feed-image -

Reklama

Rynek Ubezpieczeń
Compensa: Jak się ubezpieczyć na wakacyjny wyjazd autem
środa, 29 maja 2019 23:01

Przed wyjazdem autem na zagraniczne wakacje warto sprawdzić nie tylko stan techniczny pojazdu, ale też przyjrzeć się kwestii ubezpieczenia – radzi Compensa.

Add a comment

Więcej…
 
Klienci „uefek” chcą rzetelnego śledztwa
środa, 29 maja 2019 18:45

29 maja w Prokuraturze Krajowej złożono petycję, której autorzy – klienci polis z UFK TUnŻ Europa i Open Life – domagają przeprowadzenia „sprawnego i rzetelnego śledztwa” – informują media.

Add a comment

Więcej…
 
Rozmowy bez Asekuracji: Czy ubezpieczenia zdrowotne są chore?
środa, 29 maja 2019 09:03

28 maja ukazał się 68. odcinek podcastu „Rozmowy bez Asekuracji”. Gościem najnowszej odsłony programu był Daniel Zdziński z Certo Broker.

Add a comment

Więcej…
 
Comarch sponsorem głównym Regat TU
środa, 29 maja 2019 08:56

Firma Comarch została sponsorem głównym Regat Towarzystw Ubezpieczeniowych, które odbędą się w dniach 6-8 czerwca w Starych Sadach.

Add a comment

Więcej…
 
PBUK: Ponad 200 szkód dziennie na zagranicznych drogach
środa, 29 maja 2019 08:54

W ubiegłym roku kierujący pojazdami z polskimi tablicami byli sprawcami ponad 200 kolizji dziennie na drogach poza granicami kraju. Łącznie spowodowali 75,2 tys. szkód, o 15,3% więcej niż rok wcześniej. Ponownie wzrosła też liczba kolizji i wypadków na zagranicznych drogach spowodowanych przez kierujących nieubezpieczonymi pojazdami z polskimi tablicami – wynika z danych Polskiego Biura Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (PBUK).

Add a comment

Więcej…
 
KNF: „Tak” dla fuzji Generali Życie i Concordii Capital
środa, 29 maja 2019 08:53

Generali Życie może połączyć się z WTUŻiR Concordia Capital. 28 maja Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie stwierdziła brak podstaw do zgłoszenia sprzeciwu wobec fuzji. Nadzór wyraził też zgodę na powołanie Macieja Fedyny na stanowisko prezesa zarządu obu towarzystw wielkopolskiej grupy.

Add a comment

Więcej…
 
Gothaer TU: Klauzula Loss Assistance zadziała także w razie powodzi
środa, 29 maja 2019 08:51

Gothaer TU zwraca uwagę, że jest jedynym towarzystwem na polskim rynku ubezpieczeń, które oferuje ochronę zabezpieczenia majątku przed szkodą, jeżeli istnieje bezpośrednie zagrożenie wystąpienia zdarzenia, np. powodzi. Firma rozpoczyna działania bez wstępnej analizy odpowiedzialności ubezpieczyciela, w ramach określonego limitu, nawet jeżeli później okaże się, że tej odpowiedzialności nie ma.

Add a comment

Więcej…
 
EIB: Konsolidacja ubezpieczeń korzystna dla samorządu
środa, 29 maja 2019 08:50

Widoczne na przestrzeni ostatnich lat podwyżki stawek w ubezpieczeniach (o 77% w „komunikacji” w ciągu 3 lat, o blisko 20% w „majątku” według danych firmy brokerskiej EIB) szczególnie dotykają instytucje budżetowe, np. samorządy. Jednostki samorządu terytorialnego (JST) muszą zaplanować wszelkie wydatki z odpowiednim wyprzedzeniem, nie zawsze są więc w stanie skutecznie zareagować na zmiany na rynku finansowym. Dlatego EIB radzi, aby ci, którzy chcą uniknąć negatywnego efektu wzrostu cen, skorzystali z możliwości konsolidacji ubezpieczeń.

Add a comment

Więcej…
 
ANG Biznes: MSP coraz chętniej sięgają po cyberpolisy
środa, 29 maja 2019 08:49

W ubiegłym roku w Polsce powstało ponad 377 tys. firm. Wśród spółek prowadzących działalność w naszym kraju aż 99% podmiotów stanowią małe i średnie przedsiębiorstwa. Wytwarzają one ponad 60% krajowego PKB i zatrudniają 70% spośród ogólnej liczby pracujących. W ocenie ANG Biznes nie powinien zatem dziwić fakt, że instytucje finansowe tworzą coraz więcej produktów przeznaczonych właśnie dla MSP. Takich jak np. ubezpieczenia.

Add a comment

Więcej…
 
Inter Polska: Fizjoterapeuta musi pamiętać o OC
środa, 29 maja 2019 08:48

Inter Polska przypomina, że fizjoterapeuta to zawód, który podlega określonym regulacjom prawnym i wytycznym. Jednym z wymogów jest posiadanie odpowiedniego ubezpieczenia OC.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 1398

PZU Zdrowie: Wojciech Kossut prezesem zarządu Falck

17 czerwca Nadzwyczajne Zgromadzenie Wspólników podjęło uchwałę o powołaniu zarządu Falck Centra Medyczne. Decyzją NZW w organie zarządzającym...


czytaj dalej

KUKE: Akcjonariusze powołali zarząd spółki na nową kadencję

14 czerwca Walne Zgromadzenie Akcjonariuszy Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE) powołało zarząd spółki w dotychczasowym składzie...


czytaj dalej

Geneva Association: Mocne głosy w zarządzie

Geneva Association, globalna organizacja zrzeszająca dyrektorów branży ubezpieczeń i reasekuracji, ogłosiła wybór czterech nowych członków...


czytaj dalej

Mapfre: Prezes mówi o nowej rzeczywistości technologicznej

Postępy w technologii i nowa rzeczywistość, jaką ona kreuje, nie mogą działać jak hamulec rozwoju gospodarczego i społecznego – mówił prezes i...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Wzrost w majątku, spadek w życiówce

Opublikowany przez Komisję Nadzoru Finansowego (KNF) raport podsumowujący wyniki finansowe rynku ubezpieczeń w pierwszym kwartale tego roku...


czytaj dalej

Ubea.pl: Benefia wróciła do czołówki

Z rankingu cen ubezpieczeń komunikacyjnych Ubea.pl, opartego na kalkulacjach sporządzonych przez użytkowników porównywarki wynika, że w maju...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook