feed-image -

Personalia


Jerzy Kowalski zastępcą redaktora naczelnego GU
wtorek, 10 lutego 2004 22:10
Z dniem 16 lutego red. Jerzy Kowalski został zastępcą redaktora naczelnego „Gazety Ubezpieczeniowej”. Objął działy aktualności oraz ubezpieczeń życiowych.

Add a comment
Więcej…
 
Zbigniew Pusz w zarządzie Universum Życie
wtorek, 03 lutego 2004 12:40
Zbigniew Pusz, decyzją rady nadzorczej Universum Życie, wszedł do zarządu spółki. Pod koniec ubiegłego roku jego kandydaturę zgłosił Ricardo Nunez, szef AICE Polska, firmy kontrolującej 32,8% akcji życiowego ubezpieczyciela. W tym czasie akcjonariusze towarzystwa postanowili nie przedłużyć kontraktów z zarządem, którym kierował Maciej Dworak. Zbigniew Pusz, nowa osoba w zarządzie Universum, jest powiązany również z innym mniejszościowym akcjonariuszem spółki – Polskim Towarzystwem Ubezpieczeń (PTU). Przed objęciem nowego stanowiska był współpracownikiem Grażyny Brockiej, która kieruje zarządem PTU, a wcześniej pełniła funkcję prezesa zarządu Compensy.

Add a comment
 
Alojzy Choda prezesem SIGNAL IDUNA
wtorek, 03 lutego 2004 12:35
Od 1 stycznia 2004 r. prezesem zarządów spółek SIGNAL IDUNA został Alojzy Choda.

Add a comment
Więcej…
 
Bruno Maisonnier zrezygnował z rady nadzorczej TU Europa
wtorek, 20 stycznia 2004 19:25
Bruno Maisonnier nie pełni już funkcji wiceprzewodniczącego rady nadzorczej TU Europa. W radzie reprezentował on grupę kapitałową Credit Agricole, która przez swoją spółkę zależną ma 49% akcji towarzystwa ubezpieczeniowego.

Add a comment
 
Piotr Kuba w zarządzie TFI SKARBIEC
wtorek, 20 stycznia 2004 19:23
Do zarządu TFI SKARBIEC dołączył Piotr Kuba, który dotychczas pełnił funkcję dyrektora departamentu kontrollingu w Skarbiec Asset Management Holding. Ma on 34 lat i jest absolwentem Instytutu Matematyki Uniwersytetu Łódzkiego. Posiada także licencję doradcy inwestycyjnego oraz tytuł Charted Financial Analyst (CFA Charterholder).

Add a comment
Więcej…
 
Jarosław Bauc prezesem TFI SKARBIEC
wtorek, 20 stycznia 2004 19:22
Na stanowisko prezesa zarządu TFI SKARBIEC powołany został Jarosław Bauc. Od początku tego roku pełni również funkcję prezesa zarządu Skarbiec Asset Management Holding. Zastąpił Andrzeja Dorosza, który obejmie funkcję prezesa zarządu Banku Gospodarstwa Krajowego.

Add a comment
Więcej…
 
Adam Gwara prezesem ACIF Życie TUW
wtorek, 20 stycznia 2004 19:22
Adam Gwara objął funkcję prezesa zarządu MACIF Życie TUW, które otrzymało pozwolenie MF na prowadzenie działalności ubezpieczeniowej w Polsce 31.12.2003 r. Jest on prezesem Stowarzyszenia na Rzecz Bezpieczeństwa Finansowego Obywateli RP, doradcą zarządu TU Skandia Życie SA. W latach 1994–95 był wiceprezesem Krajowego Urzędu Pracy. Przez następne 2 lata był wiceministrem pracy i pełnomocnikiem rządu ds. osób niepełnosprawnych. W 1998 r. został dyrektorem oddziału terenowego TVP SA w Łodzi, a od w 1999 r. pełnił funkcję pełnomocnika zarządu TU PETRUS SA. W latach 2000–2001 był doradcą prezesa zarządu Fiat Polska Sp. z o.o. Przez blisko 2 lata (1998–99) był członkiem prezydium zarządu Polskiego Komitetu Paraolimpijskiego.

Add a comment
 
Dariusz Radzikowski prezesem Universum-Życie
wtorek, 13 stycznia 2004 19:04
Rada Nadzorcza Universum-Życie TU SA 1 stycznia 2004 r. powierzyła pełnienie obowiązków prezesa Zarządu Universum-Życie TU SA Dariuszowi Radzikowskiemu. Jest on absolwentem Szkoły Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie, od 1994 r. związanym z FSO, później Daewoo-FSO Motor SA.

Add a comment
Więcej…
 
O Marianie Miziołku, choć nie tylko...
wtorek, 06 stycznia 2004 17:09
Były prezes mojego towarzystwa życiowego miał charyzmę. Eeee, niewłaściwe sformułowanie! Ma charyzmę! Choć od wielu lat nie jest już prezesem towarzystwa, dla którego ja usiłuję nadal pracować, ON nadal cieszy się ogromnym uznaniem i szacunkiem wśród stosunkowo licznej jeszcze rzeszy agentów z najdłuższym stażem w zawodzie i firmie. Oni już dawno mieli być ofiarami czystek etnicznych, ale dziwnym trafem przetrwali, bo zmyślne pomysły zastąpienia ich nową generacją spaliły na panewce. Nawet próba dokonania podmiany macierzystych firm sprzedaży na wojowników z konia trojańskiego nie powiodła się.

Add a comment
Więcej…
 
Witold Janusz prezesem STU Ergo Hestia
wtorek, 06 stycznia 2004 14:07
Witold Janusz – dotychczasowy wiceprezes zarządu STU Ergo Hestia SA od stycznia 2004 r. objął funkcję prezesa zarządu Gerling Polska TU SA. Jest absolwentem Uniwersytetu Gdańskiego. Z ubezpieczeniami związany jest od 1978 r. Był naczelnikiem wydziału w oddziale TUiR Warta SA w Gdyni. Przez 11 lat pełnił funkcję wiceprezesa zarządu STU Hestia Insurance SA. Jest znawcą polskiego i międzynarodowego prawa ubezpieczeniowego. Pełni funkcję wiceprezesa Polskiego Stowarzyszenia Prawa Morskiego. Jest członkiem kierowniczych gremiów Międzynarodowego Stowarzyszenia Prawa Ubezpieczeniowego (AIDA).

Add a comment
 
<< pierwsza < poprzednia 121 122 123 124 125 126 127 128 129 130 następna > ostatnia >>

Strona 127 z 140

KUKE: Janusz Władyczak zatwierdzony jako prezes zarządu

24 kwietnia na trzysta osiemdziesiątym ósmym posiedzeniu Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Janusza...


czytaj dalej

Pocztowe TUW: Stanisław Sokołowski nowym wiceprezesem

Z dniem 29 marca Stanisław Sokołowski został powołany na wiceprezesa zarządu Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych. Na tym stanowisku...


czytaj dalej

Munich Re: Powołanie dyrektora finansowego insurtechu

Munich Re powołał globalnego dyrektora finansowego swojej spółki zależnej Digital Partners, założonej w 2016 r. w celu eksplorowania możliwości w...


czytaj dalej

Generali: Optymalizacja zasięgu

Włoski ubezpieczyciel Generali zawarł umowę sprzedaży swoich operacji w Belgii za ok. 540 mln euro. Nabywcą jest Athora Holding Ltd. Zamknięcie...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Gdzie i jak zakłady walczą z oszustami

Inwencja oszustów oraz stałe poszukiwanie przez nich nowych obszarów działania sprawia, że walka z przestępczością ubezpieczeniową nie ustaje...


czytaj dalej

Cztery multiagencje w AXA Prestige Partners Club

AXA Prestige Partners Club – taką nazwę nosi nowa inicjatywa AXA, mająca na celu wzmocnienie relacji biznesowych zakładu z sieciami...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook