feed-image -

Świat


RMS: Rachunek szkód po huraganie Maria
środa, 04 października 2017 08:40

Kalifornijska firma analiz i modelowania ryzyka RMS oszacowała, że straty ubezpieczone spowodowane przez huragan Maria wyniosą 15-30 mld dol. Szacowana wartość reprezentuje straty ubezpieczone związane ze szkodami wyrządzonymi przez wiatr, sztorm i powodzie na Karaibach. Portoryko i Dominika zostały dotknięte największymi zniszczeniami. Szacunki obejmują zniszczenia nieruchomości i straty wynikające z przerwania działalności. Ogromna większość strat wynika ze szkód wiatrowych.

Add a comment

Więcej…
 
Lloyd’s: Straty katastroficzne grożą rentowności
wtorek, 03 października 2017 08:11

Lloyd’s spodziewa się straty netto w wysokości 4,5 mld dol. wynikającej z huraganów Harvey i Irma. Zdaniem analityków strata nadwyręży kapitał ubezpieczyciela i uderzy w jego rentowność. Z opublikowanych ostatnio wyników finansowych za I półrocze 2017 r. wynika, że i tak zysk Lloyd’s spadł o 16%.

Add a comment

Więcej…
 
Rosja: Ekspansja zagraniczna narodowego reasekuratora
poniedziałek, 02 października 2017 08:58

Rosyjska państwowa firma reasekuracyjna Russian National Reinsurance Co. (RNRC) planuje ekspansję w Chinach, Indiach, na Bliskim Wschodzie i w Afryce, aby zwiększyć przychody ze składek i dokonać dywersyfikacji poza Rosją.

Add a comment

Więcej…
 
Wlk. Brytania: Optymizm ubezpieczycieli na życie, ale nie brokerów
piątek, 29 września 2017 08:18

Brytyjscy ubezpieczyciele na życie przejawiają większy optymizm niż trzy miesiące temu, odnotowując wysoki poziom obrotów w III kw. br. – wynika z analizy sytuacji w sektorze usług finansowych przeprowadzonej przez PwC.

Add a comment

Więcej…
 
Świat: Katastrofy naturalne biją po zyskach
czwartek, 28 września 2017 08:51

Ostrzeżenie co do zysków jednego z największych na świecie reasekuratorów jest najnowszym sygnałem, że seria huraganów i trzęsień ziemi siejących śmierć i zniszczenie w Ameryce Płn. zbiera teraz żniwo wśród tytanów globalnych finansów.

Add a comment

Więcej…
 
Europa: Biznes musi być nastawiony na innowacje
środa, 27 września 2017 08:44

Chociaż tylko jedna trzecia europejskich ubezpieczycieli uważa się za bardzo innowacyjnych, to już 70% uważa, że brak innowacji ograniczy możliwości rozwoju lub będzie miał wpływ na pozostanie w tyle za konkurencją – wynika z badania przeprowadzonego wśród ubezpieczycieli ze Starego Kontynentu przez Pierre Audoin Consultants (PAC).

Add a comment

Więcej…
 
Meksyk: Szacunki strat po trzęsieniu ziemi
środa, 27 września 2017 08:44

Pojawiły się publikacje pierwszych szacunków strat ubezpieczonych będących następstwem trzęsienia ziemi o sile 7,1 stopnia, które dotknęło centralny Meksyk 19 września br. Nastąpiło ono w 11 dni po trzęsieniu o sile 8,1 stopnia, którego centrum znajdowało się 650 km na południowy wschód.

Add a comment

Więcej…
 
Australia: Biznes ubezpieczeniowy banków na sprzedaż
wtorek, 26 września 2017 08:43

Grupa AIA, gigant ubezpieczeniowy z siedzibą w Hongkongu, wyraził zainteresowanie zakupem biznesu ubezpieczeniowego należącego do Commonwealth Bank of Australia, który prawdopodobnie zostanie wyceniony na ok. 4 mld dol. Z kolei Zurich Insurance został wyłoniony jako ostateczny oferent zainteresowany działem ubezpieczeń na życie i zarządzania majątkiem w grupie Australia and New Zealand Banking Group, o wartości ok. 3 mld dol.

Add a comment

Więcej…
 
UE: Trudniejsze zarządzanie ryzykiem kursowym
poniedziałek, 25 września 2017 08:32

W wyniku nowych regulacji unijnych dotyczących wymiany walut trudniejsze i kosztowniejsze będzie zarządzanie ryzykiem kursowym, zwłaszcza dla dużych partnerów transakcji, takich jak fundusze hedgingowe i firmy ubezpieczeniowe.

Add a comment

Więcej…
 
JLT Re: Insurtech a tradycyjni reasekuratorzy
piątek, 22 września 2017 08:44

Start-upy z sektora insurtech wchodzą na rynek ubezpieczeń i reasekuracji, ale niekoniecznie jest to zjawisko groźne – taki wniosek płynie z raportu JLT Re zaprezentowanego na reasekuracyjnym spotkaniu w Monte Carlo.

Raport wskazuje na ścisłą współpracę między wieloma firmami insurtechowymi a tradycyjnymi ubezpieczycielami i reasekuratorami, która póki co okazuje się wzajemnie korzystna. Ogromna większość firm typu insurtech koncentruje się obecnie na wspieraniu tradycyjnych uczestników rynku i działaniu w kierunku polepszania ich biznesu, a nie na zastępowaniu ich, czyli często pomagają im, a nie szkodzą. Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 477

GrECo JLT Services: Marek Mozer dyrektorem operacyjnym

Od września Marek Mozer pełni funkcję dyrektora operacyjnego GrECo JLT Services. Do jego kompetencji należy nadzór nad obszarem współpracy z...


czytaj dalej

Euler Hermes: Krzysztof Rzepka szefem działów odszkodowań i windykacji

Krzysztof Rzepka został powołany na dyrektora zarządzającego Biurem Windykacji i Likwidacji Szkód Euler Hermes. Na tym stanowisku będzie...


czytaj dalej

S&P: Perspektywa dla Lloyd’s negatywna

Agencja S&P Global Ratings zrewidowała perspektywę dla Lloyd’s ze stabilnej na negatywną. Jednocześnie potwierdziła przyznane rynkowi Lloyd’s...


czytaj dalej

Munich Re: Giuseppina Albo odchodzi do Hamilton Insurance

Munich Re poinformował, że z końcem roku Giuseppina Albo opuści zarząd reasekuratora, aby z początkiem  2018 r. objąć stanowisko prezesa Hamilton...


czytaj dalej

Colonnade: Pierwszy kwartał działalności w Polsce

Polski oddział Colonnade Insurance dokonał podsumowania pierwszych trzech miesięcy funkcjonowania pod nową marką.

1 lipca Colonnade rozpoczął...


czytaj dalej

Gothaer TU: Ubezpieczenie i odpowiedzialność za uszkodzenia nagrobka

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych eksperci podpowiadają, jak ubezpieczyć nagrobek, oraz tłumaczą, kiedy za szkody odpowiada...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy