feed-image -

Świat


KE: Stosowanie IDD od 1 października 2018 roku
czwartek, 28 grudnia 2017 09:41

Ze względu na „wyjątkowe okoliczności i bardzo szczególne ramy czasowe” Komisja Europejska (KE) zaakceptowała wniosek Parlamentu Europejskiego (PE) dotyczący przesunięcia terminu stosowania dyrektywy o dystrybucji ubezpieczeń (Insurance Distribution Directive, IDD) na dzień 1 października 2018 roku. Wszystkie państwa członkowskie są nadal zobowiązane do transpozycji przepisów dyrektywy do krajowych porządków prawnych do 23 lutego 2018 r.

Katalizatorem całej sprawy było przyjęcie 21 września przez KE dwóch rozporządzeń delegowanych, uzupełniających IDD w odniesieniu do wymogów w zakresie nadzoru nad produktami i zarządzania w odniesieniu do zakładów i dystrybutorów (rozporządzenie POG) oraz wymogów informacyjnych i zasad prowadzenia działalności mających zastosowanie do dystrybucji ubezpieczeniowych produktów inwestycyjnych (rozporządzenie IBIP).

Add a comment

Więcej…
 
VIG: Łączenie podmiotów i wzmacnianie bancassurance
czwartek, 28 grudnia 2017 09:31

Vienna Insurance Group połączy dwie należące do grupy firmy w Czechach. Podobne ruchy wykonuje w Chorwacji, a wcześniej na Węgrzech, w Słowacji i Austrii. VIG planuje fuzję swojej czeskiej spółki zależnej Pojišťovna České Spořitelny (PČS) z należącą do grupy firmą Kooperativa Pojišťovna, która będzie obowiązywać od 1 stycznia 2019 r.

Add a comment

Więcej…
 
Munich Re: Zwiększenie udziału w Global Aerospace
piątek, 22 grudnia 2017 09:45

Dostarczająca ubezpieczenia dla lotnictwa i kosmonautyki firma Global Aerospace z siedzibą w Londynie ogłosiła zawarcie umowy z Munich Re dotyczącej zakupu dodatkowych 11% udziałów w Global Aerospace Underwriting Managers, firmie zarządzającej Global Aerospace Pool. W następstwie akwizycji Munich Re będzie posiadać 51%, a pozostałe 49% nadal będzie w posiadaniu spółki zależnej Berkshire Hathaway.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: Protekcjonizm groźny dla odrodzenia światowego handlu
piątek, 22 grudnia 2017 09:44

Wzrost światowej wymiany handlowej w 2017 i 2018 r. będzie prawdopodobnie o połowę mniejszy niż przed kryzysem. Rosnący protekcjonizm finansowy i handlowy w połączeniu ze wzrostem stóp procentowych oraz niepokojącym kierunkiem rozwoju geopolityki prowadzą do wzrostu kosztów handlu – tak brzmi jedno z głównych ustaleń Działu Badań Ekonomicznych Euler Hermes w trzecim wydaniu Globalnej Prognozy dla Handlu*.

Add a comment

Więcej…
 
Swiss Re: 136 mld USD ubezpieczonych strat katastroficznych w 2017 roku
czwartek, 21 grudnia 2017 09:48

Łączne straty ekonomiczne wynikające z tegorocznych klęsk żywiołowych i katastrof spowodowanych przez człowieka są szacowane na około 306 miliardów dolarów, czyli ponad połowę więcej niż w 2016 r. Globalne katastroficzne straty ubezpieczone szacowane są na 136 mld USD. Jest to trzecia co do wielkości kwota na przestrzeni niemal 50 lat. W drugiej połowie roku doszło do kumulacji strat ekonomicznych i ubezpieczeniowych, głównie za sprawą huraganów Harvey, Irma i Maria, które nawiedziły USA i Karaiby, oraz pożarów w Kalifornii – podał Swiss Re.

136 mld USD, na które są szacowane tegoroczne globalne straty ubezpieczone z tytułu klęsk żywiołowych i katastrof spowodowanych przez człowieka (65 mld USD w ub.r.), to kwota znacząco wyższa od średniej rocznej za poprzednich 10 lat (58 mld USD), a zarazem trzecia co do wielkości suma w sigmie opracowywanej przez reasekuratora od 1970 roku. 131 mld USD tegorocznych ubezpieczonych strat było wynikiem katastrof naturalnych. Pozostałych 5 mld USD to koszty katastrof wynikających z działalności człowieka.

Add a comment

Więcej…
 
Starr Companies: Nowy prezes i nowy szef filii na Filipinach
czwartek, 21 grudnia 2017 09:39

20 grudnia Starr Companies poinformowała o wyborze Steve Blakeya na stanowisko prezesa i dyrektora generalnego Starr Insurance Holdings. Tego samego dnia grupa powołała ambasadora Jose L. Cluisia jr. na stanowisko prezesa filii Starr Interational Insurance na Filipinach.

Add a comment

Więcej…
 
Generali: Sprzedaż PanEurope
czwartek, 21 grudnia 2017 09:38

Generali zawarło z Life Company Conspolidation Group (LCCG) umowę dotyczącą sprzedaży całego pakietu udziałów w Generali PanEurope.

Add a comment

Więcej…
 
Atradius: Atrium – nowy system do zarządzania należnościami
wtorek, 19 grudnia 2017 09:40

Atradius uruchomił nowy system do zarządzania należnościami Atrium, korzystający z technologii Oracle. Cyfrowa platforma umożliwia przedsiębiorstwom na całym świecie zarządzanie polisą ubezpieczenia i należnościami oraz zgłaszanie wniosków o nowe limity kredytowe w jednym miejscu, 24 godziny na dobę.

Add a comment

Więcej…
 
Lloyd’s: W ogniu krytyki
wtorek, 19 grudnia 2017 09:39

Lloyd’s of London jest krytykowany za wprowadzenie ubezpieczenia dla posiadaczy broni palnej w USA. Krytycy nadali ubezpieczeniu miano „ubezpieczenia morderstwa”.

Add a comment

Więcej…
 
Fitch Ratings: Negatywna perspektywa dla sektora reasekuracji
poniedziałek, 18 grudnia 2017 09:43

Znaczne straty katastroficzne w III kwartale 2017 r. będą przyczyną odnotowania przez globalny sektor reasekuracji straty na działalności w całorocznym bilansie wyników finansowych.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 486

Pramerica Życie: Borys Kowalski nowym członkiem zarządu

Rada nadzorcza Pramerica Życie powołała w skład zarządu Borysa Kowalskiego. Nowy członek władz towarzystwa będzie odpowiedzialny za Pion...


czytaj dalej

Marsh: Pięć rynków pod nadzorem Artura Grześkowiaka

Grupa Marsh utworzyła w regionie Europy Środkowej i Południowo-Wschodniej nowy subregion Północny, z polską spółką na czele. Artur Grześkowiak,...


czytaj dalej

KE: Jest projekt zmian w IDD

Na stronie internetowej Komisji Europejskiej opublikowano projekt dyrektywy Parlamentu Europejskiego i Rady zmieniający dyrektywę (UE) 2016/97...


czytaj dalej

Clyde & Co.: Ubezpieczenia parametryczne lekarstwem na lukę w ochronie

Ubezpieczenia parametryczne mogą odegrać istotną rolę w wypełnianiu luki w ochronie ubezpieczeniowej, która jest problemem nagminnym zarówno w...


czytaj dalej

Polska: Wstępny bilans orkanu Fryderyka

W związku z orkanem Fryderyka, który 18 i 19 stycznia przechodził nad Polską, najbardziej ucierpieli mieszkańcy województw: wielkopolskiego,...


czytaj dalej

CUK Ubezpieczenia: Laur za obsługę klienta

Multiagencja CUK Ubezpieczenia otrzymała tytuł Firmy Przyjaznej Klientowi, przyznawany za osiągnięcie odpowiedniego poziomu obsługi i zadowolenia...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy