feed-image -

Finanse


ING BSK: Zarządzanie finansami domowymi do poprawki
wtorek, 18 października 2016 08:30

Z badania Moje ING „Zwyczaje finansowe Polaków” zrealizowanego przez GfK Polonia na zlecenie ING Banku Śląskiego[1] wynika, że dla respondentów finanse domowe to druga najważniejsza sfera życia, po rodzinie i przyjaciołach. Choć ważna, to badani poświęcają jej średnio trzy razy mniej czasu niż innym istotnym obszarom życia. Statystyki wskazują, że choć ankietowani są zadowoleni z tego, jak zarządzają budżetem domowym, to nie mają pogłębionej wiedzy dotyczącej planowania budżetu i oszczędzania czy analizy wydatków.

Add a comment

Więcej…
 
PZU SA potwierdził, że negocjuje zakup akcji Pekao SA
poniedziałek, 17 października 2016 08:48

PZU SA potwierdził doniesienia medialne i przyznał oficjalnie, że 28 września wraz z Polskim Funduszem Rozwoju rozpoczął negocjacje z Grupą UniCredit dotyczące zawarcia transakcji nabycia znacznego pakietu akcji banku Pekao.

Add a comment

Więcej…
 
KUKE: Niepokojące dane dotyczące upadłości
piątek, 14 października 2016 08:46

Z danych pochodzących z Monitora Sądowego i Gospodarczego wynika, że we wrześniu sądy gospodarcze ogłosiły upadłość 59 przedsiębiorstw, o 51,3% więcej niż w sierpniu  (39 firm) oraz o 31,1% więcej niż rok wcześniej (45) – podała Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE).

Add a comment

Więcej…
 
Deutsche Bank: Emerytalna beztroska
piątek, 14 października 2016 08:30

Z badania Deutsche Bank wynika, że mniej niż co trzeci ankietowany samodzielnie oszczędza na emeryturę. Większość badanych twierdzi, że nie odkłada bo „nie musi” albo zajmie się tym w przyszłości. Tymczasem jak pokazują wyliczenia ekspertów, państwa może po prostu nie stać na zapewnienie godnej emerytury.

Add a comment

Więcej…
 
Nationale-Nederlanden: Rosnące dochody skłaniają do oszczędzania
czwartek, 13 października 2016 08:29

Z badań opinii publicznej wynika, że coraz więcej Polaków regularnie oszczędza. Do oszczędzania motywuje zarówno wzrost dochodów, jak i chęć zabezpieczenia przyszłości finansowej rodziny. Oszczędzający są jednak mniej skłonni do ryzyka, dlatego wybierają bezpieczne strategie finansowe.

Add a comment

Więcej…
 
Finanse: Cały nadzór nad SSP w kancelarii premiera?
piątek, 07 października 2016 08:44

Nadzór nad spółkami Skarbu Państwa musi być dokładniejszy, a oprócz tego, że ministrowie będą zarządzać merytorycznie swoimi spółkami, nadzór finansowy i kadrowy powinien być w kancelarii premiera, żeby uniknąć nieporozumień – powiedział szef Komitetu Stałego Rady Ministrów Henryk Kowalczyk.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: Gwałtowny wzrost liczby upadłości firm w Polsce
czwartek, 06 października 2016 08:40

We wrześniu opublikowano informacje o upadłości 86 polskich przedsiębiorstw (47 we wrześniu ub.r., +82% r/r)*. Od początku roku opublikowano informacje o 589 upadłościach, wobec 574 w tym samym okresie 2015 r. (+3%) – wynika z analizy danych z Monitora Sądowego i Gospodarczego przeprowadzonej przez Euler Hermes

Add a comment

Więcej…
 
Haitong Bank: „Kupuj” dla PZU
czwartek, 06 października 2016 08:39

Haitong Bank w raporcie z 5 października podtrzymuje rekomendację „Kupuj” dla PZU i redukuje cenę docelową akcji do 30 zł za sztukę (43 zł wcześniej), co wciąż oznacza 15% potencjał wzrostowy.

Add a comment

Więcej…
 
Finanse: Słabnie optymizm ekonomiczny dyrektorów finansowych
czwartek, 06 października 2016 08:38

Gospodarka w Polsce wrzuci w najbliższych 12 miesiącach niższy bieg – wynika z badania przeprowadzonego przez Grant Thornton oraz Euler Hermes wśród dyrektorów finansowych. W porównaniu z poprzednią edycją ankiety nastroje CFO uległy pogorszeniu.

Add a comment

Więcej…
 
Coface: Nieznaczny spadek liczby bankructw
wtorek, 04 października 2016 08:32

W pierwszych trzech kwartałach 2016 r. liczba upadłości i restrukturyzacji polskich firm wyniosła 559, czyli o 7 mniej (-1%) niż w analogicznym okresie 2015 r.* – podało Coface.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 152

TFI PZU: Marcin Adamczyk nowym prezesem, Cezary Iwański – członkiem zarządu

16 stycznia Grupa PZU podała, że prezesem TFI PZU zostanie Marcin Adamczyk, wcześniej między innymi szef zespołu rynków lokalnych oraz lead...


czytaj dalej

Link4: Marek Wasilewski nowym szefem likwidacji szkód

Od stycznia nowym szefem likwidacji szkód w Link4 jest Marek Wasilewski. Zastąpił Iana Kennedy’ego.

Marek Wasilewski w ostatnich czterech latach...


czytaj dalej

Munich Re: Zmiana w radzie nadzorczej

Z dniem 3 stycznia do rady nadzorczej Munich Re została powołana Renata Jungo Brüngger. Sąd w Monachium powołał ją na miejsce Wolfganga...


czytaj dalej

Aon: Zarządzanie ryzykiem Brexitu

Aon plc wprowadził Brexit Navigator – zindywidualizowane rozwiązanie mające na celu pomoc firmom w ilościowym określeniu skutków ekspozycji na...


czytaj dalej

PIU: Wręczono odznaki „Za zasługi dla ubezpieczeń"

17 stycznia 2017 r. podczas nadzwyczajnego Walnego Zgromadzenia Polskiej Izby Ubezpieczeń wręczone zostały odznaki „Za zasługi dla ubezpieczeń”.

...


czytaj dalej

Compensa: Średni dystans holowania to 35 kilometrów

Prawie jedną trzecią awarii samochodów udaje się usunąć na miejscu zdarzenia, a średni dystans holowania auta w ramach assistance to 35 km –...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy