feed-image -

Finanse


KNF: Jak inwestowały fundusze emerytalne
wtorek, 27 czerwca 2017 08:43

Na stronie internetowej Komisji Nadzoru Finansowego opublikowana została informacja na temat działalności inwestycyjnej funduszy emerytalnych od końca marca 204 roku do końca marca 2017 roku.

Add a comment

Więcej…
 
KNF: Nowa strona internetowa i aplikacja mobilna
poniedziałek, 26 czerwca 2017 08:48

Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) uruchomiła udoskonaloną odsłonę strony internetowej knf.gov.pl, opartą o nową identyfikację wizualną Komisji, oraz aplikację mobilną KNF Alert.

Add a comment

Więcej…
 
KPF: Ruszyło badanie na temat wyłudzeń w sektorze finansowym
poniedziałek, 26 czerwca 2017 08:47

Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych oraz firma EY zainaugurowały tegoroczną edycję badania dotyczącego zjawiska wyłudzeń na polskim rynku finansowym. Raport z badania, będącego swoistą wymianą doświadczeń pomiędzy instytucjami z kilku sektorów rynku usług finansowych, zaprezentuje skalę problemu oraz kierunki zmian i trendy w zakresie przeciwdziałania wyłudzeniom.

Add a comment

Więcej…
 
Analizy Online: Ponad 1,3 bln zł oszczędności Polaków
środa, 21 czerwca 2017 08:45

Wartość oszczędności Polaków na koniec marca 2017 roku wyniosła 1315 mld zł. To o +36 mld zł (+2,8%) więcej niż na koniec 2016 roku. W skali 12 miesięcy dynamika przekroczyła +10% – wynika z danych zgromadzonych przez Analizy Online (AO).

Add a comment

Więcej…
 
PZU nie planuje fuzji Alior Banku i Pekao SA
środa, 21 czerwca 2017 08:34

Nie ma obecnie w PZU żadnego planu łączenia banków Pekao SA i Alior; nie prowadzimy w tym kierunku żadnych prac – powiedział prezes PZU SA i szef rady nadzorczej Pekao SA Paweł Surówka.

Add a comment

Więcej…
 
Sześć banków przeprowadzi emisję obligacji PZU SA
wtorek, 20 czerwca 2017 08:54

14 czerwca PZU SA zawarł z BGK, Pekao SA., BZ WBK, ING Bankiem Śląskim, mBankiem oraz PKO BP umowę emisyjną, na podstawie której zakład powierzył tym bankom przeprowadzenie oferty jego obligacji podporządkowanych, wyemitowanych w celu zaliczenia ich do środków własnych kategorii 2 – poinformował ubezpieczyciel w komunikacie.

Add a comment

Więcej…
 
Finanse: Pekao i Alior Bank jednak razem?
wtorek, 20 czerwca 2017 08:36

Z informacji uzyskanych przez „Puls Biznesu” wynika, że PZU rozważa połączenie kontrolowanych przez siebie banków, ale z zachowaniem oddzielnych marek. W takiej konfiguracji Alior Bank działałby w sektorze detalicznym, natomiast polem działania Pekao SA byłyby bankowość korporacyjna i inwestycyjna.

Add a comment

Więcej…
 
Skarb Państwa chce zmian w statucie PZU SA
poniedziałek, 12 czerwca 2017 08:50

8 czerwca PZU SA otrzymał od Skarbu Państwa pismo z żądaniem poszerzenia porządku obrad Zwyczajnego Walnego Zgromadzenia o punkty dotyczące zmian w składzie rady nadzorczej, statutu spółki oraz wynagrodzenia jej członków zarządu – poinformował ubezpieczyciel w komunikacie. ZWZ PZU SA odbędzie się 29 czerwca.

Add a comment

Więcej…
 
Ruchy kadrowe w Alior Banku i Pekao
poniedziałek, 12 czerwca 2017 08:45

9 czerwca rada nadzorcza Alior Banku powołała trzech nowych członków zarządu. Powołanie nastąpiło na wspólną trzyletnią kadencję, która rozpocznie się 29 czerwca. Nie doszło natomiast do zmian w zarządzie Pekao. Wiodącym inwestorem obu banków jest PZU SA.

Add a comment

Więcej…
 
PZU SA obsadza rady nadzorcze banków
piątek, 09 czerwca 2017 08:43

PZU SA dokonuje zmian w składach rad nadzorczych Pekao i Alior Banku. To najprawdopodobniej pierwszy krok na drodze do przeprowadzenia zmian personalnych w ich zarządach.

8 czerwca, dzień po tym, jak PZU SA i Polski Fundusz Rozwoju (PFR) sfinalizowali zakup 32,8% akcji Pekao za 10,6 mld zł, odbyło się Walne Zgromadzenie banku, podczas którego wymieniono cały skład rady nadzorczej. W nowej RN zasiadło 9 osób, z czego trzy są bezpośrednio związane z ubezpieczycielem: Paweł Surówka, prezes PZU SA, Paweł Stopczyński (powiązany z PZU Asset Management) i Grzegorz Janas (w maju 2016 r. powołany na doradcę zarządu PZU).

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 162

Skarbiec TFI: Ewa Radkowska-Świętoń w zarządzie

Ewa Radkowska-Świętoń dołączy do zarządu Skarbiec TFI od 1 września 2017 r., a od 1 października obejmie stanowisko prezesa zarządu

Ewa...


czytaj dalej

Przemysław Bona wiceprezesem Profika Broker

Z początkiem sierpnia Przemysław Bona objął stanowisko wiceprezesa zarządu Profika Broker. Menadżer związany ostatnio z Generali Polska zajmie się...


czytaj dalej

Talanx: Zarobki wyższe niż zakładano

Grupa Talanx zwiększyła swój przychód netto za I poł. roku o 14,9%, do 463 mln euro. Wszystkie działy przyczyniły się do satysfakcjonującego...


czytaj dalej

Swiss Re: Półrocze pogodowych ekstremów

W I poł. 2017 r. globalne straty ubezpieczone wynikłe z katastrof naturalnych i spowodowanych przez człowieka wyniosły w sumie 23 mld dol.,...


czytaj dalej

Coraz więcej zgłoszeń szkód po nawałnicach

Rośnie liczba szkód zgłaszanych do ubezpieczycieli przez poszkodowanych w wyniku nawałnic, jakie w ubiegły weekend przeszły nad Polską. Z...


czytaj dalej

TU Europa i Energa-Obrót: Oferta „Energiczni fachowcy”

Grupa Europa nawiązała współpracę z jednym z liderów sprzedaży energii elektrycznej w Polsce, firmą Energa-Obrót. Efektem partnerstwa jest wspólna...


czytaj dalej

Sprzedaż



 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy