feed-image -

Reklama

Świat


Wielka Brytania: Bankowy kanał dystrybucji dla pokolenia Z
poniedziałek, 02 września 2019 08:30

W Wielkiej Brytanii 11,9% osób posiadających ubezpieczenie podróżne uzyskało je za pośrednictwem konta bankowego. Pokazuje to, że kanał bankowy jest już dobrze ugruntowany. Jego udział może jednak wzrosnąć jeszcze bardziej, wskutek dostępu nowego typu banków do młodszych grup klientów.

Add a comment

Więcej…
 
AIA: Hongkong i Chiny dają wzrost
poniedziałek, 02 września 2019 08:30

Działająca w Azji AIA Group podała, że w I połowie 2019 r. przyrost nowego biznesu wyniósł 20%, wzrosła też sprzedaż produktów ubezpieczeniowych na jej głównych rynkach, w Hongkongu i w Chinach.

Add a comment

Więcej…
 
Allianz: Drugi w brazylijskiej komunikacji
czwartek, 29 sierpnia 2019 09:14

Allianz zawarł umowę o nabyciu komunikacyjnych i innych majątkowych i wypadkowych operacji ubezpieczeniowych od brazylijskiego ubezpieczyciela SulAmérica za 3 mld reali brazylijskich (667 mln euro). Akwizycja wzmocni pozycję konkurencyjną Allianz w Brazylii, gdzie stanie się jednym z czołowej trójki ubezpieczycieli, z udziałem w rynku ok. 15% w komunikacji i 9% w majątku.

Add a comment

Więcej…
 
Indonezja: Ogromne wzrosty przychodów ze składek
czwartek, 29 sierpnia 2019 09:13

Przychody ze składek w ubezpieczeniach ogólnych osiągnęły w I poł. 2019 r. wartość 40,13 bln rupii indonezyjskich (2,9 mld dol.), o 18% wyższą niż w analogicznym okresie ub.r.

Add a comment

Więcej…
 
Atradius: Pierwszy od 10 lat globalny wzrost bankructw
środa, 28 sierpnia 2019 08:40

Po raz pierwszy od globalnego kryzysu finansowego w 2008 i 2009 r. wzrośnie niewypłacalność przedsiębiorstw na rynkach rozwiniętych. W 2019 r. globalnie wzrost upadłości wyniesie 2,8%. Prognozowane wzrosty spowodowane są spowolnieniem światowej gospodarki oraz rosnącymi konfliktami handlowymi. Wzrost niewypłacalności na poziomie 1,2% utrzyma się również w 2020 r. – prognozuje Atradius.

Add a comment

Więcej…
 
VIG: Na drodze do realizacji założonych celów
środa, 28 sierpnia 2019 08:39

Pierwsza połowa bieżącego roku była udanym okresem dla Vienna Insurance Group (VIG). Wolumen składki oraz zysk brutto zwiększyły się w stosunku do analogicznego okresu 2018 r., natomiast wskaźnik mieszany uplasował się na poziomie zbliżonym do ubiegłorocznego.

Add a comment

Więcej…
 
GlobalData: Telematyka nie zapobiega wzrostowi cen
wtorek, 27 sierpnia 2019 09:03

Młodszym kierowcom coraz częściej oferuje się rozwiązania takie jak telematyczne aplikacje na smartfony i czarne skrzynki. Mimo to składki dla młodych kierowców są wciąż wyższe od przeciętnych – zauważa GlobalData.

Add a comment

Więcej…
 
AXA Switzerland: E-auta wyzwaniem dla bezpieczeństwa ruchu drogowego
poniedziałek, 26 sierpnia 2019 08:52

Samochody elektryczne są coraz popularniejsze. Jednak większa moc silników, nowe układy napędowe i szersze wykorzystanie systemów wspomagania kierowcy stawiają nowe wymagania przed wszystkimi użytkownikami dróg.

Add a comment

Więcej…
 
Tokio Marine: Udział w programie insurtechowym
poniedziałek, 26 sierpnia 2019 08:45

Japoński ubezpieczyciel majątkowy Tokio Marine Holdings ogłosił partnerstwo z programem insurtechowym Plug and Play w Singapurze. W ramach tego nowego partnerstwa Tokio Marine będzie teraz mieć dostęp do sieci Plug and Play oraz możliwość współpracy ze starannie wyselekcjonowanymi start-upami z regionu Azji i Pacyfiku, polegającej na testowaniu i wdrażaniu rozwiązań przez ich biura w Azji Południowo-Wschodniej.

Add a comment

Więcej…
 
Swiss Re: Straty katastroficzne półrocza
czwartek, 22 sierpnia 2019 08:45

Katastrofy naturalne i spowodowane przez człowieka w I poł. 2019 r. były odpowiedzialne za 44 mld dol. strat gospodarczych na świecie – wynika ze wstępnych szacunków sigma Swiss Re Institute.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 542

DWF Poland: Paweł Stykowski na czele praktyki ubezpieczeniowej

We wrześniu do DWF Poland dołączył Paweł Stykowski. W polskim oddziale kancelarii objął stanowisko local partnera. Jego zadaniem będzie...


czytaj dalej

Colonnade Insurance: Grzegorz Kulik nowym dyrektorem generalnym

Po niecałych trzech miesiącach od rezygnacji z zajmowanej funkcji wiceprezesa zarządu spółek ubezpieczeniowych Allianz Polska Grzegorz Kulik objął...


czytaj dalej

Marsh: Menadżerowie poświęcają niewiele czasu na zarządzanie cyberryzykiem

Większość członków zarządu lub kadry kierowniczej odpowiedzialnej za zarządzanie ryzykiem cybernetycznym w swojej organizacji poświęca nie więcej...


czytaj dalej

Allianz: Spadek zasobów finansowych w krajach rozwiniętych i wschodzących

W 2018 roku zasoby finansowe w krajach rozwiniętych i wschodzących po raz pierwszy od czasu kryzysu finansowego z 2008 r. zanotowały symultaniczny...


czytaj dalej

PIU: Coraz bliżej 3 mln osób objętych ochroną w ramach polisy zdrowotnej

Wartość rynku prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych nadal rośnie. Szybko zwiększa się też grono Polaków objętych ochroną w ramach tego typu polis.

czytaj dalej

Ubea.pl: Zmiany w rankingu

W sierpniu doszło do kilku zmian w rankingu cen ubezpieczeń komunikacyjnych Ubea.pl, opartego na kalkulacjach sporządzonych przez użytkowników...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook