feed-image -

Finanse


Mikroapartamenty z gwarancją bankową
środa, 02 sierpnia 2017 08:50

Pierwsze, chociaż akcesoryjne gwarancje typu poręczeniowego, znane były już w starożytnej Mezopotamii w okresie wczesnodynastycznym, a pierwsza znana próba ich kodyfikacji znajduje się już w starobabilońskim Kodeksie Hammurabiego (1792-1750 p.n.e.). Już wtedy, w kolebce naszej cywilizacji, obejmowały one różnorodne zobowiązania. Współczesne banki w Polsce, jak się zdaje, kontynuują tysiące lat tej tradycji sięgającej Międzyrzecza i odważnie wystawiają gwarancje obejmujące różnorodny wachlarz zobowiązań. Niestety, tego samego nie można powiedzieć o naszych gwarantach ubezpieczeniowych. Od lat nie wychylają się w większości poza kilka schematycznych rodzajów gwarancji – pisze Leszek Kunda.

Add a comment

Więcej…
 
NBP: „Internetowe pieniądze" nie są prawnym środkiem płatniczym
wtorek, 01 sierpnia 2017 09:01

„Waluty” wirtualne (np. bitcoin, litecoin, ether) nie są pieniądzem tzn. nie są prawnym środkiem płatniczym, a korzystanie z nich niesie duże ryzyko – alarmuje Narodowy Bank Polski i Komisja Nadzoru Finansowego.

Add a comment

Więcej…
 
AirHelp: 12,5 tys. osób może ubiegać się o odszkodowania lotnicze
czwartek, 27 lipca 2017 08:41

Pasażerom podróżującym z polskich lotnisk w pierwszych 3 tygodniach wakacji należy się już ponad 3,5 mln euro odszkodowań za problemy w podróży*. Tymczasem zaledwie 1% pasażerów zna swoje prawa i z nich korzysta.

Add a comment

Więcej…
 
TomTom Telematics: Firmy zaniedbują monitoring zachowań drogowych
środa, 26 lipca 2017 08:42

Z badań TomTom Telematics wynika, że duża część polskich firm nie kontroluje czasu i sposobu, w jaki ich pracownicy prowadzą samochody oraz nie oferuje żadnych szkoleń w tym zakresie. Efektem tego mogą być wymierne straty finansowe.

Add a comment

Więcej…
 
KPF: Moralność finansowa wciąż na niskim poziomie
wtorek, 25 lipca 2017 08:48

Z badania „Moralność finansowa Polaków”, przeprowadzonego po raz drugi na zlecenie Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych we współpracy z Rejestrem Dłużników BIG InfoMonitor, Ferratum Bank oraz firmą windykacyjną Lindorff, wynika, że badani są skłonni usprawiedliwiać naruszanie przez konsumentów norm prawnych i standardów etycznych w ponad jednej piątej sytuacji.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: Wyższy rating czeskiej gospodarki szansą dla Polski
poniedziałek, 24 lipca 2017 08:29

Polepszenie się otoczenia biznesowego w Czechach, a także spodziewany wzrost wartości inwestycji skłoniło Euler Hermes do podniesienia ratingu czeskiej gospodarki do A1 (z BB1). Ubezpieczyciel nie wyklucza , iż w efekcie dobrych perspektyw gospodarki czeskiej polski eksport do tego kraju prześcignie pod względem wartości sprzedaż do Wielkiej Brytanii.

Add a comment

Więcej…
 
IGE: Ubezpieczyciele powalczą o laury w e-Commerce Polska Awards 2017
czwartek, 20 lipca 2017 08:45

Wystartowała 5. edycja konkursu e-Commerce Polska Awards organizowanego przez Izbę Gospodarki Elektronicznej. Po raz drugi w konkursie znalazły się kategorie uwzględniające banki i ubezpieczycieli. Patronem medialnym wydarzenia jest „Gazeta Ubezpieczeniowa”.

Add a comment

Więcej…
 
HCP: Polski system opieki zdrowotnej nadal „w ogonie” EHCI
wtorek, 18 lipca 2017 09:25

Na stronie internetowej Polskiej Izby Ubezpieczeń została opublikowana polska wersja Europejskiego Konsumenckiego Indeksu Zdrowia. W najnowszej edycji opracowania Polska została sklasyfikowana nieco wyżej niż w latach poprzednich, choć nadal plasuje się pod koniec stawki. Pierwsze miejsce ponownie przypadło Holandii.

Add a comment

Więcej…
 
KUKE: W tym roku upadnie mniej firm, niż prognozowano
wtorek, 18 lipca 2017 09:24

Obniżenie poziomu upadłości przedsiębiorstw w połączeniu z obniżaniem wzrostu poziomu rozpoczętych restrukturyzacji na tle poprawiających się wskaźników makroekonomicznych Polski skłoniło Korporację Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE do obniżenia prognozy tegorocznej liczby upadłości i rozpoczętych restrukturyzacji z 900-950 do 825–875 podmiotów.

Add a comment

Więcej…
 
Ugoda GDDKiA i Covec z gwarancjami bankowymi w tle
poniedziałek, 17 lipca 2017 08:58

Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad poinformowała 7 lipca w komunikacie o ugodzie zawartej z chińskim konsorcjum COVEC. Według komunikatu zawarta ugoda rozlicza wzajemne roszczenia związane z realizacją autostrady A2 i kończy trwające pomiędzy stronami postępowania sądowe. To bardzo dobry znak. Polska potrzebuje kapitałów z Państwa Środka, a firmy stamtąd dużych przetargów i kontraktów na terenie Unii – pisze Leszek Kunda.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 164

TUW Medicum: Zbigniew Lasota audytorem wewnętrznym

TUW Medicum zgłosiło do Komisji Nadzoru Finansowego, że kluczowe stanowisko ds. audytu wewnętrznego – audytor wewnętrzny – objął Zbigniew Lasota.

...


czytaj dalej

GrECo JLT Services: Marek Mozer dyrektorem operacyjnym

Od września Marek Mozer pełni funkcję dyrektora operacyjnego GrECo JLT Services. Do jego kompetencji należy nadzór nad obszarem współpracy z...


czytaj dalej

Mercer: 19. miejsce Polski w rankingu systemów emerytalnych

Polski system emerytalnym został sklasyfikowany na 19. miejscu wśród 30 krajów analizowanych w najnowszym badaniu „Melbourne Mercer Global Pension...


czytaj dalej

Aon: Badanie EMEA Cyber Risk Transfer Report 2017

Organizacje dostrzegają rosnącą wartość technologii i danych w stosunku do wartości aktywów materialnych, ale jednocześnie wydają czterokrotnie...


czytaj dalej

PBUK: Coraz więcej odszkodowań z ubezpieczeń granicznych

W 2016 roku krajowi ubezpieczyciele wystawili ponad 246 tys. ubezpieczeń granicznych. Kierowcy posiadający takie polisy spowodowali w ub.r. 811...


czytaj dalej

KUKE ostrzega przed oszustami

Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych zwróciła się do swoich klientów o wzmożoną ostrożność. To efekt otrzymanych przez ubezpieczyciela...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy