feed-image -

Finanse


Zakup banku bez związku z podwyżkami cen OC w PZU SA
poniedziałek, 12 grudnia 2016 09:48

Prezes PZU SA Michał Krupiński zapewnił, że zakup akcji Pekao przez ubezpieczyciela i Polski Fundusz Rozwoju nie nic wspólnego z podwyżką polis OC – informują media.

Add a comment

Więcej…
 
PZU nie przewiduje rewolucji w Pekao
piątek, 09 grudnia 2016 09:56

PZU SA chce, aby Alior i Pekao pozostały „osobnemu bytami”. Mimo przejęcia banku, ubezpieczyciel zamierza utrzymać zapowiedzianą wcześniej politykę dywidendową i nie przewiduje w najbliższym czasie kolejnych akwizycji w sektorze bankowym.

- Prowadzimy analizy dotyczące władztwa korporacyjnego nad dwoma bankami. Chcemy, aby pozostały dwoma osobnymi bytami – powiedział prezes PZU SA Michał Krupiński podczas konferencji prasowej. Zaznaczył, że teoretyczna fuzja Aliora i Pekao mogłaby być trudna chociażby ze względu na kwestie „antytrustowe”. Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) Paweł Borys również stwierdził że ewentualne połączenie obu banków byłoby „regulacyjne niemożliwe w wielu segmentach rynku”. Ocenił, że Alior i Pekao to „dwa podobne, aczkolwiek inne banki”. Według jego słów, PZU SA chce, aby Alior był innowacyjny i wzrostowy, a Pekao miał charakter instytucji narodowej.

Add a comment

Więcej…
 
Finanse: PZU i PFR kupiły Pekao
czwartek, 08 grudnia 2016 10:04

Wielotygodniowe negocjacje PZU SA i Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) dotyczące zakupu pakietu udziałów Pekao zostały uwieńczone sukcesem: podmioty podpisały z UniCredit umowę kupna 32,8% akcji banku. Jest to jedna z największych transakcji w sektorze bankowym w Europie w ostatnich latach.

- Dzięki sfinalizowanej transakcji PZU staje się największą grupą finansową w Europie Środkowo-Wschodniej będącą liderem zarówno w ubezpieczeniach, sektorze bankowym i zarządzaniu aktywami. Jestem przekonany, że istnienie tak mocnej instytucji finansowej z siedzibą w Warszawie w znaczący sposób wpłynie na stabilność finansową i perspektywy odpowiedzialnego rozwoju polskiej gospodarki. Instytucja ta będzie miała unikatowe możliwości, aby dzięki swojej sile i skali budować wartość dla naszych akcjonariuszy, klientów i pracowników – powiedział Michał Krupiński, prezes PZU SA.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: Rośnie liczba upadłości w gospodarce
czwartek, 08 grudnia 2016 02:15

W listopadzie opublikowano informacje o upadłości 73 polskich przedsiębiorstw*. Rok wcześniej odnotowano 57 takich zdarzeń (+28% r/r). Od początku roku opublikowano informacje o 728 tak rozumianych upadłościach, wobec 686 w tym samym okresie ub. roku (+6%). Firmy, o których upadłości opublikowano informacje w listopadzie, zatrudniały wg ostatnich dostępnych danych łącznie ponad 4,5 tys. pracowników – podał Euler Hermes.

Add a comment

Więcej…
 
Decyzja ws. sprzedaży Pekao już za chwilę?
czwartek, 08 grudnia 2016 02:12

Po złożeniu ostatecznej oferty przez Polski Fundusz Rozwoju i PZU w najbliższych dniach UniCredit podejmie decyzję w sprawie sprzedaży pakietu akcji Pekao – dowiedziała się „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
Finanse: Nadal bez rozstrzygnięcia ws. przejęcia Pekao
czwartek, 08 grudnia 2016 00:14

Mimo gotowości PZU i Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) do podpisania porozumienia w sprawie zakupu akcji Pekao sprawa nadal jest nierozstrzygnięta. Powód? Wahania UniCredit – informuje „Puls Biznesu”.

Add a comment

Więcej…
 
PZU: Przedstawiciele spółki na konferencji Global Emerging Markets
środa, 30 listopada 2016 09:53

Michał Krupiński, prezes PZU SA, i Tomasz Kulik, członek zarządu spółki odpowiedzialny za finanse grupy, są przedstawicielami firmy na corocznym spotkaniu z inwestorami „Global Emerging Markets One-on-One”, organizowanym przez bank inwestycyjny UBS.

Add a comment

Więcej…
 
Finanse: Apel o regulację rynku odwróconej hipoteki
wtorek, 29 listopada 2016 10:00

Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych (KPF) i Fundusz Hipoteczny Dom postulują wznowienie prac nad ustawą o dożywotnim świadczeniu pieniężnym.

Add a comment

Więcej…
 
Zalecenia zwiększyły zainteresowanie akcjami PZU SA
wtorek, 22 listopada 2016 09:45

Zalecenia inwestycyjne Goldman Sachs dla klientów, rekomendujące m.in. kupowanie akcji na Giełdzie Papierów Wartościowych, ożywiły warszawski rynek. Jednym z beneficjentów wzrostów był PZU SA – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
ANG: Oczekiwania klientów wobec branży finansowej
piątek, 18 listopada 2016 09:40

Jak wynika z badania zrealizowanego na zlecenie ANG Spółdzielni Doradców Kredytowych przez dom badawczy Maison&Partners na potrzeby projektu Nienieodpowiedzialni.pl, największym grzechem instytucji finansowych jest zwracanie uwagi jedynie na własne dobro i zapominanie o kliencie. 74% badanych zapytanych o ubezpieczycieli stwierdziło, że stawiają oni bardziej na własny interes niż na dobro społeczne. Gorzej w badaniu wypadły firmy pożyczkowe, zaś niewiele lepiej – doradcy finansowi i banki.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 154

Link4: Agnieszka Balcerska nową dyrektor HR

Od 20 lutego nową dyrektor Pionu HR w Link4 jest Agnieszka Balcerska. Przed dołączeniem do ubezpieczyciela pełniła funkcję szefa HR dla Europy...


czytaj dalej

D.A.S.: Danuta Źrałek nowym członkiem zarządu

16 lutego nastąpiły zmiany w zarządzie D.A.S. Towarzystwa Ubezpieczeń Ochrony Prawnej. Rada nadzorcza spółki przyjęła rezygnację Arkadiusza Gila...


czytaj dalej

KPMG: Rozkwit inwestycji w insurtech

Należy się spodziewać, że zainteresowanie inwestorów branżą insurtech po mocnym wzroście w 2016 r. pozostanie silne we wszystkich regionach świata...


czytaj dalej

Adriatic Slovenica: Automatyzacja całego procesu sprzedaży polis

Adriatic Slovenica, drugi pod względem wielkości ubezpieczyciel życiowy w regionie Adriatyku z 15-proc. udziałem w rynku, ogłosił, że wkrótce...


czytaj dalej

Novis Poisťovňa stawia na innowacyjność

23 lutego na mocy prawa unijnego, rozpoczęło oficjalnie swoją działalność w Polsce Novis Poisťovňa a.s. – słowackie towarzystwo ubezpieczeń na...


czytaj dalej

Zbliża się I Forum Kobiet Ubezpieczeń i Reasekuracji

5 kwietnia w Warszawie odbędzie się I Forum Kobiet Ubezpieczeń i Reasekuracji. Patronem medialnym wydarzenia jest „Gazeta Ubezpieczeniowa”.

...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy