feed-image -

Reklama

Aktualności
Niemcy: Munich Re też odchodzi od węgla
wtorek, 07 sierpnia 2018 08:39

Munich Re, największy reasekurator na świecie, zdecydował się na ograniczenie zaangażowania w sektorze węglowym. Decyzja firmy ma duże znaczenie dla polskiej energetyki – informuje „Puls Biznesu”.

Add a comment

Więcej…
 
Wydarzenia Miesiąca – Lipiec 2018
poniedziałek, 06 sierpnia 2018 08:45

Prace nad nowymi regulacjami dla ubezpieczeń, rozstrzygnięcia Sądu Najwyższego, odświeżona witryna internetowa PZU i Paweł Sawicki – tak przedstawia się lista wyróżnień w lipcowej odsłonie cyklicznego rankingu „Gazety Ubezpieczeniowej”.

WYDARZENIE i TEMAT MIESIĄCA
– prace nad nowymi przepisami dotyczącymi wielu obszarów branży ubezpieczeniowej – od ubezpieczeń obowiązkowych poczynając, przez odszkodowawców na ubezpieczeniach z UFK kończąc – za uwypuklenie i rozwiązanie kilku problemów związanych zarówno z merytoryczną zawartością projektów, jak i techniczną realizacją procesu legislacyjnego.

Add a comment

Więcej…
 
Aviva: Trudne półrocze
poniedziałek, 06 sierpnia 2018 08:43

Wzrost przypisu w biznesie życiowym, mniej wypłat odszkodowań i świadczeń, spadek wyniku technicznego i finansowego w obu sektora działalności – tak w skrócie przedstawiały się finansowe osiągnięcia Avivy w pierwszej połowie tego roku.

Add a comment

Więcej…
 
SPBUiR: EIOPA opublikowała narzędzie pomocnicze do IDD
poniedziałek, 06 sierpnia 2018 08:39

Stowarzyszenie Polskich Brokerów Ubezpieczeniowych i Reasekuracyjnych (SPBUiR) przypomina, że w lipcu Europejski Urząd Nadzoru Ubezpieczeń i Pracowniczych Programów Emerytalnych (EIOPA) opublikował pierwszy zestaw pytań i odpowiedzi dotyczących stosowania dyrektywy IDD, w szczególności rozporządzeń delegowanych dotyczących zarządzania i nadzoru nad produktem ubezpieczeniowym (Product Oversight and Governance, POG) oraz ubezpieczeniowych produktów inwestycyjnych (Insurance Based Investment Products, IBIP).

Add a comment

Więcej…
 
Open Life: Podejście Polaków do ryzyka
poniedziałek, 06 sierpnia 2018 08:39

Z badania przeprowadzonego w maju tego roku na zlecenie Open Life przez firmę DANAE wynika, że 30% respondentów czyta dokładnie umowy przed ich podpisaniem, a co piąty nie sprawdza długości gwarancji, kupując wartościową rzecz. Badani są najostrożniejsi wtedy, gdy w grę wchodzi zabezpieczanie się na wypadek nieprzewidzianych zdarzeń. Aż 7 na 10 z nich zabiera ze sobą apteczkę w dalszą podróż, a 60% sprawdza prognozę pogody przed wyjściem z domu.

Add a comment

Więcej…
 
Concordia Ubezpieczenia: Kolejna odsłona kampanii edukacyjnej
poniedziałek, 06 sierpnia 2018 08:36

Z początkiem sierpnia 2018 r. Concordia Ubezpieczenia rozpoczęła emisję kolejnych spotów w ramach zainaugurowanej pod koniec ub.r. kampanii „Są rzeczy cenne i bezcenne”. Twarzą akcji jest aktor Paweł Okoński, a jej kluczowym elementem seria krótkich filmów, które poprzez nieoczywiste sytuacje domowe pokazują, jak zadbać o posiadany majątek i życie.

Add a comment

Więcej…
 
UNIQA: Jakie ubezpieczenia na czas wakacji?
poniedziałek, 06 sierpnia 2018 08:35

Katarzyna Ruman, dyrektor Departamentu Rozwoju Produktów UNIQA Polska, przypomina, o jakich ubezpieczeniach warto pamiętać, wyjeżdżając na wakacyjny odpoczynek.

Add a comment

Więcej…
 
Compensa: Odszkodowanie za zderzenie ze zwierzęciem
poniedziałek, 06 sierpnia 2018 08:34

Z danych policji wynika, że w 2017 roku zwierzęta przyczyniły się do 334 wypadków, w których zginęło 14 osób, a 400 zostało rannych. Z punktu widzenia kierowców ważna jest świadomość, że nawet drobne zderzenie ze zwierzęciem może powodować duże straty.

Add a comment

Więcej…
 
Concordia Ubezpieczenia: Zabezpieczenie mieszkania przed urlopem
poniedziałek, 06 sierpnia 2018 08:34

Szczyt sezonu urlopowego to wzmożona aktywność włamywaczy. Dlatego eksperci Concordii Ubezpieczenia podpowiadają, jak odpowiednio zabezpieczyć mieszkanie, aby zminimalizować ryzyko włamania.

Add a comment

Więcej…
 
Analizy Online: Dobry lipiec OFE
poniedziałek, 06 sierpnia 2018 08:32

W lipcu polski rynek akcji był jednym z najsilniej rosnących na świecie. W związku z tym Otwarte Fundusze Emerytalne (OFE) zanotowały wysokie wyniki – podały Analizy Online (AO).

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 3321

Allianz: Grzegorz Krawiec w zarządzie, Krzysztof Szypuła odchodzi

W dniu 31 sierpnia br. planowana jest zmiana w zarządzie spółek ubezpieczeniowych TUiR Allianz Polska i TU Allianz Życie Polska S.A.

Na członka...


czytaj dalej

Personalia: Bartosz Grześkowiak wzmocni Grupę MAK

31 lipca Bartosz Grześkowiak, dyrektor zarządzający TUiR Warta, złożył rezygnację ze sprawowanej funkcji. Swoją karierę będzie kontynuować w...


czytaj dalej

Aon: katastrofalny lipiec

Lipcowe susze i pożary w Europie przyniosą prawdopodobnie min. 3,5 mld euro start ekonomicznych. Wiele krajów doświadczyło pogorszenia warunków w...


czytaj dalej

Ubezpieczenia przemysłowe kłopotem Talanx

Grupa Talanx w I poł. 2018 r. kontynuowała dobrą passę rentowności, zarabiając w tym okresie już ponad połowę docelowego wyniku rocznego. Składka...


czytaj dalej

NIK: Mosty pod lupą

W związku z zawaleniem się mostu we Włoszech pojawiają się pytania o stan techniczny obiektów mostowych w Polsce. A te, jak się okazuje, są w...


czytaj dalej

Ubea: Gdzie najtaniej w lipcu?

Porównywarka Ubea.pl przygotowała comiesięczny ranking najtańszych polis OC dla kierowców. Zestawienie przygotowywane jest od 2015 r. według...


czytaj dalej

 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Gazeta

Prenumerata
E-wydanie

Firma

Redakcja
Reklama

Ogłoszenia

Podcast

Kursy on-line
Zamów newsletter
Facebook