feed-image -

liderzy, ubezpieczenie, życie, zdrowie, leadenhall, meedy, aviva, nn, saltus, certobroker, ubezpieczeniazdrowotne, ubezpieczeniazyciowe

Aktualności
Michał Szymański członkiem zarządu BPH CU WBK
wtorek, 08 marca 2005 18:24
Commercial Union Powszechne Towarzystwo Emerytalne BPH CU WBK SA powołało Michała Szymańskiego na stanowisko członka zarządu.

Add a comment
Więcej…
 
Jesteśmy bezkonkurencyjni
wtorek, 01 marca 2005 21:36
Rozmowa z Michałem Biedzkim, prezesem Nationwide Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie SA.
 
Bożena M. Dołęgowska-Wysocka: Panie Prezesie, do „Gazety Ubezpieczeniowej” zaczynają nadchodzić pierwsze roczne wyniki towarzystw ubezpieczeniowych. Wiem, że są już także wyniki Nationwide. Z różnych względów zainteresowanie Pana firmą jest na rynku spore. Czy może Pan przedstawić aktualny stan finansów Nationwide?

Michał Biedzki: – Na pewno mamy się czym pochwalić. Ubiegły rok był dla nas ważn. Przede wszystkim był to rok rekordowej sprzedaży w wysokości 640 mln zł, która zagwarantowała nam piątą pozycję na rynku. Szybciej, niż pierwotnie zakładaliśmy, realizujemy nasz plan sprzedaży, co doprowadziło do tego, że planowane wcześniej wyjście na zysk w roku 2009 przypadnie zdecydowanie wcześniej. Według naszych prognoz wynik dodatni uzyskamy już w 2006 r. Jeśli zaś porównamy nasze wyniki z roku 2003 i 2004, to strata zmniejszyła się z blisko 26 mln do 14 mln zł, a zatem wynik poprawił się prawie o połowę.
Add a comment
Więcej…
 
Partner zarządzający Lovells
wtorek, 22 lutego 2005 13:32
Beata Balas-Noszczyk, specjalizująca się w prawie ubezpieczeń i funduszy emerytalnych, objęła funkcję partnera zarządzającego warszawskiego biura międzynarodowej kancelarii prawnej Lovells. Jest jedyną kobietą w Polsce zarządzającą międzynarodową kancelarią prawną, w której odpowiada za praktykę bankowości, instytucji finansowych i rynków kapitałowych.

Add a comment
Więcej…
 
Zachować zimną krew
wtorek, 15 lutego 2005 19:59
Rozmowa z Bogusławem Skuzą, prezesem Skandii Życie SA
 
Bożena M. Dołęgowska-Wysocka: Panie Prezesie, nie możemy narzekać na nudę na rynku ubezpieczeniowym. Generalnie wyniki nasza branża ma niezłe, choć już widać wyraźnie prymusów i outsiderów. Niedawno obiegła media informacja o możliwości sprzedaży przez właścicieli ambitnego i prężnego towarzystwa życiowego – Nationwide. Rozkręca się z wolna komisja ds. prywatyzacji PZU, której ustalenia także mogą wstrząsnąć rynkiem. Ale naszą rozmowę zacznijmy od przyjemniejszych dla Pana kwestii. Skandia ma równe 150 lat!

Bogusław Skuza: Dziękuję za pamięć. Rzeczywiście, 12 stycznia świętowaliśmy 150-lecie założenia naszej firmy i u nas w biurze, i na całym świecie, gdzie Skandia dotarła. 150 lat to długi okres. Skandia trwała i rozwijała się mimo różnych zdarzeń, w tym dwu wojen światowych.
Add a comment
Więcej…
 
Znajdziemy najlepszego kontrahenta
wtorek, 15 lutego 2005 17:40
Rozmowa z Adamem Uszpolewiczem, wiceprezesem Nationwide Global Holdings
 
Bożena M. Dołęgowska-Wysocka: Od chwili, gdy rozeszła się informacja o możliwości sprzedaży Nationwide Polska powstało sporo zamieszania na rynku ubezpieczeniowym. Jako redakcja otrzymujemy liczne telefony od osób zainteresowanych sprawą. Czy mógłby Pan skomentować zaistniałą sytuację?

Adam Uszpolewicz: Nasza firma, czyli firma matka w stosunku do Nationwide Polska, postanowiła rozważyć możliwość sprzedaży spółki w Polsce. Jest to głównie spowodowane odzewem na różnego rodzaju zapytania z rynku w sprawie możliwości sprzedaży firmy.
Add a comment
Więcej…
 
Nowa prezes i nowy wiceprezes PTE Allianz
wtorek, 01 lutego 2005 18:15
Agnieszka Nogajczyk-Simeonow, dotychczas dyrektor finansowy w spółkach ubezpieczeniowych Allianz, została powołana na stanowisko prezesa PTE Allianz Polska.

Add a comment
Więcej…
 
Zmiany w zarządach UNIQA
wtorek, 18 stycznia 2005 18:45
Od 1 stycznia 2005 roku ujednolicono skład zarządu UNIQA TU SA, KU FILAR SA i UNIQA TU na Życie SA w Polsce. Zarząd obu spółek majątkowych i spółki życiowej przedstawia się następująco:
  • Jarosław Parkot, prezes zarządu
  • Peter Lackner, wiceprezes zarządu
  • Janusz Ziejewski, wiceprezes zarządu
Add a comment
Więcej…
 
Ubezpieczenia to biznes masowy
wtorek, 11 stycznia 2005 12:35
Rozmowa z Ireneuszem Łuszczewskim, prezesem Towarzystwa Ubezpieczeń i Reasekuracji Warta SA
 
Bożena M. Dołęgowska-Wysocka: Panie prezesie, jest Pan na tym wysokim stanowisku od pół roku. Co skłoniło Pana do przyjęcia tego stanowiska? Ambicje osobiste? Chęć sprawdzenia się?

Ireneusz Łuszczewski: Przed przejściem do Warty kierowałem firmą średniej wielkości, która była w pierwszej dziesiątce ubezpieczycieli życiowych. Główną przesłanką mojej decyzji o objęciu stanowiska Prezesa TUiR Warta SA była chęć sprawdzenia się w kierowaniu firmą, która jest jednym z liderów polskiego rynku ubezpieczeń i ma pozycję dominującą w szeregu ubezpieczeń (morskie, lotnicze, korporacyjne). Jest to zatem olbrzymie wyzwanie zawodowe dla mnie.
Add a comment
Więcej…
 
Dziś i jutro ochrony i bezpieczeństwa finansowego
wtorek, 04 stycznia 2005 14:07
Rozmowa ze Sławomirem Henrykiem Walerysiem, prezesem Zarządu ASPECTA ŻYCIE TU SA

Bożena M. Dołęgowska-Wysocka: Panie Prezesie, za nami koniec roku. Od kilku dni nowa, oficjalna nazwa kierowanego przez Pana towarzystwa brzmi: ASPECTA ŻYCIE Towarzystwo Ubezpieczeń SA. Muszą zajść bardzo ważne okoliczności, aby zrezygnować ze starej, znanej i utrwalonej nazwy. Wylansowanie nowej marki nigdy nie jest sprawą prostą, nie wspominając o kosztach. Jak to było w przypadku Samopomocy Życie?

Sławomir Waleryś: Towarzystwo rozpoczęło swoją działalność pod nową nazwą ASPECTA ŻYCIE TU SA tak jak Pani wspomniała na początku 2005 roku i jest kontynuatorem powstałego w 1999 roku Towarzystwa Ubezpieczeń SAMOPOMOC ŻYCIE SA, które od początku swojej działalności zajmowało się indywidualnymi i grupowymi ubezpieczeniami na życie. Rok 2005 to rozpoczęcie nowej ery działalności Towarzystwa z nową strategią i linią produktową. Towarzystwo jest najmłodszą spółką należącą do niemieckiego koncernu TALANX.

Add a comment
Więcej…
 
Niezbędny katalog zdarzeń drogowych
wtorek, 28 grudnia 2004 21:12
Rozmowa z Janem Durajczykiem, prezesem Towarzystwa Ubezpieczeniowego PZMot. oraz przewodniczącym Komisji Ubezpieczeń Komunikacyjnych Polskiej Izby Ubezpieczeń
 
Bożena M. Dołęgowska-Wysocka: Panie Prezesie, ani się obejrzeliśmy, a kierowane przez Pana towarzystwo obchodzi swoje 5-lecie. Gdy Pan spojrzy wstecz?...

Jan Durajczyk: – Istotnie, 5 lat temu otrzymaliśmy licencję na prowadzenie działalności ubezpieczeniowej, początkowo tylko w jednej grupie XVIII, co wynikało z dotychczasowej działalności Polskiego Związku Motorowego, udzielającego niejako „od zawsze” pomocy assistance potrzebującym kierowcom. 
Add a comment
Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 3611 3612 3613 3614 3615 3616 3617 3618 3619 3620 następna > ostatnia >>

Strona 3612 z 3640

Supra Brokers: Rafał Holanowski przestał pełnić funkcję prezesa

Firma brokerska Supra Brokers poinformowała, że wraz z wkroczeniem w nowy etap rozwoju, którego kierunek wyznacza ekspansja na nowe rynki i nowe...


czytaj dalej

Signal Iduna: Krzysztof Konstanciuk szefem Biura Sprzedaży Korporacyjnej

4 listopada Krzysztof Konstanciuk objął stanowisko Managera Sprzedaży Korporacyjnej Signal Iduna Polska. W ramach swoich obowiązków będzie...


czytaj dalej

UE: Koniec prania na zielono

Ministrowie finansów Unii Europejskiej są gotowi przyjąć nowe zasady wymagające od zarządzających aktywami, ubezpieczycieli i funduszy...
czytaj dalej

Lloyd’s: Jedno ciało kierownicze

Ubezpieczeniowy i reasekuracyjny rynek Lloyd’s ogłosił swoją decyzję połączenia Rady Lloyd’s i Zarządu Franczyzy. Połączenie wejdzie w życie 1...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: PZU przyjrzy się AXA i mBankowi

Grupa PZU rozważy możliwość przejęcia aktywów AXA, które ewentualnie zostałyby wystawione na sprzedaż, oraz mBanku. Zakład nie myśli o sprzedaży...


czytaj dalej

UFG: Powstanie nowy system przekazywania akt szkodowych

Ubezpieczeniowy Fundusz Gwarancyjny (UFG) rozpoczyna budowę systemu ułatwiającego ubezpieczycielom przekazywanie akt szkodowych. Pierwszym etapem...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook