feed-image -

Fundusze emerytalne


ZUS: kolejna transza środków do OFE
czwartek, 10 maja 2007 12:10
Jak poinformowało biuro prasowe ZUS, Zakład Ubezpieczeń Społecznych przekaże w czwartek 10 maja 92,68 mln zł w gotówce na konta OFE .

Add a comment
Więcej…
 
MPiPS: nowelizacja ustawy o OFE
środa, 09 maja 2007 10:27
{mosimage}Trzy ustawy dotyczące systemu emerytalnego są obecnie priorytetem dla Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej. Resort pracuje także nad nowelizacją ustawy o OFE, której celem jest wprowadzenie funduszy typu B dla osób, znajdujących się u schyłku swojej kariery zawodowej. Inwestycje tych funduszy mają mieć bezpieczny charakter, tak by zapewnić ochronę zgromadzonym oszczędnościom. Romuald Poliński, wiceminister pracy, w rozmowie z „Rzeczpospolitą” zadeklarował, że projekt nowelizacji ustawy w tej sprawie będzie gotowy za dwa, trzy tygodnie.

Projekt noweli może zostać skierowany do Rady Ministrów wczesną wiosną, zaś nowe fundusze mają rozpocząć działalność w 2009 r. Jeszcze niedawno plany resortu zakładały, że nastąpi to rok wcześniej.
Add a comment
Więcej…
 
ZUS: przekazanie środków do OFE
poniedziałek, 07 maja 2007 12:14
Jak poinformowało biuro prasowe ZUS Zakład Ubezpieczeń Społecznych przekazał w ubiegłym tygodniu 828,828 mln zł składek w gotówce na konta otwartych funduszy emerytalnych (OFE).

Add a comment
Więcej…
 
OFE: pożyczki papierów wartościowych nowym źródłem zysków?
poniedziałek, 30 kwietnia 2007 10:43
{mosimage}Problem pożyczki papierów wartościowych nie zdobył w Polsce wielkiego rozgłosu. Zdaniem niektórych specjalistów to błąd , gdyż korzyści na tym odniosłyby giełda, fundusze emerytalne i cały rynek finansowy. Najwięcej pytań budzi sprawa pożyczania papierów od otwartych funduszy emerytalnych

Niska płynność jest wadą polskiego rynku giełdowego. Wskaźnik płynności, liczony jako relacja obrotów do kapitalizacji, należy do najniższych w Europie - w 2006 r. wyniósł 38,3 proc. Dla porównania: w Czechach wynosi on co najmniej 75 proc., dla Euronextu ponad 106 proc., a na giełdzie londyńskiej aż 208,2 proc.

Jedną z przyczyn tak słabego wyniku jest niewielka liczba akcji w wolnym obrocie. Istniałaby szansa na  zmianę takiego stanu rzeczy, gdyby na większą skalę można było pożyczać papiery wartościowe. Takie walory trafiają do obrotu powodując wzrost płynności rynku, a to oznacza zwiększenie możliwości prawidłowego kształtowania cen oraz wzrost bezpieczeństwa inwestorów.

Add a comment
Więcej…
 
Aegon : plany ekspansji na polskim rynku
piątek, 27 kwietnia 2007 10:44
{mosimage}Priorytetem dla grupy Aegon, która w marcu otrzymała zgodę na przejęcie towarzystwa i funduszu emerytalnego Ergo Hestia, jest poprawa wyników inwestycyjnych funduszu. Zdaniem obserwatorów rynku, dotychczasowe zarządzanie OFE Ergo Hestia pozostawia wiele do życzenia.

Jak powiedział Michał Biedzki, szef grupy Aegon w Polsce, najdalej w ciągu trzech miesięcy holenderski inwestor wzmocni nowymi osobami zespół zajmujący się zarządzaniem. Według zapowiedzi Biedzkiego zmianie ulegnie polityka inwestycyjna. Szef holenderskiego ubezpieczyciela w Polsce zwraca uwagę, że poprzedni właściciel bardzo konserwatywnie podchodził do inwestycji. Rada nadzorcza ustaliła limity stawiające na bezpieczeństwo i bardzo niskie ryzyko, co nie pozwalało OFE osiągać zbyt dobrych wyników.
 
27 kwietnia odbędzie się WZA OFE Ergo Hestia. Podczas niego do rady nadzorczej ma zostać powołany Peter Heim, który z ramienia Aegon odpowiada za inwestycje w regionie, oraz Marek Zuber. Biedzki jest optymistą i zapowiada, że wedle jego przewidywań, w ciągu roku od przejęcia nastąpi poprawa wyników.

Add a comment
Więcej…
 
ZUS: przekazanie środków do OFE
czwartek, 26 kwietnia 2007 13:48
Jak poinformowało biuro prasowe ZUS Zakład Ubezpieczeń Społecznych przekaże w czwartek 26 kwietnia 274,71 mln zł w gotówce na konta OFE.

Add a comment
Więcej…
 
PTE Skarbiec- Emerytura: poszukiwania nowego właściciela
wtorek, 24 kwietnia 2007 17:58
{mosimage}23 kwietnia był terminem złożenia ostatecznych ofert  przez zainteresowanych przejęciem funduszu emerytalnego Skarbiec-Emerytura. Według informatorów „Rzeczpospolitej”, swój akces zgłosiły PKO BP, właściciel towarzystwa emerytalnego Bankowy, właściciele PTE Polsat oraz prawdopodobnie holenderski Aegon. Ta ostatnia firma niedawno otrzymała zgodę KNF na kupno PTE Ergo Hestia, ale to Holendrom nie wystarcza, ponieważ chcą mieć dużo większy udział w rynku.

Jeszcze niedawno w branży ubezpieczeniowej krążyła informacja, że zakupem Skarbca-Emerytury mocno zainteresowany był Allianz. Nieoficjalnie wiadomo jednak, że z nieznanych powodów nie złożyła swojej oferty. Według informatorów „Rzeczpospolitej”, fundusz Skarbiec nie okazał się dla Niemców wystarczająco atrakcyjny. Trzeba pamiętać o stałym odpływie klientów z tego OFE.

Add a comment
Więcej…
 
PTE: dobre wyniki finansowe za 2006 r.
wtorek, 24 kwietnia 2007 11:10
Z danych GUS wynika, że wynik finansowy powszechnych towarzystw emerytalnych wyniósł w ubiegłym roku 590,4 mln zł i był o ponad130 mln zł wyższy niż rok wcześniej.

Add a comment
Więcej…
 
KNF: kulisy kary dla PTE Skarbiec - Emerytura
poniedziałek, 23 kwietnia 2007 10:37
{mosimage}Prywatne interesy pracowników towarzystwa emerytalnego Skarbiec-Emerytura — Grzegorza Zatryba (wiceprezes) i Zbigniewa Budzińskiego (zarządzający funduszem) znalazły się pod lupą Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) . Jak dowiedział się „Puls Biznesu” w wyniku postępowania nadzór chce otrzymać odpowiedź na pytanie, czy przy okazji transakcji dochodziło do wykorzystania informacji poufnych lub tajemnicy zawodowej oraz manipulacji kursami akcji. KNF nie wyklucza skierowania sprawy do prokuratury. Możliwe jest też wszczęcie dochodzeń przeciwko zarządzającemu, gdyż jest on licencjonowanym doradcą.

19 lutego 2007 r. KNF upomniała Skarbiec karą w maksymalnej wysokości 500 tys. zł za rażące naruszenie interesu emerytów poprzez zezwolenie osobom zarządzającym na prywatne inwestycje w papiery wartościowe znajdujące się w portfelu funduszu. Okazało się, że zarządzający funduszem emerytalnym Skarbca dokonali wielu transakcji o znacznej wartości (czasem po kilkaset tysięcy złotych) w akcje i kontrakty terminowe, często wyprzedzali ruchy funduszu, tkwili — jak to uznała KNF — w permanentnym konflikcie interesów. Co najciekawsze, proceder trwał przez trzy lata, za zgodą zarządu i rady nadzorczej (!).

Add a comment
Więcej…
 
Minister Pracy: ZUS pośrednikiem przy wypłacie emerytur
piątek, 20 kwietnia 2007 16:36
Jak powiedziała przedstawicielom mediów w piątek 20 kwietnia minister pracy Anna Kalata, Zakład Ubezpieczeń Społecznych będzie pośredniczył w wypłacie emerytur z II filaru (OFE). Każdy emeryt otrzyma informację, jaka część jego emerytury będzie pochodziła z I filaru, a jaka z II.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 następna > ostatnia >>

Strona 109 z 111

GrECo JLT Services: Marek Mozer dyrektorem operacyjnym

Od września Marek Mozer pełni funkcję dyrektora operacyjnego GrECo JLT Services. Do jego kompetencji należy nadzór nad obszarem współpracy z...


czytaj dalej

Euler Hermes: Krzysztof Rzepka szefem działów odszkodowań i windykacji

Krzysztof Rzepka został powołany na dyrektora zarządzającego Biurem Windykacji i Likwidacji Szkód Euler Hermes. Na tym stanowisku będzie...


czytaj dalej

S&P: Perspektywa dla Lloyd’s negatywna

Agencja S&P Global Ratings zrewidowała perspektywę dla Lloyd’s ze stabilnej na negatywną. Jednocześnie potwierdziła przyznane rynkowi Lloyd’s...


czytaj dalej

Munich Re: Giuseppina Albo odchodzi do Hamilton Insurance

Munich Re poinformował, że z końcem roku Giuseppina Albo opuści zarząd reasekuratora, aby z początkiem  2018 r. objąć stanowisko prezesa Hamilton...


czytaj dalej

Colonnade: Pierwszy kwartał działalności w Polsce

Polski oddział Colonnade Insurance dokonał podsumowania pierwszych trzech miesięcy funkcjonowania pod nową marką.

1 lipca Colonnade rozpoczął...


czytaj dalej

Gothaer TU: Ubezpieczenie i odpowiedzialność za uszkodzenia nagrobka

W związku ze zbliżającym się dniem Wszystkich Świętych eksperci podpowiadają, jak ubezpieczyć nagrobek, oraz tłumaczą, kiedy za szkody odpowiada...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy