feed-image -

Świat


Chiny: Popyt na ubezpieczenia non-life osłabnie
wtorek, 27 grudnia 2016 09:47

Spowolnienie gospodarcze w Chinach może osłabić popyt na ubezpieczenia non-life w najbliższym czasie. Jednocześnie próba deregulacji cen w komercyjnych ubezpieczeniach komunikacyjnych wraz z wprowadzeniem reformy VAT zmniejszą impet rozwojowy chińskich ubezpieczycieli sektora non-life – takie wnioski płyną z raportu agencji Fitch poświęconego perspektywie ubezpieczeń non-life w Chinach na 2017 r.

Add a comment

Więcej…
 
Świat: Europejskie siedziby ubezpieczycieli
piątek, 23 grudnia 2016 09:49

Coraz większa liczba globalnych ubezpieczycieli rozważa przeniesienie się do Irlandii, a niektórzy mogą zdecydować się na ulokowanie swoich siedzib europejskich tam, zamiast w Wlk. Brytanii.

Add a comment

Więcej…
 
Insurance Europe: Małe możliwości inwestowania w infrastrukturę
czwartek, 22 grudnia 2016 09:34

Szukając dochodów w sytuacji niskich stóp procentowych, europejscy ubezpieczyciele coraz bardziej interesują się aktywami infrastrukturalnymi, ale możliwości są nieliczne. Z ankiety przeprowadzonej przez Insurance Europe, europejską federację ubezpieczeniową i reasekuracyjną, wynika, że oczekiwana jest intensyfikacja działań politycznych, zmierzających do odblokowania przyszłych potencjalnych inwestycji.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: Włochy – przedstawienie musi trwać
czwartek, 22 grudnia 2016 09:28

Wpływ referendum konstytucyjnego we Włoszech i późniejszych wydarzeń, w tym dla Polski, zostały szczegółowo przeanalizowane w ostatnim badaniu Euler Hermes zatytułowanym „Italy: The show must go on”.

Add a comment

Więcej…
 
Swiss Re: Straty katastroficzne w 2016 r.
środa, 21 grudnia 2016 09:54

Ponad 10 tys. osób straciło życie w wyniku katastrof naturalnych i spowodowanych przez człowieka w 2016 r. Straty finansowe łącznie wyniosły co najmniej 158 mld dol. Straty ubezpieczone, szacowane na 49 mld dol., wzrosły o niemal 1/3 w porównaniu z 37 mld dol. w 2015 r., ale stanowiły niespełna 1/3 kosztów wynikłych z katastrof w ciągu roku.

Add a comment

Więcej…
 
Niemcy: Tragedia w Berlinie
wtorek, 20 grudnia 2016 09:44

19 grudnia na terenie jarmarku świątecznego przy placu Breitscheid w Berlinie ciężarówka na polskich numerach rejestracyjnych wjechała w tłum ludzi. Obecny bilans* aktu terroru to 12 osób zabitych i 48 rannych.

Add a comment
Więcej…
 
Francja: Allianz przymierza się do lokalnego biznesu Generali
wtorek, 20 grudnia 2016 09:38

Niemiecki Allianz chce wzmocnić swoją pozycję we Francji, przejmując tamtejszą działalność Generali. Eksperci są jednak sceptycznie nastawieni co do powodzenia tych planów – podała „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: Decydujący krok w stronę transformacji działalności
poniedziałek, 19 grudnia 2016 09:26

Przychód w wysokości 1930 mln euro, wskaźnik zespolony netto na poziomie 79,7%, dochód operacyjny w wysokości 292 mln euro oraz dochód netto w wysokości 226 mln euro – to sztandarowe osiągnięcia Grupy Euler Hermes za 3 kwartały 2016 roku.

Add a comment

Więcej…
 
Geneva Association: Ubezpieczalność problemem rynku cyberubezpieczeń
poniedziałek, 19 grudnia 2016 09:26

Podczas gdy ubezpieczenie od ryzyka cybernetycznego stanowi ogromny nowy biznes dla branży, liczne problemy z ubezpieczalnością hamują obecnie rozwój tego rynku – stwierdzono w nowym raporcie Geneva Association.

Add a comment

Więcej…
 
Kupeg: Wszystkie udziały w rękach Delcredere Ducroire
piątek, 16 grudnia 2016 09:21

34% akcji Kupeg, które pozostawały dotąd w posiadaniu EGAP, zostało wykupionych przez Credimundi, belgijskiego ubezpieczyciela kredytów będącego akcjonariuszem większościowym pierwszej z firm. 12 grudnia akcje zostały przeniesione do belgijskiej agencji ubezpieczeń kredytów eksportowych Delcredere Ducroire, będącej spółką dominującą Credimundi. W ten sposób stała się ona jedynym udziałowcem Kupeg.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 3 z 451

TFI PZU: Marcin Adamczyk nowym prezesem, Cezary Iwański – członkiem zarządu

16 stycznia Grupa PZU podała, że prezesem TFI PZU zostanie Marcin Adamczyk, wcześniej między innymi szef zespołu rynków lokalnych oraz lead...


czytaj dalej

Link4: Marek Wasilewski nowym szefem likwidacji szkód

Od stycznia nowym szefem likwidacji szkód w Link4 jest Marek Wasilewski. Zastąpił Iana Kennedy’ego.

Marek Wasilewski w ostatnich czterech latach...


czytaj dalej

Munich Re: Zmiana w radzie nadzorczej

Z dniem 3 stycznia do rady nadzorczej Munich Re została powołana Renata Jungo Brüngger. Sąd w Monachium powołał ją na miejsce Wolfganga...


czytaj dalej

Aon: Zarządzanie ryzykiem Brexitu

Aon plc wprowadził Brexit Navigator – zindywidualizowane rozwiązanie mające na celu pomoc firmom w ilościowym określeniu skutków ekspozycji na...


czytaj dalej

Compensa: Średni dystans holowania to 35 kilometrów

Prawie jedną trzecią awarii samochodów udaje się usunąć na miejscu zdarzenia, a średni dystans holowania auta w ramach assistance to 35 km –...


czytaj dalej

Allianz: Co budzi największe obawy firm?

Firmy coraz częściej wskazują cyberataki jako czynnik czynnikiem zagrażający ich działalności – wynika z szóstego Barometru Ryzyk Allianz.

– Wedle...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy