feed-image -

Świat


Euler Hermes: Włoskie firmy nadal mają problemy z zaległościami płatniczymi
poniedziałek, 03 kwietnia 2017 08:33

Euler Hermes przedstawił swój ósmy coroczny raport dotyczący zaległości płatniczych wobec firm włoskich, zawierający szczegółową analizę poszczególnych regionów i prowincji. Raport zawiera dokładne omówienie szeregu sektorów handlu, oparte na codziennym monitorowaniu zaległych należności u ponad 450 tys. spółek.

Add a comment

Więcej…
 
PwC: Roboty zabierają pracę
piątek, 31 marca 2017 08:39

Ok. 32% istniejących miejsc pracy w brytyjskich usługach finansowych i ubezpieczeniach może w ciągu najbliższych 15 lat zostać zautomatyzowanych przez robotykę i sztuczną inteligencję – wynika z nowej analizy PricewaterhouseCoopers.

Add a comment

Więcej…
 
Lloyd’s otworzy firmę ubezpieczeniową w Brukseli
czwartek, 30 marca 2017 09:04

Lloyd’s – specjalistyczny rynek ubezpieczeniowo-reasekuracyjny zapowiedział utworzenie nowego towarzystwa ubezpieczeń z siedzibą w Brukseli. CEO Lloyd’s Inga Beale  zapowiedziała, że nowa struktura rozpocznie działalność 1 stycznia 2019 r., jeśli tylko zyska aprobatę regulatora. Nowy ubezpieczyciel będzie obsługiwał 27 państw Unii Europejskiej i 3 Europejskiego Obszaru Gospodarczego po tym, jak Wielka Brytania ostatecznie opuści Unię, dostarczając im innowacyjne rozwiązania rynku Lloyd’s.

(AW, źródło: Lloyd’s)

Add a comment
 
S&P: Wiarygodność finansowa europejskich ubezpieczycieli
czwartek, 30 marca 2017 08:52

Dla europejskich ubezpieczycieli 2017 r. może być przełomowy. Sposób ich reagowania na ultra-niskie stopy procentowe, trudne warunki ekonomiczne w niektórych regionach i niepewność polityczna może mieć długoterminowy wpływ na ich profile ryzyka i ogólną wiarygodność finansową.

To, jak ubezpieczyciele adaptują się do środowiska długotrwale niskich stóp procentowych, pozostanie najistotniejszą kwestią – stwierdzili analitycy Standard & Poor’s Global Ratings w raporcie dotyczącym kluczowych ryzyk dla europejskich ubezpieczycieli. Analitycy zakładają, że potencjał generowania zarobków i adekwatność kapitałowa ubezpieczycieli najbardziej narażonych na ryzyka związane ze stopami procentowymi będą nadal stopniowo słabnąć, co w końcu może zaważyć na ratingach. Ubezpieczyciele reagują na ryzyko niskich stóp procentowych redukcją gwarantowanego poziomu odsetków w nowych umowach i przesunięciem na sprzedaż produktów unit-linked.

Add a comment
Więcej…
 
Allianz Euro Monitor: Nowy wzrost zakłóceń równowagi makroekonomicznej
czwartek, 30 marca 2017 08:41

Pomimo dobrych wyników gospodarczych w 2016 roku, strefie euro nie udało się w dalszym stopniu zmniejszyć zaburzeń równowagi makroekonomicznej – wynika z raportu Allianz Euro Monitor.

Badanie mierzy zakłócenia za pomocą 20 wskaźników w czterech kluczowych kategoriach: stabilność fiskalna, konkurencyjność rynkowa, zatrudnienie i miejsca pracy oraz dług publiczny i zewnętrzny. Po trzech latach regularnej poprawy odnotowano spadek ogólnego wskaźnika odzwierciedlającego stabilność wzrostu. W większości krajów nieco poprawiły się deficyty sektora publicznego i zatrudnienie, jednak zaobserwowano spadek w zakresie strukturalnych deficytów budżetowych, wzrostu eksportu w odniesieniu do dynamiki światowego handlu oraz wzrostu produktywności, które powodują nieznaczne zachwianie równowagi. Wśród badanych 13 krajów poprawiło swoje oceny w porównaniu z 2015 rokiem, a tylko pięć wypadło gorzej. Ocena jednego kraju nie zmieniła się w rocznym ujęciu. Add a comment

Więcej…
 
Swiss Re: Ubiegłoroczne katastrofy dużo kosztowały ubezpieczycieli
środa, 29 marca 2017 08:50

54 miliardy dolarów – na taką kwotę oszacowało Swiss Re ogólną wartość szkód ubezpieczonych powstałych w wyniku ubiegłorocznych katastrof, takich jak np. trzęsienia ziemi, burze, powodzie czy pożary lasów. Straty ekonomiczne uplasowały się na poziomie 175 mld USD, czyli prawie dwa razy więcej niż w 2015 r. (94 mld USD).

Z wyliczeń szwajcarskiego reasekuratora wynika, że koszty ubezpieczone zdarzeń katastroficznych, jakie miały miejsce w 2016 roku, były o 42% wyższe od odnotowanych w 2015 r. (38 mld USD). Swiss Re podkreślił, że ubiegłoroczne straty – tak ekonomiczne, jak i ubezpieczone – były najwyższe od 2012 r. I odwróciły spadkową tendencję z ostatnich czterech lat. To „zasługa” dużej liczby zdarzeń katastroficznych: w 2016 r. było ich 327, z czego 191 to klęski żywiołowe, a 136 to katastrofy wynikające z działalności człowieka.

Add a comment

Więcej…
 
Ubea.pl: Składki OC rosną również za granicą
środa, 29 marca 2017 08:41

Rosnące ceny OC to problem, który dotyka również zagranicznych kierowców – zauważają eksperci porównywarki ubezpieczeń Ubea.pl.

Add a comment

Więcej…
 
Fitch: Przesunięcie odpowiedzialności w ubezpieczeniach komunikacyjnych
poniedziałek, 27 marca 2017 08:49

Upowszechnienie się pojazdów autonomicznych całkowicie odmieni sektor ubezpieczeń komunikacyjnych w długiej perspektywie czasowej. Odpowiedzialność zaczyna się przesuwać w stronę producentów, a tradycyjne pule ryzyk kurczą się.

Add a comment

Więcej…
 
AIG: Hancock odchodzi bez premii
poniedziałek, 27 marca 2017 08:48

Odchodzącemu prezesowi i dyrektorowi generalnemu AIG Peterowi Hancockowi odmówiono premii za 2016 r., po odnotowaniu przez firmę straty netto za IV kw. ub.r. wynoszącej 3,04 mld dol. W analogicznym okresie 2015 r. strata wyniosła 1,84 mld dol.

Add a comment

Więcej…
 
KE: Będzie łatwiej korzystać ze zniżki za bezszkodową jazdę
piątek, 24 marca 2017 09:49

23 marca Komisja Europejska (KE) przedstawiła plany zmian w sektorze konsumenckich usług finansowych, dzięki któremu konsumenci europejscy będą mieć większy wybór usług finansowych i lepszy do nich dostęp w całej Unii. Plany KE odnoszą się także do ubezpieczeń.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 460

Aegon: Michał Biedzki odchodzi, Marc van der Ploeg nowym szefem

21 kwietnia Aegon w Polsce poinformował, że Michał Biedzki, prezes Aegon TUnŻ kierujący działalnością holenderskiej firmy w naszym kraju, złożył...


czytaj dalej

PZU Życie: Roman Pałac pełniącym obowiązki prezesa

Dotychczasowy prezes PZU Życie Paweł Surówka opuścił zajmowane stanowisko i został przewodniczącym rady nadzorczej spółki. Obowiązki szefa...


czytaj dalej

Świat: Ryzyko polityczne budzi coraz większe obawy

Dziś ryzyko polityczne niepokoi mnie bardziej niż kiedykolwiek – przyznał Evan Freely z największej na świecie firmy brokerskiej Marsh & McLennan....


czytaj dalej

Kajmany: Wysyp licencji dla ubezpieczycieli

Początek 2017 r. okazał się okresem obfitości dla branży ubezpieczeniowej Kajmanów. W I kw. wydano 8 nowych licencji na działalność...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Internetowa sprzedaż wciąż kusi

Mimo że dotychczasową karierę directu w polskich ubezpieczeniach trudno uznać za oszałamiającą – zwłaszcza jeśli pamięta się entuzjazm...


czytaj dalej

Concordia: Prawie pół miliarda zebranych składek

Wynik finansowy Grupy Concordia Ubezpieczenia w 2016 r. wyniósł łącznie +10,3 mln zł, przy sprzedaży w wysokości 424,3 mln zł.

WTUŻiR Concordia...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy