feed-image -

Świat


Bermudy: Sirius przejęła IMG
wtorek, 30 maja 2017 08:38

Firma Sirius International Insurance Group, globalna spółka reasekuracyjna specjalizująca się w ubezpieczeniach wypadkowych i zdrowotnych, ogłosiła nabycie spółki International Medical Group, dostawcy ubezpieczeń zdrowotnych i usług wsparcia.

Add a comment

Więcej…
 
Lloyd’s: Konsorcjum dla ubezpieczeń ryzyka politycznego w Azji
wtorek, 30 maja 2017 08:38

Trzech czołowych ubezpieczycieli z rynku Lloyd’s połączyło siły, aby utworzyć konsorcjum do obsługi ryzyka politycznego w Azji, oferujące zwiększoną pojemność ubezpieczeniową dla szerokiego zakresu ryzyk politycznych i powodujących bezskuteczność umów.

Add a comment

Więcej…
 
Africa Re: Stały wzrost składki
poniedziałek, 29 maja 2017 08:33

African Reinsurance Corporation w I kw. 2017 r. mogła się cieszyć stałym wzrostem, ale zyski doznały uszczerbku na skutek dużych roszczeń w Afryce Południowej, na Bliskim Wschodzie i na Mauritiusie.

Add a comment

Więcej…
 
USA: Podwojenie sum cyberubezpieczenia
piątek, 26 maja 2017 08:37

Przeciętna suma ubezpieczenia cyberpolisy w USA w ostatnich 6 miesiącach uległa podwojeniu, jako że klienci dążą do uzyskania większej ochrony przy okazji odnawiania polis – wynika z ankiety przeprowadzonej wśród brokerów przez Council of Insurance Agents & Brokers.

Add a comment

Więcej…
 
MetLife: Tydzień Aktywności Społecznej
środa, 24 maja 2017 08:47

MetLife we współpracy z organizacją Olimpiady Specjalne i fundacją Habitat for Humanity po raz kolejny organizuje Tydzień Aktywności Społecznej w regionie EMEA (EMEA Community Week).

Add a comment

Więcej…
 
Szwajcaria: Ubezpieczyciele wyprzedzają banki
wtorek, 23 maja 2017 08:57

W szwajcarskiej branży finansowe dokonuje się zmiana na prowadzeniu. Mniej efektowni ubezpieczyciele, przez długi czas pozostający w cieniu olśniewających prywatnych banków przy eleganckim Paradeplatz w Zurychu i nad Jeziorem Genewskim, zmierzają do prześcignięcia banków pod względem wkładu w szwajcarską gospodarkę, po raz pierwszy od 1993 r.

Sektor ubezpieczeniowy pod względem udziału w gospodarce Szwajcarii wartej 650 mld franków (649 mld dol.) wyprzedzi sektor usług finansowych (bankowy) w 2018 r. – wylicza agencja Reuters na podstawie przeciętnego tempa wzrostu z ostatnich 10 lat. Jest to efekt słabnącej potęgi banków w następstwie kryzysu finansowego, jak również skutek globalnych działań wymierzonych przeciwko unikaniu podatków, które umniejszyły znaczenie szwajcarskich banków z ich prawem ochrony tajemnicy bankowej.

Add a comment

Więcej…
 
Wielka Brytania: Zamach terrorystyczny w Manchesterze
wtorek, 23 maja 2017 08:56

Co najmniej 19 osób zginęło, a 59 zostało hospitalizowanych po zamachu terrorystycznym, do którego doszło w poniedziałek wieczorem przed halą widowiskową w Manchesterze, w północno-zachodniej Anglii.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: Spadek zysku, ale ochrona rentowności
poniedziałek, 22 maja 2017 08:50

Ubezpieczyciel kredytu kupieckiego Euler Hermes odnotował za I kw. 2017 r. niższy przychód netto, ale ponieważ firma wdrożyła środki ochrony rentowności, współczynnik łączony uległ poprawie.

Add a comment

Więcej…
 
Niemcy: Roczny cel zysku w zasięgu Munich Re i Hannover Re
piątek, 19 maja 2017 08:44

Jak podali reasekuratorzy Munich Re i Hannover Re, ich wyniki za I kwartał br. wskazują, że są na dobrej drodze do realizacji założonych celów rocznych, pomimo wyższego poziomu roszczeń katastroficznych.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: Silna dynamika rozwoju regionu CEE
piątek, 19 maja 2017 08:40

Eksperci Euler Hermes przewidują, że w 2017 r. tempo wzrostu PKB 11 krajów członkowskich UE z regionu Europy Środkowej i Wschodniej wzrośnie do 3,2%.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 466

Nationale-Nederlanden: Anita Bogusz członkiem zarządu ds. ryzyka

22 czerwca, na trzysta sześćdziesiątym pierwszym posiedzeniu Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Anity...


czytaj dalej

PZU Życie: Małgorzata Sadurska w zarządzie spółki

Małgorzata Sadurska została nowym członkiem zarządu PZU Życie – wynika z informacji znajdujących się na stronie internetowej ubezpieczyciela.

...


czytaj dalej

SCOR: Rynek reasekuracji medycznej w USA

SCOR Global Life, spółka zależna francuskiego reasekuratora SCOR, specjalizująca się w międzynarodowych ubezpieczeniach na życie i zdrowotnych,...


czytaj dalej

Aviva: Cyberprodukt dla małego biznesu

Brytyjski ubezpieczyciel Aviva w ramach rozbudowywania działu ubezpieczeń specjalistycznych planuje wprowadzenie w br. nowego produktu dla małych...


czytaj dalej

Concordia Ubezpieczenia: 20 lat minęło

17 czerwca w Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się Gala Jubileuszowa Concordii Ubezpieczenia – kulminacyjny punkt...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Allianz będzie szturmować pierwsza trójkę

Polski rynek ma duże znaczenie dla Allianz. Dlatego ubezpieczyciel zamierza wzmocnić swoją pozycję w naszym kraju. Droga do tego celu będzie...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy