feed-image -

Świat


Allianz: Odpowiedzialność coraz droższa
poniedziałek, 08 maja 2017 08:48

Likwidacja dużych szkód związanych z ryzykiem odpowiedzialności staje się coraz droższa, złożona i międzynarodowa, a patrząc z perspektywy amerykańskiej, coraz częściej zachodząca poza Stanami Zjednoczonymi – wynika z raportu opublikowanego przez Allianz Global Corporate & Specialty (AGCS).

Add a comment

Więcej…
 
AODP: Nadzieja w zielonych inwestycjach
poniedziałek, 08 maja 2017 08:46

Większość właścicieli największych aktywów światowych odebrała przekaz, że zmiany klimatyczne stwarzają ryzyko dla ich portfeli, więc zwraca się w kierunku bardziej proekologicznych inwestycji. Fundusze o wartości 27 bln dol., stanowiące 60% największych światowych inwestorów, biorą pod uwagę zmiany klimatyczne przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych – podaje raport Asset Owners Disclosure Project (AODP).

Add a comment

Więcej…
 
Geneva Association i IIS: Nagroda dla ekonomistów Swiss Re
piątek, 05 maja 2017 08:30

Geneva Association i International Insurance Society (IIS) ogłosiły tegorocznych zwycięzców wspólnego programu promującego praktycznie zorientowane inicjatywy badawcze z dziedziny ubezpieczeń i zarządzania ryzykiem, podejmujące tematy bezpośrednio związane z działalnością operacyjną – Shin Research Excellence Awards.

Add a comment

Więcej…
 
TSUE: Zderzenie samolotu z ptakiem może zwolnić od odszkodowania za spóźniony lot
piątek, 05 maja 2017 08:27

Zderzenie samolotu z ptakiem stanowi nadzwyczajną okoliczność, która może zwolnić przewoźnika lotniczego z ciążącego na nim obowiązku wypłaty odszkodowania w razie znacznego opóźnienia lotu. Jednakże w sytuacji, gdy po takim zderzeniu upoważniony ekspert stwierdził, że dany samolot jest zdolny do lotu, przewoźnik nie może usprawiedliwiać opóźnienia, powołując się na konieczność przeprowadzenia ponownej kontroli – stwierdził 4 maja Trybunał Sprawiedliwości Unii Europejskiej (TSUE), wydając wyrok w sprawie C-315/15.

Add a comment

Więcej…
 
USA: Obamacare przechodzi do historii
piątek, 05 maja 2017 08:27

4 maja Izba Reprezentantów amerykańskiego Kongresu po burzliwej debacie przyjęła w czwartek projekt ustawy o zniesieniu systemu opieki medycznej Obamacare i zastąpieniu go systemem przygotowanym przez kierownictwo Partii Republikańskiej.

Add a comment

Więcej…
 
Fitch: Rynek cyberubezpieczeń
czwartek, 04 maja 2017 08:42

Około 120 amerykańskich grup ubezpieczeniowych przypisało w 2015 r. 1 mld dol. składki z bezpośrednich ubezpieczeń cybernetycznych – szacuje Fitch w raporcie analizującym udział w rynku i wyniki cyberubezpieczeń w USA.

Add a comment

Więcej…
 
Aviva: Udziały w joint venture w Wietnamie
piątek, 28 kwietnia 2017 08:25

Brytyjska Aviva nabyła od banku VietinBank wszystkie należące do niego 50% udziałów w firmie ubezpieczeń na życie będącej joint venture VietinBank Aviva Life Insurance Ltd. Jednocześnie Aviva podpisała z VietinBankiem umowę dystrybucyjną dotyczącą sprzedaży produktów ubezpieczeniowych na życie i zdrowotnych przez sieć ponad 1100 oddziałów banku, drugiego pod względem wielkości na rynku.

Add a comment

Więcej…
 
Chiny: Nadzór nad kontrolą ryzyka
czwartek, 27 kwietnia 2017 08:46

Chiński regulator ubezpieczeniowy zapowiedział, że usprawni nadzór nad firmami ubezpieczeniowymi, aby mieć pewność, że stosują się do wymogu zacieśnienia kontroli ryzyka. Zagroził również śledztwami pełniącym funkcje kierownicze, którzy lekceważą przepisy służące wykorzenieniu nieodpowiedzialnego przyjmowania ryzyka.

Add a comment

Więcej…
 
Praga: #DigiRush – europejski szczyt marketingu cyfrowego
czwartek, 27 kwietnia 2017 08:43

W dniach 29 czerwca – 1 lipca w Pradze odbędzie się konferencja połączona z warsztatami, poświęcona strategii marketingu cyfrowego. Weźmie w niej udział 1000 uczestników, wystąpi 48 mówców, wygłoszonych zostanie ponad 25 referatów, odbędzie się 16 warsztatów.

Add a comment

Więcej…
 
Munich Re: Branża odczuje wzrost
środa, 26 kwietnia 2017 08:39

Globalna branża ubezpieczeniowa w latach 2017–2018 wreszcie odnotuje silniejszy niż w latach poprzednich wzrost, wynoszący średnio 4,5% rocznie (3% po skorygowaniu o inflację) – przewiduje Munich Re na podstawie analizy danych.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 463

Aegon TUnŻ: Robert Pusz nowym członkiem zarządu

18 maja Aegon Polska poinformował o powołaniu Roberta Pusza na stanowisko członka zarządu Aegon Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie. Z ramienia...


czytaj dalej

PZU SA: Paweł Surówka zatwierdzony na stanowisku prezesa

16 maja Komisja Nadzoru Finansowego jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Pawła Surówki na stanowisko prezesa zarządu Powszechnego Zakładu...


czytaj dalej

MetLife: Tydzień Aktywności Społecznej

MetLife we współpracy z organizacją Olimpiady Specjalne i fundacją Habitat for Humanity po raz kolejny organizuje Tydzień Aktywności Społecznej w...


czytaj dalej

Szwajcaria: Ubezpieczyciele wyprzedzają banki

W szwajcarskiej branży finansowe dokonuje się zmiana na prowadzeniu. Mniej efektowni ubezpieczyciele, przez długi czas pozostający w cieniu...


czytaj dalej

YU! oferuje pełną „komunikację” i płatności ratalne

Podczas styczniowej inauguracji marki YU! jej przedstawiciele zapowiadali, że w ciągu kliku miesięcy oferta produktów dostępnych w ramach tego...


czytaj dalej

PIPUiF: Krajowy Rejestr Długów nowym partnerem Izby

Krajowy Rejestr Długów dołączył do grona partnerów Polskiej Izby Pośredników Ubezpieczeniowych i Finansowych, podkreślając tym samym wagę, jaką ta...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy