feed-image -

Aktualności
Rynek ubezpieczeń: Nowy obszar problemów z ochroną sprzętu elektronicznego
wtorek, 19 września 2017 08:31

Krajowi ubezpieczyciele wzięli sobie do serca interwencję Rzecznika Finansowego dotyczącą ubezpieczeń sprzętu elektronicznego. Natomiast zagraniczni tego nie zrobili – informuje „Dziennik Gazeta Prawna”.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Brak znajomości OWU może pozbawić odszkodowania
wtorek, 19 września 2017 08:31

Niuanse mogą zdecydować o tym, że ubezpieczony nie otrzyma odszkodowania za mienie zniszczone podczas nawałnicy – informuje „Puls Biznesu”.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Legislacyjna gorączka
poniedziałek, 18 września 2017 08:39

Już od dawna było przesądzone, że za sprawą prac nad nowymi regulacjami odnoszącymi się bezpośrednio lub pośrednio do sektora ubezpieczeniowego, jesień będzie niezwykle gorącym okresem dla branży. W minionym tygodniu mieliśmy przedsmak tego, co czeka nas w najbliższej przyszłości.

W ostatnich dniach oczy całej branży zwrócone były na Sejm, gdzie rozpoczął się kolejny etap procesu legislacyjnego dwóch aktów prawnych o doniosłym znaczeniu dla całego sektora: projektu ustawy o dystrybucji ubezpieczeń, a także projektu nowelizacji ustawy o nadzorze nad rynkiem finansowym oraz ustawy o działalności ubezpieczeniowej i reasekuracyjnej. Zgodnie z przewidywaniami, po pierwszym czytaniu obie propozycje nowych przepisów zostały skierowane do dalszych prac w Komisji Finansów Publicznych.

Add a comment

Więcej…
 
InsurTech Digital Congress coraz bliżej
poniedziałek, 18 września 2017 08:38

W dniach 23-24 listopada w warszawskim hotelu Westin odbędzie się InsurTech Digital Congress. Patronem medialnym wydarzenia jest „Gazeta Ubezpieczeniowa”.

Add a comment

Więcej…
 
Rynek ubezpieczeń: Prezes PIU na spotkaniu z prezydentem
poniedziałek, 18 września 2017 08:36

5 września podczas Forum Ekonomicznego w Krynicy prezydent Andrzej Duda spotkał się z kilkunastoma przedstawicielami organizacji branżowych, m.in. Polskiej Izby Ubezpieczeń, oraz największych polskich firm. PIU reprezentował prezes zarządu Jan Grzegorz Prądzyński.

Add a comment

Więcej…
 
PZU: Wideoporadnik podróżniczy
poniedziałek, 18 września 2017 08:35

W ciągu dwóch dni 75 tysięcy internautów obejrzało na YouTube „Poradnik podróżniczy Krzysztofa Gonciarza”. Partnerem filmu jest PZU.

Add a comment

Więcej…
 
Policja: Sosnowieccy wyłudzacze odszkodowań staną przed sądem
poniedziałek, 18 września 2017 08:35

Policjanci z Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu sosnowieckiej komendy zakończyli sprawę przeciwko zorganizowanej grupie przestępczej. Członkowie szajki zajmowali się sfingowaniem kradzieży samochodów i wyłudzaniem odszkodowań z firm ubezpieczeniowych.

Add a comment

Więcej…
 
Sejm przyjął nowelę przepisów dotyczących CEPiK 2.0
poniedziałek, 18 września 2017 08:32

15 września Sejm przyjął nowelizację Prawa o ruchu drogowym oraz niektórych innych ustaw, przyspieszającą wejście w życie przepisów dotyczących systemu Centralnej Ewidencji Pojazdów i Kierowców (CEPiK 2.0), w zakresie odnoszącym się do Centralnej Ewidencji Pojazdów (CEP).

Add a comment

Więcej…
 
Euler Hermes: W 2019 r. globalna sprzedaż nowych aut sięgnie 100 mln sztuk
poniedziałek, 18 września 2017 08:29

Globalna sprzedaż samochodów osiągnie poziom 100 mln w 2019 r., ponieważ innowacje są głównym czynnikiem zmian. Chiny i Indie są na najlepszej pozycji w wyścigu w szybko zmieniającym się sektorze motoryzacyjnym – wynika z najnowszego raportu Euler Hermes.

Add a comment

Więcej…
 
KUKE: 53 upadłości w sierpniu
poniedziałek, 18 września 2017 08:28

Z danych pochodzących z Monitora Sądowego i Gospodarczego wynika, że sądy gospodarcze w sierpniu ogłosiły upadłość 53 przedsiębiorstw, o 8,6% mniej niż przed miesiącem oraz o 35,9% więcej niż w sierpniu 2016 r.

Add a comment

Więcej…
 
<< pierwsza < poprzednia 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 następna > ostatnia >>

Strona 8 z 3074

Pocztowe TUnŻ: Wojciech Kwiatkowski w zarządzie, Gabriel Głusek już nie

Rada nadzorcza Pocztowego Towarzystwa Ubezpieczeń na Życie podjęła uchwałę w sprawie powołania Wojciecha Kwiatkowskiego na członka zarządu...


czytaj dalej

Aviva: Andrzej Oślizło odchodzi

Z dniem 13 października Andrzej Oślizło, od 2015 roku wiceprezes Avivy ds. rozwoju biznesu, opuści grupę. Jego obowiązki przejmą pozostali...


czytaj dalej

Australia: Biznes ubezpieczeniowy banków na sprzedaż

Grupa AIA, gigant ubezpieczeniowy z siedzibą w Hongkongu, wyraził zainteresowanie zakupem biznesu ubezpieczeniowego należącego do Commonwealth...


czytaj dalej

UE: Trudniejsze zarządzanie ryzykiem kursowym

W wyniku nowych regulacji unijnych dotyczących wymiany walut trudniejsze i kosztowniejsze będzie zarządzanie ryzykiem kursowym, zwłaszcza dla...


czytaj dalej

PIU: Warsztaty z ubezpieczeń ochrony prawnej w Poznaniu

10 października w Poznaniu odbędą się warsztaty z ubezpieczeń ochrony prawnej, organizowane przez Polską Izbę Ubezpieczeń. Celem wydarzenia jest...


czytaj dalej

EFL: Aplikacja mobilna EFL Assistance już dostępna

Od września klienci Europejskiego Funduszu Leasingowego mogą korzystać z aplikacji EFL Assistance. Przy jej pomocy mogą wezwać assistance w...


czytaj dalej

Sprzedaż 

Adres redakcji

ul. Bracka 3 lok. 4
00-501 Warszawa
tel. (22) 628 26 31

email redakcja@gu.com.pl

Partnerzy