feed-image -

Świat


FCA i OSC: Pomoc firmom fintechowym
poniedziałek, 06 marca 2017 10:04

Brytyjski i kanadyjski regulator podpisali porozumienie w sprawie ułatwiania firmom technologii finansowych rozszerzania działalności wzajemnie na swoich rynkach.

Add a comment

Więcej…
 
China Re: Ostrzeżenie dla inwestorów
piątek, 03 marca 2017 09:15

China Reinsurance Corporation przyznała, że jej zysk netto za 2016 r. do podziału między akcjonariuszy może być niższy o 30–35% w porównaniu z zyskiem za 2015 r.

Add a comment

Więcej…
 
Wielka Brytania: Hyperion partnerem Manchester City
czwartek, 02 marca 2017 09:50

Brytyjska grupa ubezpieczeniowa Hyperion, do której należy polski broker Donoria, nawiązała współpracę z City Football Group, właścicielem piłkarskiego klubu Manchester City. Dzięki temu rozwiązania oferowane przez Hyperiona będą mogli sprawdzić najlepsi piłkarze świata.

Add a comment

Więcej…
 
AXA: Akwizycje wykluczone
czwartek, 02 marca 2017 09:49

AXA osiągnęła „wielkość krytyczną” i wyklucza duże akwizycje – powiedział dyrektor generalny francuskiego ubezpieczyciela, Thomas Buberl.

Add a comment
Więcej…
 
Leadenhall Polska: Ruszyła sprzedaż ubezpieczeń na życie na Łotwie
środa, 01 marca 2017 10:00

W lutym tego roku Leadenhall Underwriting Ltd. we współpracy z Leadenhall Polska rozpoczął sprzedaż terminowych ubezpieczeń na życie w Lloyd’s na Łotwie.

Add a comment

Więcej…
 
KPMG: Rozkwit inwestycji w insurtech
wtorek, 28 lutego 2017 09:57

Należy się spodziewać, że zainteresowanie inwestorów branżą insurtech po mocnym wzroście w 2016 r. pozostanie silne we wszystkich regionach świata również w 2017 r. – wynika z raportu KPMG z globalnej analizy inwestycji w fintech.

W bieżącym roku większość inwestycji w insurtech prawdopodobnie skupi się na firmach specjalizujących się w poszczególnych ogniwach łańcucha wartości, taki jak dystrybucja, underwriting, likwidacja szkód i obsługa klienta – przytacza za raportem KPMG Insurance Journal. Niektórzy inwestorzy mogą jednak pójść w kierunku wskazanym przez Lemonade i Trov, dwa podmioty określone przez KPMG jako cyfrowi pionierzy dostarczania pełnej obsługi ubezpieczeniowej.

Add a comment

Więcej…
 
Adriatic Slovenica: Automatyzacja całego procesu sprzedaży polis
wtorek, 28 lutego 2017 09:47

Adriatic Slovenica, drugi pod względem wielkości ubezpieczyciel życiowy w regionie Adriatyku z 15-proc. udziałem w rynku, ogłosił, że wkrótce sfinalizuje proces automatyzacji typu „end-to-end”. Rozwiązanie Allfinanz Interview Server opracowane przez Munich Re Automation Solutions umożliwia w pełni elektroniczną obsługę wniosków klientów przy jednoczesnym usprawnieniu procesów wewnętrznych realizowanych przez dany podmiot. Pozwoli to obniżyć koszty i utrzymać przychody na odpowiednim poziomie.

Add a comment

Więcej…
 
Wielka Brytania: Robot zamiast ubezpieczeniowca
wtorek, 28 lutego 2017 09:41

Aviva proponuje pracownikom przeszkolenie pod kątem alternatywnej pracy w jej strukturach. Oferta ubezpieczyciela jest skierowana do tej części personelu, która przyznaje się, iż mogą ją zastąpić roboty – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
Włochy: Intensa nie zwiąże się z Generali
wtorek, 28 lutego 2017 09:41

Brak potencjalnych zysków dla akcjonariuszy przesądził o tym, że największy włoski bank detaliczny Intesa Sanpaolo nie zwiąże się z Assicurazioni Generali – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
Fitch Ratings: Solvency II zwiększy popyt na reasekurację
poniedziałek, 27 lutego 2017 09:42

Okres styczniowych odnowień kontraktów dowodzi, że pod reżimem Solvency II wzrośnie popyt na produkty reasekuracyjne, bowiem europejscy ubezpieczyciele będą próbowali wzmocnić swoją pozycję kapitałową za pomocą transferu ryzyka.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 457

Michał Krupiński przestał być prezesem PZU SA

22 marca rada nadzorcza PZU SA odwołała Michała Krupińskiego z funkcji prezesa PZU SA. Uchwała RN weszła w życie z dniem jej podjęcia.

W...


czytaj dalej

PZU Życie: Dorota Macieja nowym członkiem zarządu

Z informacji podanych na stronie korporacyjnej PZU wynika, że nowym członkiem zarządu PZU Życie została Dorota Macieja.

Dorota Macieja jest...


czytaj dalej

KE: Będzie łatwiej korzystać ze zniżki za bezszkodową jazdę

23 marca Komisja Europejska (KE) przedstawiła plany zmian w sektorze konsumenckich usług finansowych, dzięki któremu konsumenci europejscy będą...


czytaj dalej

Bank of England: Ochrona konsumenta ubezpieczeń

W odpowiedzi na raport niezależnego biura oceniającego przy Bank of England, BoE precyzyjniej wyjaśni, co powinni robić ubezpieczyciele, aby...


czytaj dalej

Sejm: Dyskusja na temat założeń zmian przepisów dotyczących OC

23 marca w Sejmie odbyło się posiedzenie parlamentarnego zespołu na rzecz wspierania przedsiębiorczości i patriotyzmu ekonomicznego, poświęcone...


czytaj dalej

PBUK: Przymusowa likwidacja francuskiego MTA

Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (PBUK) poinformowało, że francuski nadzór finansowy Autorité de Contrôle Prudentiel et de Résolution...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy