feed-image -

Rozmowa Tygodnia


Grunt to specjalizacja
wtorek, 20 maja 2003 14:14
Rozmowa z Michałem Biedzkim, Prezesem NATIONWIDE TUnŻ
 
Bożena M. Dołęgowska-Wysocka: Panie Prezesie, spotykamy się w ważnym dla ubezpieczeń roku, 200-lecia ubezpieczeń na ziemiach polskich.

Michał Biedzki: – Na pewno nie pokuszę się o podsumowanie 200 lat ubezpieczeń w Polsce. Chciałbym natomiast przedstawić kilka refleksji na temat ostatnich 12 lat, tj. odrodzonego rynku ubezpieczeń komercyjnych w naszym kraju. 
Add a comment
Więcej…
 
Czy naprawdę trudny rynek?
wtorek, 06 maja 2003 18:36
Rozmowa z Ryszardem Z. Karpowiczem, wiceprezesem Zarządu Gerling Polska Życie SA
 
Bożena M. Dołęgowska-Wysocka: Od ponad 10 lat jest Pan aktywnym uczestnikiem i obserwatorem polskiego rynku ubezpieczeniowego. Rok bieżący jest dla naszego sektora rokiem szczególnym. W dniu, w którym rozmawiamy, Sejm uchwala pakiet ustaw ubezpieczeniowych, wprowadzający nas (oby!) w realia Unii Europejskiej. Z drugiej strony, jesteśmy w roku 200-lecia ubezpieczeń na ziemiach polskich. Z Przeszłości patrzymy w Przyszłość...

Ryszard Z. Karpowicz – Dokładnie 12 lat temu przyjechałem z Kanady razem z Marianem Miziołkiem i Mirosławem Kowalskim, włączając się w budowę polskiego rynku ubezpieczeń na życie, a konkretnie Commercial Union. 
Add a comment
Więcej…
 
My nie zrywamy umów
wtorek, 29 kwietnia 2003 17:25
Rozmowa z Andrzejem Dadełłą, przewodniczącym Rady Nadzorczej DSA SA – Detalicznej Sieci Akwizycji na Rzecz Funduszy Emerytalnych
 
Bożena M. Dołęgowska-Wysocka: – Należymy, jak sądzę, do osób, które z dużą nostalgią wspominają początki Wielkiej Reformy Emerytalnej...

Andrzej Dadełło: – Firma DSA SA rzeczywiście powstała w 1999 r. Początkowo jej celem było prowadzenie działalności akwizycyjnej na rzecz funduszy emerytalnych. 
Add a comment
Więcej…
 
Stare polisy to rzadkość
wtorek, 15 kwietnia 2003 14:01
Rozmowa z Tomaszem Górniakiem, właścicielem GALERII AKCJI
 
Bożena M. Dołęgowska-Wysocka: Jak to się stało, że został Pan właścicielem tak unikatowej firmy antykwarycznej?

Tomasz Górniak: – Prowadzenie Galerii stało się dla mnie w tej chwili bardziej pasją życiową niż zarabianiem na życie. Ze starymi dokumentami miałem do czynienia od początku mego życia. Pierwsze litery stawiałem na pożółkłych papierach, które wyciągałem z wiekowej walizy. Dopiero po latach zdałem sobie sprawę z ich historycznej wartości, doceniłem ponadto ich piękno. Jednym słowem – wciągnęło mnie. Rozpoczynałem od zbierania akcji i obligacji.
 
Add a comment
Więcej…
 
Na przekór recesji
wtorek, 01 kwietnia 2003 19:03
Rozmowa z Maciejem Topolskim, rzecznikiem prasowym Grupy Firm Kolporter
 
Bożena M. Dołęgowska-Wysocka: Z powodu recesji panującej na rynku miniony rok był bardzo trudny dla wielu firm. Jak wypadło jego podsumowanie dla Grupy Firm Kolporter?

Maciej Topolski: – Najlepszą odpowiedź na to pytanie stanowią wyniki ekonomiczne. Nasza grupa, w której skład wchodzi obecnie 8 spółek, uzyskała w 2002 r. przeszło 1,5 mld zł przychodów (rok wcześniej 1,1 mld). Zysk netto wyniósł 12,1 mln zł (w 2001 r. 11 mln zł). Plany na 2003 r. są ambitne. Chcemy zwiększyć przychody do 1,9 mld zł, a zysk do 18 mln zł.
 
Add a comment
Więcej…
 
Stworzymy Mobilne Pakiety Produktowe
wtorek, 01 kwietnia 2003 19:03
Rozmowa z Michałem Sieradzanem, dyrektorem Zakładu Usług Ubezpieczeniowo-Finansowych Kolportera Holding
 
Bożena M. Dołęgowska-Wysocka: Usługi ubezpieczeniowe i finansowe to zupełnie nowa dziedzina działania dla spółki spod znaku Kolportera na niezwykle trudnym rynku. Co wpłynęło na decyzję o podjęciu tego wyzwania?
 
Michał Sieradzan: – Grupa Firm Kolporter jest organizacją gospodarczą otwartą na nowości. Spółki wchodzące w jej skład korzystają z najnowszych rozwiązań w technologii sprzedaży i obsługi klientów. 
Add a comment
Więcej…
 
Poczta ubezpiecza się sama
wtorek, 18 marca 2003 15:23
Rozmowa z Ryszardem Pidkiem, zastępcą dyrektora generalnego Poczty Polskiej, oraz Januszem Staniszewskim, prezesem Zarządu Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń Wzajemnych
 
Bożena M. Dołęgowska-Wysocka: Kto „wymyślił” Pocztowe Towarzystwo Ubezpieczeń Wzajemnych?

Ryszard Pidek: – Powiem tak: jeśli ma się do czynienia z tak dużą instytucją jak Poczta Polska, prawie ze stu tysiącami pracowników, rozgałęzioną siecią sprzedaży usług oraz olbrzymim majątkiem, to grzechem zaniechania byłoby nie wykorzystać szansy poszerzenia oferowanych przez nią usług. Klient powinien sprawnie załatwić maksymalnie wiele swoich spraw życiowych, bowiem pocztę ma przeważnie „pod ręką”. 
Add a comment
Więcej…
 
Powstanie Centrum Edukacji Ubezpieczeniowej
wtorek, 28 stycznia 2003 12:06
Rozmowa z prezesem PZU SA Zdzisławem Montkiewiczem
 
Bożena M. Dołęgowska-Wysocka: Panie prezesie, pozwoli Pan, że na początku naszej rozmowy pogratuluję serdecznie zwycięstwa agentów Grupy PZU w tegorocznej Edycji Akademii Ubezpieczeń, organizowanej przez redakcję „Gazety Ubezpieczeniowej”. Agenci Pana firmy wygrali indywidualnie i zbiorowo już w zeszłym roku, jednak w obecnym uczynili to w jeszcze lepszym stylu.

Zdzisław Montkiewicz: – Indywidualne zwycięstwo w tegorocznej edycji Akademii Ubezpieczeń agenta PZU Życie Stanisława Żuka i duży udział agentów PZU wśród wszystkich laureatów – wszak prawie co trzeci z nich pracuje dla naszej firmy – potwierdzają najwyższe kwalifikacje pracowników PZU. 
Add a comment
Więcej…
 
Apeluję o rzetelną rywalizację
wtorek, 21 stycznia 2003 18:09
Rozmowa ze Stanisławem Boczkowskim, wiceprezesem Skandii Życie
 
Bożena M. Dołęgowska-Wysocka: Na początku tego roku poinformowaliśmy Czytelników „Gazety Ubezpieczeniowej”, że Skandia sprzedała w grudniu swoje aktywa w Stanach Zjednoczonych Prudentialowi. Nie ukrywam, że do naszej redakcji doszły rozmaite opinie na ten temat, m.in. typu: „...USA? A kiedy Polska?”.

Stanisław Boczkowski: – Rzeczywiście, tuż przed świętami została sprzedana największa geograficznie struktura Skandii. Była to transakcja za 1 mld 270 mln dolarów. Jest to poważne zasilenie gotówkowe dla firmy, obawiam się, że za polską Skandię byśmy tyle nie dostali.
 
Add a comment
Więcej…
 
Dodatkowa prowizja za prenumeratę
wtorek, 21 stycznia 2003 17:42
Rozmowa z Arturem Suchożebrskim, twórcą i właścicielem Kancelarii Finansowo-Ubezpieczeniowej ARS w Siedlcach, zdobywcą Dyplomu Krzewiciela Wiedzy Ubezpieczeniowej
 
Bożena M. Dołęgowska-Wysocka: Z ubezpieczeniami związany jest Pan od dawna. A jak było z czytelnictwem prasy specjalistycznej?

Artur Suchożebrski: – Swoją przygodę z prasą ubezpieczeniową zacząłem w 1998 r. od miesięcznika „Asekuracja&Re”, załatwianego przez kolegów z Warszawy z „głębokiego podziemia”. Od lutego 1999 r. przyszła pora na „Gazetę Ubezpieczeniową”. 
Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 następna > ostatnia >>

Strona 57 z 59

Personalia: Lech Mrozowski w TUW Medicum

TUW Medicum poinformowało, że nowym członkiem jego zespołu został Lech Mrozowski, związany ostatnio z Vienna Insurance Group w Polsce.

Lech...


czytaj dalej

Link4: Maciej Krzysztoszek nowym rzecznikiem prasowym

Nowym rzecznikiem prasowym Link4 został Maciej Krzysztoszek, związany do niedawna z Komisją Nadzoru Finansowego (KNF) – informuje portal...


czytaj dalej

Generali: Austria wiodącym rynkiem dla Europy Środkowo-Wschodniej

Z dniem 1 stycznia 2018 r. Austria stanie się wiodącym rynkiem Generali dla regionu Europy Środkowo-Wschodniej. Nowa struktura regionalna będzie...


czytaj dalej

PERILS: Szacunek strat po Herwarcie

Ubezpieczone szkody majątkowe spowodowane w październiku br. przez cyklon Herwart (głęboki aktywny niż, w Polsce nazwany Grzegorzem) w Austrii i...


czytaj dalej

Generali: Narzędzie do samodzielnej likwidacji szkód komunikacyjnych

AudaSmart – taką nazwę nosi wdrożone przez Generali narzędzie do samodzielnej likwidacji szkód komunikacyjnych. Dzięki tej opcji klienci...


czytaj dalej

Allianz Polska: Akcja #wdobrejsprawie na rzecz SOS Wioski Dziecięce

Allianz Polska przygotował świąteczną akcję na rzecz podopiecznych ze Stowarzyszenia SOS Wioski Dziecięce. #wdobrejsprawie to internetowa...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy