feed-image -

Reklama

Rozmowa Tygodnia


Przecieranie ścieżek
wtorek, 17 maja 2005 14:16
Rozmowa z Ewą Beatą Basiak, wiceprezesem zarządu, Anetą Antkiewicz, dyrektorem Biura Ubezpieczeń Gospodarczych i Anną Sitek, dyrektorem Biura Negocjacji i Współpracy z Brokerami TUiR WARTA SA
Add a comment
Więcej…
 
Atrakcyjne, wydajne i przyszłościowe
wtorek, 10 maja 2005 23:16
Rozmowa z Rainerem Schönbergiem, pełnomocnikiem generalnym SIGNAL IDUNA Group, wiceprezesem zarządu SIGNAL IDUNA Polska, przedstawicielem Niemieckiego Związku Ubezpieczeń (GDV).
 
Bożena M. Dołęgowska-Wysocka: Panie Prezesie, ostatnio spotkaliśmy się prawie rok temu na VII Kongresie Brokerów w Mikołajkach. Wiem, że i w tym roku Signal Iduna zamierza tam mocno zaistnieć i przedstawić swoje zamierzenia odnośnie wprowadzenia w Polsce dobrowolnych ubezpieczeń zdrowotnych. Czy mógłby Pan już teraz uchylić nam rąbka tajemnicy?

Rainer Schönberg: Serdecznie zapraszam na nasz panel dyskusyjny w Mikołajkach. Prezes Alojzy Choda przedstawi tam najbliższe plany spółki w związku z wprowadzeniem prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych. Nie będę wychodzić „przed orkiestrę”.
Add a comment
Więcej…
 
Chcę umocnić markę OVB
wtorek, 10 maja 2005 19:30
Rozmowa z Krzysztofem Runowskim, prezesem OVB
 
Bożena M. Dołęgowska-Wysocka: Panie Prezesie, proszę przedstawić nam historię kierowanej przez Pana firmy.

Krzysztof Runowski: Firma narodziła się w Niemczech w 1970 r., a konkretnie w Kolonii.
Add a comment
Więcej…
 
Warta Vita ma już 10 lat!
wtorek, 19 kwietnia 2005 18:11
Rozmowa z Ireną Poławską, kierownikiem zespołu w Biurze Finansowo-Rachunkowym oraz Krzysztofem Kornelukiem, dyrektorem Biura Oceny Ryzyka WARTY VITA
 
Bożena M. Dołęgowska-Wysocka: Znają Państwo WARTĘ VITA praktycznie od początku. Jaka była ona 10 lat temu? Ilu było pracowników, ile produktów... zważywszy, że rynek ubezpieczeń był wtedy zupełnie innym rynkiem, a świadomość ubezpieczeniowa znacznie mniejsza...

Krzysztof Korneluk: – WARTA VITA 10 lat temu to zespół około 30 osób, pracujących na parterze budynku mieszkalnego na Ursynowie. 
Add a comment
Więcej…
 
Wznieść się ponad przeciętność
wtorek, 19 kwietnia 2005 18:00
Joanna Boczek – z wykształcenia pedagog. Przedstawiciel ubezpieczeniowo-finansowy.
 
Bożena M. Dołęgowska-Wysocka: ING Nationale-Nederlanden świętuje swoje 10-lecie. Kiedy Pani dołączyła do firmy?

Joanna Boczek
: Karierę w ING Nationale-Nederlanden rozpoczęłam nieco ponad 7 lat temu, w styczniu 1998 r. Systematyczna, sumienna praca od początku przynosiła mi wiele sukcesów.
Add a comment
Więcej…
 
Inwestujemy w przyszłość
wtorek, 19 kwietnia 2005 17:38
Rozmowa z Marcusem van der Ploegiem, prezesem zarządu ING Nationale-Nederlanden Polska SA
 
Bożena M. Dołęgowska-Wysocka: Panie prezesie, 10 lat temu, w styczniu 1995 r. sprzedaliście Państwo swoją pierwszą polisę. Był Pan jednym z tych, którzy zakładali towarzystwo ubezpieczeniowe w Polsce. Przyjechał Pan do nas z Holandii, nie znając kraju ani języka. Była zimna i dżdżysta jesień 1993 r.  Czy pamięta Pan ten dzień?

Marcus van der Ploeg: Bardzo dobrze pamiętam. Rzeczywiście było ponuro, zimno i mglisto na dodatek. Jeszcze wówczas nie wiedziałem, że będę tu pracował. Byliśmy w firmie na etapie planowania działań biznesowych. 
Add a comment
Więcej…
 
Pomilczmy razem...
wtorek, 12 kwietnia 2005 13:29
Rozmowa z Pawłem Danglem, prezesem Grupy Allianz
 
Bożena M. Dołęgowska-Wysocka: Panie Prezesie, na nasze spotkanie przygotowałam zupełnie inne pytania niż te, które chcę teraz Panu zadać. Spotykamy się jednak w chwili szczególnej dla świata, Kościoła i nas, Polaków. Umarł nasz Papież, już teraz spontanicznie nazywany Wielkim i Świętym. Przeżywamy dni żałoby narodowej. Gdy weszłam do Waszej siedziby, przywitało mnie spowite w kir zdjęcie Jana Pawła II, a przed nim leżała wiązanka kwiatów.
Add a comment
Więcej…
 
Rozsądny i romantyczny
środa, 06 kwietnia 2005 00:54
Rozmowa z Franzem Fuchsem, prezesem TU Compensa SA.
 
Bożena M. Dołęgowska-Wysocka: Panie Prezesie, spotykamy się tuż przed Świętami Wielkanocnymi. Kto nie musi, nie myśli o biznesie. W takiej atmosferze chciałabym porozmawiać z Panem o sztuce, Pana dziełach i inspiracjach twórczości. Nie ukrywam, że temat jest mi równie bliski jak ubezpieczenia. 30 lat temu zdałam maturę w Państwowym Liceum Sztuk Plastycznych jako specjalistka od tkactwa artystycznego. Przez całe lata nie myślałam jednak o sztuce, która nagle powróciła do mnie. I to z całą mocą. Już nie gobeliny, a obrazy i kolorowe szkło. Puchar, który chciałabym Panu ofiarować wywodzi się właśnie z tego nurtu. Czy Pan ma jakieś formalne wykształcenie plastyczne? Czy zafascynowanie malarstwem zrodziło się obok Pańskiego oficjalnego wykształcenia?
Add a comment
Więcej…
 
Ludzie, którym ufasz
wtorek, 29 marca 2005 12:43
Rozmowa z Krzysztofem Grzebykiem, dyrektorem ds. sprzedaży ING Nationale-Nederlanden, członkiem zarządu Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie.
 
Bożena M. Dołęgowska-Wysocka: Panie Dyrektorze, należy Pan do tych niewielu ludzi w branży ubezpieczeniowej, którzy drogę na szczyty zaczynali od zwykłego agenta ubezpieczeniowego. Pamiętam Pana dobrze z poprzedniego „wcielenia” – harcerskiego – jako naczelnika ZHP; pamiętam, bowiem swego czasu napisałam dla Związku Harcerstwa Polskiego książkę o sporach ideowych w organizacji.

Krzysztof Grzebyk: A ja zastanawiałem się czy to nie jakaś zbieżność nazwisk. Okazuje się, że nie! Mam tę książkę w domu w Rzeszowie. 
Add a comment
Więcej…
 
Otwartość myślenia, kreatywność i determinacja
wtorek, 08 marca 2005 19:25
Rozmowa z dr Grażyną Brocką, prezes zarządu Polskiego Towarzystwa Ubezpieczeń SA
 
Bożena M. Dołęgowska-Wysocka: Pani prezes, mamy coraz lepszy obraz tego, z jakimi wynikami finansowymi sektor ubezpieczeń zakończył rok 2004. Jaki był to rok dla naszego sektora?

Grażyna Brocka:
– Nadal dominujący blisko 79-procentowy udział w polskim rynku ma sześć największych towarzystw: PZU, WARTA, ERGO HESTIA, ALLIANZ i SAMOPOMOC, działających w zakresie pozostałych ubezpieczeń osobowych i majątkowych. Jednak co roku te proporcje ulegają przesunięciu na rzecz mniejszych uczestników rynku, co w dużej mierze jest efektem obserwowanego już od końca 2003 roku wzrostu całego rynku ubezpieczeń.
Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 następna > ostatnia >>

Strona 52 z 62

KNF: Marcin Pachucki p.o. przewodniczącego

Prezes Rady Ministrów Mateusz Morawiecki odwołał z dniem 14 listopada Marka Chrzanowskiego ze stanowiska przewodniczącego Komisji Nadzoru...


czytaj dalej

KNF: Marek Chrzanowski zrezygnował

13 listopada przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) Marek Chrzanowski złożył rezygnację z pełnionej przez siebie funkcji. Rezygnacja...


czytaj dalej

Swiss Re: Nakręcony szwajcarski zegarek

Za 3 kwartały 2018 r. grupa Swiss Re odnotowała przychód netto w wysokości 1,1 mld dol., mimo szacowanego obciążenia likwidacją szkód na sumę 1,6...


czytaj dalej

Willis Re: Rekordowa emisja ILS

Emisja papierów wartościowych powiązanych z ubezpieczeniami (ILS) w III kwartale 2018 r. osiągnęła rekordową wartość 1,6 mld dol. według raportu...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Dużo się dzieje

Start sezonu prezentacji wyników finansowych zakładów ubezpieczeń za dziewięć miesięcy obecnego roku, fachowiec od ubezpieczeń na czele nadzoru,...


czytaj dalej

Euler Hermes: Blisko 2 bln zł ubezpieczonych należności polskich firm

W tym roku mija 20 lat od rozpoczęcia działalności Euler Hermes w Polsce. Od 1998 r. ubezpieczyciel objął ochroną obrót polskich firm na kwotę...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook