feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń
Insly: Nowe zasady dystrybucji polis spowalniają sprzedaż
wtorek, 06 listopada 2018 09:44

98% pośredników ubezpieczeniowych uczestniczących w ankiecie przeprowadzonej przez Insly stwierdziło, że dodatkowe obowiązki wprowadzone przez nową ustawę o dystrybucji ubezpieczeń wydłużyły wystawianie polis. W efekcie 36% badanych odnotowało spadek sprzedaży.

Add a comment

Więcej…
 
FinTech & InsurTech Digital Congress już za tydzień
wtorek, 06 listopada 2018 09:43

13 listopada w warszawskim hotelu Westin rozpocznie się dwudniowy FinTech & InsurTech Digital Congress. Patronem medialnym wydarzenia jest „Gazeta Ubezpieczeniowa”. Czytelnicy „GU” mogą liczyć na specjalne warunki uczestnictwa.

Add a comment

Więcej…
 
Generali: Bon zakupowy dla nowych klientów OC ppm.
wtorek, 06 listopada 2018 09:37

Nowi klienci Generali otrzymają jednorazowy bon zakupowy do sklepów Żabka oraz Freshmarket za zakup OC komunikacyjnego. Akcja potrwa do 30 listopada lub do wyczerpania zapasów bonów.

Add a comment

Więcej…
 
KNF: Rynek ubezpieczeń w pierwszej połowie roku
wtorek, 06 listopada 2018 09:35

5 listopada na stronach internetowych Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) opublikowany został „Raport o stanie sektora ubezpieczeń po I półroczu 2018 roku”.

Add a comment

Więcej…
 
Mondial Assistance: Więcej zgłoszeń z auto assistance we Wszystkich Świętych
wtorek, 06 listopada 2018 09:35

Od wielu lat do Centrum Operacyjnego Mondial Assistance w dniu Wszystkich Świętych z prośbą o pomoc zgłasza się mnóstwo osób. Podczas tegorocznych dojazdów na cmentarz assistance samochodowe przydało się bardziej niż rok temu.

Add a comment

Więcej…
 
Concordia Ubezpieczenia: Narodowe Wyzwania w Rolnictwie
wtorek, 06 listopada 2018 09:34

7 listopada w Warszawie odbędzie się VI edycja Konferencji Narodowe Wyzwania w Rolnictwie. Tak jak w latach ubiegłych, również w tym roku w wydarzeniu uczestniczyć będzie Concordia Ubezpieczenia.

Add a comment

Więcej…
 
S&P: Rating PZU podtrzymany
wtorek, 06 listopada 2018 09:31

Agencja S&P Global Ratings podtrzymała rating PZU na poziomie A-. Perspektywa ratingu jest stabilna.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek odszkodowań: Givt sięga po sztuczną inteligencję
wtorek, 06 listopada 2018 09:30

Firma Givt wraz z naukowcami z Uniwersytetu Warszawskiego będzie pracować nad stworzeniem opartego na sztucznej inteligencji systemu prognozowania zakłóceń lotów i automatycznego klasyfikowania ich przyczyny. Narzędzie ma wesprzeć pasażerów w staraniach o odszkodowanie od przewoźników – informuje „Puls Biznesu”.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Compensa Dystrybucja wchłonęła Capitol
poniedziałek, 05 listopada 2018 10:05

31 października wraz z wpisem do Krajowego Rejestru Sądowego nastąpiło połączenie dwóch spółek dystrybucyjnych Vienna Insurance Group Polska (VIG Polska) – Compensy Dystrybucja i Capitol. Powstały w wyniku fuzji podmiot będzie działać pod szyldem pierwszej ze spółek.

VIG Polska poinformowała, że wpływ na decyzję o połączeniu obu firm miała analiza wyników wypracowywanych w ostatnich latach przez obie spółki oraz uwzględnienie aktualnej sytuacji na polskim rynku ubezpieczeń na życie. „Dzięki połączeniu jednostek terenowych Compensa Dystrybucja i Capitol powstał podmiot, któremu łatwiej będzie sprostać rosnącej konkurencji na rynku ubezpieczeń na życie przy jednoczesnym zachowaniu wysokich standardów w obsłudze klienta” – podała grupa w komunikacie.

Add a comment

Więcej…
 
Wydarzenia Miesiąca: Październik 2018
poniedziałek, 05 listopada 2018 10:01

Finał prac nad ustawą o Pracowniczych Planach Kapitałowych, regulacje dotyczące branży ubezpieczeniowej, Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny, cyfrowy dostęp do kopii notatek policyjnych ze zdarzeń drogowych oraz Maciej Tymusz – tak przedstawia się lista październikowych wyróżnień w cyklicznym rankingu „Gazety Ubezpieczeniowej”.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 1306

Superpolisa: Anna Bernacka-Matras pełnomocnikiem zarządu ds. sprzedaży

Anna Bernacka-Matras, przez ostatnie lata dyrektor największego przedstawicielstwa w strukturach sprzedażowych Grupy Ergo Hestia, dołączyła w...


czytaj dalej

TU Zdrowie: Sławomir Koszewski nowym członkiem zarządu

2 listopada rada nadzorcza TU Zdrowie powołała Sławomira Koszewskiego na stanowisko członka zarządu, odpowiedzialnego za Pion Ubezpieczeń.

...


czytaj dalej

Talanx: Wzrost zysków mimo dużych obciążeń

Przez trzy kwartały obecnego roku Grupa Talanx zarobiła netto blisko 500 mln euro. Do osiągnięcia tego wyniku przyczyniły się niemal wszystkie...


czytaj dalej

Insurtech: Coraz więcej patentów

Inwestycje w insurtech nadal rosną w szybkim tempie, o czym świadczy liczba wniosków patentowych dotyczących rozwiązań odnoszących się do...


czytaj dalej

PIU: Prestiżowa nominacja dla kampanii #dziękiubezpieczeniom

Polska Izba Ubezpieczeń (PIU) znalazła się wśród nominowanych do prestiżowej nagrody European Excellence Awards 2018 w kategorii Issues &...


czytaj dalej

Generali: Odejście od węgla

9 listopada Grupa Generali ogłosiła przyjęcie nowej polityki, która wykluczy ubezpieczenia dla nowych kopalni i elektrowni węglowych oraz dla...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook