feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń
MIT Enterprise Forum: Insurtech w 5. edycji programu akceleracji
piątek, 28 września 2018 08:35

MIT Enterprise Forum Poland rozpoczął 5. edycję programu akceleracji dla start-upów technologicznych. Tym razem do projektu zakwalifikowało się 18 młodych firm, które przez kolejne trzy miesiące będą pracować nad rozwojem swoich biznesów pod okiem polskich oraz międzynarodowych mentorów i ekspertów. Najlepsze start-upy mają szansę na udział w tygodniowym Bootcampie w Bostonie oraz wygranie 100 tys. zł w konkursie CVC Young Innovator Awards.

Add a comment

Więcej…
 
TFG: Pierwsza wypłata za niewypłacalne biuro podróży
czwartek, 27 września 2018 08:54

Po raz pierwszy w swojej krótkiej historii Turystyczny Fundusz Gwarancyjny (TFG) uruchomił wypłatę pieniędzy dla poszkodowanych podróżnych. Fundusz przejął zobowiązania za niewypłacalne biuro podróży Martin z Piły. W ciągu jednego dnia, od momentu otrzymania dyspozycji od Marszałka Województwa Wielkopolskiego, TFG zrealizował wszystkie zgłoszone wypłaty.

Add a comment
Więcej…
 
PBUK: System likwidacji szkód komunikacyjnych w Hiszpanii
czwartek, 27 września 2018 08:52

Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (PBUK) zorganizowało kolejne seminarium dotyczące systemów likwidacji szkód komunikacyjnych w różnych krajach Europy. Podczas ostatniego spotkania praktycy likwidacji szkód komunikacyjnych z krajowych zakładów ubezpieczeń działających w Polsce mieli okazję zapoznać się z rozwiązaniami rynku hiszpańskiego.

Add a comment

Więcej…
 
SPBUiR: Skutkiem ACTA 2 może być rewolucja w cyberpolisach
czwartek, 27 września 2018 08:50

Prawodawcy unijni od kilku miesięcy dyskutują nad dyrektywą w sprawie praw autorskich na jednolitym rynku cyfrowym, potocznie określaną w Polsce mianem ACTA 2. Jej zadaniem jest uniemożliwienie wykorzystywania wszelkich efektów twórczości artystycznej bez zgody i/lub zapłacenia ewentualnego honorarium autorowi. Rynek ubezpieczeń już wcześniej dostrzegł ryzyko niedopełnienia obowiązków ochrony praw autorskich i oferuje przedsiębiorcom zabezpieczenie na wypadek ich naruszenia, w postaci OC działalności multimedialnej.

Add a comment

Więcej…
 
ANG Spółdzielnia: Nieprecyzyjne postanowienia ustawy dystrybucyjnej
czwartek, 27 września 2018 08:48

Wchodząca w życie od 1 października ustawa o dystrybucji ubezpieczeń implementuje do polskiego porządku prawnego postanowienia dyrektywy Parlamentu Europejskiego oraz Rady UE w sprawie dystrybucji ubezpieczeń (IDD). Eksperci ANG Spółdzielni wskazują na wątpliwości, które ich zdaniem budzą niektóre postanowienia ustawy.

Add a comment

Więcej…
 
Vienna Life: Nowe narzędzia mają podnieść jakość obsługi
czwartek, 27 września 2018 08:47

Vienna Life przypomniała o szeregu rozwiązań, jakie wprowadziła w ostatnim czasie w celu dostosowania swojej oferty do oczekiwań klientów.

Add a comment

Więcej…
 
KUKE: Wsparcie przedsiębiorców pomoże eksportowi
czwartek, 27 września 2018 08:46

Z danych GUS wynika, że w I półroczu Polska odnotowała wzrost działalności eksportowej na poziomie 5,7% r/r, do kwoty 107,6 mld euro. Jednocześnie w przeciwieństwie do 2017 roku import przewyższył eksport o ponad 1,2 mld euro. Utrzymanie tendencji wzrostowej eksportu i jego przewagi nad importem będzie możliwe dzięki wspieraniu przedsiębiorców odpowiednimi instrumentami finansowymi i wiedzą – podkreśla Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE).

Add a comment

Więcej…
 
Rozmowy bez Asekuracji: Plan na Zdrowie w sieci multi
środa, 26 września 2018 08:45

25 września ukazał się 34. odcinek podcastu „Rozmowy bez Asekuracji”, zatytułowany „Plan na Zdrowie w sieci multi”. Gościem Aleksandry Wysockiej był Łukasz Heinowski, dyrektor Biura Sprzedaży Multiagencyjnej i Brokerskiej PZU SA.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Konferencja „Zarządzanie ryzykiem w transporcie”
środa, 26 września 2018 08:44

25 października w Bielsku-Białej odbędzie się konferencja naukowa zatytułowana „Zarządzanie ryzykiem w transporcie”.

Add a comment

Więcej…
 
PZU mecenasem Teatru Narodowego
środa, 26 września 2018 08:44

Teatr Narodowy poinformował, że do końca marca 2019 r. wyłącznym branżowym mecenasem finansowym jego działalności jest PZU.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 1297

Z PZU do zarządu Alior Banku

17 października Katarzyna Sułkowska złożyła rezygnację z funkcji prezesa zarządu Alior Banku. Rada nadzorcza spółki przyjęła rezygnację i z tym...


czytaj dalej

MAK Ubezpieczenia: Robert Grabowski nowym członkiem zarządu

Robert Grabowski, dotychczasowy dyrektor Biura Ubezpieczeń na Życie i Osobowych MAK Ubezpieczenia, został członkiem zarządu firmy brokerskiej....


czytaj dalej

Unia Berneńska: Beatriz Reguero nową przewodniczącą

17 października w Paryżu odbyło się doroczne walne zgromadzenie Unii Berneńskiej. Gospodarzem spotkania, które zgromadziło ponad 300 dyrektorów...


czytaj dalej

Aon: Wrześniowe katastrofy najkosztowniejsze

Szkody spowodowane przez huragany, powodzie i trzęsienia ziemi sprawiły, że wrzesień był pod względem katastrof naturalnych najkosztowniejszym jak...


czytaj dalej

PIU: Wynik bancassurance najsłabszy od lat

17 października podczas pierwszego dnia X Kongresu Bancassurance Polska Izba Ubezpieczeń (PIU) zaprezentowała podsumowanie wyników bankowego...


czytaj dalej

Consultia: Korekta rocznej prognozy

Przez 9 miesięcy tego roku Consultia zebrała 155,1 mln zł, o 15,1% więcej niż w analogicznym okresie 2017 r. (134,8 mln zł). Przychody...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook