feed-image -

Rynek Ubezpieczeń
Rynek ubezpieczeń: Nadzór srogo karze ubezpieczycieli
poniedziałek, 29 stycznia 2018 09:41

Łączna wartość kar nałożonych w 2017 r. przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF) wyniosła 20 mln zł – prawie dwukrotnie więcej niż w roku poprzednim. Do tego wzrostu mocno przyczyniły się firmy ubezpieczeniowe – wynika z analizy „Dziennika Gazety Prawnej”.

Add a comment

Więcej…
 
TFG: Podsumowanie pierwszego roku działalności
piątek, 26 stycznia 2018 09:44

Ponad 6 milionów Polaków wykupiło w ubiegłym roku wakacje w biurach podróży – wynika ze wstępnego podsumowania Turystycznego Funduszu Gwarancyjnego (TFG), opracowanego na podstawie deklaracji przekazanych przez touroperatorów.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Głupie próby wyłudzenia odszkodowania
piątek, 26 stycznia 2018 09:42

Ubezpieczyciele coraz skuteczniej wyłapują próby wyłudzenia odszkodowania. Pomagają im w tym wyspecjalizowane serwisy dokonujące ekspertyz sprzętu, analiza forów internetowych i technologia: np. systemy wykorzystujące sztuczną inteligencję. Są jednak próby, które do właściwej oceny wiarygodności wymagają znacznie mniej*.

Add a comment

Więcej…
 
PZU pozostaje sponsorem Maratonu Warszawskiego
piątek, 26 stycznia 2018 09:42

25 stycznia Fundacja Maraton Warszawski poinformowała, że PZU po raz kolejny wesprze Maraton oraz Półmaraton Warszawski w roli sponsora tytularnego. To szósty rok współpracy obu podmiotów.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Rośnie liczba sądowych batalii o auta zastępcze
piątek, 26 stycznia 2018 09:35

Coraz więcej sporów dotyczących refundacji kosztów auta zastępczego z OC sprawcy wypadków jest rozstrzyganych na drodze sądowej – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
Paweł Surówka o Forum Ekonomicznym w Davos
piątek, 26 stycznia 2018 09:35

Paweł Surówka, prezes zarządu PZU SA, w wywiadzie dla Money.pl ujawnił, że część uczestników Forum Ekonomicznego w Davos znało i doceniło strategię zakładu.

Add a comment

Więcej…
 
GUS: Finanse i ubezpieczenia wciąż z optymistycznymi ocenami koniunktury
czwartek, 25 stycznia 2018 09:47

Koniunktura w sekcji działalność finansowa i ubezpieczeniowa oceniana jest w styczniu optymistycznie, podobnie jak w grudniu ub. r. i analogicznym miesiącu ostatnich sześciu lat – poinformował Główny Urząd Statystyczny (GUS).

Add a comment

Więcej…
 
Link4 wysoko w rankingu Ubea.pl
czwartek, 25 stycznia 2018 09:46

Porównywarka ubezpieczeń Ubea.pl podsumowała 2017 rok na rynku cen polis. Link4 zajął pierwsze miejsce w kategorii najbardziej konkurencyjnego cenowo pakietu OC+AC. W pozostałych kategoriach tryumfowały You Can Drive i Aviva.

Add a comment

Więcej…
 
mfind.pl: Ceny OC wzrosną, ale niewiele
czwartek, 25 stycznia 2018 09:45

Przemysław Pepla z mfind.pl ocenił w rozmowie z agencją informacyjnej Newseria Biznes, że chociaż ceny ubezpieczeń komunikacyjnych wciąż są na wysokim poziomie, to na przestrzeni ostatnich 12 miesięcy ustabilizowały się. Ekspert nie wyklucza jednak podwyżek.

Add a comment

Więcej…
 
Concordia Ubezpieczenia: O ubezpieczeniach na Agroforum
czwartek, 25 stycznia 2018 09:44

18 stycznia w ostródzkiej Expo Arenie odbyła się konferencja Agroforum. Wydarzenie zostało zorganizowane przez Concordię Ubezpieczenia, Procam Polska oraz Horsch Maschinen GmbH.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 1193

Votum: Agnieszka Czaplińska nowym wiceprezesem zarządu

9 lutego Elżbieta Kupiec złożyła rezygnację z funkcji członka zarządu Votum, ze skutkiem na ten sam dzień. Przyczyny rezygnacji nie są znane. Rada...


czytaj dalej

Aegon TUnŻ: Andrzej Szufa członkiem zarządu ds. ryzyka

Akcjonariusz Aegon TUnŻ powołał Andrzeja Szufę do pełnienia funkcji członka zarządu spółki odpowiedzialnego za zarządzanie ryzykiem.

Andrzej Szufa...


czytaj dalej

Indonezja: Bank sprzedaje ubezpieczyciela

PT Bank Danamon, piąty największy pod względem wartości rynkowej bank kredytowy w Indonezji, rozważa sprzedaż udziałów w swojej ubezpieczeniowej...


czytaj dalej

Zurich: Cięcie kosztów przynosi efekty

Grupa Zurich Insurance przeszła przez rok rekordowy dla branży pod względem roszczeń z tytułu katastrof naturalnych, podnosząc dywidendę po raz...


czytaj dalej

KUKE: Rok rekordowej sprzedaży

2017 był rekordowym rokiem dla Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE) pod względem przypisu składki. Spółka zebrała w sumie 192...


czytaj dalej

SBUiR: Spotkanie BIPAR w Madrycie

W dniach 1-2 lutego odbyło się okresowe spotkanie (midterm meeting) BIPAR w Madrycie. W obradach uczestniczyła radca prawny dr Katarzyna...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy