feed-image -

Aktualności
Czasem warto zmienić ubezpieczyciela nieruchomości
wtorek, 28 marca 2017 08:55

Concordia Ubezpieczenia podpowiada, jak sprawdzić, czy posiadane ubezpieczenie nieruchomości jest odpowiednie i w ten sposób zdecydować, czy warto zmieniać dostawcę ochrony, czy też kontynuować współpracę z wcześniej wybranym towarzystwem.

Add a comment

Więcej…
 
Ubezpieczenia zdrowotne: Sektor prywatny korzysta z problemów publicznego
wtorek, 28 marca 2017 08:54

Prywatne ubezpieczenia zdrowotne cieszą się coraz większym zainteresowaniem. Według Polskiej Izby Ubezpieczeń to wynik zarówno sytuacji w publicznej służbie zdrowia, jak i budzącego kontrowersje projektu ustawy wprowadzającej daleko idące zmiany w systemie finansowania szpitali.

Add a comment

Więcej…
 
Sąd Najwyższy rozstrzygnie ws. ceny najmu auta zastępczego
wtorek, 28 marca 2017 08:53

Sąd Najwyższy (SN) rozstrzygnie, czy poszkodowany, który nie skorzystał z oferowanego mu przez ubezpieczyciela auta zastępczego według stawek niższych od tych, które podyktowała inna firma wypożyczająca samochód, może domagać się zwrotu faktycznie poniesionych wydatków na najem. W tego typu sprawach orzecznictwo sądów nie jest bowiem jednolite – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
Generali nie zapłaci prawie 5 mln zł kary
wtorek, 28 marca 2017 08:51

Sąd Apelacyjny (SA) zmniejszył dziesięciokrotnie karę nałożoną przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) na Generali Życie TU – zauważa „Puls Biznesu”.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Kto odpowiada za czystość chodnika?
wtorek, 28 marca 2017 08:24

Sąd Najwyższy (SN) odpowie na pytanie Sądu Okręgowego w Lublinie o to, kto ponosi odpowiedzialność za utrzymanie czystości na chodniku przed sklepem: właściciel budynku czy najemca lokalu – informuje „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
OC dla przewoźników na minimum 2,5 mln euro
wtorek, 28 marca 2017 08:24

W przedstawionym przez Ministerstwo Rozwoju i Finansów projekcie rozporządzenia dotyczącym minimalnej sumy gwarancyjnej OC dla przewoźników kolejowych zaproponowano kwotę 2,5 mln euro, czyli ponad 10 mln zł – informuje „Puls Biznesu”.

Add a comment

Więcej…
 
Prowizje dystrybutorów (prawie) bez zmian
poniedziałek, 27 marca 2017 08:57

Ministerstwo Rozwoju i Finansów (MRiF) skierowało do publicznych i międzyresortowych konsultacji projekt ustawy o dystrybucji ubezpieczeń, uwzględniający część uwag zgłoszonych podczas konsultacji i uzgodnień, jakie miały miejsce na przełomie roku. Ostatecznie projektodawca nie zdecydował się na wprowadzenie zakazu pobierania przez pośredników wynagrodzeń od ubezpieczycieli. MRiF nie wprowadziło też jawności wszystkich prowizji, ograniczając ten wymóg do polis inwestycyjnych. A i to też nie do wszystkich.

W skorygowanym projekcie ustawy „dystrybucyjnej” utrzymany został art. 24. ust. 1. pkt 5 zobowiązujący agentów do poinformowania klienta przed zawarciem umowy o charakterze wynagrodzenia otrzymywanego w związku z jej proponowanym zawarciem. Dystrybutor będzie miał obowiązek ujawnić, czy za swoją pracę otrzymuje honorarium (płacone bezpośrednio przez klienta), prowizję (uwzględnioną w kwocie składki ubezpieczeniowej) czy jakikolwiek inny rodzaj wynagrodzenia lub takie, które łączy w sobie te trzy rodzaje wynagrodzeń. „Takie rozwiązanie ma jasno zobrazować stosunek łączący zakład ubezpieczeń i pośrednika. Ponadto, klientowi zostaną przekazane podstawowe informacje również w przypadku gdy dystrybutorem będzie zakład ubezpieczeń” – napisano w uzasadnieniu do ustawy.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Jak zaskoczyć wszystkich
poniedziałek, 27 marca 2017 08:56

Ogłosić rozpoczęcie procesu redukcji kadr i zacząć go od… zwolnienia prezesa – taka zdumiewająca sytuacja stała się ostatnio udziałem PZU.

Add a comment

Więcej…
 
VIG Polska: Sprzedaż w górę, zyski w dół
poniedziałek, 27 marca 2017 08:55

Znaczący wzrost składki w ubezpieczeniach komunikacyjnych, osobowych i na życie ze składką regularną oraz istotny wpływ nowych regulacji i porozumienia z Urzędem Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) na wynik finansowy – to najbardziej charakterystyczne elementy finansowego podsumowania Vienna Insurance Group Polska za miniony rok.

Add a comment

Więcej…
 
AFiB Vistula: Bezpłatny warsztat poświęcony RODO
poniedziałek, 27 marca 2017 08:54

29 marca Akademia Finansów i Biznesu Vistula organizuje bezpłatny warsztat „Zmiany  w unijnym prawie ochrony danych osobowych (RODO) – nowe wyzwania i szanse dla przedsiębiorstw” z udziałem przedstawicieli GIODO i UFG oraz ekspertów rynkowych.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 2935

Votum: Bartłomiej Krupa zastąpi Dariusza Czyża na stanowisku prezesaDariusz Czyż
Bartłomiej Krupa

28 marca prezesa zarządu Votum Dariusz Czyż złożył rezygnację z pełnionej funkcji. Jego następca zostanie wiceprezes...


czytaj dalej

PZU: Maciej Rapkiewicz członkiem zarządu odpowiedzialnym za ryzyko

28 marca Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) jednogłośnie wyraziła zgodę na powołanie Macieja Rapkiewicza na stanowisko członka zarządu PZU SA i PZU...


czytaj dalej

Lloyd’s otworzy firmę ubezpieczeniową w Brukseli

Lloyd’s – specjalistyczny rynek ubezpieczeniowo-reasekuracyjny zapowiedział utworzenie nowego towarzystwa ubezpieczeń z siedzibą w Brukseli. CEO...


czytaj dalej

S&P: Wiarygodność finansowa europejskich ubezpieczycieli

Dla europejskich ubezpieczycieli 2017 r. może być przełomowy. Sposób ich reagowania na ultra-niskie stopy procentowe, trudne warunki ekonomiczne w...


czytaj dalej

S&P: PZU nadal z oceną „A-”

Agencja Standard&Poor’s podtrzymała rating kredytowy PZU na poziomie „A-”, najwyższym możliwym do osiągnięcia dla polskiej spółki. Perspektywa...


czytaj dalej

PIU: Warsztaty poświęcone ubezpieczeniom ochrony prawnej

Polska Izba Ubezpieczeń (PIU) organizuje bezpłatne warsztaty z ubezpieczeń ochrony prawnej w Toruniu i Gdańsku.

Warsztaty w Gdańsku odbędą się w...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy