feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń
Dystrybucja: Ergo Pro staje się niezależne
poniedziałek, 05 sierpnia 2019 08:48

Peter Grudniak

Ergo Lebensversicherung AG sprzedała udziały w Ergo Pro. Nowym właścicielem firmy został jej wieloletni prezes w Polsce, Peter Grudniak. Zmiana właścicielska nie wpłynęła w żaden sposób na dotychczasowe partnerstwo dystrybucyjne. O swoich zamierzeniach i metodach ich osiągnięcia prezes Grudniak poinformował na dorocznym letnim Kongresie Ergo Pro, na którym gośćmi byli Piotr Maria Śliwicki, prezes Grupy Ergo Hestia, oraz Justyna Wajs, nowa członkini zarządu Ergo Hestii, która zastąpiła w nim Małgorzatę Makulską.

Add a comment
Więcej…
 
Rankomat.pl: Więcej zarabiający częściej płacą mandaty
poniedziałek, 05 sierpnia 2019 08:39

Z badań przeprowadzonych na zlecenie porównywarki ubezpieczeń rankomat.pl wynika, że polscy kierowcy zarabiający powyżej 7 tys. zł netto najczęściej otrzymują mandaty. Zdecydowanie rzadziej tego rodzaju kary muszą opłacać osoby z zarobkami do 3 tys. zł.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Grupa PZU zwiększyła wydatki na reklamę
poniedziałek, 05 sierpnia 2019 08:33

Grupa PZU w pierwszym półroczu 2019 roku przeznaczyła na reklamę 27,5 mln zł, czyli o 17,9% więcej niż rok wcześniej – podał press.pl, powołując się na dane cennikowe netto Kantar (bez uwzględnienia rabatów).

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Urazowe żniwo e-hulajnóg
poniedziałek, 05 sierpnia 2019 08:33

Z danych zebranych przez „Dziennik Gazetę Prawną” wynika, że w ciągu niecałego roku od pojawienia się elektrycznych hulajnóg na ulicach polskich miast nawet kilkaset osób trafiło do szpitala z urazami będącymi skutkiem zdarzeń z udziałem tego typu urządzeń.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Spółka PZU bazą dla wspólnego przedsięwzięcia z PKN Orlen
czwartek, 01 sierpnia 2019 08:48

Przedsiębiorstwo świadczące usługi związane m.in. z zakupem powierzchni reklamowej, które chcą powołać PKN Orlen i PZU SA, powstanie na bazie już istniejącej spółki należącej do największego polskiego ubezpieczyciela. Z jej usług będą mogli korzystać nie tylko obaj giganci, ale też firmy zewnętrzne.

PKN Orlen i PZU SA poinformowały o zamiarze utworzenia podmiotu, który będzie świadczył usługi związane z szeroko pojętymi zakupami usług marketingowych i reklamowych. Nie ujawniły jednak wówczas szczegółów działalności operacyjnej nowej spółki. Garść szczegółów na ten temat podał za to Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK), do którego 29 lipca trafił wniosek obu podmiotów o wyrażenie zgody na koncentrację w postaci powołania wspólnego przedsiębiorstwa. Według przedstawionego przez Urząd skróconego opisu koncentracji do utworzenia wspólnej firmy wykorzystana zostanie istniejąca już warszawska spółka należąca do PZU – Sigma BIS.

Add a comment

Więcej…
 
Superpolisa: Kupno używanego auta a OC ppm.
czwartek, 01 sierpnia 2019 08:45

W przyszłym roku kara za brak OC posiadaczy pojazdów mechanicznych (ppm.) może wynieść prawie 5 tys. zł, a Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (UFG) coraz skuteczniej wyłapuje kierowców bez polisy. Według UFG w aż 40% przypadkach braku OC ppm. przyczyną jest wygaśnięcie polisy poprzedniego właściciela po zakupie używanego auta. Samochód nabywa się z przypisanym do niego ubezpieczeniem, które po zakończeniu przewidzianego umową okresu nie jest automatycznie kontynuowane.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Coraz więcej turystów wyjeżdża z ubezpieczeniem
czwartek, 01 sierpnia 2019 08:42

Coraz więcej Polaków udających się na zagraniczne wakacje nabywa polisę turystyczną. Z drugiej strony jednak odsetek nieubezpieczonych turystów nadal jest wysoki – zauważa „Puls Biznesu”.

Add a comment

Więcej…
 
Rozmowy bez Asekuracji: Nie zaklinaj pogody
środa, 31 lipca 2019 08:58

30 lipca ukazał się 77. odcinek podcastu ubezpieczeniowego „Rozmowy bez asekuracji”. Gościem odsłony programu zatytułowanej „Nie zaklinaj pogody” była Agnieszka Durska z Polskiej Izby Ubezpieczeń.

Add a comment
Więcej…
 
Grupa PZU: Interaktywny raport za 2018 rok dostępny online
środa, 31 lipca 2019 08:52

Grupa PZU już po raz szósty opublikowała raport roczny w wersji online. W dokumencie położono jeszcze większą wagę na zintegrowane podejście łączące dane finansowe oraz pozafinansowe.

Add a comment

Więcej…
 
SPBUiR: Niebezpieczne strony hoteli
środa, 31 lipca 2019 08:50

Z badania Symantec analizującego systemy ochrony danych osobowych ponad 1500 hoteli w 54 krajach wynika, że 67% stron internetowych hoteli nieumyślnie udostępnia informacje o rezerwacji oraz dane osobowe klientów stronom trzecim – reklamodawcom czy firmom analitycznym. W większości przypadków dane pozostają widoczne, nawet jeśli rezerwacja zostanie anulowana. 29% hoteli, które wysyłają swoim klientom wiadomości e-mail z bezpośrednim linkiem do rezerwacji, nie szyfruje go. W związku z tym otwieranie ich podczas korzystania z niezabezpieczonych publicznych punktów dostępu do internetu umożliwia ich łatwe przejęcie przez hakerów.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 1414

Macif Życie: Mariusz Czajka członkiem zarządu ds. ryzyka

6 sierpnia Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Mariusza Czajki na stanowisko członka zarządu Macif Życie...


czytaj dalej

Ergo Hestia: Justyna Wajs zastąpiła Małgorzatę MakulskąMałgorzata Makulska
Justyna Wajs

Małgorzata Makulska, członek zarządu Ergo Hestii, po 27 latach zakończyła współpracę z ubezpieczycielem z powodów...


czytaj dalej

Aviva: Niewykluczone pożegnanie z Azją

Brytyjska Aviva rozważa opcje dla swojej działalności w Azji, w tym możliwość sprzedaży tego biznesu. Nowy dyrektor generalny Maurice Tulloch...


czytaj dalej

Munich Re: Niewiele dużych roszczeń w II kwartale

Niemiecki reasekurator Munich Re odnotował w II kwartale 2019 roku 36% wzrostu zysku netto, do czego przyczynił się niski poziom roszczeń z tytułu...


czytaj dalej

Rozmowy bez Asekuracji: Nie odkładajmy wdrożenia PPK

Gościem 79. odcinka podcastu ubezpieczeniowego „Rozmowy bez Asekuracji” zatytułowanego „Nie odkładajmy wdrożenia PPK” był Grzegorz Chłopek, prezes...


czytaj dalej

Ubea.pl: Lipcowe wzrosty składek

Lipiec przyniósł ciekawe zmiany dotyczące trzech kategorii rankingu cen ubezpieczeń komunikacyjnych Ubea.pl, opartego na kalkulacjach...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook