feed-image -

Reklama

Rozmowa Tygodnia


Kompleksowa obsługa ubezpieczyciela
wtorek, 05 lipca 2005 18:06
Rozmowa z Andrzejem Nojszewskim, prezesem Software AG Polska Sp. z o.o.
 
Bożena M. Dołęgowska-Wysocka:Panie Prezesie, problemy informatyki coraz częściej zaglądają na łamy „Gazety Ubezpieczeniowej”. Sporo pisaliśmy o standardach informatycznych w ubezpieczeniach. Zorganizowaliśmy także dwie dyskusje redakcyjne poświęcone tym zagadnieniom w ramach Ubezpieczeniowych Śniadań Czwartkowych, organizowanych w Atelier OPOKA na Nowym Świecie. Pana firma, mocno osadzona w branży finansowej, coraz śmielej wkracza do ubezpieczeń. To ciekawy sektor?
 
Andrzej Nojszewski: – Z punktu widzenia Software AG – dostawcy rozwiązań biznesowych dla sektora ubezpieczeniowego – jest to niezwykle interesujący rynek, bowiem nadal jest tu jeszcze wiele do zrobienia w zakresie informatyzacji. 
Add a comment
Więcej…
 
Towarzystwo Fair Play
wtorek, 28 czerwca 2005 14:18
Rozmowa z Katarzyną Wojciechowską, prezes Commercial Union Polska Towarzystwa Ubezpieczeń Ogólnych SA
 
Bożena M. Dołęgowska-Wysocka: Spotykamy się ostatnio w bardzo miłych okolicznościach. Obie otrzymałyśmy w maju z rąk Jerzego Wysockiego, prezesa Polskiej Izby Ubezpieczeń medal Za Zasługi dla Ubezpieczeń, potem było spotkanie na VIII Kongresie Brokerów w Mikołajkach, gdzie Commercial Union Polska – Towarzystwo Ubezpieczeń Ogólnych SA zostało laureatem nagrody Fair Play, przyznawanej corocznie przez brokerów ubezpieczeniowych towarzystwom, z którymi współpracę oceniają najwyżej.

Katarzyna Wojciechowska: Odznaka, o której pani wspomniała, będzie miłą pamiątką w roku, w którym osiągnęłam „ubezpieczeniową pełnoletność”.
Add a comment
Więcej…
 
40 lat dla ubezpieczeń
wtorek, 21 czerwca 2005 19:50
Rozmowa ze Stanisławem Godlewskim, prezesem zarządu HDI SAMOPOMOC TU SA i Tryg Polska TU SA.
 
Bożena M. Dołęgowska-Wysocka: Panie prezesie, przygotowując się do rozmowy z Panem, miałam wątpliwości z j a k i m prezesem będę rozmawiać – Samopomocy, Trygu, HDI Asekuracji? Wasze przemiany wyglądają bardzo skomplikowanie, czy mógłby Pan przybliżyć je Czytelnikom „Gazety Ubezpieczeniowej?

Stanisław Godlewski: – To nie jest aż takie trudne. Podstawowa informacja: 1 kwietnia br. na Walnym Zgromadzeniu Tryg Polska TU SA została podjęta decyzja o zmianie nazwy spółki z Tryg Polska TU SA na HDI Asekuracja TU SA.
Add a comment
Więcej…
 
PBUK gwarantuje wypłatę odszkodowań
wtorek, 07 czerwca 2005 13:17
Rozmowa z Mariuszem Wichtowskim, prezesem zarządu Polskiego Biura Ubezpieczycieli Komunikacyjnych

Bożena M. Dołęgowska-Wysocka: Panie Prezesie, minął rok od naszej rozmowy. Obiecaliśmy wrócić do tematu po zebraniu doświadczeń w integracji z Unią Europejską w interesującej nas dziedzinie.

Mariusz Wichtowski: – Przede wszystkim mogę śmiało powiedzieć, że dosyć gładko weszliśmy w ten nowy system. Ale nie dlatego, że tak się po prostu stało i mieliśmy szczęście, ale z tego powodu, że prace przygotowawcze – prowadzone w sposób przemyślany i bardzo konsekwentny – trwały przez kilka lat.

Add a comment
Więcej…
 
Powrót do korzeni
wtorek, 24 maja 2005 17:41
Rozmowa z Witoldem Januszem, prezesem zarządu Gerling Polska SA
 
Bożena M. Dołęgowska-Wysocka: Panie Prezesie, rozpocznę od gratulacji, gdyż mija obecnie 10 lat obecności Gerlinga Polska w naszym kraju. Dokładnie rok temu, także w maju 2004 r., cała firma Gerling obchodziła swoje 100-lecie. Wszyscy wiemy, że nie był to okres łatwy do świętowania, gdyż towarzystwo przeżywało poważne trudności, co odbiło się także na jego polskich strukturach. Chciałabym spojrzeć na obecną kondycję kierowanej przez Pana firmy właśnie w tym kontekście.

Witold Janusz: Kryzys Grupa Gerling ma w tej chwili za sobą, aczkolwiek ma Pani rację, że przeżyliśmy trudne chwile po atakach 11 września 2001 oraz nietrafionym zakupie firmy reasekuracyjnej w Stanach Zjednoczonych.
Add a comment
Więcej…
 
Dobre wyniki i nowe wyzwania
wtorek, 17 maja 2005 14:33
Rozmowa z Alojzym Chodą, prezesem zarządu SIGNAL IDUNA Polska

Bożena Dołęgowska-Wysocka: Panie Prezesie, rok 2004 to spory sukces polskich spółek SIGNAL IDUNA?

Alojzy Choda: Wprawdzie jesteśmy obecnie mocno zaawansowani w realizacji zadań przyjętych na rok 2005, to rzeczywiście dobre wyniki z działalności w roku poprzednim nastrajają pozytywnie w obliczu nowych wyzwań. Nasz cel biznesowy na 2004 r. wyznaczony na poziomie 15 milionów złotych przypisu składki przekroczony został o blisko 10 milionów zł. Po rozpoczęciu działalności operacyjnej na przełomie 2001 i 2002 roku polskie spółki SIGNAL IDUNA, zdobywają tym samym kolejne obszary rynku ubezpieczeń.

Add a comment
Więcej…
 
Przecieranie ścieżek
wtorek, 17 maja 2005 14:16
Rozmowa z Ewą Beatą Basiak, wiceprezesem zarządu, Anetą Antkiewicz, dyrektorem Biura Ubezpieczeń Gospodarczych i Anną Sitek, dyrektorem Biura Negocjacji i Współpracy z Brokerami TUiR WARTA SA
Add a comment
Więcej…
 
Atrakcyjne, wydajne i przyszłościowe
wtorek, 10 maja 2005 23:16
Rozmowa z Rainerem Schönbergiem, pełnomocnikiem generalnym SIGNAL IDUNA Group, wiceprezesem zarządu SIGNAL IDUNA Polska, przedstawicielem Niemieckiego Związku Ubezpieczeń (GDV).
 
Bożena M. Dołęgowska-Wysocka: Panie Prezesie, ostatnio spotkaliśmy się prawie rok temu na VII Kongresie Brokerów w Mikołajkach. Wiem, że i w tym roku Signal Iduna zamierza tam mocno zaistnieć i przedstawić swoje zamierzenia odnośnie wprowadzenia w Polsce dobrowolnych ubezpieczeń zdrowotnych. Czy mógłby Pan już teraz uchylić nam rąbka tajemnicy?

Rainer Schönberg: Serdecznie zapraszam na nasz panel dyskusyjny w Mikołajkach. Prezes Alojzy Choda przedstawi tam najbliższe plany spółki w związku z wprowadzeniem prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych. Nie będę wychodzić „przed orkiestrę”.
Add a comment
Więcej…
 
Chcę umocnić markę OVB
wtorek, 10 maja 2005 19:30
Rozmowa z Krzysztofem Runowskim, prezesem OVB
 
Bożena M. Dołęgowska-Wysocka: Panie Prezesie, proszę przedstawić nam historię kierowanej przez Pana firmy.

Krzysztof Runowski: Firma narodziła się w Niemczech w 1970 r., a konkretnie w Kolonii.
Add a comment
Więcej…
 
Warta Vita ma już 10 lat!
wtorek, 19 kwietnia 2005 18:11
Rozmowa z Ireną Poławską, kierownikiem zespołu w Biurze Finansowo-Rachunkowym oraz Krzysztofem Kornelukiem, dyrektorem Biura Oceny Ryzyka WARTY VITA
 
Bożena M. Dołęgowska-Wysocka: Znają Państwo WARTĘ VITA praktycznie od początku. Jaka była ona 10 lat temu? Ilu było pracowników, ile produktów... zważywszy, że rynek ubezpieczeń był wtedy zupełnie innym rynkiem, a świadomość ubezpieczeniowa znacznie mniejsza...

Krzysztof Korneluk: – WARTA VITA 10 lat temu to zespół około 30 osób, pracujących na parterze budynku mieszkalnego na Ursynowie. 
Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 51 52 53 54 55 56 57 58 59 60 następna > ostatnia >>

Strona 52 z 62

TFI PZU: Nowy zarząd

18 kwietnia rada nadzorcza Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych PZU dokonała szeregu zmian w zarządzie spółki.

Do zarządu TFI PZU powołany został...


czytaj dalej

Generali: Adam Malinowski odszedł ze stanowiska wiceprezesa

Adam Malinowski nie jest już wiceprezesem Generali. 12 kwietnia złożył rezygnację z zajmowanej funkcji. Do czasu mianowania następcy jego...


czytaj dalej

Generali: Dyrektor cyfryzacji powołany

Na stanowisko dyrektora ds. cyfrowych Generali został powołany Steven Zuanella. Jest on odpowiedzialny za przeprowadzenie transformacji cyfrowej,...


czytaj dalej

AXA: 10 mln euro na odbudowę Notre-Dame

AXA Group, która ma długą tradycję filantropijnego wsparcia dla ochrony francuskiego dziedzictwa kulturowego, zadeklarowała, że przyczyni się do...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Ruszyła masowa sprzedaż PZU GO

PZU GO, beacon połączony z mobilną aplikacją telematyczną, będący sztandarowym projektem ubezpieczyciela stworzonym przez jego ekspertów, trafił...


czytaj dalej

VIG Polska: Biznes majątkowy filarem wyników grupy

Wskaźnik wzrostu działalności majątkowej Vienna Insurance Group (VIG) w Polsce w 2018 roku był ponad dwuipółkrotnie wyższy niż całego rynku...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook