feed-image -

Reklama

Świat


MetLife: Michel Khalaf nowym prezesem i dyrektorem generalnym
czwartek, 24 stycznia 2019 09:50

Zarząd MetLife ogłosił, że 1 maja prezes ubezpieczyciela w regionie EMEA (Europa, Bliski Wschód i Afryka) i w Stanach Zjednoczonych, Michel A. Khalaf, obejmie funkcję prezesa i dyrektora generalnego MetLife. Od 1 maja Michel Khalaf zasiądzie również w zarządzie firmy.

Add a comment

Więcej…
 
Australia: Zysk albo nic
czwartek, 24 stycznia 2019 09:50

Po niemal dwóch dekadach korzystnych dla nabywcy warunków w 2017 i 2018 r. nastąpiła zmiana dynamiki rynkowej. Stawki rosną, a ubezpieczyciele są bardziej skłonni rezygnować z kontraktów, które nie dają akceptowalnego poziomu zysku – zauważa Andrew Fluitsma, dyrektor australijskiego brokera Honan Insurance Group.

Add a comment

Więcej…
 
Aon: Katastroficzna luka ubezpieczeniowa sięgnęła 60%
środa, 23 stycznia 2019 09:56

Większość z 225 mld dolarów strat gospodarczych powstałych wskutek ubiegłorocznych katastrof naturalnych spowodowały kataklizmy pogodowe. Wśród przyczyn strat ubezpieczonych przodowały tropikalne cyklony oraz pożary lasów – wynika z opublikowanego 22 stycznia raportu Aon zatytułowanego „Weather. Climate & Catastrophe Insight 2018 Annual Report”.

Z danych zebranych w raporcie wynika, że w 2018 roku odnotowano 394 katastrof naturalnych, których efektem były straty gospodarcze opiewające na 225 miliardów dolarów. Programy ubezpieczeniowe z sektora prywatnego oraz sponsorowane przez państwo pokryły 90 mld USD. Aon wskazuje, że był to czwarty najwyższy wynik w historii. Taka kwota oznacza, że luka ubezpieczeniowa (część strat gospodarczych nieobjętych ubezpieczeniem) wyniosła 60% i była najniższa od 2005 roku.

Add a comment

Więcej…
 
WTW: Cyberprzestępczość i utrata danych głównymi priorytetami D&O
wtorek, 22 stycznia 2019 09:35

Firma brokerska Willis Towers Watson opublikowała szósty raport na temat odpowiedzialności kadry zarządzającej „D&O: Personal Exposure to Global Risk”  („Kadra zarządzająca: Ekspozycja osobista na ryzyko globalne”), przygotowany we współpracy z Allen & Overy. W dokumencie przedstawiono główne zagadnienia związane ze zmianą podejścia do zapobiegania ryzykom mającym wpływ na kierownictwo wyższego szczebla.

Add a comment

Więcej…
 
WTW: Lider doradztwa i technologii w regionie EMEA
poniedziałek, 21 stycznia 2019 09:36

Willis Towers Watson ogłosił, że Colin Forrest obejmie funkcję regionalnego lidera na Europę, Bliski Wschód i Afrykę w dziale doradztwa ubezpieczeniowego i technologii.

Add a comment

Więcej…
 
Bank Światowy: Strach przed robotami bezpodstawny
piątek, 18 stycznia 2019 09:37

Wzrost automatyzacji póki co ma pomijalny wpływ na miejsca pracy w skali globalnej, mimo powszechnych ponurych przewidywań, że ludzi zastąpią maszyny – uważa główna ekonomistka Banku Światowego.

Add a comment

Więcej…
 
Wielka Brytania: Twardy brexit wymusi posiadanie Zielonej Karty
piątek, 18 stycznia 2019 09:33

Zrzeszenie Brytyjskich Ubezpieczycieli (ABI) ostrzegło kierowców, że w razie twardego brexitu prowadzący pojazdy poruszający się po drogach Unii Europejskiej będą naruszać prawo, nie mając Zielonej Karty – informuje „Rzeczpospolita”, powołując się na doniesienia Reuters.

Add a comment

Więcej…
 
Marsh: Globalne ryzyka 2019
czwartek, 17 stycznia 2019 09:47

Według opublikowanego 16 stycznia raportu World Economic Forum „Global Risks Report 2019”, obserwowana na poziomie globalnym zdolność podejmowania wspólnego działania w obliczu poważnych kryzysów osiągnęła krytycznie niski poziom. Pogarszające się stosunki międzynarodowe hamują przeciwdziałanie coraz bardziej zróżnicowanym ryzykom. Jednocześnie rysująca się w ciemnych barwach perspektywa gospodarcza, częściowo spowodowana napięciami geopolitycznymi, może jeszcze bardziej zaszkodzić potencjalnej współpracy międzynarodowej w 2019 roku.

Add a comment

Więcej…
 
Lloyd’s: Skupić się na USA, zamiast na rynkach wschodzących
czwartek, 17 stycznia 2019 09:46

Lloyd’s powinien więcej czasu poświęcać rynkowi USA, a mniej na staranie się o rozwój we wschodzących gospodarkach szybkiego wzrostu – zaleca Andrew Brooks, nowy prezes Lloyd’s Market Association, cytowany przez „Financial Times”.

Add a comment

Więcej…
 
N26: Fundusze na podbój USA
czwartek, 17 stycznia 2019 09:46

N26 GmbH, niemiecki start-up fintechowy z siedzibą w Berlinie, działający w bankowości, za którym stoją miliarderzy Peter Thiel i Li Kashing, pozyskał nowe fundusze i jest obecnie wyceniany na 2,7 mld dol., stając się jednym z najwartościowszych start-upów z branży technologii finansowej nienotowanych na giełdzie.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 523

TU Zdrowie: KNF zatwierdziła nominację Aleksandra Rody

12 lutego Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Aleksandra Rody na stanowisko prezesa zarządu TU Zdrowie.

...


czytaj dalej

KUKE: Marcin Jedliński nowym rzecznikiem prasowym

Od lutego Marcin Jedliński pracuje jako rzecznik prasowy i dyrektor Biura Komunikacji Korporacji Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE) – podał...


czytaj dalej

Słowenia: Generali sfinalizowało przejęcie Adriatic Slovenica

13 lutego Grupa Generali poinformowała o sfinalizowaniu przejęcia słoweńskiej Adriatic Slovenica. Transakcja obejmowała także nabycie KD Funds,...


czytaj dalej

Zurich: Wyniki świadczą o efektywnym underwritingu

Zurich Insurance uzyskał w 2018 r. przychód netto po opodatkowaniu w wysokości 3,72 mld dol. Jest to o 24% więcej od 3 mld dol. odnotowanych w...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Aviva coraz bardziej cyfrowa

Serwis online MojaAviva został wzbogacony o nową funkcjonalność – platformę online do zgłaszania szkód i roszczeń z AC. W październiku ubiegłego...


czytaj dalej

PKO Ubezpieczenia: Polisa turystyczna na inaugurację sprzedaży direct

PKO Ubezpieczenia kontynuuje proces transformacji cyfrowej. Jej kolejnym etapem jest  uruchomienie internetowej sprzedaży produktów ochronnych....


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook