feed-image -

Świat


Niemcy: Zysk Talanx wyższy od zakładanego
środa, 08 lutego 2017 09:47

Ze wstępnych danych wynika, że w 2016 roku Talanx odnotował wyższe zyski od wcześniej zakładanych. Spółka planuje zarekomendowanie dywidendy w wysokości 1,35 euro na akcję – podał stooq.pl za ISBNews.

Add a comment

Więcej…
 
Chiny: Sinosure ubezpieczy kredyt nabywczy JA Solar
wtorek, 07 lutego 2017 09:37

Firma JA Solar, jeden z największych na świecie producentów wysoko wydajnych produktów energii słonecznej, ogłosiła, że China Export & Credit Insurance Corporation Sinosure udzieliła ubezpieczenia kredytu dla nabywcy jej eksportowanych modułów o łącznej mocy około 300 MW. Nabywcą jest wielonarodowy koncern energetyczny Enel w Brazylii, a całkowita kwota objęta ubezpieczeniem sięgnęła 145 milionów dolarów.

Add a comment

Więcej…
 
Wlk. Brytania: Rekord cenowy ubezpieczeń komunikacyjnych
wtorek, 07 lutego 2017 09:36

Składki za ubezpieczenia komunikacyjne w Wlk. Brytanii w IV kw. 2016 r. osiągnęły rekordowy poziom, rosnąc o ponad pięciokrotność wskaźnika inflacji w 2016 r.

Add a comment

Więcej…
 
JLT: Twardszy rynek ubezpieczeń lotniczych
poniedziałek, 06 lutego 2017 09:38

Rynek ubezpieczeń lotniczych skurczył się znacznie w 2016 r. Ubezpieczyciele starali się zmniejszyć ekspozycję na kontrakty przynoszące straty i poprawić rentowność underwritingu.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: Prognozy ekonomiczne na rok 2017
piątek, 03 lutego 2017 09:38

Pomimo ekonomicznych i politycznych zaburzeń dotyczących niepewności co do zmiany modelu gospodarki chińskiej, Brexitu oraz niespodziewanego wyniku amerykańskich wyborów prezydenckich, ogólnoświatowy wzrost PKB powinien na koniec roku 2016 utrzymywać się na poziomie +2,5%. W 2017 r. stopa wzrostu światowego PKB powinna wynieść +2,8%, co oznacza jednak, że już siódmy rok z rzędu pozostanie ona niższa od +3% – przewidują eksperci Euler Hermes.

Add a comment

Więcej…
 
IFJ: Ubezpieczenie dla dziennikarzy
piątek, 03 lutego 2017 09:37

Międzynarodowa Federacja Dziennikarzy (IFJ) połączyła siły z firmą ubezpieczeniową Isle of Man Assurance Limited (IoMA), aby zaoferować ochronę ubezpieczeniową wszystkim pracownikom mediów, bez ograniczeń w żadnym regionie świata, włącznie ze strefami działań wojennych.

Add a comment

Więcej…
 
A.M. Best: Na Zachodzie bez zmian… do czasu
czwartek, 02 lutego 2017 09:42

Jakość kredytowa zachodnioeuropejskich ubezpieczycieli i reasekuratorów w ciągu ostatnich 12 miesięcy była stabilna, pomimo trudnego okresu niskich dochodów z inwestycji, konkurencyjnego otoczenia, zwłaszcza dla reasekuratorów z nadmiarem pojemności i problemów ze spełnieniem oczekiwań udziałowców – wynika z raportu agencji ratingowej A.M. Best.

Add a comment

Więcej…
 
Aon: Współpraca dyrektorów od ryzyka
środa, 01 lutego 2017 09:35

Aon plc ogłosił, że prezes grupy Steve McGill opuszcza firmę, by eksplorować nowe możliwości.

Add a comment

Więcej…
 
Australia: Allianz sonduje QBE Insurance
wtorek, 31 stycznia 2017 09:57

Niemiecki ubezpieczyciel Allianz zwrócił się nieoficjalnie do największego australijskiego ubezpieczyciela QBE Insurance, by wysondować, czy byłby zainteresowany propozycją przejęcia.

Żadna cena akwizycji nie została jeszcze zaproponowana QBE przez Allianz – dowiedziała się agencja Reuters od swojego informatora. Z kolei niemiecka gazeta „Handelsblatt” w niedzielę 29 stycznia br. podała, że Allianz złożył ofertę 15 dol. austr. za akcję, co dawałoby wycenę QBE na sumę 20 mld dol. austr. (15,11 mld dol. amer.). Na poniedziałkowej sesji akcje QBE wzrosły o 4,7%, do 12,91 dol. austr. Allianz odmówił komentarza. QBE złożył oświadczenie, że nie prowadzi rozmów z Allianzem ani żadnym innym potencjalnym nabywcą.

Add a comment

Więcej…
 
Chiny: Debiuty giełdowe w branży ubezpieczeniowej
poniedziałek, 30 stycznia 2017 09:36

Kilka podmiotów z branży ubezpieczeniowej przygotowuje się do złożenia pierwszej oferty publicznej na głównym parkiecie jednej z giełd – w Hongkongu, Szanghaju lub Shenzhen. Zaliczają się do nich firmy z sektora pośrednictwa, Jiang Tai Insurance Brokers i Datong Insurance Sales Agency, obie z siedzibą w Pekinie – informuje „China Securities Journal”.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 454

D.A.S.: Danuta Źrałek nowym członkiem zarządu

16 lutego nastąpiły zmiany w zarządzie D.A.S. Towarzystwa Ubezpieczeń Ochrony Prawnej. Rada nadzorcza spółki przyjęła rezygnację Arkadiusza Gila...


czytaj dalej

KNF: Marcin Pachucki i Filip Świtała nowymi wiceprzewodniczącymi

Na wniosek przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) Marka Chrzanowskiego, premier Beata Szydło odwołała z dniem 15 lutego jego...


czytaj dalej

Lloyd’s: Carnegie-Brown następcą Nelsona

Były dyrektor generalny Marsh Europe i prezes bez funkcji wykonawczej brytyjskiego oddziału Aon Bruce Carnegie-Brown zostanie wkrótce mianowany...


czytaj dalej

Niemcy: Allianz planuje odkup akcji

Allianz, największy europejski ubezpieczyciel, zaproponował wydanie 3 miliardów euro na wykup własnych akcji po ogłoszeniu zysku wyższego od...


czytaj dalej

Odświeżone zasady postępowania przed Rzecznikiem Finansowym

22 lutego weszło w życie rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 15 lutego 2017 r. w sprawie pozasądowego postępowania przed Rzecznikiem...


czytaj dalej

Concordia w górę, Aviva w dół

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny oficjalnie ogłosił, że PZU, Compensa i Hestia znalazły się na czele rankingu jakości danych w ogólnopolskiej...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy