pl z ofertą produktową dla klientów preferujących zakupy w sieci i odświeżył swoje logo.

- Ubezpieczenia kojarzą się z czymś niezrozumiałym i trudnym. Chcemy to zmienić, udowadniając, że zakup polisy może być łatwy i przyjemny. Stawiając na rozwój sprzedaży w Internecie, podążamy za klientami, którzy coraz częściej wybierają zakupy w sieci, doceniając oszczędność czasu i pieniędzy – mówi Marat Nevretdinov, prezes Grupy Europa.

Add a comment

Więcej…
 
FinTech & InsurTech Awards: Znamy tegorocznych zwycięzców
piątek, 11 maja 2018 08:47

10 maja w ramach FinTech & InsurTech Digital Congress, którego patronem medialnym jest „Gazeta Ubezpieczeniowa”, odbyła się Wielka Gala FinTech & InsurTech Night. Podczas Gali zostały rozdane nagrody w konkursie FinTech & InsurTech Awards.

Add a comment
Więcej…
 
Aviva: Rośnie akceptacja dla komunijnych upominków finansowych
piątek, 11 maja 2018 08:46

Z badania przeprowadzonego przez ARC Rynek i Opinia na zlecenie Avivy wynika, że rośnie otwartość na komunijne upominki finansowe. Dwóch na trzech badanych uważa, że wpłata pieniędzy na przyszłość dziecka – na przykład na edukację – to lepszy pomysł niż kupno kolejnego prezentu.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 1237

MediSky: Arkadiusz Piątek nowym dyrektorem generalnym na Polskę

Firma MediSky International mianowała Arkadiusza Piątka nowym dyrektorem generalnym na Polskę. Będzie on odpowiedzialny za wypracowanie...


czytaj dalej

Alior Bank: Katarzyna Sułkowska zatwierdzona na stanowisku prezesa

15 maja na trzysta osiemdziesiątym dziewiątym posiedzeniu Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Katarzyny...


czytaj dalej

Zurich: Wielkiej fuzji nie będzie

Zurich Insurance nie planuje dużej fuzji i ucina spekulacje na temat swojego zaangażowania we wzmożoną aktywność akwizycyjną w branży.

W I kw....


czytaj dalej

Marsh: Stawki odnowieniowe poszły w górę

Po 4,5 roku spadków ceny ubezpieczeń wzrosły średnio drugi kwartał z rzędu. W dużym stopniu jest to spowodowane cenami ubezpieczeń majątkowych, na...


czytaj dalej

Aon Polska: RIM pomaga firmom w odpowiednim zarządzaniu ryzykiem

RMI (Risk Maturity Index), czyli indeks dojrzałości zarządzania ryzykiem – taką nazwę nosi narzędzie Aon, które może wspomóc polskie firmy w...


czytaj dalej

Pramerica Życie: Udany rok

Historyczny zysk netto w wysokości 27,4 mln zł, o ponad jedną trzecią wyższy niż w roku poprzednim, sporo ponad ćwierć miliarda złotych zebranych...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook