feed-image -

Fundusze emerytalne


OFE: 31 lipca losowanie przydziału do otwartych funduszy emerytalnych
środa, 06 czerwca 2007 15:40
{mosimage}Jak  przypomniał w środę Zakład Ubezpieczeń Społecznych kolejne losowanie przydziału do otwartych funduszy emerytalnych zostanie przeprowadzone 31 lipca. ZUS zwraca uwagę, że jeśli ktoś nie chce trafić do funduszu wybranego w losowaniu, sam powinien podpisać umowę z funduszem.

Losowanie przydziału do OFE obejmuje osoby, które urodziły się po 31 grudnia 1968 r. i po podjęciu pierwszej pracy nie zgłosiły się do żadnego funduszu. Obowiązek ten nie dotyczy studentów i uczniów do 26. roku życia, którzy podjęli pracę w ramach umowy zlecenia, umowy o dzieło lub rozpoczęli studia doktoranckie.

Osobom, które po rozpoczęciu pracy w ciągu siedmiu dni nie wybrały funduszu, ZUS przypomina listownie o konieczności zgłoszenia się do OFE. W czerwcu br. Zakład wysłał 275 tys. 394 listy z takim przypomnieniem.

Add a comment
Więcej…
 
Aegon: chcemy połączenia dwóch OFE
wtorek, 05 czerwca 2007 10:11
{mosimage}Do końca czerwca Aegon planuje podpisać umowę przejęcia OFE Skarbiec Emerytura i dokonać jego fuzji z OFE Ergo Hestia. Niektórzy wątpią w pomyślną finalizację przedsięwzięcia, gdyż  nadzór finansowy już dwukrotnie zablokował podobne wnioski. Michał Biedzki, prezes Aegon w Polsce, nie ukrywa swojej wiary, że jeśli jego firma kupi OFE Skarbiec Emerytura, to otrzyma zgodę na połączenie go z OFE Ergo Hestia. Jego zdaniem obawy o brak zgody nadzoru na dwóch przypadkach zablokowanych ostatnio połączeń są pozbawione podstaw, gdyż organ nadzoru w swoich decyzjach kierował się innymi przesłankami.

Michał Biedzki przypomina, że w przypadku przejęcia przez PZU Funduszu Skarbiec Emerytura brak zgody był o tyle zrozumiały, że fuzja wzmocniłaby już gracza, który i tak ma spory udział w rynku, obecnie 13,8 proc.

Add a comment
Więcej…
 
OFE: wartość aktywów netto wzrosła w maju o 2,9 proc.
poniedziałek, 04 czerwca 2007 14:06
Jak poinformowały w poniedziałek 4.06 Analizy Online wartość aktywów netto zarządzanych przez otwarte fundusze emerytalne (OFE) wzrosła w maju do 133,7 mld zł z 130 mld zł na koniec kwietnia, czyli o 2,9 proc.

Add a comment
Więcej…
 
OFE: wyniki majowej sesji transferowej
piątek, 01 czerwca 2007 10:21
Liczba uczestników OFE, którzy zmienili fundusz w drugiej w tym roku sesji transferowej wzrosła do 105,4 tys. osób i była wyższa o 29,2% niż w pierwszej sesji transferowej. W ślad za osobami zmieniającymi fundusz, OFE przekazały w maju kwotę 1,16 mld zł, tj. o 38% więcej niż w lutym, gdy padł poprzedni rekord. Wyniki te podały w swoim raporcie Analizy Online, firma monitorująca rynek funduszy inwestycyjnych i emerytalnych.

Add a comment
Więcej…
 
Commercial Union OFE: transfer 18,5 tys. osób z innych funduszy
czwartek, 31 maja 2007 12:24
W majowej sesji transferowej największy na rynku fundusz emerytalny Commercial Union osiągnął bardzo dobry wynik: swoje aktywa emerytalne powierzyło mu 18,5 tys. osób z innych funduszy, czyli najwięcej spośród zmieniających fundusz.

Add a comment
Więcej…
 
ZUS: kolejna transza pieniędzy do OFE
czwartek, 31 maja 2007 12:22
Jak poinformowało biuro prasowe ZUS w dniu 31.05.2007 r. Zakład Ubezpieczeń Społecznych przekazuje na konta OFE 702,976 mln zł w gotówce.

Add a comment
Więcej…
 
Ustawa o wypłacie emerytur: krytyka naukowców
środa, 30 maja 2007 14:51
{mosimage}Poproszeni o konsultacje w sprawie projektu ustawy o emeryturach kapitałowych z zakładów ubezpieczeń autorstwa Ministerstwa Pracy naukowcy nie ukrywają rozczarowania. Ich zdaniem propozycja resortu pracy nie rozwiązuje i nie podejmuje wielu kluczowych kwestii.
Przypomnijmy: projekt ustawy przewiduje, że wypłatą emerytur zajmą się tzw. zakłady ubezpieczeń emerytalnych zarządzane przez towarzystwa ubezpieczeń na życie. Powstać ma również utworzony przez ZUS państwowy zakład. Każdy ZE będzie oferował do wyboru emeryturę: indywidualną, małżeńską oraz indywidualną z 5-letnim okresem gwarantowanym. Naukowcy zajmujący się reformą emerytalną stoją na stanowisku, że projekt jest niedopracowany lub zawiera chybione koncepcje w kluczowych sprawach.

Add a comment
Więcej…
 
OFE: majowy rekord w liczbie transferów między funduszami emerytalnymi
poniedziałek, 28 maja 2007 10:49
{mosimage}Z wyliczeń ZUS wynika, że w bieżącym miesiącu padł rekord transferów w historii działalności otwartych funduszy emerytalnych. Dotychczas sytuacja wyglądała w ten sposób, że po każdej z ostatnich sesji transferowych zmiany funduszu emerytalnego dokonywało ok. 80 tys. osób. Tymczasem w maju liczba transferów była o jedną trzecią wyższa niż w lutym i przekroczyła 105 tys.

Krzysztof Lutostański, prezes PTE Bankowy uważa, że tak wysoki poziom transferów może się utrzymać, chociaż zastrzega, że w tym momencie trudno byłoby mu wypowiadać się na temat przyczyn wzrostu. Lutostański jest przekonany, że jednym z czynników, który wpłynął na majowy rekord była aktywniejsza walka kilku funduszy o podebranie klientów konkurentom. Zwraca on również uwagę, że ciekawym jest, iż wzrost liczby transferów nastąpił w momencie, gdy różnice w wynikach inwestycyjnych poszczególnych funduszy emerytalnych zaczęły się wyrównywać. Prezes PTE Bankowy podkreśla, że klienci patrzą na pozycję w rankingu publikowanym przez nadzór, ale nie zwracają już uwagi na różnice w wysokości stóp zwrotu. Komisja Nadzoru Finansowego nie chciała ujawnić , które fundusze emerytalne wykazywały w ostatnim czasie taką aktywność w agresywnym pozyskiwaniu klientów od konkurencji.

Add a comment
Więcej…
 
PTE Skarbiec-Emerytura: nowy inwestor już za chwilę
poniedziałek, 28 maja 2007 10:45
Jak wynika z informacji, do których dotarła „Rzeczpospolita" w najbliższych dniach może zostać wyłoniony nowy inwestor dla funduszu emerytalnego Skarbiec-Emerytura. Doradzający BRE Bankowi  ( właścicielowi Skarbca ) bank inwestycyjny Rothschild prowadzi ostatnie negocjacje z zainteresowanymi jednocześnie podbijając cenę za przejęcie funduszu.

Add a comment
Więcej…
 
ZUS: przekazanie środków do OFE
czwartek, 24 maja 2007 12:33
Jak poinformowało biuro prasowe ZUS w dniu 24 maja Zakład Ubezpieczeń Społecznych przekazuje w tym tygodniu na konta OFE 29,949 mln zł w obligacjach i 366,134 mln zł w gotówce.

Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 101 102 103 104 105 106 107 108 109 110 następna > ostatnia >>

Strona 109 z 112

Prudential: Sławomir Bełz dyrektorem sprzedaży agencyjnej

Sławomir Bełz został dyrektorem sprzedaży agencyjnej Prudential w Polsce. Swoje obowiązki pełni od 11 czerwca. Robert Zagata, dotychczasowy...


czytaj dalej

Friss: Krzysztof Jabłoński pokieruje rozwojem biznesu w regionie CEE

Z początkiem maja Krzysztof Jabłoński dołączył do zespołu Friss – globalnego dostawcy rozwiązań informatycznych w zakresie oprogramowania do...


czytaj dalej

VIG: Milion euro na rozwój pięciu innowacji

Vienna Insurance Group (VIG) rozstrzygnęła wewnętrzny konkurs na innowacyjne rozwiązania cyfrowe. W ramach inicjatywy VIG Xelerate grupa wybrała...


czytaj dalej

Lemonade: Pozew w imię standardów etycznych

Funkcjonująca z wykorzystaniem sztucznej inteligencji firma z branży insurtech, Lemonade Insurance Company, wniosła pozew przeciwko ONE Insurance,...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Koncentracja i stabilizacja w sektorze życiowym

W pierwszym kwartale tego roku rynek życiowy utrzymał, a nawet nieco zwiększył utrzymujący się od lat silny poziom koncentracji. Pięć największych...


czytaj dalej

Sotrender: Maj na ubezpieczeniowym Facebooku

Z najnowszej odsłony raportu „Facebook Trends” autorstwa firmy Sotrender wynika, że w maju największą liczbą fanów legitymowały się „Wrzucam na...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook