feed-image -

Reklama

Świat


UNIQA Group: Zyskowne 3 kwartały
środa, 21 listopada 2018 10:02

Stabilny poziom sprzedaży mimo planowego spadku przypisu składki w działalności życiowej oraz wyraźny wzrost zarobków – to najbardziej charakterystyczne elementy podsumowania wyników UNIQA Group za 3 kwartały obecnego roku.

Łączny przypis składki UNIQA Group za 9 miesięcy obecnego roku wyniósł 4042,3 mld euro. Był to rezultat na niemal identycznym poziomie jak rok wcześniej (4033,9 mln euro). Ubezpieczyciel podał, że dzięki „solidnemu” wzrostowi w sektorze majątkowym i osobowym oraz zdrowotnym udało mu się zneutralizować planowany spadek w biznesie życiowym (efekt strategii ograniczania sprzedaży produktów ze składką jednorazową na polskim rynku).

Add a comment

Więcej…
 
Kalifornia: Pożary trawią też ubezpieczycieli
wtorek, 20 listopada 2018 09:46

State Farm i Farmers Insurance Group of Companies mają największą ekspozycję na pożary w Kalifornii, gdzie dwa zdarzenia – Camp Fire i Woolsey Fire – spowodują istotne straty dla ubezpieczycieli i reasekuratorów.

Add a comment

Więcej…
 
Rzecznik Finansowy przeciwny zakazowi cesji wierzytelności
wtorek, 20 listopada 2018 09:44

Proponowany w senackim projekcie ustawy o świadczeniu usług w zakresie dochodzenia roszczeń odszkodowawczych wynikających z czynu niedozwolonego zakaz cesji wierzytelności deliktowych budzi sprzeciw Rzecznika Finansowego – wskazuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Add a comment

Więcej…
 
Swiss Re: Nakręcony szwajcarski zegarek
poniedziałek, 19 listopada 2018 09:59

Za 3 kwartały 2018 r. grupa Swiss Re odnotowała przychód netto w wysokości 1,1 mld dol., mimo szacowanego obciążenia likwidacją szkód na sumę 1,6 mld dol. z tytułu katastrof naturalnych i zdarzeń spowodowanych przez człowieka w omawianym okresie. Dla porównania, 9 miesięcy ub.r. Swiss Re zamknął stratą 468 mln dol.

Add a comment

Więcej…
 
Willis Re: Rekordowa emisja ILS
poniedziałek, 19 listopada 2018 09:51

Emisja papierów wartościowych powiązanych z ubezpieczeniami (ILS) w III kwartale 2018 r. osiągnęła rekordową wartość 1,6 mld dol. według raportu opublikowanego przez Willis Re.

Add a comment

Więcej…
 
Marsh: Rusza Bluestream
poniedziałek, 19 listopada 2018 09:50

Bluestream – taką nazwę nosi oparta na chmurze cyfrowej platforma brokerska dla rynku affinity, której wprowadzenie ogłosiła 16 listopada firma brokerska Marsh.

Add a comment

Więcej…
 
Zurich: Cele potwierdzone
piątek, 16 listopada 2018 09:32

Zurich Insurance odnotował 2% wzrost składek z ubezpieczeń majątkowych i wypadkowych za 9 miesięcy 2018 r. i potwierdził swoje cele finansowe, pomimo większych od spodziewanych strat spowodowanych katastrofami naturalnymi.

Add a comment

Więcej…
 
Marsh: Zmartwienia kadry zarządzającej
piątek, 16 listopada 2018 09:32

Według nowego raportu „Regional Risks for Doing Business”, kadra zarządzająca z różnych regionów oceniła bezrobocie, załamanie krajowych systemów rządzenia i gwałtowny wzrost cen za energię jako główne zagrożenia dla prowadzenia działalności gospodarczej. Cyberataki zostały uznane za najpoważniejsze ryzyko w trzech z ośmiu regionów ujętych w raporcie, tj. w Europie, Azji Wschodniej i Pacyfiku oraz Ameryce Północnej.

Add a comment

Więcej…
 
Generali: Miliardy w obligacjach skarbowych
czwartek, 15 listopada 2018 09:50

Największy włoski ubezpieczyciel Generali podał, że jego zysk netto za pierwsze 3 kwartały br. wzrósł o 26,8%, dzięki składkom życiowym i sprzedaży aktywów.

Add a comment

Więcej…
 
Allianz: Górna połowa przedziału docelowego
środa, 14 listopada 2018 09:48

Jest wysoce prawdopodobne, że Allianz osiągnie w 2018 r. zysk z górnej połowy przedziału docelowego – przewiduje dyrektor finansowy Giulio Terzariol, ponieważ niemiecki ubezpieczyciel w III kw. br. miał niższe koszta i zaspokajał mniej roszczeń niż można się było spodziewać. Całoroczny cel zysku operacyjnego to 11,1 mld euro, plus/minus 500 mln euro.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 517

Personalia: Krzysztof Kudelski dołączył do Grupy MAK

Do zespołu MAK Investments (Grupa MAK) dołączył były prezes Warty Krzysztof Kudelski, który w strukturach brokera będzie odpowiedzialny za obszary...


czytaj dalej

UNIQA Polska: Jakub Machnik wiceprezesem ds. finansów i ryzyka

Rada nadzorcza zdecydowała o powierzeniu Jakubowi Machnikowi funkcji wiceprezesa zarządu spółek UNIQA Polska. Od 1 grudnia odpowiada on już nie...


czytaj dalej

UE: Stop nieuczciwym praktykom firm technologicznych

Unijni ustawodawcy uzgodnili, że zajmą twardsze stanowisko wobec technologicznych gigantów, takich jak Google, Amazon i Apple, w nowym...


czytaj dalej

AXA: Zakup XL się opłacił

AXA spodziewa się poprawy rentowności w następnych dwóch latach, dzięki biznesowi w USA pozyskanemu wraz z zakupem XL (za 15 mld dol.), i zamierza...


czytaj dalej

Nowa strategia UNIQA w Polsce

Utrzymanie pozycji lidera na rynku ubezpieczeń mieszkalnictwa i wzrost przypisu składki brutto w tym segmencie o połowę w ciągu 5 lat oraz...


czytaj dalej

Rozmowy bez Asekuracji: Postanowienia noworoczne brokera

Wizja rozwoju firmy w nowym roku, plany dotyczące działań w najbliższych dwunastu miesiącach, przewidywane trendy – te kwestie były inspiracją dla...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook