feed-image -

Finanse


Deloitte: Polscy CFO zaczynają sie niepokoić
środa, 16 listopada 2016 09:35

Dyrektorzy finansowi (CFO) uważają, że polska gospodarka będzie kontynuowała stabilny wzrost, ale widać wśród nich coraz wyraźniejsze oznaki niepokoju. Przyczyny tego pogorszenia nastrojów to obawa o brak dostępności wykwalifikowanych pracowników, wyższe koszty operacyjne, niepewność wynikająca ze zmienności prawa gospodarczego oraz negatywne skutki Brexitu – wynika z kolejnej edycji międzynarodowego badania firmy doradczej Deloitte „CFO Survey” w Polsce.

Add a comment

Więcej…
 
Końcowe odliczanie w sprawie Pekao
wtorek, 15 listopada 2016 09:24

Jeszcze w tym miesiącu rozmowy pomiędzy UniCredit a PZU SA i Polskim Funduszem Rozwoju (PFR) w sprawie sprzedaży 30% akcji Pekao mają znaleźć swój pomyślny finał – wynika z informacji „Pulsu Biznesu”.

Add a comment

Więcej…
 
KUKE: Zahamowanie trendu spadkowego w upadłościach
poniedziałek, 14 listopada 2016 09:40

Z danych pochodzących z Monitora Sądowego i Gospodarczego wynika, że sądy gospodarcze w październiku ogłosiły upadłość 52 przedsiębiorstw. Było to o -11,9% mniej niż miesiąc wcześniej (59 firm) oraz o -5,5% mniej przed rokiem (55) – podała Korporacja Ubezpieczeń Kredytów Eksportowych (KUKE).

Add a comment

Więcej…
 
KPF i EY: Cyberprzestępczość coraz większym problemem w finansach
środa, 09 listopada 2016 10:15

Wyłudzenia z wykorzystaniem skradzionego lub fałszywego dokumentu oraz nadużycia wewnętrzne to najczęściej występujące typy nadużyć w sektorze finansowym. Jednak najszybciej rosnącym zagrożeniem są ataki hakerskie i cyberprzestępcy – wynika z badania „Nadużycia w sektorze finansowym”, które zaprezentowano podczas VII Kongresu Antyfraudowego w Warszawie, zorganizowanego przez Konferencję Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce oraz firmę doradczą EY.

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: W październiku wzrosła liczby upadłości
wtorek, 08 listopada 2016 09:54

W październiku opublikowano informacje o upadłości 66 polskich przedsiębiorstw*. Rok odnotowano 55 takich zdarzeń. Od początku roku opublikowano informacje o 655 upadłościach wobec 629 w tym samym okresie ub. roku (+4%) – podał Euler Hermes.

Add a comment

Więcej…
 
PZU przymierza się do Pioneera
poniedziałek, 07 listopada 2016 09:44

PZU przymierza się nie tylko do przejęcia Pekao, ale też jego spółek zajmujących się działalnością emerytalną i inwestycyjną – twierdzi „Parkiet”.

Add a comment

Więcej…
 
Zmiana właściciela Pekao na ostatniej prostej
piątek, 28 października 2016 08:40

PZU SA i Polski Fundusz Rozwoju (PFR) są w trakcie due dilligence Pekao SA. W przyszłym miesiącu oba podmioty mogą podpisać umowę, na mocy której przejmą jedną trzecią udziałów w banku – informują media.

Add a comment

Więcej…
 
Dziś zapadnie decyzja dotycząca przyszłości Pekao SA
czwartek, 27 października 2016 08:37

27 października zbiera się rada dyrektorów włoskiej grupy UniCredit. Ma ona podjąć decyzję w sprawie przyszłości Pekao SA, do zakupu którego przymierza się PZU SA – dowiedział się nieoficjalnie „Parkiet”.

Add a comment

Więcej…
 
Coface: Brexit nadal straszy polskie przedsiębiorstwa.
czwartek, 27 października 2016 08:35

Utrzymująca się jednak niepewność związana z Brexitem zaszkodzi nie tylko brytyjskim przedsiębiorstwom, ale także ich kontrahentom, w tym polskim firmom, dla których Wielka Brytania jest jednym z głównych rynków eksportowych – wskazuje Coface. Ubezpieczyciel obniżył ocenę Wielkiej Brytanii do poziomu A3.

Add a comment

Więcej…
 
Aegon: Koszty nauki w Polsce i za granicą
wtorek, 25 października 2016 09:05

Aegon opublikował kolejne, czwarte już wydanie „Raportu o kosztach studiowania w Polsce i za granicą”, podsumowującego koszt wyższych studiów w wybranych krajach.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 5 z 154

Link4: Agnieszka Balcerska nową dyrektor HR

Od 20 lutego nową dyrektor Pionu HR w Link4 jest Agnieszka Balcerska. Przed dołączeniem do ubezpieczyciela pełniła funkcję szefa HR dla Europy...


czytaj dalej

D.A.S.: Danuta Źrałek nowym członkiem zarządu

16 lutego nastąpiły zmiany w zarządzie D.A.S. Towarzystwa Ubezpieczeń Ochrony Prawnej. Rada nadzorcza spółki przyjęła rezygnację Arkadiusza Gila...


czytaj dalej

KPMG: Rozkwit inwestycji w insurtech

Należy się spodziewać, że zainteresowanie inwestorów branżą insurtech po mocnym wzroście w 2016 r. pozostanie silne we wszystkich regionach świata...


czytaj dalej

Adriatic Slovenica: Automatyzacja całego procesu sprzedaży polis

Adriatic Slovenica, drugi pod względem wielkości ubezpieczyciel życiowy w regionie Adriatyku z 15-proc. udziałem w rynku, ogłosił, że wkrótce...


czytaj dalej

Novis Poisťovňa stawia na innowacyjność

23 lutego na mocy prawa unijnego, rozpoczęło oficjalnie swoją działalność w Polsce Novis Poisťovňa a.s. – słowackie towarzystwo ubezpieczeń na...


czytaj dalej

Zbliża się I Forum Kobiet Ubezpieczeń i Reasekuracji

5 kwietnia w Warszawie odbędzie się I Forum Kobiet Ubezpieczeń i Reasekuracji. Patronem medialnym wydarzenia jest „Gazeta Ubezpieczeniowa”.

...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy