feed-image -

Reklama

Finanse


Grant Thornton: Polski biznes ufa kobietom
piątek, 08 marca 2019 09:24

Polska jest w światowej czołówce pod względem obecności kobiet na kierowniczych stanowiskach. 35% wyższej kadry kierowniczej stanowią kobiety, a jedynie 10% polskich przedsiębiorstw nie zatrudnia Polek na wysokich stanowiskach – wynika z najnowszej edycji cyklicznego badania „Women in business” prowadzonego przez firmę Grant Thornton.

Add a comment

Więcej…
 
KUKE: Rośnie 12-miesięczna suma upadłości
czwartek, 07 marca 2019 09:40

Od marca 2018 roku do lutego 2019 roku miało miejsce 1080 upadłości oraz rozpoczętych restrukturyzacji. To o 13,6% więcej niż na koniec lutego ub.r. (951) – wynika z danych zebranych przez Korporację Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE).

Add a comment

Więcej…
 
IGTE: Należy doprecyzować zasady polityki inwestycyjnej w PPK
czwartek, 07 marca 2019 09:40

Zdaniem Izby Gospodarczej Towarzystw Emerytalnych (IGTE), zasady polityki inwestycyjnej w Pracowniczych Planach Kapitałowych (PPK) wymagają doprecyzowania.

Add a comment

Więcej…
 
KNF: Nowe podejście nadzoru do fintech
wtorek, 05 marca 2019 09:52

Przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) prof. Jacek Jastrzębski zapowiedział zmianę podejścia nadzoru do fintech. Jej elementem są m.in. roszady personalne.

Add a comment

Więcej…
 
SpotData: PPK mogą odnieść sukces, ale nie bezwarunkowo
wtorek, 05 marca 2019 09:47

Większe oszczędności i inwestycje w gospodarce oraz pobudzenie rynku kapitałowego – to dwa czynniki, na które może wpłynąć wprowadzenie pracowniczych planów kapitałowych – ocenia ekonomista Ignacy Morawski. Jego zdaniem system ma niemałe szanse na sukces, jednak rządzący muszą spełnić kilka warunków.

Add a comment

Więcej…
 
Finanse: Przewodniczący KNF chce zwiększyć ochronę konsumentów
poniedziałek, 04 marca 2019 09:49

Prof. Jacek Jastrzębski, przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego (KNF), uważa ochronę konsumentów za jedno z głównych wyzwań kierowanej przez siebie instytucji. Szef KNF myśli również nad wprowadzeniem rozwiązań, które pomogłyby w szybszym identyfikowaniu niepokojących praktyk na rynku finansowym.

Add a comment

Więcej…
 
KUKE: Zmienia się struktura niewypłacalności w Polsce
piątek, 01 marca 2019 09:39

Według danych zgromadzonych przez Korporację Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE), w styczniu ponownie zwiększyła się liczba upadłości w relacji do restrukturyzacji. Fakt ten oznacza zmianę tendencji występujących od czasu wejścia w życie nowego prawa restrukturyzacyjnego w 2016 r.

Add a comment

Więcej…
 
Resort finansów liczy na 2 tys. PPK w pierwszym etapie programu
piątek, 01 marca 2019 09:38

Od 1 lipca najwięksi pracodawcy – zatrudniający powyżej 250 osób – będą zobowiązani wprowadzić do swojego zakładu pracy program pracowniczych planów kapitałowych. – Przypuszczamy, że będzie to około 2 tys. pracodawców – mówi Katarzyna Przewalska z Ministerstwa Finansów.

Add a comment

Więcej…
 
Finanse: Pekao TFI zaoferuje PPK
czwartek, 28 lutego 2019 09:51

Pekao TFI podjęło decyzję o wprowadzeniu do swojej oferty Pracowniczych Planów Kapitałowych. Chce być jednym z głównych graczy na rynku PPK.

Add a comment

Więcej…
 
Atradius: Zastrzeżenie Prawa Własności zabezpieczy eksportujących na Wyspy
środa, 27 lutego 2019 09:33

Twardy brexit zwiększa ryzyko upadłości firm w Wielkiej Brytanii. Dlatego polskie przedsiębiorstwa eksportujące do Zjednoczonego Królestwa, chcące zabezpieczyć swoje interesy powinny stosować klauzulę Zastrzeżenia Prawa Własności (ZPW) – radzi Atradius.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 187

TFI PZU: Nowy zarząd

18 kwietnia rada nadzorcza Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych PZU dokonała szeregu zmian w zarządzie spółki.

Do zarządu TFI PZU powołany został...


czytaj dalej

Generali: Adam Malinowski odszedł ze stanowiska wiceprezesa

Adam Malinowski nie jest już wiceprezesem Generali. 12 kwietnia złożył rezygnację z zajmowanej funkcji. Do czasu mianowania następcy jego...


czytaj dalej

Generali: Dyrektor cyfryzacji powołany

Na stanowisko dyrektora ds. cyfrowych Generali został powołany Steven Zuanella. Jest on odpowiedzialny za przeprowadzenie transformacji cyfrowej,...


czytaj dalej

AXA: 10 mln euro na odbudowę Notre-Dame

AXA Group, która ma długą tradycję filantropijnego wsparcia dla ochrony francuskiego dziedzictwa kulturowego, zadeklarowała, że przyczyni się do...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Ruszyła masowa sprzedaż PZU GO

PZU GO, beacon połączony z mobilną aplikacją telematyczną, będący sztandarowym projektem ubezpieczyciela stworzonym przez jego ekspertów, trafił...


czytaj dalej

VIG Polska: Biznes majątkowy filarem wyników grupy

Wskaźnik wzrostu działalności majątkowej Vienna Insurance Group (VIG) w Polsce w 2018 roku był ponad dwuipółkrotnie wyższy niż całego rynku...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook