feed-image -

Świat


Francja: Telekomy wchodzą w bankowość online i ubezpieczenia
poniedziałek, 24 lipca 2017 08:29

Francuski miliarder Patrick Drahi planuje uruchomienie wiosną 2019 r. banku online w krajach strefy euro, w których działa jego grupa telekomunikacyjna Altice.

Add a comment

Więcej…
 
Niemcy: Mobilny bank wchodzi w ubezpieczenia
poniedziałek, 24 lipca 2017 08:27

Niemiecki bank mobilny N26 zapowiedział 26 czerwca br. rozszerzenie oferty usług i produktów o ubezpieczenia. N26 nawiąże partnerstwo z niemiecką firmą z sektora insurtech Clark, aby zaoferować cyfrowe usługi ubezpieczeniowe i zaspokajać wszystkie potrzeby finansowe użytkowników za pomocą jednej aplikacji.

Add a comment

Więcej…
 
Munich Re: Wysoki poziom ubezpieczonych strat
czwartek, 20 lipca 2017 08:44

Szereg burz i tornad w Stanach Zjednoczonych zdominował statystyki dotyczące katastrof naturalnych w pierwszej połowie 2017 roku. Odnotowano w sumie sześć poważnych burz, z których każda powodowała miliardy dolarów strat – podał Munich RE.

Add a comment

Więcej…
 
RMS: Ubezpieczenia katastroficzne ulżą biednym krajom
czwartek, 20 lipca 2017 08:43

Nowe typy ubezpieczeń mogą zmniejszyć koszta katastrof naturalnych ponoszone przez biedniejsze kraje oraz wielkość koniecznej pomocy humanitarnej – głosi raport RMS na zlecenie brytyjskiego Ministerstwa Rozwoju Międzynarodowego.

Add a comment

Więcej…
 
FedEx: Polisa nie pokryje strat z ataku Petyi na TNT Express
środa, 19 lipca 2017 08:37

FedEx Corp. złożył w amerykańskiej Komisji Papierów Wartościowych i Giełd roczne sprawozdanie za rok podatkowy 2017. Do formularza dołączone zostały dodatkowe informacje na temat czerwcowego ataku hakerskiego na światowe systemy informacyjne należącej do niego TNT Express B.V., spółki oferującej ekspresowe usługi transportowe i przewozowe oraz naziemną dostawę małych paczek.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: Dobre dane gospodarcze nie mogą przesłonić zagrożeń
wtorek, 18 lipca 2017 09:18

Pomimo nowego rekordu nadmiaru oszczędności w przedsiębiorstwach niefinansowych, utrzymujący się wysoki wskaźnik opóźnionych płatności oraz gwałtowny wzrost liczby niewypłacalności dużych firm (o obrotach powyżej 50 mln euro) wskazują na to, że globalne tempo rozwoju gospodarki wiąże się z pewnymi wyzwaniami – twierdzi Euler Hermes.

Add a comment

Więcej…
 
Niemcy: Generali chce sprzedać pakiet ubezpieczeń na życie
poniedziałek, 17 lipca 2017 08:27

Generali wystawia na sprzedaż pakiet niemieckich ubezpieczeń na życie (Generali Leben) o wartości 44 miliardów euro, ponieważ restrukturyzuje operacje w Europie, jak informują źródła zbliżone do sprawy.

Add a comment

Więcej…
 
USA: Senat bliski zniesienia „Obamacare”
poniedziałek, 17 lipca 2017 08:27

13 lipca przywódcy republikanów w Senacie przedstawili nową wersję ustawy o zniesieniu i zastąpieniu systemu opieki medycznej zwanym „Obamacare”. Wcześniej, na początku lipca republikanie zrezygnowali z głosowania nad poprzednią wersją z powodu braku głosów.

Add a comment

Więcej…
 
Allianz: Nadzieje na rozwój w Azji
czwartek, 13 lipca 2017 08:51

Niemiecki ubezpieczyciel Allianz, który zahamował odpływ funduszy ze swojego amerykańskiego podmiotu zarządzania aktywami PIMCO, obecnie stara się nabierać masy na przeciwległym krańcu świata – w Azji.

Azja jest nadal stosunkowo niewielką częścią globalnego portfela Allianz, ale bardzo obiecującą – zauważa agencja Bloomberg. Podkreślił to w wywiadzie dyrektor generalny ubezpieczyciela na region Azji i Pacyfiku, George Sartorel: – Przez długi czas siedzieliśmy w Azji cicho, ale naszym celem jest przyspieszenie wzrostu w regionie. Postrzegamy go jako rzeczywisty motor rozwoju dla Allianz.

Add a comment

Więcej…
 
Niemcy: Allianz Technology restrukturyzuje zatrudnienie
wtorek, 11 lipca 2017 08:26

Allianz Technology ma zamiar zlikwidować 300 stanowisk. To element Smart Prices & Costs – realizowanego przez Allianz programu ograniczania kosztów – podaje „Rzeczpospolita”, powołując się na doniesienia Reutersa.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 470

Skarbiec TFI: Ewa Radkowska-Świętoń w zarządzie

Ewa Radkowska-Świętoń dołączy do zarządu Skarbiec TFI od 1 września 2017 r., a od 1 października obejmie stanowisko prezesa zarządu

Ewa...


czytaj dalej

Przemysław Bona wiceprezesem Profika Broker

Z początkiem sierpnia Przemysław Bona objął stanowisko wiceprezesa zarządu Profika Broker. Menadżer związany ostatnio z Generali Polska zajmie się...


czytaj dalej

Łotwa: PZU inicjatorem podwyżek w komunikacji

Znaczące podwyżki cen polis komunikacyjnych OC, które na polskim rynku trwają już od kilkunastu miesięcy, dotarły również do państw bałtyckich. Na...


czytaj dalej

Chiny: Gwałtowny wzrost popytu na cyberubezpieczenia

Sądząc po nasilonym zainteresowaniu po ataku z użyciem rozbójniczego oprogramowania WannaCry, menedżerowie wyższego szczebla w AIG są przekonani,...


czytaj dalej

Polisa turystyczna w bankomacie Euronetu

Od kilku miesięcy podróżni mogą kupić w trybie last-minute ubezpieczenie podróżne Link4, korzystając ze specjalnego polisomatu na lotnisku w...


czytaj dalej

Rzecznik Finansowy: Jak uzyskać pełną wypłatę za mienie zniszczone przez wichury?

Żywioły szalejące w ostatnim czasie nad Polską zniszczyły wiele zabudowań. Rzecznik Finansowy przypomina podstawowe problemy, z jakimi spotykają...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy