feed-image -

Reklama

Finanse


PZU i Alior Bank tworzą platformę pożyczkową
wtorek, 26 marca 2019 09:52

Cash to – taką nazwę nosi platforma pożyczkowa przygotowywana przez PZU we współpracy z Alior Bankiem. Autorzy rozwiązania przekonują, że dzięki niemu każdy pracodawca będzie mógł wprowadzić nowy benefit w postaci szybkich i niskooprocentowanych pożyczek dla swoich pracowników.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: Polskie firmy już odczuły nadchodzący brexit
poniedziałek, 25 marca 2019 09:40

Euler Hermes podsumował pierwsze efekty gospodarcze samej tylko decyzji Wielkiej Brytanii (GB) o opuszczeniu Unii Europejskiej (UE).

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: Firmy z Pomorza płacą najwolniej
czwartek, 21 marca 2019 09:50

Z Programu Analiz Należności Euler Hermes wynika, iż firmy z województwa pomorskiego płacą przeciętnie za swoje należności najwolniej w kraju.

Add a comment

Więcej…
 
Lewiatan: Negatywna ocena noweli ustawy o PPK
środa, 20 marca 2019 09:39

Nowelizacja ustawy o pracowniczych planach kapitałowych powinna służyć poprawieniu budzących wątpliwości przepisów, które negatywnie wpływają na proces wdrażania programu, a nie wprowadzaniu rozwiązań zmieniających w istotny sposób jego funkcjonowanie dla pracodawców. Wyłączenie zastosowania tzw. limitu 30-krotności podstawy składek na ubezpieczenie emerytalne i rentowe to złe rozwiązanie. Tryb prac nad nowelizacją ustawy narusza zasady konsultacji z partnerami społecznymi – uważa Konfederacja Lewiatan.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: Lawina niewypłacalności firm w lutym
wtorek, 19 marca 2019 09:41

W lutym obecnego roku w oficjalnych źródłach (Monitorach Sądowych i Gospodarczych) opublikowano informacje o 87 przypadkach niewypłacalności przedsiębiorstw*. Rok temu odnotowano 76 takich informacji (+14% r/r), natomiast dwa lata temu było ich 77 – podał Euler Hermes.

Add a comment

Więcej…
 
KNF: Podsumowanie polityki inwestycyjnej OFE
poniedziałek, 18 marca 2019 09:40

Na koniec września 2018 roku do 11 otwartych funduszy emerytalnych (OFE) należało prawie 16 mln członków, a ich aktywa netto wyniosły 164 mld zł. Dwa pracownicze fundusze emerytalne (PFE) skupiały w sumie 33,6 tys. członków i posiadały 1,8 mld zł aktywów. Natomiast do siedmiu dobrowolnych funduszy emerytalnych (DFE) należało 99 tys. członków, a ich aktywa wyniosły 328 mln zł – podała Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) w opublikowanej 15 marca „Informacji o działalności inwestycyjnej funduszy emerytalnych w okresie 30.09.2015 – 28.09.2018”.

Add a comment

Więcej…
 
Finanse: Pomysły PZU na realizację celu strategicznego
poniedziałek, 18 marca 2019 09:36

Strategicznym celem PZU jest uzyskanie w 2020 r. poziomu 65 mld zł zewnętrznych aktywów w zarządzaniu. W jego realizacji ma pomóc współpraca z Goldman Sachs oraz specjalna promocja dla klientów – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Add a comment

Więcej…
 
Coface: Polskim firmom wciąż dolegają opóźnienia płatnicze
piątek, 15 marca 2019 09:54

Wysokie tempo wzrostu gospodarczego nie wyeliminowało opóźnień płatniczych. Firmy w Polsce spóźniają się z płatnościami o 2 miesiące – wynika z przeprowadzonej w grudniu 2018 roku trzeciej edycji badania Coface dotyczącego płatności wśród firm w Polsce.

Add a comment

Więcej…
 
AXA: PPK będą testem społecznej odpowiedzialności firm
czwartek, 14 marca 2019 09:44

Artur Maliszewski, prezes zarządu AXA w Polsce, uważa, że Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK) będą testem odpowiedzialności społecznej polskich pracodawców. Dlatego jego zdaniem szczególnego znaczenia nabiera kwestia odpowiedniego wyboru instytucji finansowej, która wdroży i poprowadzi PPK.

Add a comment

Więcej…
 
Aegon: Rejestracja funduszy do oferty PPK
poniedziałek, 11 marca 2019 09:45

Sąd Okręgowy w Warszawie wpisał do rejestru funduszy emerytalnych osiem Dobrowolnych Funduszy Emerytalnych utworzonych przez Aegon PTE. Fundusze te mają funkcjonować jako tzw. Fundusze Zdefiniowanej Daty w ramach przygotowywanej przez towarzystwo oferty Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK).

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 187

TFI PZU: Nowy zarząd

18 kwietnia rada nadzorcza Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych PZU dokonała szeregu zmian w zarządzie spółki.

Do zarządu TFI PZU powołany został...


czytaj dalej

Generali: Adam Malinowski odszedł ze stanowiska wiceprezesa

Adam Malinowski nie jest już wiceprezesem Generali. 12 kwietnia złożył rezygnację z zajmowanej funkcji. Do czasu mianowania następcy jego...


czytaj dalej

Generali: Dyrektor cyfryzacji powołany

Na stanowisko dyrektora ds. cyfrowych Generali został powołany Steven Zuanella. Jest on odpowiedzialny za przeprowadzenie transformacji cyfrowej,...


czytaj dalej

AXA: 10 mln euro na odbudowę Notre-Dame

AXA Group, która ma długą tradycję filantropijnego wsparcia dla ochrony francuskiego dziedzictwa kulturowego, zadeklarowała, że przyczyni się do...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Ruszyła masowa sprzedaż PZU GO

PZU GO, beacon połączony z mobilną aplikacją telematyczną, będący sztandarowym projektem ubezpieczyciela stworzonym przez jego ekspertów, trafił...


czytaj dalej

VIG Polska: Biznes majątkowy filarem wyników grupy

Wskaźnik wzrostu działalności majątkowej Vienna Insurance Group (VIG) w Polsce w 2018 roku był ponad dwuipółkrotnie wyższy niż całego rynku...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook