feed-image -

Reklama

Aktualności
AXA: 10 mln euro na odbudowę Notre-Dame
czwartek, 18 kwietnia 2019 08:45

AXA Group, która ma długą tradycję filantropijnego wsparcia dla ochrony francuskiego dziedzictwa kulturowego, zadeklarowała, że przyczyni się do wysiłku odbudowy paryskiej katedry Notre-Dame.

Add a comment

Więcej…
 
Niemcy: Wysychający Ren
czwartek, 18 kwietnia 2019 08:45

Jeśli tego lata w Europie znów zapanuje susza, niegdyś rzadkie zjawisko pogodowe, coraz bardziej prawdopodobne wraz ze wzrostem temperatury, niemiecka rzeka Ren może przestać być żeglowna.

Add a comment

Więcej…
 
1% dla Marka
czwartek, 18 kwietnia 2019 08:43

Ponawiamy prośbę o przekazywanie 1% podatku na rzecz Marka Śliperskiego, wieloletniego współpracownik „Gazety Ubezpieczeniowej” zmagającego się z ciężką, nieuleczalną chorobą, .

Add a comment
Więcej…
 
PZU liczy na dalszy wzrost dywidendy
czwartek, 18 kwietnia 2019 08:40

Prezes PZU SA Paweł Surówka poinformował, że jego firma liczy na to, iż wartość dywidendy na akcję w przyszłości nadal będzie rosła.

Add a comment

Więcej…
 
Prawo: Należy oszacować krzywdę przed jej miarkowaniem
czwartek, 18 kwietnia 2019 08:40

Z najnowszej uchwały Sądu Najwyższego wynika, że zmniejszając zadośćuczynienie o stopień przyczynienia się do szkody, sąd powinien uwzględnić cały jej opis w pozwie – zauważa „Rzeczpospolita”.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Ochrona zabytków to duże wyzwanie
środa, 17 kwietnia 2019 09:07

źródło: Wikimedia Commons CC

Poniedziałkowy pożar katedry Notre Dame sprowokował polską branżę ubezpieczeniową do dyskusji o ubezpieczeniach zabytków i ich renowacji. W trakcie debaty przypomniano m.in., że renowacja obiektów zabytkowych wymaga zawarcia osobnego specjalistycznego ubezpieczenia prac, a niektóre zabytki nie są w ogóle ubezpieczane ze względu na zbyt wysoką cenę polisy lub brak możliwości oszacowania ich wartości.

Obiekty zabytkowe, zwłaszcza tej rangi (jak Notre Dame – AM), posiadają zazwyczaj stosowne ubezpieczenie od szkód spowodowanych ogniem oraz innymi nieprzewidzianymi zdarzeniami i zjawiskami atmosferycznymi. Należy jednak pamiętać, że w ramach standardowej polisy pożarowej wszystkie skutki prowadzenia prac remontowych i budowlanych są wyłączone spod ochrony, co skutkuje brakiem wypłaty odszkodowania – wskazuje Łukasz Zoń, prezes Stowarzyszenia Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych.

Add a comment
Więcej…
 
Rozmowy bez Asekuracji: Tak podróżuję
środa, 17 kwietnia 2019 09:05

Ukazał się 62. odcinek podcastu „Rozmowy bez Asekuracji”. Tematem najnowszej odsłony cyklu było nowe ubezpieczenie PKO Ubezpieczenia dostępne w sprzedaży internetowej „Tak podróżuję”.

Add a comment
Więcej…
 
Grupa Europa: Ubezpieczenia nieruchomości w Polsce
środa, 17 kwietnia 2019 09:04

Od 100 do 200 zł rocznie – tyle na ubezpieczenie domu bądź mieszkania wydają najczęściej uczestnicy badania „Dom pod ochroną” przeprowadzonego na zlecenie Grupy Europa przez ARC Rynek i Opinia. Celem badania było sprawdzenie, jak właściciele nieruchomości podchodzą do ochrony ubezpieczeniowej własnych czterech kątów.

Add a comment

Więcej…
 
Rankomat.pl: Ruszyła porównywarka ubezpieczeń nieruchomości
środa, 17 kwietnia 2019 09:04

Rankomat.pl uruchomił porównywarkę ubezpieczeń nieruchomości umożliwiającą klientom serwisu kompleksowe porównanie różnych ofert ubezpieczeniowych i wyboru najlepszej ochrony dla domu i mieszkania.  

Add a comment

Więcej…
 
PZU: #wyzwaniePZU – Senior 2.0
środa, 17 kwietnia 2019 08:59

PZU wspólnie z RBL_, Pekao SA i Huge Thing rozpoczyna realizację przedsięwzięcia pod nazwą #wyzwaniePZU – Senior 2.0. Jego celem będzie wypracowanie koncepcji rozwiązań poprawiających jakość życia osób starszych oraz ich opiekunów. Przewidziana pula nagród to 10 tys. zł.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 3505

TFI PZU: Nowy zarząd

18 kwietnia rada nadzorcza Towarzystwa Funduszy Inwestycyjnych PZU dokonała szeregu zmian w zarządzie spółki.

Do zarządu TFI PZU powołany został...


czytaj dalej

Generali: Adam Malinowski odszedł ze stanowiska wiceprezesa

Adam Malinowski nie jest już wiceprezesem Generali. 12 kwietnia złożył rezygnację z zajmowanej funkcji. Do czasu mianowania następcy jego...


czytaj dalej

Chiny: Wejście firm zagranicznych w prywatne emerytury

Ponieważ Chiny otwierają się dla firm zagranicznych, ubezpieczyciele tacy jak Generali i Prudential rozpoczęli rozmowy z władzami na temat wejścia...


czytaj dalej

Generali: Dyrektor cyfryzacji powołany

Na stanowisko dyrektora ds. cyfrowych Generali został powołany Steven Zuanella. Jest on odpowiedzialny za przeprowadzenie transformacji cyfrowej,...


czytaj dalej

KNF: Ubezpieczyciele mają co poprawiać

Kilka dni nawałnic w sierpniu 2017 roku kosztowało ubezpieczycieli blisko pół miliarda złotych. Z kolei ubiegłoroczne kontrole z zakładach...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Dwa główne akcenty

Nowości technologiczne i wskaźniki finansowe oraz statystyczne obejmujące ubiegły rok – te dwie kwestie zdominowały miniony tydzień w polskiej...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook