feed-image -

Rozmowa Tygodnia


Navigator pokieruje sieciami sprzedaży Warty i HDI
środa, 31 lipca 2013 16:12

Rozmowa z Jarosławem Piątkowskim, wiceprezesem TUiR Warta odpowiedzialnym za sprzedaż

Aleksandra Wysocka-Zańko: – Minęło pół roku od połączenia spółek Warty i HDI Asekuracja. Niektórych dziwi, że nadal utrzymujecie dwie odrębne sieci sprzedaży, dla dwóch marek. Jak ten model się sprawdza?

Jarosław Piątkowski: – Bardzo dobrze. Nie jest to przecież decyzja przypadkowa, ale poprzedzona analizami. Każda z marek ma dużą grupę wiernych klientów, którzy niechętnie reagują na sugestie dotyczące zmiany. Przypomnę, że decyzja o utrzymaniu dwóch sieci sprzedaży i dwóch marek była jedną z pierwszych ogłoszonych publicznie.

Add a comment

Więcej…
 
Drużyna Śląsk Południe to moja duma
czwartek, 25 lipca 2013 08:47

Rozmowa z Markiem Kwiecińskim, dyrektorem Obszaru Sprzedaży Śląsk Południe PZU SA i zdobywcą tytułu najlepszego dyrektora sprzedaży w PZU SA w 2012 r.

Aleksandra Wysocka-Zańko: – Od jak dawna jest Pan związany z ubezpieczeniami?
Marek Kwieciński: – To będzie długa historia, ponieważ w branży ubezpieczeniowej jestem obecny od wielu lat. Zaczynałem jako pracownik obsługi klienta i inspektor szkód samochodowych. Potem zajmowałem już stanowiska kierownicze w jednostkach PZU SA w Chorzowie, Sosnowcu i Katowicach. Po raz pierwszy funkcję dyrektora objąłem w Oddziale PZU w Gliwicach w 1999 r., a w latach 2003–2004 pełniłem tę funkcję w Oddziale w Katowicach. Od 2005 r. rozpocząłem pracę jako dyrektor sprzedaży w Obszarze Śląsk Południe, który swym zasięgiem obejmuje Katowice oraz miejscowości na południe od stolicy Śląska aż po Żywiec i Cieszyn. Jak widać zmian było sporo, dzięki czemu mogłem poznać pracę w wielu pionach organizacji, w różnych miejscach doskonalić swoje umiejętności menedżerskie oraz zdobyć ogromne doświadczenie we współpracy z ludźmi, które uważam za największą wartość. Add a comment

Więcej…
 
Drużyna Śląsk Południe to moja duma
wtorek, 23 lipca 2013 02:07

Rozmowa z Markiem Kwiecińskim, dyrektorem Obszaru Sprzedaży Śląsk Południe PZU SA i zdobywcą tytułu najlepszego dyrektora sprzedaży w PZU SA w 2012 r.

Aleksandra Wysocka-Zańko: – Od jak dawna jest Pan związany z ubezpieczeniami?

Marek Kwieciński: – To będzie długa historia, ponieważ w branży ubezpieczeniowej jestem obecny od wielu lat. Zaczynałem jako pracownik obsługi klienta i inspektor szkód samochodowych.

Add a comment

Więcej…
 
Asseco – globalny partner sektora ubezpieczeń
środa, 10 lipca 2013 08:35

Rozmowa z Włodzimierzem Serwińskim, wiceprezesem zarządu Asseco Poland

„Gazeta Ubezpieczeniowa”: – Asseco należy do czołowych dostawców oprogramowania w Europie. Jak ocenia Pan obecną sytuację na rynku ubezpieczeń?

Włodzimierz Serwiński: – Obserwujemy stały wzrost konkurencyjności rynku, co w konsekwencji oznacza, że zdobycie klienta pochłania coraz więcej uwagi ubezpieczycieli. Zwłaszcza że ubezpieczający się to klient szczególnie wymagający, bardzo świadomy swoich oczekiwań, możliwości i wyróżniający się ponadprzeciętnym poziomem zamożności. W związku z coraz powszechniejszym wykorzystaniem nowych mediów, w tym sieci społecznościowych, można mówić wręcz o cyfryzacji usług ubezpieczeniowych (przeniesieniu ich na media elektroniczne) i ich konsumeryzacji (adaptacji do zachowań klienta).

Add a comment
Więcej…
 
Zbudujemy organizację z ludzką twarzą
wtorek, 09 lipca 2013 14:03

Rozmowa z Piotrem Chabowskim, prezesem Agencji Pro-Freedom

Bożena M. Dołęgowska-Wysocka: – Panie prezesie, spotykaliśmy się kilkakrotnie. Pan kojarzył mi się zawsze z wielką korporacją. Zaszła duża zmiana w Pańskim życiu.

Piotr Chabowski: – Po dwudziestu latach pracy na rzecz korporacji postanowiłem budować własną, niezależną agencję ubezpieczeniową.

Add a comment

Więcej…
 
Asseco – globalny partner sektora ubezpieczeń
wtorek, 09 lipca 2013 12:57

Rozmowa z Włodzimierzem Serwińskim, wiceprezesem zarządu Asseco Poland

„Gazeta Ubezpieczeniowa”: – Asseco należy do czołowych dostawców oprogramowania w Europie. Jak ocenia Pan obecną sytuację na rynku ubezpieczeń?

Włodzimierz Serwiński: – Obserwujemy stały wzrost konkurencyjności rynku, co w konsekwencji oznacza, że zdobycie klienta pochłania coraz więcej uwagi ubezpieczycieli. Zwłaszcza że ubezpieczający się to klient szczególnie wymagający, bardzo świadomy swoich oczekiwań, możliwości i wyróżniający się ponadprzeciętnym poziomem zamożności.

Add a comment

Więcej…
 
Dobry menedżer dodaje ludziom skrzydeł
wtorek, 25 czerwca 2013 15:00

Rozmowa z Ryszardem Wojcieszkiem, regionalnym dyrektorem sprzedaży Region Północno-Zachodni PZU SA

Aleksandra Wysocka-Zańko: – Po pierwsze, serdecznie gratuluję, bo Pana region był najlepszy w całym PZU SA w 2012 r. To powód do dumy w tych niełatwych czasach. Od jak dawna współpracuje Pan z PZU?

Ryszard Wojcieszek: – Dziękuję bardzo za gratulacje, ale one należą się przede wszystkim ludziom, z którymi na co dzień współpracuję! Z PZU jestem związany od 1995 r., kiedy zostałem agentem ubezpieczeniowym w Inspektoracie w Lesznie. W 1999 objąłem funkcję koordynatora sieci sprzedaży w tej jednostce.

Add a comment

Więcej…
 
Konkurs dla najlepszych sprzedawców otwarty dla ubezpieczeniowców
środa, 19 czerwca 2013 08:24

Rozmowa z Elżbietą Pełka, prezesem Polish National Sales Awards

Aleksandra Wysocka-Zańko: – Co to jest PNSA i jaka jest historia tego przedsięwzięcia?

Elżbieta Pełka: – Polish National Sales Awards jest jedynym w Polsce przedsięwzięciem, które promuje dobre praktyki i standardy sprzedaży. Głównym celem jest działanie na rzecz rozwoju przedsiębiorstw poprzez wspieranie działów sprzedaży przy jednoczesnym tworzeniu etosu profesjonalnego sprzedawcy.

Add a comment
Więcej…
 
Dziękuję za wspólne lata
wtorek, 21 maja 2013 23:36

Rozmowa z Jackiem Kliszczem, ustępującym przewodniczącym Polskiego Stowarzyszenia Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych

Bożena M. Dołęgowska-Wysocka: – Jacku, czy nie zmieniłeś swojej decyzji i rzeczywiście odchodzisz z kierowania Stowarzyszeniem Brokerów?

Jacek Kliszcz: – Tak. Każda decyzja o zmianie jest trudna, tym bardziej, kiedy jest związana z rezygnacją z zajmowanego miejsca i pozostawieniem za sobą wielu lat pełnych emocji. Są to zarówno emocje pozytywne jak i negatywne, jednak kilkanaście lat to szmat życia. Cieszę się, że mogłem je spędzić w gronie interesujących ludzi, uczestnicząc w istotnych dla całego środowiska brokerów zmianach.

Add a comment

Więcej…
 
Czy twój system jest jak trabant?
wtorek, 21 maja 2013 11:35

 

Rozmowa z Tomaszem Brają i Krystianem Palicą z SaaS Solutions

„Gazeta Ubezpieczeniowa”: – Czy najnowsze technologie mają coś do zaoferowania brokerom oprócz programu do wysyłania poczty i arkusza kalkulacyjnego? Z naszych obserwacji wynika, że brokerzy są liderami, jeśli chodzi o wiedzę w zakresie ubezpieczeń, ale często brakuje im wystarczającego wsparcia informatycznego.

Krystian Palica: – W przeciwieństwie do Tomasza dopiero od niedawna zajmuję się informatycznymi rozwiązaniami dla brokerów. Wydaje mi się, że firmy technologiczne niestety zapomniały o brokerach.

 

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 57

Michał Krupiński przestał być prezesem PZU SA

22 marca rada nadzorcza PZU SA odwołała Michała Krupińskiego z funkcji prezesa PZU SA. Uchwała RN weszła w życie z dniem jej podjęcia.

W...


czytaj dalej

PZU Życie: Dorota Macieja nowym członkiem zarządu

Z informacji podanych na stronie korporacyjnej PZU wynika, że nowym członkiem zarządu PZU Życie została Dorota Macieja.

Dorota Macieja jest...


czytaj dalej

KE: Będzie łatwiej korzystać ze zniżki za bezszkodową jazdę

23 marca Komisja Europejska (KE) przedstawiła plany zmian w sektorze konsumenckich usług finansowych, dzięki któremu konsumenci europejscy będą...


czytaj dalej

Bank of England: Ochrona konsumenta ubezpieczeń

W odpowiedzi na raport niezależnego biura oceniającego przy Bank of England, BoE precyzyjniej wyjaśni, co powinni robić ubezpieczyciele, aby...


czytaj dalej

Sejm: Dyskusja na temat założeń zmian przepisów dotyczących OC

23 marca w Sejmie odbyło się posiedzenie parlamentarnego zespołu na rzecz wspierania przedsiębiorczości i patriotyzmu ekonomicznego, poświęcone...


czytaj dalej

PBUK: Przymusowa likwidacja francuskiego MTA

Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (PBUK) poinformowało, że francuski nadzór finansowy Autorité de Contrôle Prudentiel et de Résolution...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy