feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń
Generali: Postępy w procesie integracji Concordii
wtorek, 05 listopada 2019 09:37

Generali jest coraz bliżej finalizacji procesu połączenia towarzystw Concordia Ubezpieczenia ze swoimi spółkami. Po niedawnym połączeniu spółek życiowych grupa poinformowała o zgodzie nadzoru na demutualizację (przekształcenie z towarzystwa ubezpieczeń wzajemnych w spółkę akcyjną) majątkowego Concordia Polska TUW.

14 października, na podstawie art. 155 ust. 1 ustawy z 11 września 2015 r. o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej, Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) zatwierdziła uchwałę Nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Concordia Polska TUW o przekształceniu zakładu w spółkę akcyjną. Towarzystwo stanie się spółką akcyjną z chwilą wpisu do Krajowego Rejestru Sądowego (KRS).

Add a comment

Więcej…
 
Leadenhall Polska: Kolejne tygodnie przynoszą informacje o nowych szkodach cyber
wtorek, 05 listopada 2019 09:36

W końcu września Prezes Urzędu Ochrony Danych Osobowych podał do wiadomości publicznej informację o nałożeniu rekordowo wysokiej kary administracyjnej w wysokości 2,8 miliona złotych na spółkę Morele.net za naruszenie przepisów RODO. Naruszenie miało mieć „znaczącą wagę i poważny charakter” oraz „dotyczyć dużej liczby osób”. W efekcie zarzucanych spółce uchybień wyciekły dane ponad dwóch milionów osób. Jeden z głównych zarzutów dotyczył niestosowania podwójnego uwierzytelnienia dostępu do danych – pisze Michał Molęda, wiceprezes Leadenhall Polska specjalnie dla „Gazety Ubezpieczeniowej”.

Add a comment

Więcej…
 
KNF: Rynek ubezpieczeń w pierwszej połowie roku
wtorek, 05 listopada 2019 09:35

Na koniec pierwszej połowy obecnego roku wartość aktywów sektora ubezpieczeń zmniejszyła się o 3,62 mld zł, do poziomu 193,02 mld zł, w stosunku do analogicznego okresu poprzedniego roku (196,64 mld zł) – podała Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) w „Raporcie o stanie sektora ubezpieczeń po I półroczu 2019 roku”.

Add a comment

Więcej…
 
Mondial Assistance: 1 listopada kierowcy często potrzebowali pomocy
wtorek, 05 listopada 2019 09:34

Z danych Mondial Assistance wynika, że w Dniu Wszystkich Świętych o prawie 18% wzrosła ilość wezwań assistance samochodowego

Add a comment

Więcej…
 
Digital Kingdom obsłuży PZU w mediach społecznościowych
wtorek, 05 listopada 2019 09:32

Jak podał portal wirtualnemedia.pl, agencja Digital Kingdom została wybrana w przetargu do obsługi działań reklamowych Grupy PZU w social mediach.

Add a comment

Więcej…
 
Unum Życie: Aneta Podyma-Milczarek wśród 25 Pereł Polskiego Biznesu
wtorek, 05 listopada 2019 09:31

Aneta Podyma-Milczarek, prezes zarządu Unum Życie, została wyróżniona w raporcie „Gazety Finansowej” zatytułowanym „25 Pereł Polskiego Biznesu”.

Add a comment

Więcej…
 
Ergo Pro: Laur dla Petera Grudniaka
wtorek, 05 listopada 2019 09:29

26 października Peter Grudniak, prezes Ergo Pro, został uhonorowany tytułem Osobowość 30-lecia Wolności Gospodarczej w Polsce. Tytuł przyznała kapituła Konkursu Wiktoria – Znak Jakości Przedsiębiorców oraz Fundacja WIP.

Add a comment

Więcej…
 
Wydarzenia Miesiąca – Październik 2019
poniedziałek, 04 listopada 2019 09:41

Kontrowersyjna w brzmieniu uchwała Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego dotycząca zadośćuczynień, Europa Ubezpieczenia, „opaska życia” i Aleksandra Wiktorow – tak przedstawia się lista najważniejszych akcentów października w cyklicznym rankingu „Gazety Ubezpieczeniowej”.

WYDARZENIE i TEMAT MIESIĄCA – uchwała Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego odmawiająca najbliższym poszkodowanego, który w wyniku czynu niedozwolonego doznał ciężkiego i trwałego rozstroju zdrowia prawa do zadośćuczynienia z tytułu naruszenia dobra osobistego w postaci więzi rodzinnych – za diametralnie odmienne rozstrzygnięcie w niezwykle istotnej materii od uchwał podjętych w marcu ubiegłego roku przez Izbę Cywilną SN i jego potencjalne skutki, tak dla poszkodowanych, jak i branży ubezpieczeniowej oraz rynku odszkodowawczego.

Add a comment

Więcej…
 
Generali Życie połączyło się z Concordią Capital
poniedziałek, 04 listopada 2019 09:41

31 października nastąpiło połączenie Concordii Capital i Generali Życie. W jego wyniku drugie z towarzystw wstąpiło w prawa i obowiązki pierwszego, stając się stroną umów zawartych przez tę spółkę.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Rzecznicy interweniują w Sądzie Najwyższym
poniedziałek, 04 listopada 2019 09:40

Jeżeli ktokolwiek sądził, że po kontrowersyjnej uchwale Izby Kontroli Nadzwyczajnej i Spraw Publicznych Sądu Najwyższego dotyczącej zadośćuczynień przeciwnicy tego rozstrzygnięcia ograniczą się do krytycznych komentarzy i oczekiwania na ewentualne zmiany w kodeksie cywilnym, to miniony tydzień udowodnił mu, jak bardzo się pomylił. Instytucje zajmujące się ochroną konsumentów uznały bowiem, że niepewność prawna, jaka powstała w wyniku uchwały IKNiSP, jest tak dużym zagrożeniem dla interesów ich podopiecznych, iż natychmiast podjęły działania na rzecz unormowania sytuacji.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 1448

Supra Brokers: Rafał Holanowski przestał pełnić funkcję prezesa

Firma brokerska Supra Brokers poinformowała, że wraz z wkroczeniem w nowy etap rozwoju, którego kierunek wyznacza ekspansja na nowe rynki i nowe...


czytaj dalej

Signal Iduna: Krzysztof Konstanciuk szefem Biura Sprzedaży Korporacyjnej

4 listopada Krzysztof Konstanciuk objął stanowisko Managera Sprzedaży Korporacyjnej Signal Iduna Polska. W ramach swoich obowiązków będzie...


czytaj dalej

Lloyd’s: Jedno ciało kierownicze

Ubezpieczeniowy i reasekuracyjny rynek Lloyd’s ogłosił swoją decyzję połączenia Rady Lloyd’s i Zarządu Franczyzy. Połączenie wejdzie w życie 1...


czytaj dalej

Katar: Bez Dubaju zyski spadły

Katarskie towarzystwo ubezpieczeń ogólnych i reasekuracji Qatar General Insurance and Reinsurance Company (QGIRC) odnotowało spadek o 88,5% zysków...


czytaj dalej

Grupa PZU: Blisko 2 mld zł z działalności w trudnym otoczeniu

17,5 miliarda złotych – takim wynikiem sprzedażowym za 3 kwartały obecnego roku legitymowała się Grupa PZU. To najwyższy taki rezultat w jej...


czytaj dalej

Prudential: Migracja do chmury

Prudential wdrożył chmurowy system ERP Oracle Financials Cloud. Projekt zrealizowano równocześnie w Polsce oraz w Irlandii w ciągu 10 miesięcy. To...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook