feed-image -

Aktualności
USA: MetLife osiągnął neutralność węglową
piątek, 24 lutego 2017 09:38

23 lutego MetLife poinformował o osiągnięciu wyznaczonego w 2015 r. celu neutralności węglowej. Tym samym firma została pierwszym towarzystwem ubezpieczeniowym w Stanach Zjednoczonych, któremu się to udało.

Add a comment

Więcej…
 
Trump i Brexit ryzykiem politycznym do ubezpieczenia
piątek, 24 lutego 2017 09:36

Dyrektor generalny Lloyd’s Inga Beale stwierdziła, że prezydentura Donalda Trumpa i wyjście Wlk. Brytanii z Unii Europejskiej stwarzają możliwości sprzedaży ubezpieczeń chroniących klientów komercyjnych przed skutkami zakłóceń w światowym handlu.

Add a comment

Więcej…
 
Czasowe wyrejestrowanie skazane na porażkę?
piątek, 24 lutego 2017 09:36

Posłowie PiS złożyli wniosek o odrzucenie przygotowanego przez klub Kukiz’15 poselskiego projektu nowelizacji kodeksu drogowego, umożliwiającego czasowe wyrejestrowanie prywatnego auta – informuje forsal.pl.

Add a comment

Więcej…
 
SN: Ochrona także dla bliskich nieubezpieczonego sprawcy wypadku
czwartek, 23 lutego 2017 09:54

Osoby bliskie nieubezpieczonego posiadacza pojazdu są objęte ochroną Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego – orzekł Sąd Najwyższy.

16 lutego Sąd Najwyższy (SN) po rozpoznaniu w Izbie Cywilnej zagadnienia prawnego w sprawie o sygn. III CZP 103/16, podjął uchwałę następującej treści: „Artykuł 106 ust. 6 pkt 1 ustawy z dnia 22 maja 2003 r. o ubezpieczeniach obowiązkowych, Ubezpieczeniowym Funduszu Gwarancyjnym i Polskim Biurze Ubezpieczycieli Komunikacyjnych (jedn. tekst Dz.U. z 2016 r., poz. 2060) nie wyłącza odpowiedzialności Ubezpieczeniowego Funduszu Gwarancyjnego z tytułu zadośćuczynienia za śmierć osoby bliskiej, jeżeli posiadacz pojazdu nieobjętego obowiązkowym ubezpieczeniem odpowiedzialności cywilnej pojazdów mechanicznych poniósł śmierć w wypadku, którego sprawcą był kierujący pojazdem”.

Add a comment

Więcej…
 
Odświeżone zasady postępowania przed Rzecznikiem Finansowym
czwartek, 23 lutego 2017 09:52

22 lutego weszło w życie rozporządzenie Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 15 lutego 2017 r. w sprawie pozasądowego postępowania przed Rzecznikiem Finansowym.

Add a comment

Więcej…
 
Ubezpieczenia zdrowotne: Coraz bliżej 2 mln objętych ochroną
czwartek, 23 lutego 2017 09:52

Na koniec września 2016 roku ponad milion siedemset pięćdziesiąt tysięcy osób było objętych ochroną w ramach prywatnych ubezpieczeń zdrowotnych. Przypis składki z tego polis wyniósł blisko 400 mln zł – wynika z raportu Polskiej Izby Ubezpieczeń (PIU) poświęconego wynikom sektora zdrowotnego za 3 kwartały ubiegłego roku.

Add a comment

Więcej…
 
D.A.S.: Danuta Źrałek nowym członkiem zarządu
czwartek, 23 lutego 2017 09:50

16 lutego nastąpiły zmiany w zarządzie D.A.S. Towarzystwa Ubezpieczeń Ochrony Prawnej. Rada nadzorcza spółki przyjęła rezygnację Arkadiusza Gila ze stanowiska członka zarządu i powołała na jego miejsce Danutę Źrałek.

Add a comment

Więcej…
 
Concordia w górę, Aviva w dół
czwartek, 23 lutego 2017 09:49

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny oficjalnie ogłosił, że PZU, Compensa i Hestia znalazły się na czele rankingu jakości danych w ogólnopolskiej bazie polis komunikacyjnych UFG za 2016 rok*. Największego skoku w klasyfikacji dokonała Concordia, natomiast największy spadek był udziałem Avivy. Ranking ubezpieczycieli komunikacyjnych przygotowany został już po raz szósty.

Add a comment

Więcej…
 
CUK Ubezpieczenia: Ilu oferujących, tyle wariantów minicasco
czwartek, 23 lutego 2017 09:47

Eksperci multiagencji CUK Ubezpieczenia tłumaczą, co oferują ubezpieczyciele w ramach polisy minicasco i dla kogo stanowi ona optymalne rozwiązanie.

Add a comment

Więcej…
 
AIG: Cyberubezpieczenia także dla MSP
czwartek, 23 lutego 2017 09:46

Ryzyko cybernetyczne jest dziś jednym z głównych zagrożeń dla polskich przedsiębiorstw, niezależnie od ich wielkości i poziomu rozwoju. W najbliższych latach firmy coraz częściej będą korzystać ze specjalistycznych produktów ubezpieczeniowych, które nie tylko chronią przed atakiem na sieci i systemy, ale także pełnią ważną funkcję prewencyjną.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 4 z 2908

Link4: Agnieszka Balcerska nową dyrektor HR

Od 20 lutego nową dyrektor Pionu HR w Link4 jest Agnieszka Balcerska. Przed dołączeniem do ubezpieczyciela pełniła funkcję szefa HR dla Europy...


czytaj dalej

D.A.S.: Danuta Źrałek nowym członkiem zarządu

16 lutego nastąpiły zmiany w zarządzie D.A.S. Towarzystwa Ubezpieczeń Ochrony Prawnej. Rada nadzorcza spółki przyjęła rezygnację Arkadiusza Gila...


czytaj dalej

KPMG: Rozkwit inwestycji w insurtech

Należy się spodziewać, że zainteresowanie inwestorów branżą insurtech po mocnym wzroście w 2016 r. pozostanie silne we wszystkich regionach świata...


czytaj dalej

Adriatic Slovenica: Automatyzacja całego procesu sprzedaży polis

Adriatic Slovenica, drugi pod względem wielkości ubezpieczyciel życiowy w regionie Adriatyku z 15-proc. udziałem w rynku, ogłosił, że wkrótce...


czytaj dalej

Novis Poisťovňa stawia na innowacyjność

23 lutego na mocy prawa unijnego, rozpoczęło oficjalnie swoją działalność w Polsce Novis Poisťovňa a.s. – słowackie towarzystwo ubezpieczeń na...


czytaj dalej

Zbliża się I Forum Kobiet Ubezpieczeń i Reasekuracji

5 kwietnia w Warszawie odbędzie się I Forum Kobiet Ubezpieczeń i Reasekuracji. Patronem medialnym wydarzenia jest „Gazeta Ubezpieczeniowa”.

...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy