feed-image -

Finanse


KUKE: Liczba upadłości maleje
wtorek, 13 grudnia 2016 09:50

Z danych pochodzących z Monitora Sądowego i Gospodarczego wynika, że sądy gospodarcze w listopadzie 2016 r. ogłosiły upadłość 42 przedsiębiorstw. Było to o 19,2% mniej niż w październiku (52 firmy) oraz o 27,6% mniej niż rok wcześniej (58) – podała Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE).

Add a comment

Więcej…
 
Atradius: Dziesięć najważniejszych zasad handlu z Chinami
wtorek, 13 grudnia 2016 09:49

Przygotowany przez Atradius raport „Udany handel z Chinami” prezentuje 10 najistotniejszych kwestii, które powinni wziąć pod uwagę przedsiębiorcy prowadzący i planujący prowadzić wymianę handlową z Chinami.

Add a comment

Więcej…
 
Zakup banku bez związku z podwyżkami cen OC w PZU SA
poniedziałek, 12 grudnia 2016 09:48

Prezes PZU SA Michał Krupiński zapewnił, że zakup akcji Pekao przez ubezpieczyciela i Polski Fundusz Rozwoju nie nic wspólnego z podwyżką polis OC – informują media.

Add a comment

Więcej…
 
PZU nie przewiduje rewolucji w Pekao
piątek, 09 grudnia 2016 09:56

PZU SA chce, aby Alior i Pekao pozostały „osobnemu bytami”. Mimo przejęcia banku, ubezpieczyciel zamierza utrzymać zapowiedzianą wcześniej politykę dywidendową i nie przewiduje w najbliższym czasie kolejnych akwizycji w sektorze bankowym.

- Prowadzimy analizy dotyczące władztwa korporacyjnego nad dwoma bankami. Chcemy, aby pozostały dwoma osobnymi bytami – powiedział prezes PZU SA Michał Krupiński podczas konferencji prasowej. Zaznaczył, że teoretyczna fuzja Aliora i Pekao mogłaby być trudna chociażby ze względu na kwestie „antytrustowe”. Prezes Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) Paweł Borys również stwierdził że ewentualne połączenie obu banków byłoby „regulacyjne niemożliwe w wielu segmentach rynku”. Ocenił, że Alior i Pekao to „dwa podobne, aczkolwiek inne banki”. Według jego słów, PZU SA chce, aby Alior był innowacyjny i wzrostowy, a Pekao miał charakter instytucji narodowej.

Add a comment

Więcej…
 
Finanse: PZU i PFR kupiły Pekao
czwartek, 08 grudnia 2016 10:04

Wielotygodniowe negocjacje PZU SA i Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) dotyczące zakupu pakietu udziałów Pekao zostały uwieńczone sukcesem: podmioty podpisały z UniCredit umowę kupna 32,8% akcji banku. Jest to jedna z największych transakcji w sektorze bankowym w Europie w ostatnich latach.

- Dzięki sfinalizowanej transakcji PZU staje się największą grupą finansową w Europie Środkowo-Wschodniej będącą liderem zarówno w ubezpieczeniach, sektorze bankowym i zarządzaniu aktywami. Jestem przekonany, że istnienie tak mocnej instytucji finansowej z siedzibą w Warszawie w znaczący sposób wpłynie na stabilność finansową i perspektywy odpowiedzialnego rozwoju polskiej gospodarki. Instytucja ta będzie miała unikatowe możliwości, aby dzięki swojej sile i skali budować wartość dla naszych akcjonariuszy, klientów i pracowników – powiedział Michał Krupiński, prezes PZU SA.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: Rośnie liczba upadłości w gospodarce
czwartek, 08 grudnia 2016 02:15

W listopadzie opublikowano informacje o upadłości 73 polskich przedsiębiorstw*. Rok wcześniej odnotowano 57 takich zdarzeń (+28% r/r). Od początku roku opublikowano informacje o 728 tak rozumianych upadłościach, wobec 686 w tym samym okresie ub. roku (+6%). Firmy, o których upadłości opublikowano informacje w listopadzie, zatrudniały wg ostatnich dostępnych danych łącznie ponad 4,5 tys. pracowników – podał Euler Hermes.

Add a comment

Więcej…
 
Decyzja ws. sprzedaży Pekao już za chwilę?
czwartek, 08 grudnia 2016 02:12

Po złożeniu ostatecznej oferty przez Polski Fundusz Rozwoju i PZU w najbliższych dniach UniCredit podejmie decyzję w sprawie sprzedaży pakietu akcji Pekao – dowiedziała się „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
Finanse: Nadal bez rozstrzygnięcia ws. przejęcia Pekao
czwartek, 08 grudnia 2016 00:14

Mimo gotowości PZU i Polskiego Funduszu Rozwoju (PFR) do podpisania porozumienia w sprawie zakupu akcji Pekao sprawa nadal jest nierozstrzygnięta. Powód? Wahania UniCredit – informuje „Puls Biznesu”.

Add a comment

Więcej…
 
PZU: Przedstawiciele spółki na konferencji Global Emerging Markets
środa, 30 listopada 2016 09:53

Michał Krupiński, prezes PZU SA, i Tomasz Kulik, członek zarządu spółki odpowiedzialny za finanse grupy, są przedstawicielami firmy na corocznym spotkaniu z inwestorami „Global Emerging Markets One-on-One”, organizowanym przez bank inwestycyjny UBS.

Add a comment

Więcej…
 
Finanse: Apel o regulację rynku odwróconej hipoteki
wtorek, 29 listopada 2016 10:00

Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych (KPF) i Fundusz Hipoteczny Dom postulują wznowienie prac nad ustawą o dożywotnim świadczeniu pieniężnym.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 155

Michał Krupiński przestał być prezesem PZU SA

22 marca rada nadzorcza PZU SA odwołała Michała Krupińskiego z funkcji prezesa PZU SA. Uchwała RN weszła w życie z dniem jej podjęcia.

W...


czytaj dalej

PZU Życie: Dorota Macieja nowym członkiem zarządu

Z informacji podanych na stronie korporacyjnej PZU wynika, że nowym członkiem zarządu PZU Życie została Dorota Macieja.

Dorota Macieja jest...


czytaj dalej

KE: Będzie łatwiej korzystać ze zniżki za bezszkodową jazdę

23 marca Komisja Europejska (KE) przedstawiła plany zmian w sektorze konsumenckich usług finansowych, dzięki któremu konsumenci europejscy będą...


czytaj dalej

Bank of England: Ochrona konsumenta ubezpieczeń

W odpowiedzi na raport niezależnego biura oceniającego przy Bank of England, BoE precyzyjniej wyjaśni, co powinni robić ubezpieczyciele, aby...


czytaj dalej

Sejm: Dyskusja na temat założeń zmian przepisów dotyczących OC

23 marca w Sejmie odbyło się posiedzenie parlamentarnego zespołu na rzecz wspierania przedsiębiorczości i patriotyzmu ekonomicznego, poświęcone...


czytaj dalej

PBUK: Przymusowa likwidacja francuskiego MTA

Polskie Biuro Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (PBUK) poinformowało, że francuski nadzór finansowy Autorité de Contrôle Prudentiel et de Résolution...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy