feed-image -

Finanse


PZU SA: Walne Zgromadzenie odbędzie się 29 czerwca
piątek, 02 czerwca 2017 08:55

29 czerwca o godzinie 11.00 odbędzie się Zwyczajne Walne Zgromadzenie PZU SA – poinformował ubezpieczyciel w komunikacie.

Add a comment

Więcej…
 
Atradius: Polskie firmy bardziej ostrożne wobec partnerów
czwartek, 01 czerwca 2017 08:39

Z opublikowanej przez Atradius tegorocznej edycji Barometru Praktyk Płatniczych dla Polski wynika, że w naszym kraju zmniejszyła się sprzedaż na warunkach kredytowych, wzrosła ilość przeterminowanych płatności, a ich średni termin uległ wydłużeniu.

Add a comment

Więcej…
 
Porozumienie dotyczące zakupu akcji Pekao
czwartek, 01 czerwca 2017 08:38

30 maja PZU SA, Polski Fundusz Rozwoju (PFR) oraz PKO BP podpisały porozumienie trójstronne związane z transakcją nabycia znacznego pakietu akcji Pekao od UniCredit i umową pożyczki, jaką PFR zawarł z PKO BP w celu częściowego sfinansowania nabycia akcji w ramach Transakcji PFR zawarł z PKO BP umowę pożyczki („Umowa Pożyczki”).

Add a comment

Więcej…
 
PZU SA chce wypłacić 1,21 mld zł dywidendy
wtorek, 30 maja 2017 08:40

Zarząd PZU SA zarekomenduje akcjonariuszom przeznaczenie 50% zysku za ubiegły rok na dywidendę – poinformował ubezpieczyciel w komunikacie.

Add a comment

Więcej…
 
KPF: System Oceny Agenta poprawi bezpieczeństwo sektora finansowego
poniedziałek, 29 maja 2017 08:39

Na polskim ryku finansowym zadebiutował System Oceny Agenta (SOA) – rozwiązanie, które w założeniu ma zwiększyć bezpieczeństwo jego uczestników, będące efektem wspólnych prac CRIF Services oraz Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych. Oficjalna prezentacja SOA miała miejsce 25 maja podczas VI Kongresu Sektora Pożyczkowego.

System Oceny Agenta to rozwiązanie dedykowane podmiotom prowadzącym działalność w oparciu o agencyjny model sprzedaży z uwzględnieniem pośredników finansowych, instytucji pożyczkowych, banków, firm leasingowych i towarzystw ubezpieczeniowych. Platforma pozwala na weryfikację wiarygodności agentów i kandydatów na agentów w oparciu o dane dotyczące historii ich współpracy z uczestnikami rynku, a w szczególności pod kątem przestrzegania przepisów prawa.

Add a comment

Więcej…
 
PZU i PFR zmienią władze Pekao
piątek, 26 maja 2017 08:36

PZU i Polski Fundusz Rozwoju wymienią cały skład rady nadzorczej Pekao. Zmieni się też prezes banku – informują media.

Add a comment

Więcej…
 
IGTE: Polacy zmieniają swoje nastawienie do oszczędzania
środa, 24 maja 2017 08:47

Jeszcze trzy lata temu dziewięciu na dziesięciu przyszłych emerytów nie gromadziło oszczędności na starość. Obecnie 40% gospodarstw domowych gromadzi pieniądze na cele emerytalne, a ponad jedna piąta wszystkich polskich oszczędności zostało zgromadzonych na ten cel. Jednocześnie więcej niż dwie trzecie naszych rodaków skłonnych byłoby przystąpić do programów oszczędzania na emeryturę z dopłatami państwa lub pracodawców.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: Trwale niska rentowność przyczyną kwietniowych upadłości
wtorek, 23 maja 2017 08:40

W kwietniu opublikowano informacje o niewypłacalności* 67 polskich przedsiębiorstw – niemal tyle samo co rok wcześniej (66, +2%r/r). Od początku roku opublikowano informacje o niewypłacalności 291 polskich przedsiębiorstw (239 takich przypadków w okresie I-IV ubiegłego roku, +22% r/r) – podał Euler Hermes.

Add a comment

Więcej…
 
PZU szykuje zmiany w bankach
czwartek, 18 maja 2017 08:41

PZU chce zmienić obsadę władz Alior Banku i Pekao. Na czele jednego z banków może stanąć były prezes ubezpieczyciela – informują media.

Add a comment

Więcej…
 
KUKE: 43 upadłości w kwietniu
środa, 17 maja 2017 08:52

Z danych pochodzących z Monitora Sądowego i Gospodarczego wynika, że w kwietniu sądy gospodarcze ogłosiły upadłość 43 przedsiębiorstw – o 2,4% więcej niż w marcu oraz o 20,4% mniej niż rok wcześniej – podała Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE).

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 162

Skarbiec TFI: Ewa Radkowska-Świętoń w zarządzie

Ewa Radkowska-Świętoń dołączy do zarządu Skarbiec TFI od 1 września 2017 r., a od 1 października obejmie stanowisko prezesa zarządu

Ewa...


czytaj dalej

Przemysław Bona wiceprezesem Profika Broker

Z początkiem sierpnia Przemysław Bona objął stanowisko wiceprezesa zarządu Profika Broker. Menadżer związany ostatnio z Generali Polska zajmie się...


czytaj dalej

Łotwa: PZU inicjatorem podwyżek w komunikacji

Znaczące podwyżki cen polis komunikacyjnych OC, które na polskim rynku trwają już od kilkunastu miesięcy, dotarły również do państw bałtyckich. Na...


czytaj dalej

Chiny: Gwałtowny wzrost popytu na cyberubezpieczenia

Sądząc po nasilonym zainteresowaniu po ataku z użyciem rozbójniczego oprogramowania WannaCry, menedżerowie wyższego szczebla w AIG są przekonani,...


czytaj dalej

Polisa turystyczna w bankomacie Euronetu

Od kilku miesięcy podróżni mogą kupić w trybie last-minute ubezpieczenie podróżne Link4, korzystając ze specjalnego polisomatu na lotnisku w...


czytaj dalej

Rzecznik Finansowy: Jak uzyskać pełną wypłatę za mienie zniszczone przez wichury?

Żywioły szalejące w ostatnim czasie nad Polską zniszczyły wiele zabudowań. Rzecznik Finansowy przypomina podstawowe problemy, z jakimi spotykają...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy