feed-image -

Finanse


Finanse: Odejście prezesa skutkuje krótkotrwałym spadkiem notowań
wtorek, 11 kwietnia 2017 08:25

PZU SA jest przykładem spółki z udziałem Skarbu Państwa, w której zmiana na stanowisku prezesa ma wpływ na notowania jej akcji. Najczęściej krótkotrwały – zauważa „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
PZU SA: UOKiK zgodził się zakup akcji Pekao SA
poniedziałek, 10 kwietnia 2017 08:52

7 kwietnia PZU SA poinformował o wydaniu przez prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów bezwarunkowej zgody na dokonanie koncentracji w formie nabycia pakietu akcji Pekao SA, Pioneer Pekao Investment Management oraz Domu Inwestycyjnego Xelion. Postępowanie wykazało, że koncentracja nie doprowadzi do ograniczenia konkurencji. Ubezpieczyciel złożył wniosek w tej sprawie 25 stycznia tego roku.

Add a comment

Więcej…
 
UKNF: Podsumowanie pierwszego cyklu spotkań zespołu ds. FinTech
środa, 05 kwietnia 2017 08:44

31 marca zakończył się pierwszy cykl spotkań 6 podgrup roboczych wyodrębnionych w ramach zespołu roboczego ds. rozwoju innowacji finansowych (FinTech) w Polsce, którego koordynatorem jest Urząd Komisji Nadzoru Finansowego.

Add a comment

Więcej…
 
Coface: Kwartalny wzrost liczby upadłości i restrukturyzacji
wtorek, 04 kwietnia 2017 08:45

W I kwartale 2017 r. sądy wydały 189 postanowień upadłościowych i restrukturyzacyjnych polskich przedsiębiorstw (według danych na dzień 30 marca). To o 39% więcej niż w analogicznym okresie poprzedniego roku – wynika z danych zebranych przez Coface.

Add a comment

Więcej…
 
PZU: Akcje Pekao zostaną kupione w jednej transzy
piątek, 31 marca 2017 08:42

PZU SA, Polski Fundusz Rozwoju oraz UniCredit postanowiły uprościć strukturę transakcji nabycia pakietu akcji Pekao SA. Na mocy aneksu podpisanego 29 marca ustalono, że zamiast pośredniego nabycia akcji przez PZU SA transakcja zostanie zawarta w formie nabycia bezpośredniego.

Add a comment

Więcej…
 
Atradius: Zabezpieczenie należności odgrywa coraz większą rolę
czwartek, 30 marca 2017 08:43

Dynamiczny rozwój biznesu na skalę światową jest źródłem szans, ale i wyzwań z punktu widzenia współczesnych przedsiębiorstw. Problemy z wypłacalnością czy przeterminowane należności coraz częściej odbijają się negatywnie nie tylko na bezpośrednio zaangażowanych w transakcje stronach, ale czasem nawet na całej branży. O tym i o narzędziach, które są rozwiązaniem tych bolączek, dyskutowali polscy przedsiębiorcy podczas ubiegłotygodniowej konferencji z okazji „Dnia Zarządzania Należnościami”. Add a comment

Więcej…
 
PZU SA: Ukraiński ACU zgodził się na zakup akcji Pekao SA
wtorek, 28 marca 2017 08:58

27 marca PZU SA poinformował, że Urząd Antymonopolowy na Ukrainie (Antimonopoly Committe of Ukraine, ACU) wyraził bezwarunkową zgodę na dokonanie koncentracji w formie nabycia pakietu akcji Pekao SA.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: 43% wzrost liczby niewypłacalności polskich firm
piątek, 24 marca 2017 09:52

W lutym opublikowano informacje o niewypłacalności 77 polskich firm. Rok wcześniej odnotowano 54 takie publikacje, co oznacza wzrost o 43% r/r. – poinformował Euler Hermes.

Add a comment

Więcej…
 
Finanse: Polacy nie czytają zawieranych umów
czwartek, 16 marca 2017 09:47

Z badania PBS na zlecenie AXA i Provident Polska wynika, że jedynie 60% ankietowanych, którzy w ostatnim czasie zawarli transakcję wymagającą podpisania umowy, zapoznało się dokładnie z jej treścią.

Add a comment

Więcej…
 
Analizy Online: Rośnie wartość oszczędności Polaków
czwartek, 16 marca 2017 09:44

Według danych zgromadzonych przez Analizy Online (AO) z ośmiu segmentów rynku, wartość oszczędności Polaków na koniec grudnia 2016 roku wyniosła 1281 mld zł. To o blisko 52 mld zł (4,2%) więcej niż na koniec poprzedniego kwartału. W skali całego roku wartość oszczędności zwiększyła się o 113 mld zł (+9,7% r/r).

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 159

Nationale-Nederlanden: Anita Bogusz członkiem zarządu ds. ryzyka

22 czerwca, na trzysta sześćdziesiątym pierwszym posiedzeniu Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Anity...


czytaj dalej

PZU Życie: Małgorzata Sadurska w zarządzie spółki

Małgorzata Sadurska została nowym członkiem zarządu PZU Życie – wynika z informacji znajdujących się na stronie internetowej ubezpieczyciela.

...


czytaj dalej

SCOR: Rynek reasekuracji medycznej w USA

SCOR Global Life, spółka zależna francuskiego reasekuratora SCOR, specjalizująca się w międzynarodowych ubezpieczeniach na życie i zdrowotnych,...


czytaj dalej

Aviva: Cyberprodukt dla małego biznesu

Brytyjski ubezpieczyciel Aviva w ramach rozbudowywania działu ubezpieczeń specjalistycznych planuje wprowadzenie w br. nowego produktu dla małych...


czytaj dalej

Concordia Ubezpieczenia: 20 lat minęło

17 czerwca w Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się Gala Jubileuszowa Concordii Ubezpieczenia – kulminacyjny punkt...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Allianz będzie szturmować pierwsza trójkę

Polski rynek ma duże znaczenie dla Allianz. Dlatego ubezpieczyciel zamierza wzmocnić swoją pozycję w naszym kraju. Droga do tego celu będzie...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy