feed-image -

Finanse


PZU: Będzie poprawa wyników, dywidenda i emisja obligacji
czwartek, 16 marca 2017 09:42

PZU oczekuje, że w tym roku nastąpi odwrócenie negatywnego trendu w ubezpieczeniach komunikacyjnych i ten segment działalności uzyska rentowność mierzoną wskaźnikiem mieszanym. Zakład spodziewa się też poprawy wyników z działalności inwestycyjnej i chce wypłacić dywidendę w wysokości znacząco wyższej niż 50% zysku wypracowanego w 2016 roku. Ponadto spółka planuje przeprowadzenie emisji obligacji podporządkowanych na przełomie II i III kwartału tego roku, chcąc, by emisja zbiegła się w czasie ze sfinalizowaniem transakcji przejęcia akcji Pekao. Akcjonariusze PZU zdecydują o emisji podczas nadzwyczajnego walnego zgromadzenia zwołanego na 12 kwietnia.

Add a comment

Więcej…
 
KUKE: Mniej upadłości w lutym
środa, 15 marca 2017 09:45

Z danych pochodzących z Monitora Sądowego i Gospodarczego wynika, że w lutym sądy gospodarcze ogłosiły upadłość 42 przedsiębiorstw. Było to o 10,6% mniej niż w styczniu (47 firm) oraz rok wcześniej – podała Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE).

Add a comment

Więcej…
 
Finanse: Nowa strategia Alior Banku
wtorek, 14 marca 2017 09:44

Alior Bank ogłosił swoją strategię na lata 2017 2020. Jej  priorytety to wzrost satysfakcji klientów dzięki prostej, przejrzystej ofercie oraz najnowszej generacji rozwiązań mobilnym i internetowym. Bank chce wzmocnić pozycję najbardziej innowacyjnego banku na rynku oraz zapewnić 14% zwrot z kapitału dla akcjonariuszy.

Add a comment

Więcej…
 
Szef KNF za połączeniem nadzoru z NBP
piątek, 10 marca 2017 09:02

Podczas czwartkowego posiedzenia sejmowej komisji finansów publicznych przewodniczący Komisji Nadzoru Finansowego Marek Chrzanowski zaapelował o przygotowanie projektu ustawy dotyczącego połączenia KNF z Narodowym Bankiem Polskim.

Add a comment

Więcej…
 
Prezes PZU o przyszłości Aliora i Pekao
wtorek, 07 marca 2017 09:41

Zdaniem prezesa PZU SA Michała Krupińskiego bank Pekao ma wszelkie składniki, żeby być pierwszym bankiem inwestycyjnym w Polsce, przy czym chodziłoby nie tyle o inwestowanie swojego equity, a doradztwo w zakresie M&A, plasowania długu i akcji. Szef zakładu ujawnia też, że 13 marca Alior Bank wskaże w swojej strategii, m.in. w którym roku może zacząć wypłacać dywidendę – podał stooq.pl za ISBNews.

Add a comment

Więcej…
 
Atradius: Perspektywy polskiej „budowlanki”
piątek, 03 marca 2017 09:44

Zaobserwowano ogólną poprawę lub pozytywne sygnały płynące z branży budowlanej większości krajów – tak wynika z najnowszego Market Monitora przygotowanego przez analityków Atradius. Zdaniem autorów raportu, w Polsce największe problemy mają obecnie firmy realizujące projekty w zakresie inwestycji publicznych czy Odnawialnych Źródeł Energii (OZE).

Add a comment

Więcej…
 
PZU: Witelo zainwestuje w Atomico, Evolution i DN Capital
czwartek, 02 marca 2017 09:57

1 marca w siedzibie Centrali PZU w Warszawie, w obecności Michała Krupińskiego, prezesa PZU SA, Jarosława Gowina, wicepremiera, ministra nauki i szkolnictwa wyższego oraz Macieja Chorowskiego, dyrektora Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (NCBR), fundusz Witelo oficjalnie ogłosił podpisanie umów z trzema funduszami venture capital: Atomico, Evolution Equity Partners i DN Capital. Współpraca ma ułatwić przyszłe inwestycje funduszy w najbardziej innowacyjne i rokujące polskie start-upy.

Add a comment

Więcej…
 
Mężczyzna idzie po flaszkę – kobieta po tabletkę, oboje na zdrowie
środa, 01 marca 2017 09:53

Zdrowie dla kobiety wiąże się z ciałem, dla mężczyzn z psychiką. Kobiety żyją dłużej, mężczyźni dłużej żyją w zdrowiu. Mężczyźni czują się zdrowi, kiedy mają dobre samopoczucie, podczas gdy kobiety częściej zwracają uwagę nawet na drobne symptomy, jakie sygnalizuje im ciało. Nic więc dziwnego, że mężczyźni w reakcji na stres częściej poprawiają sobie humor, pijąc, kobiety – łykając pastylki.   

Add a comment

Więcej…
 
KPF: Powołanie Komisji Stałej ds. FinTech
środa, 01 marca 2017 09:52

Z uwagi na coraz większą liczbę podmiotów z sektora FinTech zrzeszonych w Konferencji Przedsiębiorstw Finansowych organizacja ta postanowiła powołać Komisję Stałą ds. Sektora FinTech.

Add a comment

Więcej…
 
KPF: Ruszyły konsultacje uaktualnionych Zasad Dobrych Praktyk
wtorek, 28 lutego 2017 09:48

Konferencja Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce rozpoczęła proces konsultacji zewnętrznych projektu znowelizowanej treści Zasad Dobrych Praktyk odnoszących się do sprzedaży produktów kredytowych.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 159

Nationale-Nederlanden: Anita Bogusz członkiem zarządu ds. ryzyka

22 czerwca, na trzysta sześćdziesiątym pierwszym posiedzeniu Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Anity...


czytaj dalej

PZU Życie: Małgorzata Sadurska w zarządzie spółki

Małgorzata Sadurska została nowym członkiem zarządu PZU Życie – wynika z informacji znajdujących się na stronie internetowej ubezpieczyciela.

...


czytaj dalej

SCOR: Rynek reasekuracji medycznej w USA

SCOR Global Life, spółka zależna francuskiego reasekuratora SCOR, specjalizująca się w międzynarodowych ubezpieczeniach na życie i zdrowotnych,...


czytaj dalej

Aviva: Cyberprodukt dla małego biznesu

Brytyjski ubezpieczyciel Aviva w ramach rozbudowywania działu ubezpieczeń specjalistycznych planuje wprowadzenie w br. nowego produktu dla małych...


czytaj dalej

Concordia Ubezpieczenia: 20 lat minęło

17 czerwca w Sali Ziemi na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbyła się Gala Jubileuszowa Concordii Ubezpieczenia – kulminacyjny punkt...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Allianz będzie szturmować pierwsza trójkę

Polski rynek ma duże znaczenie dla Allianz. Dlatego ubezpieczyciel zamierza wzmocnić swoją pozycję w naszym kraju. Droga do tego celu będzie...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy