feed-image -

Rynek Ubezpieczeń
Prezesi PZU i Pekao wśród czołowych postaci polskiej gospodarki
piątek, 09 lutego 2018 09:44

„Dziennik Gazeta Prawna” opublikował ranking 50 najbardziej wpływowych ludzi polskiej gospodarki. Na liście znaleźli się menedżerowie związani z Grupą PZU.

Add a comment

Więcej…
 
Deloitte: Auta autonomiczne wymuszą zmiany w „komunikacji”
czwartek, 08 lutego 2018 09:47

Takie zjawiska, jak auta autonomiczne czy car-sharing będą mieć coraz większy wpływ na kształt rynku motoryzacyjnego, a w konsekwencji – na rynek ubezpieczeń komunikacyjnych. Dlatego zdaniem ekspertów firmy doradczej Deloitte, towarzystwa muszą przygotować się na wprowadzenie fundamentalnych zmian w ofercie ubezpieczeń komunikacyjnych, obszarze oceny ryzyka, wyceny składki i modeli biznesowych.

Ubezpieczenia komunikacyjne mają najwyższy udział w ubezpieczeniach majątkowych. W 2015 roku w skali globalnej wygenerowały one około 200 mld USD, czyli jedną trzecią wszystkich składek w sektorze majątkowym. – Również w Polsce rynek ubezpieczeń komunikacyjnych jest jednym z wiodących. Jak wynika z raportu Deloitte dla Polskiej Izby Ubezpieczeń, po polskich drogach jeździ ponad 23 mln aut, a w 2016 r. wypłaty z tytułu OC i AC wyniosły 12 mld zł – mówi Krzysztof Stroiński, partner, lider Praktyki Ubezpieczeniowej w Europie Środkowej Deloitte.

Add a comment

Więcej…
 
TU Zdrowie: Udany rok
czwartek, 08 lutego 2018 09:46

2017 był udanym rokiem dla TU Zdrowie. Towarzystwo znacząco zwiększyło nową sprzedaż, co przełożyło się na wysoki wzrost przypisu składki. Z kolei zysk netto uplasował się na najwyższym poziomie w historii spółki.

Add a comment

Więcej…
 
Great Private Equity: Liczba spraw dotyczących „uefek” nie maleje
czwartek, 08 lutego 2018 09:43

Wyspecjalizowana w doradztwie finansowym kancelaria Great Private Equity prowadzi w tej chwili kilkaset postępowań sądowych, reprezentując posiadaczy polis z UFK. Liczba takich spraw utrzymuje się na stałym, wysokim poziomie.

Add a comment

Więcej…
 
Compensa TU: OC nie pomoże nietrzeźwym kierowcom
czwartek, 08 lutego 2018 09:42

Każdego roku pijani kierowcy powodują kilka tysięcy wypadków, w których ginie kilkaset osób. Nietrzeźwych sprawców wypadków i kolizji drogowych nie chroni OC – za wyrządzone innym szkody płacą z własnej kieszeni.

Add a comment

Więcej…
 
Ubezpieczenia zdrowotne: Coraz więcej osób kupuje prywatne polisy
czwartek, 08 lutego 2018 09:40

Niedofinansowana służba zdrowia, nisko oceniania przez pacjentów jakość organizacji opieki i wielomiesięczne kolejki do specjalistów – to powody, dla których rośnie popularność prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Problemy z odszkodowaniami komunikacyjnymi
czwartek, 08 lutego 2018 09:08

Z raportu Instytutu Wymiaru Sprawiedliwości (IWS) wynika, że ponad 90% spraw dotyczących komunikacyjnej szkody majątkowej z pozwu klienta przeciwko ubezpieczycielowi zakończyło się zwycięstwem tego pierwszego. W ponad 90% sporów sądy uwzględniły całość bądź część roszczeń. W tych ostatnich przypadkach sądu przyznawały średnio niemal trzy czwarte wnioskowanej kwoty – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
Payback sprzedaje polisy turystyczne Europy
środa, 07 lutego 2018 09:54

Uczestnicy programu Payback zyskali możliwość zakupu polis turystycznych „Beztroski Urlop” opracowanych przez Grupę Europa oraz zebrania jeszcze większej liczby punktów.

Add a comment

Więcej…
 
Warta: Laur dla polisy Warta Dla Ciebie i Rodziny
środa, 07 lutego 2018 09:53

Ubezpieczenie Warta dla Ciebie i Rodziny otrzymało tytuł „Dobry Produkt 2018 – Wybór Konsumentów”. Wyróżnienie przyznawane jest na podstawie ogólnopolskich badań postaw i preferencji konsumenckich.

Add a comment

Więcej…
 
Rusza trzecia edycja konkursu Eko Hestia Spa
środa, 07 lutego 2018 09:52

Po raz trzeci polskie uzdrowiska mogą zgłaszać proekologiczne inicjatywy, z których najlepsza otrzyma nagrodę w wysokości 100 tysięcy złotych. Laureat zostanie wyłoniony jesienią 2018 roku.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 1193

Votum: Agnieszka Czaplińska nowym wiceprezesem zarządu

9 lutego Elżbieta Kupiec złożyła rezygnację z funkcji członka zarządu Votum, ze skutkiem na ten sam dzień. Przyczyny rezygnacji nie są znane. Rada...


czytaj dalej

Aegon TUnŻ: Andrzej Szufa członkiem zarządu ds. ryzyka

Akcjonariusz Aegon TUnŻ powołał Andrzeja Szufę do pełnienia funkcji członka zarządu spółki odpowiedzialnego za zarządzanie ryzykiem.

Andrzej Szufa...


czytaj dalej

Indonezja: Bank sprzedaje ubezpieczyciela

PT Bank Danamon, piąty największy pod względem wartości rynkowej bank kredytowy w Indonezji, rozważa sprzedaż udziałów w swojej ubezpieczeniowej...


czytaj dalej

Zurich: Cięcie kosztów przynosi efekty

Grupa Zurich Insurance przeszła przez rok rekordowy dla branży pod względem roszczeń z tytułu katastrof naturalnych, podnosząc dywidendę po raz...


czytaj dalej

KUKE: Rok rekordowej sprzedaży

2017 był rekordowym rokiem dla Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE) pod względem przypisu składki. Spółka zebrała w sumie 192...


czytaj dalej

SBUiR: Spotkanie BIPAR w Madrycie

W dniach 1-2 lutego odbyło się okresowe spotkanie (midterm meeting) BIPAR w Madrycie. W obradach uczestniczyła radca prawny dr Katarzyna...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy