feed-image -

Reklama

Finanse


Nationale-Nederlanden/IE: Poradnik dla pracodawców dotyczący PPK
środa, 21 listopada 2018 09:45

Eksperci Instytutu Emerytalnego i Nationale-Nederlanden PTE przygotowali podręcznik dla pracodawców, który krok po kroku pomoże im przygotować się do wprowadzenia Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK) oraz ich wdrożenia.

Add a comment

Więcej…
 
UKNF: Rozstrzygnięcie konkursu na najlepszą pracę doktorską
poniedziałek, 19 listopada 2018 10:00

16 listopada podczas bloku panelowego pt. „Rynek kapitałowy w Polsce – diagnoza problemów, zmiany w regulacjach i standardach działania, perspektywy rozwoju”, zorganizowanego przez Urząd Komisji Nadzoru Finansowego w ramach Kongresu 590 zostały ogłoszone wyniki VII edycji konkursu o nagrodę Przewodniczącego KNF za najlepszą pracę doktorską z zakresu rynku finansowego.

Add a comment

Więcej…
 
KSF: System finansowy jest stabilny
poniedziałek, 19 listopada 2018 10:00

Wszystkie instytucje wchodzące w skład Komitetu Stabilności Finansowej (KSF) potwierdziły, że system finansowy jest stabilny – poinformowano w komunikacie po zakończeniu zwołanego w trybie kryzysowym posiedzenia Komitetu w dniu 18 listopada.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: Lawina niewypłacalności polskich firm
piątek, 16 listopada 2018 09:55

W październiku tego roku w Monitorach Sądowych i Gospodarczych opublikowano informacje o 101 przypadkach niewypłacalności polskich przedsiębiorstw. Rok wcześniej odnotowano 80 takich publikacji (+26%). Od początku 2018 r. skala wzrostu liczby opublikowanych niewypłacalności wyniosła +9% (824 wobec 753 ) – podał Euler Hermes.

Add a comment
Więcej…
 
Właściciel Getin Banku oskarżył przewodniczącego KNF
wtorek, 13 listopada 2018 11:12

Leszek Czarnecki właściciel Getin Noble Banku i Idea Banku, złożył do prokuratury zawiadomienie, w którym oskarża przewodniczącego Komisji Nadzoru Finansowego Marka Chrzanowskiego o złożenie propozycji korupcyjnej. UKNF w oświadczeniu stwierdził, że odczytuje działania Czarneckiego jako „próbę wywierania wpływu na Komisję Nadzoru Finansowego poprzez szantaż”. Premier Mateusz Morawiecki wezwał szefa KNF do natychmiastowych wyjaśnień oraz zlecił prokuraturze i służbom niezwłoczne zebranie informacji w związku z doniesieniami medialnymi na ten temat – informują media.

Według „Gazety Wyborczej”, Marek Chrzanowski miał oferować przychylność dla Getin Noble Banku w zamian za ok. 40 mln zł. „GW” napisała, że rozmowa odbyła się w marcu 2018 r., a 7 listopada pełnomocnik Czarneckiego zawiadomił prokuraturę.

Add a comment

Więcej…
 
Generali Real Estate: Przejęcie Pałacu Jabłonowskich
piątek, 09 listopada 2018 09:37

Generali Real Estate S.p.A. za pośrednictwem Generali Real Estate Fund CEE* zakończyło proces zakupu od S+B Gruppe AG obiektu przy ul. Senatorskiej 18, historycznego budynku biurowego zlokalizowanego w centrum Warszawy. Jest on znany również jako Pałac Jabłonowskich.

Add a comment

Więcej…
 
Provident Polska: Rosną oszczędności Polaków
środa, 31 października 2018 09:37

49% uczestników cyklicznego badania Provident Polska (+9 p.p. r/r) zadeklarowało posiadanie oszczędności oraz brak obaw przed nagłymi, losowymi wydatkami. Kwota, która daje poczucie bezpieczeństwa finansowego dla większości to średnio 8,4 tys. zł.

Add a comment
Więcej…
 
PPK czekają na podpis prezydenta
wtorek, 30 października 2018 09:32

Jeśli Prezydent RP podejmie decyzję o podpisaniu ustawy o Pracowniczych Planach Kapitałowych, PPK będą stopniowo wprowadzane we wszystkich przedsiębiorstwach od lipca 2019 r. do stycznia 2021 r., obejmując swoim zasięgiem 11,5 mln pracowników – przypomniał Polski Fundusz Rozwoju. PFR odegra kluczową rolę w tworzeniu systemu Planów w Polsce – zapewni dostęp do informacji o PPK, a także stworzy systemy ewidencji i rozliczania.

Add a comment

Więcej…
 
KNF: Spotkanie w ramach TIFS
wtorek, 30 października 2018 09:30

W ramach dziewiątej edycji Inicjatywy Szkoleniowej dla Nadzoru Finansowego (TIFS) Urząd KNF zorganizował program szkoleniowy z bieżącej problematyki MiFID II/MiFIR. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele administracji z łącznie 10 państw członkowskich Unii Europejskiej i krajów priorytetowych dla polskiej polityki zagranicznej, uczestnicząc w forum i wymieniając doświadczenia nadzorcze przy jednoczesnym pogłębianiu wiedzy fachowej.

Add a comment

Więcej…
 
MAK Ubezpieczenia: Śniadanie biznesowe poświęcone PPK
czwartek, 25 października 2018 08:53

23 października w siedzibie Grupy MAK odbyło się spotkanie z cyklu „Śniadania biznesowe z MAK Ubezpieczenia”. Przedstawiciele i klienci firmy wzięli udział w dyskusji na temat potencjału wykorzystania Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK).
Podczas najbliższych spotkań ponownie podejmowany będzie temat PPK, jak również ubezpieczeń zdrowotnych.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 182

Aegon: Michał Jakubowski dyrektorem ds. Biznesu Korporacyjnego

Do zespołu Aegon Polska dołączył Michał Jakubowski, obejmując stanowisko dyrektora ds. Biznesu Korporacyjnego. Będzie on odpowiedzialny m.in. za...


czytaj dalej

PZU: Arkadiusz Gęsicki dyrektorem zarządzającym ds. Rozwoju Biznesu

Arkadiusz Gęsicki został nowym dyrektorem zarządzającym ds. Rozwoju Biznesu Grupy PZU. W ramach swoich obowiązków będzie odpowiadać za Biuro...


czytaj dalej

UE: Coraz bliżej ogólnoeuropejskiego produktu emerytalnego

Na decyzję Parlamentu Europejskiego czekają przepisy rozporządzenia, które mają ułatwić odkładanie pieniędzy na emeryturę. Wstępne porozumienie...


czytaj dalej

Aviva: Plan awaryjny na twardy brexit

Brytyjska Aviva zwróciła się do sądu w Londynie o zgodę na transfer aktywów o łącznej wartości 9 mld euro. Ubezpieczyciel wyjaśnił, że wobec...


czytaj dalej

Insurance Forum: O digitalizacji, motoryzacji i potrzebach pokolenia silver

W dniach 17-18 kwietnia w Warszawie odbędzie się wiosenna odsłona tegorocznego Spotkania Liderów Bankowości i Ubezpieczeń, czyli 17. edycji...


czytaj dalej

Pięć dni do „IT w ubezpieczeniach GigaCon 2019”

26 lutego w Warszawie odbędzie się XVIII edycja konferencji poświęconej informatyzacji sektora ubezpieczeniowego, zatytułowana „IT w...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook