feed-image -

Aktualności
KNF: Informacja dotycząca stosowania BMR
czwartek, 11 stycznia 2018 09:39

Komisja Nadzoru Finansowego, wskazana w art. 96 ust. 1 pkt. b ustawy z dnia 15 grudnia 2017 r. o dystrybucji ubezpieczeń jako organ właściwy w zakresie wykonywania nadzoru przewidzianego przepisami rozporządzenia Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) nr 2016/1011 z dnia 8 czerwca 2016 r. w sprawie indeksów stosowanych jako wskaźniki referencyjne w instrumentach finansowych i umowach finansowych lub do pomiaru wyników funduszy inwestycyjnych, opublikowała komunikat dotyczący rozpoczęcia stosowania w/w rozporządzenia („BMR”).

Add a comment

Więcej…
 
Verisk: Nowy rekord emisji obligacji katastroficznych
czwartek, 11 stycznia 2018 09:38

Wartość emisji obligacji katastroficznych w 2017 r. przekroczyła 10,5 mld dol., ustanawiając nowy rekord – stwierdza raport Verisk Insurance Solutions.

Add a comment

Więcej…
 
Pomóżmy razem Markowi
czwartek, 11 stycznia 2018 09:34

Nasz wieloletni felietonista, dr Marek Śliperski zmaga się z nierównym przeciwnikiem – Stwardnieniem Rozsianym.

Add a comment
Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Paweł Surówka o planach PZU
czwartek, 11 stycznia 2018 09:34

Paweł Surówka, prezes PZU SA, w serii wywiadów dla mediów zadeklarował, że efektem wdrożenia zmian wymienionych w aktualizacji strategii zakładu do 2020 roku mogą być m.in. niższe stawki w polisach.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: PZU postawił na rewolucję
środa, 10 stycznia 2018 09:44

9 stycznia w Hali EXPO XXI w Warszawie zarząd PZU zaprezentował „Nowe PZU” – uaktualnioną strategię koncernu do 2020 roku. Przyjętym w niej celem jest uczynienie z PZU jednej z najbardziej innowacyjnych instytucji w branży finansowej w Europie, m.in. dzięki szerokiemu zastosowaniu nowoczesnych technologii.

Nowy model działania łączy wszystkie aktywności PZU – ubezpieczenia na życie, majątkowe, zdrowotne, inwestycje, emerytury, ochronę zdrowia, bankowość oraz assistance – i integruje je wokół klienta. – Chcemy odróżnić się od klasycznego modelu relacji klientów z ubezpieczycielem, w którym jedyny kontakt z firmą po zakupie polisy mają oni dopiero po zaistnieniu szkody. Chcemy zrobić znacznie więcej i efektywnie pomagać w rozwiązywaniu ich problemów w wielu obszarach i na każdym etapie życia. W sercu tej zmiany jest nowe podejście PZU do budowania relacji z klientem – powiedział Paweł Surówka, prezes PZU SA.

Add a comment

Więcej…
 
Generali: HomeSmart pomoże zlikwidować szkodę majątkową
środa, 10 stycznia 2018 09:43

HomeSmart – taką nazwę nosi wdrożona przez Generali aplikacja do samodzielnej likwidacji szkód majątkowych przez klientów. Narzędzie przyspiesza proces likwidacji szkód zalaniowych i nie wymaga wizyty rzeczoznawcy w miejscu powstania zniszczenia. Dzięki HomeSmart klienci (jeśli kwota wyliczona przez system ich satysfakcjonuje) otrzymują odszkodowanie w ciągu jednego dnia. To kolejne takie rozwiązanie wdrożone przez Generali w ostatnim czasie.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Webinar z ubezpieczeń grupowych
środa, 10 stycznia 2018 09:42

12 stycznia od godz. 19.00 odbędzie się internetowe szkolenie (webinar) ze sprzedaży ubezpieczeń grupowych zatytułowane „Ubezpieczenia grupowe. Podstawy”. Patronem medialnym szkolenia jest „Gazeta Ubezpieczeniowa”.

Add a comment

Więcej…
 
ISU: Kurs „Jak zdobyć klienta biznesowego”
środa, 10 stycznia 2018 09:41

Instytut Sprzedaży Ubezpieczeń przygotował specjalny kurs online „Jak zdobyć klienta biznesowego”. Patronem medialnym przedsięwzięcia jest „Gazeta Ubezpieczeniowa”.

Add a comment

Więcej…
 
Mondial Assistance: Wzrost korzystania z assistance
środa, 10 stycznia 2018 09:39

Z danych Mondial Assistance wynika, że w 2017 roku korzystanie z assistance medycznego za granicą wzrosło o 63% r/r. Pracownicy Centrum Operacyjnego operatora odebrali o 5% więcej zgłoszeń od kierowców z terenu Polski i o 3% więcej spoza naszego kraju.  

Add a comment

Więcej…
 
KNF: Kary dla Warty i Gothaera
środa, 10 stycznia 2018 09:39

9 stycznia Komisja Nadzoru Finansowego (KNF) nałożyła kary finansowe na TUiR Warta oraz Gothaer TU.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 3166

Pramerica Życie: Borys Kowalski nowym członkiem zarządu

Rada nadzorcza Pramerica Życie powołała w skład zarządu Borysa Kowalskiego. Nowy członek władz towarzystwa będzie odpowiedzialny za Pion...


czytaj dalej

Marsh: Pięć rynków pod nadzorem Artura Grześkowiaka

Grupa Marsh utworzyła w regionie Europy Środkowej i Południowo-Wschodniej nowy subregion Północny, z polską spółką na czele. Artur Grześkowiak,...


czytaj dalej

Niemcy: Z Generali do Zurich

Carsten Schildknecht 2 lutego obejmie stanowisko dyrektora generalnego Zurich w Niemczech, przejmując je po Marcusie Nagelu, który zdecydował się...


czytaj dalej

VIG: Fuzja w państwach bałtyckich

Łotewski nadzór zaakceptował fuzję dwóch spółek zależnych VIG – InterRisk Vienna Insurance Group AAS i BTA Baltic Insurance Company AAS – pod...


czytaj dalej

Polska: Atak orkanu Fryderyka

18 stycznia nad Polskę nadciągnął orkan Fryderyka. Żywioł wyrządził sporo zniszczeń, ale są one dość szybko usuwane. Silne wiatry będą występować...


czytaj dalej

Rynek ubezpieczeń: Wysoka jakość polskich D&O

Według szacunków ekspertów rynek ubezpieczeń D&O (Directors and Officers Liability Insurance) rośnie w Polsce w tempie nawet 10% rocznie. Na plus...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy