feed-image -

Rozmowa Tygodnia


Nie bójmy się marzyć
wtorek, 12 sierpnia 2003 03:39

Rozmowa z Rafałem Czemier-Wołonciejem, Dyrektorem FMG International SA

Bożena Dołęgowska-Wysocka: Jak wyglądały poszukiwania partnera w biznesie?

– Nie chcieliśmy się łączyć z polską firmą, ponieważ polskie firmy nie miały jeszcze doświadczenia w sprzedaży ubezpieczeń na życie. Szukaliśmy dużej, ze światową renomą, która planuje wejść na polski rynek. I tu zadziałał przypadek. W prasie austriackiej ukazał się artykuł mówiący o tym, iż amerykańska firma AIG rozpoczęła działalność w Polsce.

Add a comment
Więcej…
 
Polska szkoła plakatu to nie przeszłość cz.1
wtorek, 05 sierpnia 2003 22:21
Rozmowa z Marią Kurpik, kuratorem Muzeum Plakatu w Wilanowie

Bożena M. Dołęgowska-Wysocka: 4 czerwca 2003 r. Muzeum Plakatu w Wilanowie obchodziło swoje urodziny – 35-lecie powstania. Wśród tysięcy zgromadzonych tam eksponatów znajdują się także plakaty o tematyce ubezpieczeniowej. Dzięki wspaniałej postawie władz tej placówki, zwłaszcza Pani osobistemu zaangażowaniu, kilka z nich zasili naszą akcję „Zbieramy pamiątki do Muzeum Ubezpieczeń w Krakowie”. Chciałabym Pani serdecznie podziękować za tę inicjatywę.

Add a comment
Więcej…
 
Z BIPAR jesteśmy silniejsi
wtorek, 01 lipca 2003 18:03
Rozmowa z Adamem Sankowskim, prezesem Polskiej Izby Pośredników Ubezpieczeniowych i Finansowych
 
Bożena M. Dołęgowska-Wysocka: W opublikowanym na naszych łamach Komunikacie („Gazeta Ubezpieczeniowa” nr 26, s. 8) poinformowaliśmy Czytelników, że Polska Izba Pośredników Ubezpieczeniowych i Finansowych 13 czerwca br. w Lizbonie została przyjęta w poczet członków Europejskiej Federacji Pośredników Ubezpieczeniowych BIPAR. Czym było dla Pana to wydarzenie?

Adam Sankowski – Już na Zgromadzeniu Założycielskim 2 sierpnia 2002 r. została przyjęta jednogłośnie uchwała o podjęciu przez Zarząd działań w celu uzyskania członkostwa PIPUiF w Europejskiej Federacji Pośredników Ubezpieczeniowych BIPAR. 
Add a comment
Więcej…
 
Krajobraz po bitwie
wtorek, 17 czerwca 2003 13:28
Rozmowa z prof. nadzw. dr. inż. Mirosławem Zdanowskim, rektorem Wyższej Szkoły Ubezpieczeń i Bankowości w Warszawie
 
Bożena M. Dołęgowska-Wysocka: Dwanaście lat temu kierowana przez Pana Fundacja Promocji Ubezpieczeń utworzyła Wyższą Szkołę Ubezpieczeń i Bankowości. W styczniu 1992 r. została ona wpisana do rejestru wyższych uczelni niepaństwowych Ministerstwa Edukacji Narodowej pod numerem 2. Patrząc z perspektywy czasu, jak ocenia Pan stan dzisiejszy polskiego rynku ubezpieczeń, a szczególnie rynku pracy w tym sektorze?

Mirosław Zdanowski: – No cóż, nic nie jest takie, jakie miało być. Obecnie ponad 70% kapitału własnego w sektorze ubezpieczeniowym stanowi kapitał zagraniczny. Kapitał musi procentować, zarabiać na siebie, bo jeśli nie, to zostanie przeniesiony w inne, przyjaźniejsze dla niego obszary.
 
Add a comment
Więcej…
 
Stabilny rozwój
wtorek, 10 czerwca 2003 23:49
Rozmowa z Piotrem Narlochem, Prezesem Grupy Concordia w Polsce
 
Bożena M.Dołęgowska-Wysocka: Przypomnijmy, kto tworzy ubezpieczeniową Grupę Concordia w Polsce.

Piotr Narloch: – Dwa Towarzystwa – Concordia Wielkopolska Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych oraz Concordia Capital SA Wielkopolskie Towarzystwo Ubezpieczeń Życiowych i Rentowych, które powiązane są kapitałowo z silnymi partnerami niemieckimi – Concordia Versicherung Holding AG oraz Vereinigte Hagel VvaG. 
Add a comment
Więcej…
 
Jak płacić mniej i jeździć bezpieczniej
wtorek, 03 czerwca 2003 22:02
Rozmowa z Janem Durajczykiem, Prezesem Zarządu Towarzystwa Ubezpieczeń Polski Związek Motorowy SA
 
Bożena M. Dołęgowska-Wysocka: Panie prezesie, kieruje Pan jednym z najmłodszych towarzystw ubezpieczeniowych na naszym rynku. O ile wiem, geneza jego powstania jest dość niezwykła.

Jan Durajczyk: – To prawda. Otóż Polski Związek Motorowy, podobnie jak wszystkie wielkie automobilkluby Europy, prowadził od trzydziestu lat usługi assistance dla swoich członków, a od początku lat 90. także dla producentów samochodów, importerów aut oraz ich sprzedawców. I ni stąd, ni zowąd w połowie lat 90. ówczesne władze PUNU, a personalnie rzecz biorąc, Pani Prezes Danuta Wałcerz stwierdziła, że jest to działalność całkowicie... nielegalna.
 
Add a comment
Więcej…
 
Większa ochrona za mniejszą składkę
wtorek, 20 maja 2003 15:21
Rozmowa z Michałem Sieradzanem, dyrektorem Zakładu Usług Ubezpieczeniowo-Finansowych Kolportera Holding
 
Bożena M. Dołęgowska-Wysocka: Słyszałam, że w ofercie ZUUF Kolportera Holding pojawił się nowy, bardzo atrakcyjny produkt, który daje małym i średnim firmom zupełnie nowe możliwości grupowego ubezpieczenia pracowników?

Michał Sieradzan: – To prawda, po dwumiesięcznym okresie negocjacji z czołowymi towarzystwami ubezpieczeń na życie dokonaliśmy wyboru partnera, który zapewni naszym pracownikom i współpracownikom Grupy Firm Kolporter pełne poczucie bezpieczeństwa w postaci bardzo atrakcyjnego programu grupowego pracowniczego ubezpieczenia na życie. 
Add a comment
Więcej…
 
Grunt to specjalizacja
wtorek, 20 maja 2003 14:14
Rozmowa z Michałem Biedzkim, Prezesem NATIONWIDE TUnŻ
 
Bożena M. Dołęgowska-Wysocka: Panie Prezesie, spotykamy się w ważnym dla ubezpieczeń roku, 200-lecia ubezpieczeń na ziemiach polskich.

Michał Biedzki: – Na pewno nie pokuszę się o podsumowanie 200 lat ubezpieczeń w Polsce. Chciałbym natomiast przedstawić kilka refleksji na temat ostatnich 12 lat, tj. odrodzonego rynku ubezpieczeń komercyjnych w naszym kraju. 
Add a comment
Więcej…
 
Czy naprawdę trudny rynek?
wtorek, 06 maja 2003 18:36
Rozmowa z Ryszardem Z. Karpowiczem, wiceprezesem Zarządu Gerling Polska Życie SA
 
Bożena M. Dołęgowska-Wysocka: Od ponad 10 lat jest Pan aktywnym uczestnikiem i obserwatorem polskiego rynku ubezpieczeniowego. Rok bieżący jest dla naszego sektora rokiem szczególnym. W dniu, w którym rozmawiamy, Sejm uchwala pakiet ustaw ubezpieczeniowych, wprowadzający nas (oby!) w realia Unii Europejskiej. Z drugiej strony, jesteśmy w roku 200-lecia ubezpieczeń na ziemiach polskich. Z Przeszłości patrzymy w Przyszłość...

Ryszard Z. Karpowicz – Dokładnie 12 lat temu przyjechałem z Kanady razem z Marianem Miziołkiem i Mirosławem Kowalskim, włączając się w budowę polskiego rynku ubezpieczeń na życie, a konkretnie Commercial Union. 
Add a comment
Więcej…
 
My nie zrywamy umów
wtorek, 29 kwietnia 2003 17:25
Rozmowa z Andrzejem Dadełłą, przewodniczącym Rady Nadzorczej DSA SA – Detalicznej Sieci Akwizycji na Rzecz Funduszy Emerytalnych
 
Bożena M. Dołęgowska-Wysocka: – Należymy, jak sądzę, do osób, które z dużą nostalgią wspominają początki Wielkiej Reformy Emerytalnej...

Andrzej Dadełło: – Firma DSA SA rzeczywiście powstała w 1999 r. Początkowo jej celem było prowadzenie działalności akwizycyjnej na rzecz funduszy emerytalnych. 
Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 następna > ostatnia >>

Strona 57 z 60

Bartłomiej Krupa dalej pokieruje izbą odszkodowawców

W piątek 16 marca 2018 r. we Wrocławiu odbyły się wybory władz III kadencji Polskiej Izby Doradców i Pośredników Odszkodowawczych. Wybór nowych...


czytaj dalej

Grupa Europa: Maciej Kloze wiceprezesem

Rady Nadzorcze spółek wchodzących w skład Grupy Ubezpieczeniowej Europa (Towarzystwo Ubezpieczeń Europa i Towarzystwo Ubezpieczeń na Życie Europa)...


czytaj dalej

Zurich Insurance: Klient napędza rewolucję, więc go słuchajmy

Branża ubezpieczeniowa znajduje się w samym środku rewolucji, której siłą sprawczą jest klient. Gracze najlepiej wyposażeni, by się dostosować i...


czytaj dalej

Guidewire: Rozszerzenie działalności oddziału w Dublinie

21 marca Guidewire Software, globalny producent oprogramowania dla firm z branży ubezpieczeń, ogłosił dalsze rozszerzenie zakresu swojej...


czytaj dalej

Rekordowy wynik majątkowej Warty

Rekordowy wynik sprzedażowy spółki majątkowej, który po raz pierwszy w jej historii przekroczył poziom 5 mld zł, oraz wyraźna poprawa rentowności...


czytaj dalej

KUKE: Rekordowe przypisy

W ubiegłym roku Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE) uzyskała rekordowy przypis składki brutto na poziomie 202 mln zł, o blisko 55...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy