feed-image -

Reklama

Aktualności
Rozmowy bez Asekuracji: Ubezpieczenia prawne w podróży
czwartek, 16 maja 2019 08:54

Gośćmi 66. odcinka podcastu „Rozmowy bez Asekuracji” byli Izabela Miedzianowska i Piotr Kuźminski, eksperci D.A.S. Towarzystwa Ubezpieczeń Ochrony Prawnej. Tematem ich rozmowy z Aleksandrą E. Wysocką były ubezpieczenia prawne w podróży.

Add a comment
Więcej…
 
Regaty TU: Ubezpieczeniowcy wracają na Mazury
czwartek, 16 maja 2019 08:49

VI edycja Żeglarskich Mistrzostw Polski Towarzystw Ubezpieczeniowych coraz bliżej. Liderzy branży spotkają się 6 czerwca w hotelu Robert’s Port nad jeziorem Tałty na 3 dni żeglarskiego święta. Jest to wyjątkowa impreza lifestyle’owa, która łączy amatorski sport z towarzyską integracją na brzegu. Patronem medialnym wydarzenia jest „Gazeta Ubezpieczeniowa”.

Add a comment

Więcej…
 
FinTech&InsurTech Digital Congress: Technologie przyszłości w finansach
czwartek, 16 maja 2019 08:47

9-10 maja w Arche Hotel Krakowska w Warszawie odbył się FinTech&InsurTech Digital Congress. Już po raz szósty zostały poruszone najważniejsze kwestie związane z sektorem fintech oraz po raz piąty z rozwojem nowych technologii w branży ubezpieczeniowej.

Add a comment

Więcej…
 
MetLife: Wymierne efekty cyfryzacji
czwartek, 16 maja 2019 08:46

W Polsce MetLife wprowadził kilka rozwiązań cyfrowych, które zostały pozytywnie przyjęte przez klientów i partnerów biznesowych, ale również zmniejszyły koszty operacyjne i zużycie papieru.

Add a comment

Więcej…
 
Finanse: Allianz w gronie uprawnionych do oferowania PPK
czwartek, 16 maja 2019 08:44

15 maja TFI Allianz zostało wpisane do ewidencji Pracowniczych Planów Kapitałowych (PPK) prowadzonej przez Polski Fundusz Rozwoju (PFR). Podobnie jak kilka innych firm, towarzystwo nie będzie pobierać opłat w pierwszym roku funkcjonowania PPK.

Add a comment

Więcej…
 
KUKE: Dobry wynik handlu zagranicznego
czwartek, 16 maja 2019 08:44

W I kwartale wartość eksportu wyniosła 56,6 mld euro, a importu 56,9 mld euro. Oznacza to, że deficyt sięgnął 300 mln euro, podczas gdy rok wcześniej wyniósł 1,4 mld. Wzrost eksportu był dwa razy szybszy niż importu w ujęciu rocznym (odpowiednio 4,4 i 2,2%) – podał Główny Urząd Statystyczny. Tomasz Ślagórski, wiceprezes KUKE jest zdania, że wyniki handlu z zagranicą trzeba uznać za dobre, zwłaszcza biorąc pod uwagę niepokoje polityczne i gospodarcze, jakie dotykają obecnie światową gospodarkę.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: PZU wierzy w realizację celów strategicznych
środa, 15 maja 2019 08:54

Według prezesa PZU SA, Pawła Surówki, największy polski ubezpieczyciel jest w stanie zrealizować cele strategiczne dotyczące zwrotu na kapitale (ROE), udziału w rynku majątkowym oraz marży w określonych segmentach ubezpieczeń na życie. W pierwszej połowie tego roku firma ma też sfinalizować przejęcie spółek z grupy Falck.

- ROE za I kwartał jest specyficzne, bo wynik jest zawsze niższy, ale jak najbardziej podtrzymujemy cel ROE powyżej 22% w 2020 r. – powiedział Paweł Surówka podczas konferencji prasowej. – Co więcej, to ROE krocząco za 12 miesięcy byłoby na poziomie 22% – dodał. W I kwartale 2019 r. zwrot na kapitale PZU wyniósł 19,5%. Rok wcześniej było to 17,4%.

Add a comment
Więcej…
 
Powstaje Grupa Polskiego Funduszu Rozwoju
środa, 15 maja 2019 08:52

14 maja Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o systemie instytucji rozwoju, przedłożony przez ministra przedsiębiorczości i technologii. W efekcie wprowadzenia nowych regulacji powstanie system instytucji rozwoju działający pod nazwą Grupa Polskiego Funduszu Rozwoju, który ma zapewnić skuteczny mechanizm koordynacji i nadzoru nad całym systemem instytucji rozwoju. Chodzi o stworzenie wsparcia dla realizacji programów rozwojowych przyjmowanych przez rząd.

Add a comment

Więcej…
 
Concordia: Sezon na wiosenne ubezpieczenie potrwa do 30 czerwca
środa, 15 maja 2019 08:51

Do 30 czerwca rolnicy indywidualni i przedsiębiorcy rolni mogą ubezpieczyć uprawy w sezonie wiosennym w Concordii, korzystając z dofinansowania z budżetu państwa.

Add a comment

Więcej…
 
Nationale-Nederlanden: Narodziny dziecka mobilizują do oszczędzania
środa, 15 maja 2019 08:50

Z okazji przypadającego 15 maja Międzynarodowego Dnia Rodzin Nationale-Nederlanden sprawdziło, jak wygląda obraz współczesnej polskiej rodziny oraz podejście do budowania bezpieczeństwa finansowego.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 3527

Rynek ubezpieczeń: Wiener TU zamiast Gothaer TU

Po prawie siedmiu latach z polskiego rynku ubezpieczeń znika marka Gothaer. Za kilka tygodni przejęte przez Vienna Insurance Group towarzystwo...


czytaj dalej

Aviva TUnŻ: Mariusz Grendowicz przewodniczącym rady nadzorczej

Mariusz Grendowicz został powołany na przewodniczącego rady nadzorczej Aviva TUnŻ. To pierwszy niezależny członek RN firmy w Polsce, który objął...


czytaj dalej

Lloyd’s: Plan przechodzenia na platformę elektroniczną

Ubezpieczyciele z rynku Lloyd’s of London przenieśli już 45% swojego biznesu na platformę elektroniczną, wyprzedzając plan.

Branża...


czytaj dalej

Insurance Europe: Frédéric de Courtois wiceprezesem nowej kadencji

Frédéric de Courtois, dyrektor generalny Grupy Generali, został wybrany 22 maja na trzyletnią kadencję na stanowisku wiceprezesa Insurance Europe....


czytaj dalej

Warta odstępuje od oferowania PPK

Na nieco ponad miesiąc przed startem Pracowniczych Planów Kapitałowych z uczestnictwa w programie wycofała się jedna z firm zarejestrowanych już w...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Powódź zalewa południową Polskę

Kilka dni intensywnych opadów deszczu sprawiło, że Polska, zwłaszcza południowa, zaczęła zmagać się z nadmiarem wody. Doszło już do kilkuset...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Zamów newsletter
Facebook