feed-image -

Finanse


KPF i EY: Cyberprzestępczość coraz większym problemem w finansach
środa, 09 listopada 2016 10:15

Wyłudzenia z wykorzystaniem skradzionego lub fałszywego dokumentu oraz nadużycia wewnętrzne to najczęściej występujące typy nadużyć w sektorze finansowym. Jednak najszybciej rosnącym zagrożeniem są ataki hakerskie i cyberprzestępcy – wynika z badania „Nadużycia w sektorze finansowym”, które zaprezentowano podczas VII Kongresu Antyfraudowego w Warszawie, zorganizowanego przez Konferencję Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce oraz firmę doradczą EY.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: W październiku wzrosła liczby upadłości
wtorek, 08 listopada 2016 09:54

W październiku opublikowano informacje o upadłości 66 polskich przedsiębiorstw*. Rok odnotowano 55 takich zdarzeń. Od początku roku opublikowano informacje o 655 upadłościach wobec 629 w tym samym okresie ub. roku (+4%) – podał Euler Hermes.

Add a comment

Więcej…
 
PZU przymierza się do Pioneera
poniedziałek, 07 listopada 2016 09:44

PZU przymierza się nie tylko do przejęcia Pekao, ale też jego spółek zajmujących się działalnością emerytalną i inwestycyjną – twierdzi „Parkiet”.

Add a comment

Więcej…
 
Zmiana właściciela Pekao na ostatniej prostej
piątek, 28 października 2016 08:40

PZU SA i Polski Fundusz Rozwoju (PFR) są w trakcie due dilligence Pekao SA. W przyszłym miesiącu oba podmioty mogą podpisać umowę, na mocy której przejmą jedną trzecią udziałów w banku – informują media.

Add a comment

Więcej…
 
Dziś zapadnie decyzja dotycząca przyszłości Pekao SA
czwartek, 27 października 2016 08:37

27 października zbiera się rada dyrektorów włoskiej grupy UniCredit. Ma ona podjąć decyzję w sprawie przyszłości Pekao SA, do zakupu którego przymierza się PZU SA – dowiedział się nieoficjalnie „Parkiet”.

Add a comment

Więcej…
 
Coface: Brexit nadal straszy polskie przedsiębiorstwa.
czwartek, 27 października 2016 08:35

Utrzymująca się jednak niepewność związana z Brexitem zaszkodzi nie tylko brytyjskim przedsiębiorstwom, ale także ich kontrahentom, w tym polskim firmom, dla których Wielka Brytania jest jednym z głównych rynków eksportowych – wskazuje Coface. Ubezpieczyciel obniżył ocenę Wielkiej Brytanii do poziomu A3.

Add a comment

Więcej…
 
Aegon: Koszty nauki w Polsce i za granicą
wtorek, 25 października 2016 09:05

Aegon opublikował kolejne, czwarte już wydanie „Raportu o kosztach studiowania w Polsce i za granicą”, podsumowującego koszt wyższych studiów w wybranych krajach.

Add a comment

Więcej…
 
IBBC Group: Zbliża się VI edycja CEE Fraud & Risk Conference
poniedziałek, 24 października 2016 08:57

24 listopada w Warszawie już po raz szósty odbędzie się CEE Fraud & Risk Conference – międzynarodowa konferencja poświęcona nadużyciom i zarządzaniu ryzykiem w biznesie. Tegoroczna edycja wydarzenia organizowanego przez IBBC Group przebiegać będzie pod hasłem „Preventing – Managing – Resilience”. Patronem medialnym konferencji jest „Gazeta Ubezpieczeniowa”.

Add a comment

Więcej…
 
Finanse: Niski poziom zaufania klientów do instytucji finansowych
środa, 19 października 2016 08:43

Klienci oczekują od instytucji finansowych rzetelnej i uczciwej oferty, jasnej komunikacji i podmiotowego traktowania człowieka. To mogłoby zwiększyć zaufanie społeczeństwa. Dziś bankom ufa mniej niż połowa naszych rodaków, doradcom finansowym – nieco ponad jedna czwarta, a firmom pożyczkowym tylko co dziesiąty – wynika z badania przeprowadzonego przez Maison&Partners na zlecenie ANG Spółdzielni Doradców Kredytowych w ramach projektu „Nienieodpowiedzialni.pl”.

Add a comment

Więcej…
 
UniCredit potwierdza negocjacje z PZU SA
wtorek, 18 października 2016 08:47

Odnosząc się do doniesień medialnych, UniCredit potwierdził, że prowadzi rozmowy z PZU SA i Polskim Funduszem Rozwoju (PFR) na temat możliwości sprzedaży posiadanych przez włoski bank akcji Pekao.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 152

TFI PZU: Marcin Adamczyk nowym prezesem, Cezary Iwański – członkiem zarządu

16 stycznia Grupa PZU podała, że prezesem TFI PZU zostanie Marcin Adamczyk, wcześniej między innymi szef zespołu rynków lokalnych oraz lead...


czytaj dalej

Link4: Marek Wasilewski nowym szefem likwidacji szkód

Od stycznia nowym szefem likwidacji szkód w Link4 jest Marek Wasilewski. Zastąpił Iana Kennedy’ego.

Marek Wasilewski w ostatnich czterech latach...


czytaj dalej

Munich Re: Zmiana w radzie nadzorczej

Z dniem 3 stycznia do rady nadzorczej Munich Re została powołana Renata Jungo Brüngger. Sąd w Monachium powołał ją na miejsce Wolfganga...


czytaj dalej

Aon: Zarządzanie ryzykiem Brexitu

Aon plc wprowadził Brexit Navigator – zindywidualizowane rozwiązanie mające na celu pomoc firmom w ilościowym określeniu skutków ekspozycji na...


czytaj dalej

PIU: Wręczono odznaki „Za zasługi dla ubezpieczeń"

17 stycznia 2017 r. podczas nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Polskiej Izby Ubezpieczeń wręczone zostały odznaki „Za zasługi dla ubezpieczeń”.

...


czytaj dalej

Compensa: Średni dystans holowania to 35 kilometrów

Prawie jedną trzecią awarii samochodów udaje się usunąć na miejscu zdarzenia, a średni dystans holowania auta w ramach assistance to 35 km –...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy