feed-image -

Reklama

Finanse


Pracownicze plany kapitałowe dadzą impuls do rozwoju warszawskiej giełdzie
poniedziałek, 22 lipca 2019 08:57

Napływ kapitału w wysokości od 2 do nawet 6 mld zł w dalszej perspektywie, zwiększone inwestycje i nowy impuls do rozwoju – takie przełożenie na Giełdę Papierów Wartościowych będzie mieć wdrożenie programu pracowniczych planów kapitałowych – ocenia jej prezes dr Marek Dietl. Jego zdaniem dzięki PPK skorzystają przede wszystkim mniejsze spółki notowane na warszawskim parkiecie, które zyskają łatwiejszy dostęp do długoterminowego pieniądza. – Ten dostęp jest kluczowy na ich drodze do podboju światowych rynków – mówi Dietl.

Add a comment

Więcej…
 
Młodzi Polacy z optymizmem patrzą na swoje finanse
poniedziałek, 22 lipca 2019 08:50

Młodzi pozytywnie oceniają swoje finanse i z optymizmem patrzą w przyszłość. Jak wynika z badania przeprowadzonego przez Ipsos MORI na zlecenie International Personal Finance, grupy, do której należy Provident, 45 proc. przedstawicieli pokolenia Zet (18-25 lat) pochodzących z badanych państw, uważa, że ich sytuacja materialna jest lepsza niż ich rodziców, kiedy byli w tym samym wieku.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: Gdzie przedsiębiorcy dłużej czekają na swoje pieniądze?
poniedziałek, 22 lipca 2019 08:48

Firmy z najsilniejszych gospodarczo województw ponoszą, jak również same generują większe koszty sprzedaży niż przed rokiem. Z kolei firmy z regionów o gospodarczo bardziej lokalnej specyfice starają się ograniczać swoje straty, limitując kredyt kupiecki odbiorcom – wynika z badania przeprowadzonego przez Euler Hermes z grupy Allianz na podstawie danych z Programu Analiz Należności.

Add a comment

Więcej…
 
KUKE: Tylko 66 upadłości i restrukturyzacji w czerwcu
środa, 17 lipca 2019 08:34

W czerwcu wszczęto postępowania upadłościowe i restrukturyzacyjne  w stosunku do 66 podmiotów. Jest to najlepszy wynik od  kwietnia 2016 r., kiedy to odnotowano łącznie 65 upadłości i rozpoczętych restrukturyzacji – podała Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE).

Add a comment

Więcej…
 
PZU: Wdrożenie PPK w PKN Orlen
poniedziałek, 15 lipca 2019 08:49

PKN Orlen zawarł z PZU umowę o zarządzanie Pracowniczym Planem Kapitałowym (PPK). Dzięki temu kilkanaście tysięcy pracowników największej firmy w Europie Środkowo-Wschodniej będzie miało możliwość oszczędzania w PPK prowadzonym przez największą grupę finansową w tej części Europy.

Add a comment

Więcej…
 
KNF: Spotkanie z oferentami PPK
poniedziałek, 15 lipca 2019 08:47

11 lipca w Urzędzie Komisji Nadzoru Finansowego odbyło się spotkanie z przedstawicielami towarzystw funduszy inwestycyjnych, powszechnych towarzystw emerytalnych i zakładów ubezpieczeń oferujących Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK). Komisję Nadzoru Finansowego reprezentował Rafał Mikusiński, zastępca przewodniczącego KNF odpowiedzialny za nadzór nad rynkiem kapitałowym. W spotkaniu wziął udział także Paweł Borys, prezes Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR), z którym Komisja współpracuje przy bezpiecznym wdrożeniu programu.

Add a comment

Więcej…
 
Nationale-Nederlanden: Argumenty za pozostaniem w PPK
poniedziałek, 15 lipca 2019 08:45

Nationale-Nederlanden przedstawiło kilka argumentów przemawiających za pozostaniem w systemie Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK).

Add a comment

Więcej…
 
PKO TFI: 100 umów o zarządzanie PPK
czwartek, 11 lipca 2019 08:49

PKO TFI podpisało pierwsze 100 umów z przedsiębiorstwami o zarządzanie Pracowniczymi Planami Kapitałowymi. To blisko 50 tys. pracowników, którzy mogą przystąpić do PPK z PKO TFI.

Add a comment

Więcej…
 
Brytyjskie PPK z rekordową partycypacją 87%
czwartek, 04 lipca 2019 09:00

Pracownicze plany kapitałowe w Polsce wzorują się na brytyjskim programie planów emerytalnych dla pracowników, wprowadzonym w 2012 roku. W brytyjskich PPK uczestniczy ok. 10 milionów pracowników, czyli 87% objętych programem. Co trzeci pracownik uczestniczy w programie prowadzonym przez AVIVA UK.

Add a comment

Więcej…
 
Compensa: Pierwsze firmy przystępują do PPK
czwartek, 04 lipca 2019 09:00

1 lipca zainaugurowane zostały Pracownicze Plany Kapitałowe (PPK). Tego samego dnia Compensa Życie uruchomiła serwis internetowy ułatwiający pracodawcom zapisanie się i obsługę PPK. Poprzez serwis pierwsze firmy przystąpiły już do Planów oferowanych przez towarzystwo.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 196

DWF Poland: Paweł Stykowski na czele praktyki ubezpieczeniowej

We wrześniu do DWF Poland dołączył Paweł Stykowski. W polskim oddziale kancelarii objął stanowisko local partnera. Jego zadaniem będzie...


czytaj dalej

Colonnade Insurance: Grzegorz Kulik nowym dyrektorem generalnym

Po niecałych trzech miesiącach od rezygnacji z zajmowanej funkcji wiceprezesa zarządu spółek ubezpieczeniowych Allianz Polska Grzegorz Kulik objął...


czytaj dalej

Marsh: Menadżerowie poświęcają niewiele czasu na zarządzanie cyberryzykiem

Większość członków zarządu lub kadry kierowniczej odpowiedzialnej za zarządzanie ryzykiem cybernetycznym w swojej organizacji poświęca nie więcej...


czytaj dalej

Allianz: Spadek zasobów finansowych w krajach rozwiniętych i wschodzących

W 2018 roku zasoby finansowe w krajach rozwiniętych i wschodzących po raz pierwszy od czasu kryzysu finansowego z 2008 r. zanotowały symultaniczny...


czytaj dalej

PIU: Coraz bliżej 3 mln osób objętych ochroną w ramach polisy zdrowotnej

Wartość rynku prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych nadal rośnie. Szybko zwiększa się też grono Polaków objętych ochroną w ramach tego typu polis.

czytaj dalej

Ubea.pl: Zmiany w rankingu

W sierpniu doszło do kilku zmian w rankingu cen ubezpieczeń komunikacyjnych Ubea.pl, opartego na kalkulacjach sporządzonych przez użytkowników...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook