feed-image -

Świat


BrandZ: Ping An najcenniejszą ubezpieczeniową marką świata
środa, 30 maja 2018 08:29

Trzy firmy ubezpieczeniowe zostały sklasyfikowane w opublikowanym 29 maja przez WPP i Kantar Millward Brown rankingu BrandZ, obejmującym 100 najcenniejszych marek świata.

Add a comment

Więcej…
 
UNIQA: Mniej umów życiowych ze składką jednorazową
wtorek, 29 maja 2018 08:32

UNIQA Insurance Group AG w I kwartale 2018 r. wykazała wzrost zgodny z przyjętą strategią. Składka przypisana, włącznie z częścią oszczędnościową w ubezpieczeniach na życie typu unit-linked, wzrosła o 1,6%, natomiast zysk przed opodatkowaniem uległ ponad dwukrotnemu zwiększeniu (+122,9%) – do 73,9 mln euro. Wlicza się tu jednorazowy dochód ze sprzedaży udziałów w Casinos Austria Aktengesellschaft, wynoszący 47,6 mln euro.

Add a comment

Więcej…
 
KE: Propozycje zmian w dyrektywie komunikacyjnej
piątek, 25 maja 2018 08:50

24 maja Komisja Europejska (KE) zaproponowała dokonanie korekt w przepisach Unii Europejskiej (UE) dotyczących ubezpieczeń pojazdów. Celem zmian jest podniesienie poziomu ochrony osób poszkodowanych w wypadkach z udziałem pojazdów mechanicznych oraz zwiększenia praw ubezpieczonych.

Add a comment

Więcej…
 
Lloyd’s: Licencja dla brukselskiej spółki zależnej
piątek, 25 maja 2018 08:41

23 maja Lloyd’s poinformował o uzyskaniu licencji Narodowego Banku Belgii dla Lloyd’s Insurance Company (Lloyd’s Brussels). Nowa spółka zależna pozwoli Lloyd’s na generowanie ryzyk z Europejskiego Obszaru Gospodarczego (EOG).

Add a comment

Więcej…
 
Atradius: Obawy eksporterów z regionu Azji i Pacyfiku
piątek, 25 maja 2018 08:40

Według wielu szacunków tegoroczny globalny wzrost gospodarczy przyśpieszy do 3,2% PKB. Będzie to największy wzrost od 2011 r. Jednak szanse na jego utrzymanie w dłuższym okresie wydają się być mniejsze niż oczekiwano – uważają eksperci Atradius. Jako powód swojego pesymizmu analitycy ubezpieczyciela wskazują wzrost środków protekcjonistycznych Stanów Zjednoczonych oraz potencjalną wojnę handlową z krajami azjatyckimi.

Add a comment

Więcej…
 
VIG: Polski rynek jednym z motorów kwartalnych wzrostów
czwartek, 24 maja 2018 08:44

Według wstępnych danych pierwszy kwartał był udanym okresem dla Vienna Insurance Group (VIG). Udziałem grupy była poprawa wszystkich kluczowych wskaźników rok do roku, m.in. bardzo dobre wyniki biznesu w Polsce.

Add a comment

Więcej…
 
Insurance Europe: Andreas Brandstetter nowym prezydentem
czwartek, 24 maja 2018 08:29

Andreas Brandstetter, piastujący od 2011 roku funkcję CEO UNIQA Versicherungen AG, został wybrany na nowego prezydenta Insurance Europe, Europejskiej Federacji Firm Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych.

Add a comment
Więcej…
 
Austria: VIG i Erste Group przedłużyły współpracę do 2033 r.
poniedziałek, 21 maja 2018 08:51

17 maja Erste Group i Vienna Insurance Group przedłużyły umowę o strategicznym partnerstwie. Dzięki zawartemu porozumieniu klienci obu podmiotów mają uzyskać szerszy dostęp do produktów danego partnera, a w ramach wspólnej inicjatywy digitalizacji zostaną podjęte kroki w celu umożliwienia klientom łatwiejszego i szybszego zakupu produktów ochronnych dopasowanych do ich indywidualnych potrzeb.

Add a comment

Więcej…
 
Cypr: Swiss Re i Revolut partnerami Hellas Direct w sektorze mieszkaniowym
poniedziałek, 21 maja 2018 08:50

Hellas Direct, internetowy ubezpieczyciel z Cypru, nawiązał współpracę ze Swiss Re i cyfrowym start-upem bankowym Revolut. Celem partnerstwa jest ekspansja w cypryjskim sektorze ubezpieczeń mieszkaniowych.

Add a comment

Więcej…
 
Chiny: Szukanie zwrotów w cieniu
poniedziałek, 21 maja 2018 08:49

Chińscy ubezpieczyciele kierują fundusze za pośrednictwem instytucji finansowych zajmujących się działalnością pożyczkową „w cieniu” (shadow lenders) do sektora nieruchomości i projektów infrastrukturalnych władz lokalnych, chcąc w ten sposób uzyskać większe zwroty.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 501

Prudential: Sławomir Bełz dyrektorem sprzedaży agencyjnej

Sławomir Bełz został dyrektorem sprzedaży agencyjnej Prudential w Polsce. Swoje obowiązki pełni od 11 czerwca. Robert Zagata, dotychczasowy...


czytaj dalej

Friss: Krzysztof Jabłoński pokieruje rozwojem biznesu w regionie CEE

Z początkiem maja Krzysztof Jabłoński dołączył do zespołu Friss – globalnego dostawcy rozwiązań informatycznych w zakresie oprogramowania do...


czytaj dalej

VIG: Milion euro na rozwój pięciu innowacji

Vienna Insurance Group (VIG) rozstrzygnęła wewnętrzny konkurs na innowacyjne rozwiązania cyfrowe. W ramach inicjatywy VIG Xelerate grupa wybrała...


czytaj dalej

Lemonade: Pozew w imię standardów etycznych

Funkcjonująca z wykorzystaniem sztucznej inteligencji firma z branży insurtech, Lemonade Insurance Company, wniosła pozew przeciwko ONE Insurance,...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Koncentracja i stabilizacja w sektorze życiowym

W pierwszym kwartale tego roku rynek życiowy utrzymał, a nawet nieco zwiększył utrzymujący się od lat silny poziom koncentracji. Pięć największych...


czytaj dalej

Sotrender: Maj na ubezpieczeniowym Facebooku

Z najnowszej odsłony raportu „Facebook Trends” autorstwa firmy Sotrender wynika, że w maju największą liczbą fanów legitymowały się „Wrzucam na...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook