feed-image -

Ubezpieczenia społeczne


PPOZ: będą problemy z weryfikacją ubezpieczenia zdrowotnego po nowym roku
czwartek, 20 grudnia 2012 09:19

Od 1 stycznia podstawowym potwierdzeniem ubezpieczenia będzie dokument z numerem PESEL, który będzie sprawdzany on-line w systemie NFZ. Problemy mogą mieć np. studenci czy niepracujący małżonkowie, którzy są ubezpieczeni, ale nie zostali odpowiednio zgłoszeni do systemu. Lekarze apelują, by zawczasu upewnić się, że weryfikacja w rejestracji będzie pozytywna. Bo wypełnianie druków zastępczych też może sprawić problem.

Add a comment

Więcej…
 
Nordea PTE: Emerytura po polsku - w domu, spokojnie i bardzo skromnie
poniedziałek, 12 listopada 2012 09:33

Polacy nie spodziewają się wysokich świadczeń emerytalnych po zakończeniu aktywności zawodowej, a jednocześnie dodatkowo nie zabezpieczają swojej przyszłości. Są raczej skłonni zrezygnować ze swoich pasji i planów, by zachować obecną stabilność finansową – wynika z raportu z cyklicznie organizowanego przez Nordea PTE badania „Barometr Nordea”.

Blisko połowa (42%) ankietowanych spodziewa się świadczeń emerytalnych na poziomie niższym niż połowa średniej krajowej (wynosząca obecnie ok. 3,6 tys. zł brutto). Jedynie 9% uczestników badania było przekonanych, że wyniesie ono więcej niż średnie wynagrodzenie. Największymi realistkami w tym względzie okazały się kobiety - zdaniem połowy respondentek świadczenia będą niższe niż połowa średniej krajowej. Mężczyźni byli przekonani, że będą otrzymywać emeryturę wyższą niż połowa przeciętnego wynagrodzenia w kraju (18%), a nawet przekraczającą je (14%). Niezależnie od wspomnianych powużej oczekiwań, blisko co czwarty Polak chciałby pozostać aktywny zawodowo, by zapewnić sobie dodatkowe źródło dochodu.

Add a comment

Więcej…
 
Ubezpieczenia społeczne: Zmiany posłużą KRUS
poniedziałek, 15 października 2012 08:25

- Zreformowany KRUS będzie lepiej dystrybuował środki finansowe. Dotrą one głównie do tych rolników, którzy rzeczywiście takiego ubezpieczenia potrzebują - mówi Agencji Informacyjnej Newseria prezes ZUS Zbigniew Derdziuk. Wygląda jednak na to, że rewolucji w reformowaniu KRUS-u nie będzie. Zmiany, które szykuje rząd zmierzają jednak do tego by ubezpieczeni w tym uprzywilejowanym systemie byli tylko ci rolnicy, którzy takich przywilejów potrzebują.

Add a comment

Więcej…
 
Ubezpieczenia społeczne: Jak zrównoważyć system emerytalny w Polsce?
wtorek, 11 września 2012 08:12

Podniesienie wieku emerytalnego połączone z aktywizacją zawodową osób po 50. oraz polityką prorodzinną, której celem jest zwiększenie dzietności polskich rodzin - to droga do pełnego zrównoważenia polskiego systemu emerytalnego. Podobną idą inne kraje europejskie - choćby Słowacja i Włochy, których przedstawiciele wzięli udział, obok ministra pracy Władysława Kosiniak-Kamysza i prezesa ZUS Zbigniewa Derdziuka w panelu „Czy i jak reformować systemy emerytalne starzejącej się Europy” podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy.

Add a comment

Więcej…
 
Ubezpieczenia społeczne: Znikające emerytury kapitałowe
środa, 22 sierpnia 2012 08:26

Niewielka część uprawnionych kobiet otrzymuje emeryturę kapitałową. Według towarzystw emerytalnych, w sporej części przypadków jest to wina Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Add a comment

Więcej…
 
ZUS: Wakacyjne losowanie członków OFE
środa, 01 sierpnia 2012 08:24

Do trzech zmniejszyła się liczba Otwartych Funduszy Emerytalnych biorących udział w losowaniu,  które kolejny raz odbyło się w  Centrali Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Każdy z nich powiększył grono swoich członków o niemal 60 tys. osób.  Losowanie, które ma miejsce dwa razy w roku przeprowadzone zostało po raz 24-ty. - podał ZUS w komunikacie.

Add a comment

Więcej…
 
ZUS: Losowanie do OFE
wtorek, 31 lipca 2012 08:31

31 lipca Zakład Ubezpieczeń Społecznych przeprowadzi drugie w tym roku losowanie do Otwartych Funduszy Emerytalnych.

Add a comment

Więcej…
 
ZUS: Dziś rusza Platforma Usług Elektronicznych
czwartek, 14 czerwca 2012 08:25

Od 14 czerwca przyszli emeryci i wszyscy ubezpieczeni mogą od dziś korzystać z elektronicznej platformy Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Na prywatnym profilu znajdą się informacje m.in. o wysokości zgromadzonych środków na emeryturę, składkach odprowadzanych przez pracodawcę i środkach przekazywanych do otwartego funduszu emerytalnego. W lipcu ZUS umożliwi również składanie wniosków przez internet.

Add a comment

Więcej…
 
BCC: Niezbędne są zmiany w prawie zachęcające do oszczędzania na przyszłą emeryturę
wtorek, 05 czerwca 2012 08:33

4 czerwca, w siedzibie Business Centre Club w Warszawie odbyła się konferencja Dialogu Społecznego, pt. „Dodatkowe ubezpieczenia emerytalne: niezbędny filar godnej starości”. Udział w konferencji wzięli przedstawiciele Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, Polskiej Izby Ubezpieczeń, Pracowniczych Towarzystw Emerytalnych, Związku Banków Polskich, Polskiej Izby Pośredników Ubezpieczeniowych i Finansowych oraz Legg Mason TFI.

Add a comment

Więcej…
 
Ubezpieczenia społeczne: Ustawy emerytalne czekają na podpis prezydenta
piątek, 01 czerwca 2012 08:53

Prezydent lada dzień podejmie decyzję w sprawie ustaw emerytalnych. - Nie przywiązywałbym się do tych reform, bo następna władza polityczna może je zmienić - mówi Andrzej Sadowski z Centrum im. Adama Smitha. Poza tym, zdaniem eksperta, wysokość emerytur za kilkadziesiąt lat będzie zależała od przyszłych pokoleń i rozwoju gospodarczego, a nie dzisiejszych decyzji rządu.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 10 z 20

TFI PZU: Marcin Adamczyk nowym prezesem, Cezary Iwański – członkiem zarządu

16 stycznia Grupa PZU podała, że prezesem TFI PZU zostanie Marcin Adamczyk, wcześniej między innymi szef zespołu rynków lokalnych oraz lead...


czytaj dalej

Link4: Marek Wasilewski nowym szefem likwidacji szkód

Od stycznia nowym szefem likwidacji szkód w Link4 jest Marek Wasilewski. Zastąpił Iana Kennedy’ego.

Marek Wasilewski w ostatnich czterech latach...


czytaj dalej

Aon: Zarządzanie ryzykiem Brexitu

Aon plc wprowadził Brexit Navigator – zindywidualizowane rozwiązanie mające na celu pomoc firmom w ilościowym określeniu skutków ekspozycji na...


czytaj dalej

USA i UE: Porozumienie w sprawie regulacji ubezpieczeniowych

Negocjatorzy reprezentujący Stany Zjednoczone i Unię Europejską poinformowali, że osiągnęli porozumienie w sprawie regulacji dotyczących...


czytaj dalej

EAP: Podsumowanie roku

Europ Assistance Polska (EAP) podsumowała 2016 rok pod względem obsługi spraw assistance. W minionym roku firma zrealizowała o jedną piątą więcej...


czytaj dalej

Ergo Hestia: Kolejny laur „Gwiazda Jakości Obsługi”

Ergo Hestia została uhonorowana tytułem „Gwiazda Jakości Obsługi 2017”. To kolejny rok z rzędu, kiedy wyróżnienie potwierdzające wysoką jakość...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy