feed-image -

Rynek Ubezpieczeń
Ergo Hestia: Wybrano finalistów Artystycznej Podróży
piątek, 11 maja 2018 08:45

Uznanie jury 17. edycji konkursu Artystycznej Podróży Hestii (APH) zyskały prace i postawy twórcze 25 młodych adeptów sztuki z całej Polski. Drugi etap konkursu odbędzie się 25 czerwca w Muzeum nad Wisłą – filii Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Warszawie, gdzie podczas wernisażu wystawy finałowej ogłoszone zostaną również nazwiska laureatów.

Add a comment

Więcej…
 
D.A.S.: Najczęstsze problemy prawne kierowców zawodowych
piątek, 11 maja 2018 08:44

Według danych D.A.S. Towarzystwa Ubezpieczeń Ochrony Prawnej (D.A.S.) najczęstszą sferą, w której kierowcy potrzebują wsparcia prawnego, są problemy związane z rozliczaniem czasu pracy.

Add a comment

Więcej…
 
PIU: Jan Grzegorz Prądzyński i Andrzej Maciążek wybrani na kolejną kadencję
czwartek, 10 maja 2018 08:49

9 maja, podczas drugiego dnia VI Kongresu Polskiej Izby Ubezpieczeń odbyło się Walne Zgromadzenie PIU. Podczas obrad podjęto decyzję odnośnie do składu zarządu Izby na kolejne trzy lata. Dokonano też zmian w składzie Komisji Rewizyjnej.

Niespodzianki nie było – zarówno Jan Grzegorz Prądzyński, jak i Andrzej Maciążek otrzymali od WZ mandat do pełnienia funkcji odpowiednio prezesa i wiceprezesa na kolejną trzyletnią kadencję. Obaj zajmują swoje stanowiska już od dawna: Jan Grzegorz Prądzyński jest szefem PIU od czerwca 2009 roku, natomiast Andrzej Maciążek pełni funkcję wiceprezesa od stycznia 2011 r. (wcześniej przez kilka lat był członkiem zarządu Izby).

Add a comment

Więcej…
 
Telematyka w 2 tygodnie
czwartek, 10 maja 2018 08:49

8 maja ukazał się kolejny, czternasty już odcinek podcastu „Rozmów bez asekuracji”. Gośćmi Aleksandry Wysockiej byli Cezary Świerszcz i Piotr Kujawa z firmy Bacca. W programie zatytułowanym „Telematyka w 2 tygodnie” opowiedzieli o swoich najgorszych doświadczeniach z aplikacjami telematycznymi, dzięki którym wiedzieli, czego nie robić.

Add a comment
Więcej…
 
Rusza FinTech & InsurTech Digital Congress
czwartek, 10 maja 2018 08:48

Dziś w warszawskim hotelu Westin rozpocznie się dwudniowy FinTech & InsurTech Digital Congress. Patronem medialnym wydarzenia jest „Gazeta Ubezpieczeniowa”.

Add a comment

Więcej…
 
Sejm przyjął nowelę Prawa o ruchu drogowym
czwartek, 10 maja 2018 08:46

9 maja Sejm przyjął nowelizację ustawy Prawo o ruchu drogowym. Przyjęte przepisy przewidują, że kierowcy pojazdów zarejestrowanych w Polsce nie będą musieli mieć przy sobie dowodu rejestracyjnego/pozwolenia czasowego (DR/PC) oraz dokumentu potwierdzającego zawarcie umowy obowiązkowego ubezpieczenia odpowiedzialności cywilnej posiadaczy pojazdów mechanicznych (OC ppm.), jeśli poruszają się po terytorium naszego kraju.

Add a comment

Więcej…
 
PZU: Kampania promująca PZU Dom
czwartek, 10 maja 2018 08:44

8 maja ruszyła kampania marketingowa ubezpieczenia PZU Dom. Akcja pokazuje, jak ważne jest branie spraw we własne ręce i podejmowanie decyzji, które mają istotny wpływ na życie, rodzinę i majątek.

Add a comment

Więcej…
 
AXA Assistance: Warto sprawdzić polisę od touroperatora
czwartek, 10 maja 2018 08:42

AXA Assistance wskazuje, na co należy zwrócić uwagę w ubezpieczeniu turystycznym na wyjazd zagraniczny sprzedawanym razem wycieczką przez biura podróży.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Czynniki powstawania luk ubezpieczeniowych
czwartek, 10 maja 2018 08:33

Na blogu subiektywnieofinansach.pl Maciej Samcik sporządził listę pięciu czynników, które przyczyniają się do powstawania luk ubezpieczeniowych.

Add a comment

Więcej…
 
Ubezpieczeniowa powtórka z rozrywki
środa, 09 maja 2018 08:59

Tematem pierwszego dnia dorocznego kongresu Polskiej Izby Ubezpieczeń była „luka ubezpieczeniowa”. Różnica między tym, co należałoby ubezpieczyć, a co jest faktycznie ubezpieczane rośnie, a światełko w tunelu dla naszej branży mruga słabo i niewyraźnie.

Ubezpieczyciele zmagają się z nieustannie wprowadzanymi nowymi przepisami z jednej strony, a z niskimi stopami zwrotu z drugiej. W takich warunkach brakuje zasobów na innowacje i naprawdę świeże pomysły. Ten marazm dał się odczuć podczas kongresowych paneli dotyczących ubezpieczeń zdrowotnych oraz ubezpieczeń życiowych i emerytalnych. Na oba tematy dyskutuje się od lat, pokazując na slajdach ponure prognozy demograficzne i inne cyfry, padają również te same od lat argumenty.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 1237

MediSky: Arkadiusz Piątek nowym dyrektorem generalnym na Polskę

Firma MediSky International mianowała Arkadiusza Piątka nowym dyrektorem generalnym na Polskę. Będzie on odpowiedzialny za wypracowanie...


czytaj dalej

Alior Bank: Katarzyna Sułkowska zatwierdzona na stanowisku prezesa

15 maja na trzysta osiemdziesiątym dziewiątym posiedzeniu Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Katarzyny...


czytaj dalej

Zurich: Wielkiej fuzji nie będzie

Zurich Insurance nie planuje dużej fuzji i ucina spekulacje na temat swojego zaangażowania we wzmożoną aktywność akwizycyjną w branży.

W I kw....


czytaj dalej

Marsh: Stawki odnowieniowe poszły w górę

Po 4,5 roku spadków ceny ubezpieczeń wzrosły średnio drugi kwartał z rzędu. W dużym stopniu jest to spowodowane cenami ubezpieczeń majątkowych, na...


czytaj dalej

Aon Polska: RIM pomaga firmom w odpowiednim zarządzaniu ryzykiem

RMI (Risk Maturity Index), czyli indeks dojrzałości zarządzania ryzykiem – taką nazwę nosi narzędzie Aon, które może wspomóc polskie firmy w...


czytaj dalej

Pramerica Życie: Udany rok

Historyczny zysk netto w wysokości 27,4 mln zł, o ponad jedną trzecią wyższy niż w roku poprzednim, sporo ponad ćwierć miliarda złotych zebranych...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook